• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Asus Dual rx 580 4gb

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ova kartica je trenutno u emmi 19k. Na prvi pogled deluje kao najbolja kupovina, ali sam citao domace recenzije i neke strane utiske i zakljucak je da su ventilatori naravno losiji nego na strix verziji i da tesko mogu da ohlade kartu, pa zbog toga trotluje, sto i donosi malo slabije performanse u odnosu na ostale verzije, ali meni najvise smeta sto je bucna i dosta se greje. S druge strane u tom cenovnom rangu ni xfx rx570 i asrock rx 570 phantom gaming x nisu nista bolje sto se tice ventilatora i buke, i po you tube testovima nekad idu i u visokih 70 i niskih 80, sto je po meni iznad pozeljnih temperatura. Ipak se rx 570 malo manje greju, pa bi mi zbog toga vise odgovarale, ali rx580 je za 10ak procenata brza. Da dodam ni da mi kuciste nije nesto provetreno, sto i ne smeta u hladnim danima, ali leti moze da bude furuna.

Kakva su iskustva sa ovom karticom ako je neko ima i sa ove dve koje sam napomenuo. Xfx rx570 sam vidjao dosta po oglasima, a ova asrock phanthom gaming je novija u domacoj ponudi.
Da li vredi uzimati asus dual zbog ovih temperatura i trotlovanja ili da se zadovoljim sa nekom od ovih rx 570, jer racunam da ce malo manje da se greju? Privlacna je ova cena za rx580, iako je mozda i najgora verzija.
Da napomenem da mi je ovo maksimalni budzet, da mi neko ne bi bezveze pisao da uzmem nitro rx 580 od 8gb, ja znam sta valja, ali se nema para za bolje:cool:, a i ovo bi se uzimalo na rate.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.241
Rezultat reagovanja
449
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Koristim tu karticu negde od početka godine i imam samo reči hvale.
Naravno da hlađenje nije na nivou Strix modela, ali računaj da ni maksimalni klokovi nisu kao na Strix modelu.
Pregrevanja i trotlovanja nema, a karticu sam opterećivao nekim od grafički najzahtevnijih naslova.
Ono što je dobro je da se ventilatori pale tek kada temperatura pređe 56c i konstatacije da je bučna nisu baš tačne. Zapravo ventilatori su prilično dobri na ovom modelu, dok je pasivni deo hladnjaka nešto prostije izveden u odnosu na top modele.
Što se tiče estetike karta nema neki fensi backplate, već samo metalno ojačanje za štampanu ploču. Nema ni led osvetljenih delova.
Sve navedeno nema veze sa performansama karte.

Inače moja je jedna od pet takvih karata iz riga. Preostale četiri karte su završile kod mojih poznanika i sve rade kao sat.
Od mene svaka preporuka
 

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Koristim tu karticu negde od početka godine i imam samo reči hvale.
Naravno da hlađenje nije na nivou Strix modela, ali računaj da ni maksimalni klokovi nisu kao na Strix modelu.
Pregrevanja i trotlovanja nema, a karticu sam opterećivao nekim od grafički najzahtevnijih naslova.
Ono što je dobro je da se ventilatori pale tek kada temperatura pređe 56c i konstatacije da je bučna nisu baš tačne. Zapravo ventilatori su prilično dobri na ovom modelu, dok je pasivni deo hladnjaka nešto prostije izveden u odnosu na top modele.
Što se tiče estetike karta nema neki fensi backplate, već samo metalno ojačanje za štampanu ploču. Nema ni led osvetljenih delova.
Sve navedeno nema veze sa performansama karte.

Inače moja je jedna od pet takvih karata iz riga. Preostale četiri karte su završile kod mojih poznanika i sve rade kao sat.
Od mene svaka preporuka
Odlicno, hvala na odgovoru. Recenzije govore drugu pricu, ali opet, mozda sve zavisi od primerka koji se zalomi. Bas sam ovde citao da treba izbegavati Asus dual kartice. Ali mislim da za ovu cenu nema bolje. Kolika je temperatura na 100% opteracenja pri igranju igrica i da li ti je dobro provetreno kuciste?

Mislim da nema neke razlike izmedju rx570 i rx580 sto se tice potrosnje, nekih 50ak wati vise mozda, meni je napajanje matoro, ali 850w, pa se nadam da nece da zeza nesto. Imao sam 7950 dok nije crkla i za nju je bilo preporuceno 200w, a za rx 580 je 190w, tako da su tu negde.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.241
Rezultat reagovanja
449
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Moje kućište je ok provetreno, ali radi u prostoriji u kojoj nema klima uređaja.
Najveća temperatura koju sam uhvatio je 77c prilikom testiranja Ryse of the Tomb Rider.
Ali računaj da je bilo pakleno leto i da to uopšte nije visoka temperatura za grafiku.

