• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair QC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Stvarno ne kontam sto se lozite ako mipko psuje, jaka stvar :)
Covek je iznerviran, on zivi radeci na kompu, i ocekuje ako da 200e+ da ce to raditi kako valja.
Bolje ovde da istreska frustracije, ipak je ovo corsair support soba ;)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Animan je vec rekao, ali evo opet:

Evo ga, dakle Corsair je izasao u susret korisnicima, a isto to ponudjeno je i ostalim vendorima, e sad sto oni nisu prihvatili kao i Corsair, to ces vec morati njih da pitas
Moje misljenje je da ovde nije bilo niceg zvanicnog u vezi sa CORSAIROM. Bio je samo jedan prenaduvani hype. Ukoliko nista u vezi Corsaira na ovom Forumu nije bilo zvanicno, onda je tragicno sto ste dozvolili toliki hype. Ukoliko ovo zvanicna Corsair Support soba onda bih najljubanzije zamolio osobu koja je zaduzena za Corsair Support da mi odgovori na pitanje:

Da li sam trajno ponistio garanciju time sto sam slomio perce ventilatora?

Dok se ne javi ili rukovodstvo foruma ili zvanicni predstavnik CORSAIRA na ovom forumu ja cu se suzdrzati od daljeg pisanja.

hvala,

Mirko
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Stvarno ne kontam sto se lozite ako mipko psuje, jaka stvar :)
Covek je iznerviran, on zivi radeci na kompu, i ocekuje ako da 200e+ da ce to raditi kako valja.
Bolje ovde da istreska frustracije, ipak je ovo corsair support soba ;)
Ne lozimo se, nego jednostavno neka pravila moraju da se postuju.. Uredu je da je on nezadovoljan proizvodom, i apsolutno ima pravo da iznese svoje negativno mislejenje, to mu niko nije sporio, ali bez psovanja i vredjanja bilo koga, to mora da se sankcionise,i to se sankcionise svakome, nema veze dal je upitanju pljuvanje Corsaira ili Gigabajta, Asusa, vredjanje Roma, ili ne znam ni ja cega...

Sto se tice toga da je izfrustriran, to verujem, i ja bih bio, ali moze da bude 1000 razloga sto je to tako, mozda su mu prodavci uvalili vec repariani skart, mozda mu je zapao lose parce hw-a, itd itd, i usput, PCAXE nije mesto gde ce ljudi da lece frustracije i svoje probleme, vec mesto gde se ljudi edukuju, i razmenjuju svoja iskustva, bilo negatvina bilo pozitivna, ali na kulturan nacin

@Mirko: Vidi, da te ne lazem, i ja bih isto najivse voleo da se oglasi Elprincipal kao predstavnik Corsaira, ali znas i sam da je covek zauzet zbog novog mesta, siguran sam da ce se Elprinicapl javiti, samo da se malo ustali na novom poslu ;)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Upravo to. Ja evo vec godinu dana pokusavam da kupim ispravan IPS panel i ne ide mi od ruke. Da ne OT previse, imao sam lose iskustvo sa napajanjem pre 2.5 godine. OCZ doduse, model eliteXtream (kao najbolje). Kad pogledas na papiru sve do mooda, built by Impervio. I kada odes na forume, sve super. Ali druga je prica kada pljunes pare i kupis i ukljucis a ono zuji. Pa jeo sam mu malter Na kraju sam se smirio ovim TT-om. Radi, ebemga. E pre 10 godina odes kupis Abit ZM6, kupis najobicnije napajanje (secam se da je bio Leadman), ubodes Celeron 633 ocnes ga na 950. I to sve radi, ne zuji, ne cvili. Jednostavno nisam razmisljao o tim stvarima. Mozda sam imao srece ali mislim da do pre par godina uopste nisam razmisljao o tim stvarima dok nisam poce da kupujem malo skuplje stvari. Upravo sa tim skupljim stvarima sam najvise bio nezadovoljan jer su pokazivale mane koje nisam vidjao na jeftinijim.
Ma to sve stoji. Ipak, nađi mi jedan PCAXE tekst sa sajta u kome je neki proizvod opisan a da nisu spomenute sve mane i sl. Mi smo dosta uređaja vratili vendorima jer su bili loši. Nismo im maskirali mane. NE valja...Ne želimo da objavimo tekst. Jel to neko ceni? NE! Forumaši ne (ili bolje rečno na prste jedne ruke mogu da se izbroje) vendori isto tako jer smatraju da smo ih popljuvali... I gde smo mi posle svega? (odgovori mi na pitanje, molim te)

Corsair je napisao(la):
Realno, normalna ljudska reakcija koju hoce da podeli sa ljudima koje poznaje i sa kojima misli da mu tu reakciju nece uzeti za zlo ? jerbo cemu sluze prijatelji ako ne za razumevanje . Sa Corsairom bas ima problema na svim frontovima, nesto sam sam imao dosta sam vidjao ?
Mozda Mipko samo hoce da kaze da " brand " ne znaci nista i da nikog ne treba drzati na " pijedestalu " ?
Psovanje i vređanje, nije normalna ljudska reakcija. Mogu da razumem kako je došlo do toga, ali da je normalno nije, to je anomalija koju smo porihvatili zdravo za gotovo. Da me ne razumeš pogrešno, ja često psujem, ali to je i dalje anomalija i totalno nepotrebna stvar za izjašnjavanje stava u vezi sa nečim. Ako ne možeš da se kontrolišeš uživo (čisto sumnjam da bi mipko ljudima iz Corsair rekao to što je napisao ovde uživo, ali ajde), kontroliši se preko foruma jer imaš vremena da razmisliš šta si napisao. Nije problem u svemu što mipko kaže, ni najmanji! Ništa nije obrisano sem psovanja i ružnih reči i doskočica iako se isklevetao opasno na par mesta Ružan rečnik, galamu, prozivanje i sl. To jednostavno nećemo tolerisati. Da budem totalno jasan. Da sutra dođe na PCAXE Forum Milenko (moj otac) i da se tako ponaša, biće sankcionisan za ružan rečnik, galamu i sl. Toga neće biti na PCAXE forumu, pa da je BOG otac. Nadam se da sam dovoljno jasan ;) Pravilnik PCAXE foruma nije tek reda radi tu.


Ne samo to, zabole me za Corsair vise. Ono sto me iritira je da oni imaju povlasten status na ovom forumu. I zaista bih zamolio nekoga da mi objasni zasto je to tako.
Već jesam dva puta u ovoj temi, što znači da ako ti objasnim treći put da sam stvarno ******...Ali neka sam, mene sujeta i ego ne grizu ;) Ponoviću ti i četvrti put, nikakav problem. Ne možeš ti toliko da kuliraš direktan odgovor koliko mi možemo da ponavljamo.

Vidi mislio sam da cu da rantujem dalje protiv ove sobe i nekorektnosti elprincipala, ali necu. Ako vi ne vidite ni jedan razlog da ukinete ovu sobu onda meni nije mesto na ovom forumu. Odnosno otvorite sobe Enermax, Silverstone, Zalman... etc... pa mi onda prodajte tu pricu koju mi prodajete.
mipko je napisao(la):
Ne samo to, zabole me za Corsair vise. Ono sto me iritira je da oni imaju povlasten status na ovom forumu. I zaista bih zamolio nekoga da mi objasni zasto je to tako.
Mislim da ti više odgovara susedni forum. Ionako misliš da oni imaju slične testove kao i mi.
Vidmo par razloga za ukidanje sobe, ali vidimo dosta više da soba ostane. Ponoviću ti poslednju put, potrudi se da pročitaš ovoga puta i da shvatiš. Pišem ti velikim slovima da bi video. SVIMA JE PONUĐENO DA OTVORE SOBU NA PCAXE FORUMU. I brendovima koje si naveo. Većina njih se nije udostojila da odgovori na e mail, sa ponudom za saradnju. Da jedsnotavno kaže, ne zanima nas. O čemu pričamo onda? Zašto ostali nisu prihvatili da se otvori soba zaista ne znam. Pretpostavljam da su lenji, ništa više ili smatraju da je PCAXE forum još uvek mali.
I sada zbog tvog hate-a mi treba da zatvaramo sobe čije postojanje ti nije jasno, jer ne želiš da shvatiš racionalno objašnjenje? Iskreno, da sam slušao mišljenje forumaša kada se rodila ideja o PCAXE isti ne bi ni postojao. Na svu sreću (kažem sreću, ali mislim na rad i zalaganje) ovaj forum postoji.