Kada je trebalo da je kupim takođe sam pročitao gomilu testova.
Bilo je negativnih komentara po pitanju efikasnosti hlađenja, ali verujem da je u to vreme visoka cena dosta uticala na određene kritike.

Svakako računaj da je Asus na štampanoj ploči ugradio jako kvalitetne komponente i da tu nema greške. Čak i pasivni deo hladnjaka ima dva niklovana hitpajpa koji naležu direktno na gpu. Ventilatori su 100mm i tvrdim da ne stvaraju nikakvu buku.

Imao sam prilike da čujem neke bučne karte i tvrdim da ova nije bučna.

Svakako kvalitet karte je odličan i mislim da ne možeš imati probleme. Ali nije realno očekivati nivo Strix modela.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Sigurno je manje bucnija nego ova moja powercolor :D
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.241
Rezultat reagovanja
449
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Powercolor je ok brend, mada ne znam koji model karte imaš.

Zaboravio sam da napomenem da je ova karta kod mene došla sa memorijom podešenom da radi na preko 2000Mhz. Imala je bios predviđen za rudarenje.

Odlučio sam da je vratim na fabrički bios i nisam primetio nikakve razlike u performansama, kao ni u temperaturi. Znači postoji mogućnost da je putem biosa dodatno ubrzaš, ali mislim da nema potrebe za tim.

Takođe računaj da je AMD prethodnih meseci drastično promenio rad ove kartice putem drajvera. Pitanje je klliko će neki testovi sa početka njene prodaje biti relevantni. Ova karta sada fino šije GTX1060 u većini scenarija.

Svakako svaka preporuka od mene, pa piši kakva su iskustva ako je paazariš
 

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ok, dobro je da neko ima i pozitivno iskustvo vezano za ovu karticu. Naravno da ne moze biti po kvalitetu kao skuplji modeli, ali je bitno da stabilno radi. Mislim da je ovo trenutno najpovoljnija ponuda i da ispod ove cene, barem u domacim prodavnicama nece ici.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Powercolor je ok brend, mada ne znam koji model karte imaš.
Red Dragon 8GB.
Kad stavim automatski ventilatori da idu onda polude.
Ja sam stavio na 55% ventilatore u MSI Afterburner. I kada igram nesto zahtevnije , maks temperatura koju sam video je 82.
 

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Red Dragon 8GB.
Kad stavim automatski ventilatori da idu onda polude.
Ja sam stavio na 55% ventilatore u MSI Afterburner. I kada igram nesto zahtevnije , maks temperatura koju sam video je 82.
To jeste veca temperatura, ali sad kad je hladnije vreme nece da bude strasno. Leti je vec druga prica ako ti nije soba klimatizovana. Vidim u opisu da imas napajanje od 500w, dobro je da ti obavlja poso, jer je za rx580 preporuceno napajanje od minimum 500w.
Adapter za monitor ti sljaka ok? Nema prekida i crnog ekrana? Secam se da imas samo VGA ulaz na monitoru, pa da proverim, jer sam u istoj situaciji.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.870
Rezultat reagovanja
9.247
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Patriot Viper 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Cooler Master SK650 & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/100
OS & Browser:
Windows 11
@Mare1389 : stavi malo više, ne mora da ide na 82 C. Probaj 65-70 %.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
To jeste veca temperatura, ali sad kad je hladnije vreme nece da bude strasno. Leti je vec druga prica ako ti nije soba klimatizovana. Vidim u opisu da imas napajanje od 500w, dobro je da ti obavlja poso, jer je za rx580 preporuceno napajanje od minimum 500w.
Adapter za monitor ti sljaka ok? Nema prekida i crnog ekrana? Secam se da imas samo VGA ulaz na monitoru, pa da proverim, jer sam u istoj situaciji.
Nemam problema sa adapterom , hvala Bogu.