Samo sa tesko pomerenom pamecu cu opet uzeti bilo sta od Corsaira. Toliko od mene. Ako hocete evo dacu vam napajanje da testirate. Sami zamenite fan. Sacekacemo da mi Corsair odgovori da li sam trajno ponistio garanciju. AKo jesam dajem vam PSU pa ga akajte. Pa posaljite Corsair zahvalnicu za sample primerak finansiran od mene.
Ok, prihvatamo poklon! Kada možemo da ga preuzmemo?
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@Mirko: Vidi, da te ne lazem, i ja bih isto najivse voleo da se oglasi Elprincipal kao predstavnik Corsaira, ali znas i sam da je covek zauzet zbog novog mesta, siguran sam da ce se Elprinicapl javiti, samo da se malo ustali na novom poslu ;)
Ne znam nista o njemu tako da jos manje znam njegove poslovne obaveze. Znam samo da sam totalno razocaran u tu firmu i da mi je muka sto postoje bilo kakvi postovi puni hvalospeva ovde. Hvalospeva koji nisu bazirani na bilo kakvom prethodnom iskustvu. I to je ono sto zameram ljudima koji vode ovaj forum. A oni ne shvataju to.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
noodi je napisao(la):
Stvarno ne kontam sto se lozite ako mipko psuje, jaka stvar :)
Znamo da ne kontaš, da kontaš ne bi napisao ovako nešto apsurdno. Da, jaka je stvar. Verujem da će ti doći i taj osećaj sa godinama ;) Da je meni mipko napisao ili rekao to što je rekao za Corsar i sl, a posle toga video moju reakciju na to, bilo bi ti jasno zašto je psovanje i vređanje nepotrebno.

Covek je iznerviran, on zivi radeci na kompu, i ocekuje ako da 200e+ da ce to raditi kako valja.
I ja živim i radim od kompa. Gledaj, mene kada iznervira neki brend, a potpisujem da mi je kroz ruke prošlo više hardvera od svih koji učestvujete u ovoj sobi zajedno pa puta 5, ja kažem šta imam, i više ne kupujem taj brend. Da psujem i vređam mi ne pada na pamet. Koliko vidim i Lukija kaže uvek šta misli, samo još uvek nisam video da psuje i vređa. Čemu to? Da li misliš da će te bilo ko ozbiljno shvatiti posle toga?

Bolje ovde da istreska frustracije, ipak je ovo corsair support soba ;)
PCAXE nije ustanova za lečenje frustracija. Ponavljam. Nije mu obrisan ni jedan deo gde se žali na Corsair proizvod, obirsano jje sve ono što ljude čini malim bićima ponekad.
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Bolje je da dodje ovde i istrese se nego da ne dolazi uopste ili da drzi u sebi pa vremenom kad vidi da je drustvo indolentno sam odustane od postova. Ne valja stalno ici psovati na sve i svasta ali mislim da je takva reakcija urodjena u coveku. Psihologija govori da svako suzdravanje ima svoje psiholoske posledice. Ako bi od coveka " hirurski odstranili " ove normalne pojave pitanje je kakvo ljudsko bice biste dobili time ?

Mislim ne podnosim psovanje naveliko ali mislim da " epski stih " Bate Zivojinovica - lepa sela lepo gore - kakvo kxxxc snimanje ... govori mnogo stvari i cesto je upotrebljivo u zivotu :)

Po meni ovaj Mirkov post treba shvatiti na nacin da moras voditi racuna sta kupujes i da nikakav ' brand " ne moze biti garant kvalitetne kupovine, po sistemu ' Nike " su Nike i nema bolje. Ove psovke su tu da zivopisno opisu nedostatak argumenata
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ne znam nista o njemu tako da jos manje znam njegove poslovne obaveze. Znam samo da sam totalno razocaran u tu firmu i da mi je muka sto postoje bilo kakvi postovi puni hvalospeva ovde. Hvalospeva koji nisu bazirani na bilo kakvom prethodnom iskustvu. I to je ono sto zameram ljudima koji vode ovaj forum. A oni ne shvataju to.

Kojih hvalospeva? Daj link neki? Batali te uopshtene priche koje nam sada plasirash...To ne prolazi ovde...


Izgleda da ti nije jasna razlika izmedju PCAXE sajta i PCAXE doruma. Mi vodimo sajt i tu kontolishemo shta se pishe 100%. Forum chine forumashi, i tu se razmenjuju informacije izmedju forumasha, prave diskusije i sl. Corsair ima svoju sobu zvanično na PCAXE forumu, a ti imaš mogućnost da se požališ u istoj. U forumu PREDLOZI možeš da predložiš da se soba zatvori i obrazložiš da linkovima, i ostalim dokazima zašto misliš da treba da se zatvori Corsair soba.

Evo ti Corsair testova sa PCAXE portala:

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/corsair-h70

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/corsiar-airflow-airflow-pro

Nađi manu informacijama? btw bio nam je i DDR3 Dominator 2x2GB 1866 kit na test, nikada ga nismo objavili jer nije radio po specifikaciji kako treba i slabo se overklokovao. Nismo ga reklamirali jer je defektan i ne želimo korisnicima i forumašima da prodajemo maglu kako je sve ok. Zamolio bih te samo da prestaneš da kllevetećeš i da svoje mišljenje u vezi naše objektivnosti i korektnosti zadržiš za sebe jer je isto totalna laž.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Bolje je da dodje ovde i istrese se nego da ne dolazi uopste ili da drzi u sebi pa vremenom kad vidi da je drustvo indolentno sam odustane od postova. Ne valja stalno ici psovati na sve i svasta ali mislim da je takva reakcija urodjena u coveku. Psihologija govori da svako suzdravanje ima svoje psiholoske posledice. Ako bi od coveka " hirurski odstranili " ove normalne pojave pitanje je kakvo ljudsko bice biste dobili time ?

Mislim ne podnosim psovanje naveliko ali mislim da " epski stih " Bate Zivojinovica - lepa sela lepo gore - kakvo kxxxc snimanje ... govori mnogo stvari i cesto je upotrebljivo u zivotu :)

Po meni ovaj Mirkov post treba shvatiti na nacin da moras voditi racuna sta kupujes i da nikakav ' brand " ne moze biti garant kvalitetne kupovine, po sistemu ' Nike " su Nike i nema bolje. Ove psovke su tu da zivopisno opisu nedostatak argumenata
Da se ne ponavljam. Vređanja i psovanja neće biti na PCAXE forumu ma šta da se desi i isto će uvek biti sankcionisano. Ljudima koji stoje iza istog je muka od toga, a u prilici su da naprave oazu, pa ka tome i težimo ;) Većina nas je napustula ostale IT forume upravo zbog toga što su divlji nadjačali pitome sa galamom. Za istresanje neka koristi džak za udaranje. Corsair soba je mesto gde može da izloži svoj problem u vezi sa Corsair proizvodom, i ništa više niti manje od toga. Poštujte tu mogućnost.

:wave:
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Za sve ostalo, tu je LoNg off. :troll:
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Hey Guys :-)

FIRST - sorry! - nisam imao zadnjih meseci vreme jer sam preuzeo nove poslove u firmi i tako je bilo (isto i na EU Forumima) maintance problem - nismo imali fast feedback u forumu!

kao prvo - ako ima nesto aktuellno - ponovi te pitanje pa cu da vidim da odgovorim sta je otvoreno :-)

Mipko:

Razumem te potpuno, ali Ti isto trebas da razumes:

1st: Nijedno preduzece stoji preko drzave! - tako nismo mi krivi da je Posta skupa i carina tu (I EU Musterije su to godinama trpili - mi smo tek od 2008 u Netherlands) dotle je I za EU bilo sve sa carinom, ali ceo EU vidi Quality i Brand i nije bitno - ja razumem problem srbije i da nije snaga ili moc tu kao u Germany ili UK ali nije Zivot takav da mi odemo u Beograd i drzava radi sta zamolimo ;-) I mi se drzimo regulacije drzavne 100%

Tako da je to prvi i glavni Problem - tvoja zalba - da nije ok praviti Noise ako nije dostup tu je wrong! - posto ima dosta Ljudi u srbiji koji kupuju nas brand i preko US Shop sa Credit Card - mislis da nisu to kolicine? e pa u odnosu na Germany sigurno nisu ali imamo jednu 1500 orders svaki mesec tako da je to vrlo malo ali dovoljno da se pokazemo na trzistu da zanju Ljudi da nas ima i da nismo samo dobri uzimati pare - nego da zelimo da pomognemo gde mozemo!