@vladarko probao , ali onda vec pocinje da se cuje ko avion :D
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Bolje da se cuje nego da ide do 82C. Podesi da ne ide vise od 75C, tako produzavas vek kartici a ventilatori nisu skupi da se menjaju (jeftinije od graficke sigurno).
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Meni nije bolje da se cuje , i ne mogu da igram nista tako dok cujem graficku koja tripuje da je avion. Nece da crkne u skorije vreme zbog 82C , posle ce svakako da se menja kartica :D I to je sat vremena maks na tolikoj temperaturi u toku dana dok igram witchera ili nesto slicno. A vecinom igram esports igre.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.870
Rezultat reagovanja
9.247
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Patriot Viper 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Cooler Master SK650 & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/100
OS & Browser:
Windows 11
"Pregre-Jano, samo da igramo..."
:talas:
 

Tajm Bandit Bouns

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
04.10.2016.
Poruka
2.055
Rezultat reagovanja
1.783
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 3.7 GHz & LC POWER Cosmo Cool LC-CC-360-LiCo
Motherboard:
ASROCK B550 PHANTOM GAMING 4
RAM:
KINGSTON DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz Kingston Fury Beast KF436C17BWAK2/16
VGA & cooler:
MSI GTX 650Ti Cyclone II 1gb GDRR5 Power Edition
Display:
BENQ GC2870 60Hz
HDD:
SAMSUNG 500GB M.2 NVMe MZ-V7S500BW 970 EVO PLUS Series SSD & WD HDD 320GB
Case:
FSP CMT580B
PSU:
Asus ROG STRIX Gold Aura Edition RGB 750W
Mice & keyboard:
ASUS ROG Strix Impact III 90MP0300-BMUA00
OS & Browser:
WINDOWS 11 PRO 32H2 64-BIT
Koliko ja znam, asus hladjena koja su na grafikama, nisu losa uopste..
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Nije problem do kartice vec AMD softvera koji dopusta da temperature idu preko 80C da bi ostala tiha. Ako hoces tihu uzmes GTX 1060 ili 1070. Afterburner radi posao meni na RX 570 Aorus, ne prelazi ni 70C dok AMD softver em je bagovit em dozvoljava da ode preko 80C.
Sto se tice toga "samo sat vremena", pa tako ces i da je ubijes. Osnovni problem velikog zagrevanja je hladjenje, kad ti izadjes iz igre temperatura rapidno sa 82C padne dole, najgore ako padne brze od 6C po sekundi, tad strada kalaj kuglice ispod cipa pa posle rade duvaljke ili ne daj boze rerna. Nece to odjednom ali stalna velika promena temperature izazove pucanje to jest kristalizaciju kalaja i graficka prestane da radi.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.241
Rezultat reagovanja
449
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Nije problem do kartice vec AMD softvera koji dopusta da temperature idu preko 80C da bi ostala tiha. Ako hoces tihu uzmes GTX 1060 ili 1070. Afterburner radi posao meni na RX 570 Aorus, ne prelazi ni 70C dok AMD softver em je bagovit em dozvoljava da ode preko 80C.
Sto se tice toga "samo sat vremena", pa tako ces i da je ubijes. Osnovni problem velikog zagrevanja je hladjenje, kad ti izadjes iz igre temperatura rapidno sa 82C padne dole, najgore ako padne brze od 6C po sekundi, tad strada kalaj kuglice ispod cipa pa posle rade duvaljke ili ne daj boze rerna. Nece to odjednom ali stalna velika promena temperature izazove pucanje to jest kristalizaciju kalaja i graficka prestane da radi.
Tačno je da naglo hlađenje izaziva taj problem. Ali ljudima treba skrenuti pažnju da što manje koriste Alt+F4. Naglo ubijanje aplikacije dovodi do naglih padova temperature i to treba izbegavati. Sretao sam se u prošlosti sa furunama koje su redovno hvatale 90+ pa i 100+ stepeni i obavezno su završavale sa hladnim lemovima.

Dečko koji je otvorio temu pitao je za Asus Dual RX580 koju lično posedujem i sa njom neće biti takvih rizika.

Ne preporučujem nikakvo manuelno podešavanje ventilatora itd. Kartu koristim na fabričkim podešavanjima i prezadovoljan sam.

Nadam se da će napisati iskustva ako je pazari
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Kako ne preporucujes a moja Gigabyte RX570 Aorus koja ima odlicno hladjenje Amd Wattman dozvoljava preko 80C? Sa malo vecom bukom lagano se odrzava ispod 70C. Jednostavno, AMD softver je krs teski.
Ovo za nasilno gasenje si u pravu, tocne treba raditi nikako. Opet, ako je graficka na 70C manji je stres za nju i manje oscilacije prilikom izlaska iz igre.
 

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Tačno je da naglo hlađenje izaziva taj problem. Ali ljudima treba skrenuti pažnju da što manje koriste Alt+F4. Naglo ubijanje aplikacije dovodi do naglih padova temperature i to treba izbegavati. Sretao sam se u prošlosti sa furunama koje su redovno hvatale 90+ pa i 100+ stepeni i obavezno su završavale sa hladnim lemovima.