PCAXE je za nas bila odluka u ono vreme (rekao sam I svima od PCAXE Team) mi smo trazili manji partner bash zato da ne bude maximum noise nego "state of the art" da imaju ljudi dostup ali da ne bude max PR!

Eto lepo videti da je PCAXE sve veci i veci a qualitet isto jak, ali to nije bilo (vecina) kada smo stupili kontakt, da smo isli na PR voz, mi bi otisli do ************* itd. koji su u ono vreme vec bili duze tu i imaju veoma velik people flow.
Ali mi to nismo, tako izvini ali lezis totalno pogresno ako mislis da je ovo nek PR action - ja dolazim is Engineering i nisam PublicRelations, tako da se nadam da nemislis da je tako nesto - i objave o proizvodu je bilo da se smanji malo moj "effort" da nemam toliko puta ista pitanja - sorry, ako ovo tebi licno se nesvidja, ali ostanemo na podu - I mi smo Proizvodjac a ne Unicef - tako da moramo da gledamo gde koliko investiramo - dal je to novac, ili kao ovde moje vreme (ja nisam Supporter) i svih (Redbeard, Yellowbeard, itd.) to su ljudi iz engineering ili management - to je sta nase musterije vole isto, imaju direktno kontakt za glavnim ljudime - eto kao primer nas novi proizvod "Link" je moj baby - tako da vidis - tebe cuje ovde direktno neko ko zna ocemu prica a ne neki placen papagaj ;-)

2nd: Velika greska bas kod ljudi drzava gde IT nije se tako prosirio jos kao u DACH/UK/F/US misliti da je Jedan proizvod los ako se zali neko - u nemackoj kao primer Loones (Yate Loon) se zovu "Tornado" posto nisu bas tihi, u UK zovu se Industrys best choice... tako da lezi do drzavama i clientla kako se brand siri ali u sustini kod nas u srbiji je odmah kad se cuje Yate Loon...) ali dal znas da su Fanovi kao Noise Blocker, Noctua etc. "blend units" - pise 4 - 5 - 7 Godina Warranty i for example 1 mio. MTBF.

Ali to je ... - mi kao proizvodjac kada pitamo te Fan proizvodjace ili Brandere - oni kazu, nemoze da preuzmu warranty da radi duze od 1 Year without problems.

mi ali i drugi su testirali i svaki Vent bi imao 60% higher RMA u drugoj a 90% RMA u trecoj godini - tako da to za nas nije opcija!

Yate Loon nema uvek istu cenu - zavisi to selekcije - tako da ti neracunas kako se cena na nesto dize kada se pocinje selektiranje proizvoda na velikoj kolicini - evo da ti bacim jednu summu - 2012 je prvi order za PSU Fanove oko 2 Mio. Fans (ali to je tek prvi order) i sad pocinje selektiranje, platiti experts za to (to nisu mali neki, treba ti engineer ili naj manje service technicar za tak posao)! - to dize cenu na svemu.

Sigurno mi upotrebljavamo isto SanyoDenki (koj ima bolji reputation) ali veci RMA Quota nego Loneys ;-)

To je razlog zasto je Enermax krenuo svoje Fanove ta pravi isto kao i BeQuiet...
Evo i Corsair ce jos malo poceti sa Fanovima - ali to je sve prica bez smisla na bazi tvog problema - eto samo za basic understanding!

3rd: Po mome vidu imas maximum nesrecu - tako da te uhvatio los tallas i sta da kazem osim "sorry" !
Ali misli se i gde i kod koga si kupio mozda je to jedne opcija naci problem - eto kao primer smo ukinuli kontakt sa CaseKing - posto rade greyimport i tako prodaju RMA ware itd.
Samo kao primer sta se desava - mi kao proizvodjac ukidamo kontakt i nase distributore neprodaju njima vise, ali nemozemo mi da svrsimo kontrollu kako trziste radi - u sustini mozemo ali nemozemo da odlucujemo sta trece lice radi - to je njihova stvar!

Zato nemoj misliti za sve je corsair ili proizvodjac kriv - sigurno i to necu da negiram - ima i kod nas neki put nesreca da izadje product fabriku sa greskom - ali mi smo za svakoga svetsko gledano "THE REFERENCE" - tako da mozes reci - ako se nama dogodi - onda nema kod koga nece - a i mi smo "samo" Ljudi i moze se nesto pogresi.

ali po svetskom noise se vidi da smo high line proizvodjac i da imamo naj manju RMA Quoata izpod 1% - tako da smo No.1 i netrebamo da se plasimo nekog drugog proizvodjaca.

Ove druge proizvode OCZ for example nas ne interessuje - izteranu su iz memory businessa i sve vise i vise propadaju, isto kao druge Firme. Ti si uzeo bas HX1000 koji je svetski nagrada dobijo vise nego ikakav drugi PSU - tako da vec to pokazuje da nije normal - ali to nije Corsair kriv, to je ili bad retailer gde si kupio ilu nesreca da si dobio bas jedan modell sa greskom "factory sided" - ali i to je stvar - posle 800D i HX1000 ja bi razmislio dal je problem u tome gde ili kod koga kupujes! - sigurno nije lako dobiti Corsair u srbiji - ali to je prica koju sam gore objasnio - trenutno nema tu druge - a mi i neteramo nikoga da kupuje nas proizvod - razumi da Corsair nije brand koji ide na "catch the Customer" philosofiju nego mi smo mirni i ko hoce neka kupi - posto se absolutno u nas kvalitet znamo pouzdati.

4th: Razumem te potpuno aki si razocaran - ali od galame a posebno vredjanja jos nikad nije se porodilo drvo sa dukatama ;-)

Sve u svemu mislim da nemoze biti "wrong" biti za musterije dostupan! To mi je prvi i najvazni "point"
secondary - biti dostupan za partnere kao PCAXE - da pravimo PR kao sto mislis Mipko, mi bi platili Bannere na srpskim sajtovima ;-)
PCAXE je za nas prvi partner i negde moras poceti - prvo se stvaraju kontakte itd. onda dolazu PR & Sales - eto mi smo jos na pocetku toga - ali sta da ti pricam -> PCAXE News Site je kao svaki Press Site u situaciji da treba da pokaze ljudima sta njih interessuje i Corsair proizvod je interessantan - evo primer 2133MHz Memorije Dominator cak nisu u EU ready to ship - nemamo dovoljno tako da i German customer nema mogucnost dobiti - ali zbog toga da se nepokazuje sta je Firma u mogucnosti praviti itd. je ... gleday Ferarri i oni prave 50 Auto jedne special serije i nijedan vise, tako su i specijalni Dominatori itd.
Sigurno u srbiji je vec tesko dobiti jedan od nasih mainstream products, ali to neznaci da nema smisla pokazivati nesto - eto imas u srbiji isto Test u Car Magazines Königsegg Car ili Morgan - i nemas ga nigde kupiti u celoj srbiji - isto se pokazuje novi space shuttle itd. Novosti su novosti!

PR = Banner & Print ADs - jer vidis nesto od nas tako u srbiji? - mi nismo nigde startovali u srbiji campaign - tako da je nas PR effort u srbiji 0,000%
Ali vidis da imas zainteressovane Ljude i Moddere u Srbiji koji radu sa nasim proizvodom - tako da moje mesto nije bezveze - ja ovde stojim za Corsair i mi imamo lepu rec u firmi - mi smo Corsair, ja sam Corsair! - tako razumi da pricas ovde samnom znaci da te celo preduzece cuje i da smo u toku dogadjaja i da znamo za probleme dostupnost proizvoda etc. i da se radi oko toga to resiti u dobrom smislu! Ali i to je vazno - Mi smo US Company i nemozes od nas ocekivati da je svaki pojedinacni Paket ispravan - mi isto proizvodimo millione stvare I gledaj danas mozes skoro ceo PC praviti od Corsair proizvoda - mi sve vise i vise expandiramo - i tu imamo isto nadu u srbiji otvoriti office - ali sve tada kad mu je vreme!

Dobre firme vidis po tome da ne skacu u bazen bez vode :-)
 
Poslednja izmena:
M

mmipko

Guest
u pitanju je AX1200 - 2 puta. Imas PM, necu da nastavljam ovde.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
u pitanju je AX1200 - 2 puta. Imas PM, necu da nastavljam ovde.
Sto ne ovde? Javno si zapoceo raspravu, pa je red i da ostali znaju o cemu se radi...
Pored toga nam nije najjasnije otvaranje josh jednog nick-a, chekamo objashenjeje toga do vecheras, posle toga spajamo nick-ove u jedan ti izaberi koji hocesh nick. Dupli nickovi su strogo zabranjeni na PCAXE forumu...
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Da, stvarno s obzirom na zapoceto red je da svi vidimo argumente i razloge :)
 
M

mmipko

Guest
mipko nalog sam samounistio posto je totalno ocigledno da imamo potpuno suprotne stavove i osecam da je besmisleno da pisem vise ovde nakon sto mi je na fin nacin objasnjeno da nisam dobro dosao ovde, odnosno da je bolje da idem na bench.