Dečko koji je otvorio temu pitao je za Asus Dual RX580 koju lično posedujem i sa njom neće biti takvih rizika.

Ne preporučujem nikakvo manuelno podešavanje ventilatora itd. Kartu koristim na fabričkim podešavanjima i prezadovoljan sam.

Nadam se da će napisati iskustva ako je pazari
Idem danas-sutra da vidim za karticu. Svakako sta god budem uzeo, javicu utiske. Ovo za alt+f4 nikad nisam praktikovao, ali sam dosta korisito spustanje prozora kad igram gta online, da bi se dogovarao s ljudima na discord za heist-ove. Ne znam koliko je to naglo spustalo temperaturu sada pokojne 7950, ali je moguce da je variralo od 10-15 stepeni nize kad se spusti prozor, ne znam da li je to ikako uticalo na to da mi kartica rikne, ali to sam radio skoro godinu i po dana, posto sam uglavnom igrao gta online, a discord sam koristio verovatno svaki 2. ili 3. dan.
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Ako je radila na 85C onda jeste problem, zato i treba podesiti da ne prelazi 75C.
 

Salamchuga

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.09.2019.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ako je radila na 85C onda jeste problem, zato i treba podesiti da ne prelazi 75C.
Kartica je bila hladna za razliku od na primer 7970, nizi takt i 3 kulera na windforce verziji su dobro hladili karticu, nisam je nikad overkokovao i retko kad je prelazila 70c pri igranju. Zato i oklevam da uzimam ove kartice koje prelaze 75c, a neke idu i u visokih 80c. Ali u tom cenovnom rangu nema nista bolje, a i rx580 se greju vise bez obzira na proizvodjaca, ne verujem i da na primer nitro moze da se spusti ispod 70c, jedino mozda agresivnim fan profilom.
Ipak te skuplje i ne razmatram, jer da sam pri parama svakako bi uzimao ili gtx1070 ili rx 5700, ovako medju ovim jeftinijima imam izbor izmedju nekoliko proizvodjaca, a svaka ima slabije pasivno i aktivno hladjenje u odnosu na premium verzije, tipa strix ili aorus. Mislio sam da je mozda xfx rx580 bolja kupovina zbog backplate, ali po nekim recenzijama i you tube klipovima u igrama je na otprilike 75c, a bas sam gledao gde se asus dual i xfx kartice uporedjuju i dual se greje za 3c manje, sto znaci da i pored nepovoljnih recenzija ispada da je bolja kupovina, mada opet sve zavisi od primerka, posto su se na xfx zalili da koriste jeftinu termalnu pastu i da je neretko lose nanesena, pa to utice na mnogo vece temperature.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.320
Rezultat reagovanja
5.433
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Kartica je bila hladna za razliku od na primer 7970, nizi takt i 3 kulera na windforce verziji su dobro hladili karticu, nisam je nikad overkokovao i retko kad je prelazila 70c pri igranju. Zato i oklevam da uzimam ove kartice koje prelaze 75c, a neke idu i u visokih 80c. Ali u tom cenovnom rangu nema nista bolje, a i rx580 se greju vise bez obzira na proizvodjaca, ne verujem i da na primer nitro moze da se spusti ispod 70c, jedino mozda agresivnim fan profilom.
Ipak te skuplje i ne razmatram, jer da sam pri parama svakako bi uzimao ili gtx1070 ili rx 5700, ovako medju ovim jeftinijima imam izbor izmedju nekoliko proizvodjaca, a svaka ima slabije pasivno i aktivno hladjenje u odnosu na premium verzije, tipa strix ili aorus. Mislio sam da je mozda xfx rx580 bolja kupovina zbog backplate, ali po nekim recenzijama i you tube klipovima u igrama je na otprilike 75c, a bas sam gledao gde se asus dual i xfx kartice uporedjuju i dual se greje za 3c manje, sto znaci da i pored nepovoljnih recenzija ispada da je bolja kupovina, mada opet sve zavisi od primerka, posto su se na xfx zalili da koriste jeftinu termalnu pastu i da je neretko lose nanesena, pa to utice na mnogo vece temperature.
Rx 580 nitro + radi na 65c u fulu i tu staje u 99% slučajeva bez podešavanja ventilatora.Nema tiše i hladnije karte od nje .
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.425
Rezultat reagovanja
526
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Sta da kazemo onda za RX 5700XT referentna, ide preko 90C, blagi uzas sta oni prodaju.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
I drugi kupuju.
 
Vrh