Nisam ocekivao da ce se elprincipal pojaviti ovde s' obzirom da ga nije bilo 6 meseci.

Nakon sto mi se elprincipal obratio u postu bilo mi je mucno da mu ne odgovorim. Ono sto sam mu napisao na PM ne zelim da vidite jer se tice mojih poslovnih stvari i to je moje pravo kome cu da govorim a kome ne.

Sto se tice dvostrukih naloga, prekrsio sam pravilo, tako da trebate da radite sta vam pravila nalazu. Na ovu temu sigurno necu vise napisati nista. Dakle vi radite sa nalozima sta hocete, mipko nalog mi je nedostupan jer ne zelim da dolazimo vise u sukobe. Meni je i ovako previse mucna cela situacija bez daljeg dolivanja gorcine preko foruma.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ja ne znam sta si ti zaista ocekivao posle onakvih originalnih postova i izliva negativnih emocija, optuzujuci nas da radimo u dilu sa Corsair-om na promovisanju i hvaljenju njihovog brenda van onoga sto taj brend zaista i zasluzuje ?

Reagujes suvise impulsivno ne razmisljajuci o posledicama.
I umesto da mi kao pcaxe stanemo iza svog korisnika koji je imao losa iskustva sa Corsair-om koji je na jedan racionalan i miran nacin predocio sta mu se sve desilo sa novim proizvodom mi sasvim suprotno moramo da cistimo iza tebe tvoje bljuvanje vatre po svemu.

Kao kad bi kupac auta ne zadovoljan autom u besu krenuo da gazi pesake po ulici i po hapsenju vikao na sav glas muriji kako taj auto nije to sto su mu prodavci govorili da jeste.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
Stvarno te ni ja ne kapiram mipko, bezveze dramatizujes i uplices forum u celu pricu, ok imao si lose iskustvo a sad ces jos i da se posvadjas sa svima i da napustis forum, lol :D
 
M

mmipko

Guest
Ja ne znam sta si ti zaista ocekivao posle onakvih originalnih postova i izliva negativnih emocija, optuzujuci nas da radimo u dilu sa Corsair-om na promovisanju i hvaljenju njihovog brenda van onoga sto taj brend zaista i zasluzuje ?

Reagujes suvise impulsivno ne razmisljajuci o posledicama.
I umesto da mi kao pcaxe stanemo iza svog korisnika koji je imao losa iskustva sa Corsair-om koji je na jedan racionalan i miran nacin predocio sta mu se sve desilo sa novim proizvodom mi sasvim suprotno moramo da cistimo iza tebe tvoje bljuvanje vatre po svemu.

Kao kad bi kupac auta ne zadovoljan autom u besu krenuo da gazi pesake po ulici i po hapsenju vikao na sav glas muriji kako taj auto nije to sto su mu prodavci govorili da jeste.
sve si u pravu. zato cu da oladim - odoh.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
mmipko je napisao(la):
mipko nalog sam samounistio posto je totalno ocigledno da imamo potpuno suprotne stavove i osecam da je besmisleno da pisem vise ovde nakon sto mi je na fin nacin objasnjeno da nisam dobro dosao ovde, odnosno da je bolje da idem na bench.
To ti niko rekao nije, to je isključivo tvoja insinuacija. Šta ćeš da radiš i gde ćeš da ideš je samo tvoja stvar. Mi ne želimo, niti možemo, da ljude davimo protiv svoje volje da ostaju ili idu negde... PCAXE ima svoj put, pa ko se ukrcao na taj voz ukrcao se, ko je sišao sišao je...


Nisam ocekivao da ce se elprincipal pojaviti ovde s' obzirom da ga nije bilo 6 meseci.
Pa eto, nisi očekivao jer si bio isključiv, na isti način na koji si isključiv za sve Corsair proizvode sada. Mi ni jednog momenta nismo osporili tvoje iskustvo, štaviše, verujem da je tako kako kažeš, samo ne možemo niti ćemo da odobrimo takav način komunikacije.

Nakon sto mi se elprincipal obratio u postu bilo mi je mucno da mu ne odgovorim. Ono sto sam mu napisao na PM ne zelim da vidite jer se tice mojih poslovnih stvari i to je moje pravo kome cu da govorim a kome ne.
Ako se tiče tvojih poslovnih i privatnih stvari odmah šalji PM ili mail. Čemu forum?

Sto se tice dvostrukih naloga, prekrsio sam pravilo, tako da trebate da radite sta vam pravila nalazu. Na ovu temu sigurno necu vise napisati nista. Dakle vi radite sa nalozima sta hocete, mipko nalog mi je nedostupan jer ne zelim da dolazimo vise u sukobe. Meni je i ovako previse mucna cela situacija bez daljeg dolivanja gorcine preko foruma.
Pošteno, ipak mi znamo da je reč o istom korisniku i moramo da spojimo naloge ili na zahtev korisnika da obrišemo jedan, a je tvoja odluka. Koji nalog želiš da ostaviš? Da li želiš da ih spojimo u jedan i pod kojim nick-om?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Bez ikakvih zlih namera, zar vi ne vidite sta Mipko zeli da kaze posle svih iskustava koje je imao sa Corsair_om?

Ono sto zeli da kaze - doveden je Corsair na forum, ELPRINCIPAL je ispricao pricu, PCAXE pogurao sve, a covek sta god je kupio pod brendom CORSAIR ko za qrac nije valjalo?

I onda kada tu treba da bude covek koji ce mu dati pomoc ili savet - ne uloguje se na forum 6 meseci...

Dzaba ovo CORSAIR QC sto pise.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
FantomX je napisao(la):
Bez ikakvih zlih namera, zar vi ne vidite sta Mipko zeli da kaze posle svih iskustava koje je imao sa Corsair_om?
Da, vidimo ;) To niko ne spori... mINUS je veoma lepo objasnio šta je mipko uradio (ne)svesno.

Ono sto zeli da kaze - doveden je Corsair na forum, ELPRINCIPAL je ispricao pricu, PCAXE pogurao sve, a covek sta god je kupio pod brendom CORSAIR ko za qrac nije valjalo?
ELPR1NC1PAL je napisao(la):
Hey Guys :-)

FIRST - sorry! - nisam imao zadnjih meseci vreme jer sam preuzeo nove poslove u firmi i tako je bilo (isto i na EU Forumima) maintance problem - nismo imali fast feedback u forumu!

kao prvo - ako ima nesto aktuellno - ponovi te pitanje pa cu da vidim da odgovorim sta je otvoreno :-)
Inache, pitanja u vezi sa proizvodima i nije bilo u medjuvemenu, ponajvishe zbog letnje sezone.

I onda kada tu treba da bude covek koji ce mu dati pomoc ili savet - ne uloguje se na forum 6 meseci...
Koliko ja znam, a ispravi me ako greshim, mipko je juce ostavio post sa problemom, a danas se ELPR1NC1PAL javio... Drvlje i kamenje odmah. ELPR1NC1PAL se javio jer sam mu ja javio za temu iako je u razgovoru pre par dana rekao da je u ogromnom problemu sa vremenom dok je sada Corsair u tranziciji. Pa je moje pitanje. Da li je ELPR1NC1PAL zaslužio da mu se kaže bilo šta i proziva, ako se uzme u obzir da PCAXE neke kompanije nisu odgovorilie na mail, da otvore sobu nisu ni razmotrile jer im je ti smaranje i boli ih uvo za korisnike?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ma ja sam se samo malo salio, dizemo svest narodu.

Daleko bilo drvlje i kamenje. :-*
 
M

mmipko

Guest
Ljudi hajde da se okanemo diskusije na ovu temu. Ja se izvinjavam sto sam bio prosti i vulgaran. Nije da ne mislim da nisam u pravu i da je svaka rec bila dobro odabrana, mozda je samo neprimerena za javno iskazivanje. Jednostavno se izvinjavam svim moderatorima i administratorima jer sam im ucinio zivot neprijatnim. To mi nije bila namera i iskreno mi je zao. A za naloge i generalno za sve u vezi foruma me uopste vise nije briga. Pijuckam rakiju i citam info da mi u petak stie jos jedan GPU, radost :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh