• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Arma 3 - Arma Srbija

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Cekaj, dajes pare i igras protiv vestacke inteligencije PvP???
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Cekaj, dajes pare i igras protiv vestacke inteligencije PvP???
Мислим да ти ниси најбоље разумео концепт игре. Арма је сендбокс игра, има одличан едитор за израду мисија, где ти можеш правити ПвП и ПвЕ мисије, сходно ономе шта желиш. Ми преферирамо ПвЕ игру на својим редовним терминима, али с времена на време се организују ПвП игре у оквиру наше заједнице, где играмо једни против других или као што би неки то окарактерисали "ратови кланова" против других страних заједница.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
A u PvE je AI, po čogici? Tako si bar napisao. Ja nisam lep procitao valjda :d
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ma kucam s telefona, jbg logika :)
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Другари, Арма 3 је на попусту до 11 фебруара и може се купити за 11 евра, искористите прилику!

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Авганистан, година 2011. Покренута је операција ради враћања неколико истурених база на западу провинције Кандахар који су освојени од стране талибана у жестоким борбама са Авганистанском Националном Армијом неколико дана раније. Задатак да разбије и поврати положаје од талибана добила је јединица Америчке Војске опремљена МРАП-овима и уз подршку једног тенка Абрамс. Путне комуникације између самих база су биле миниране, па је Алфа одељење које се кретало на челу имало улогу деминера. Операција је била успешна, повраћено је 4 од 5 истурених база, деминирано неколико импровизованих експлозивних направа, али је у току борби изгубљен тенк који је уништен од стране непријатељског ПОРС-а са велике удаљености












 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Другари од 14. до 18. фебруара Арма 3 ће бити доступна бесплатно за играње на стиму, а за оне који се одлуче да је купе, биће на попусту и доступна за 12 евра!

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
ОПЕРАЦИЈА РОКАДА



-Година 2016, Сирија, битка за Алеп. Први сукоби за Алеп су почели 2012. године на самом почетку рата и град је све више био у рукама ФСА (Слободне Сиријске Армије) популарних "дрекаваца". До ангажовања Руса у Сирији, САА (Сиријска Арапска Армија) је под својом контролом држала једва 1/3 града и све су веће шансе биле, да ће бити ухваћени у окружење и уништени. По отпочињању дејства руског ВКС-а, врше се масивни удари по дрекавцима у Алепу, а све са циљем да се растерете Асадове снаге у граду све до децембра 2016. године вршене су операције са циљем да се град ослободи. Самим тим што је битка за Алеп трајала годину дана од укључивања Руса у сукоб говори о томе да ФСА ни по коју цену није хтела да град препусти Асаду и фанатично се борила за исти.

Септембра 2016. године јединице САА упостављају линију фронта према југозападу одакле ФСА стижу појачања из Идлиба. Мешовите Сиријске јединице ангажоване на том правцу су састављене од различитих самосталних племенских јединица лојалних Асаду, па једна од тих јединица пољуљана од жестоких борби и губитака напушта градић Каландар који моментално запоседа јединица џихадиста из Ал Нусре јачине једног вода (20-40 људи). Новонастала ситуација може да угрози читав фронт и постоји ризик да ће ФСА увођењем нови јединица и оклопних снага направити пробој дубоко у нашу територију која је месецима освајана.

Јединица руских ССО (Силы специальных операций) која је деловала у овом рејону, налази се на пар километара од Каландара и преко везе дознаје шта се дешава. Самоиницијативно одлучују да се укључе у борбу и по сваку цену ставе градић под своју контролу и одбије сваки потенцијални напад.



ЗАДАЦИ:

1.Каландар
-Муњевитим нападом повратити град Каландар.

2.Одбрана
-По ослобађању града, организовати одбрану и извршити запречавање и минирање праваца на којима се очекује против напад. Одбранити град по сваку цену!

3. Гоњење
-У случају разбијања офанзиве и расула међу противницима, искористити ситуацију и прећи у гоњење.


















 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Само да се похвалим, јуче смо играли обраду легендарне операције Рачак и имали смо рекордних 42 играча и једно опасно искуство у тамањењу учки, расклопили смо их, док не буде клипа, да вам дам коју слику и брифинг мисије.

ОПЕРАЦИЈА:

-У периоду од августа 1998. до јануара 1999. године у Неродимској оперативној зони 161. Бригаде тзв. ОВК, под командом Шукри Бује, на подручју Рачка од стране терориста убијени су полицајци Синиша Михајловић, Назмиј Алурија, Светислав Пешић, Саша Јанковић, Ранко Ђорђевић, затим цивили Мифтар Ресениј и Енвер Гашиј, а у новембру 1998. запалили су кућу Џемаља Батићија из Рачка. Највише убистава десило се на деоници пута Штимље-Дуље-Сува Река. Цео овај потез налазио се под контролом ОВК која је имала своје јединице у селу Рачак на само пар стотина метара од Штимља, у селу Малопољце налазио се један од штабова ШТС, а даље према југу и југозападу у Језерачким планинама, налазила се команда терориста и њихово главно упориште. У самом Рачку, терористи су направили јако упориште, само село је било утврђено, а изнад села су у три реда ископане транштеје и ровови одакле се село види као на длану. Са тих позиција изнад села, бестрзајним топовима могло се гађати и само Штимље те је опасност бивала све већа и захтевала реакцију власти СРЈ. Након убиства полицајца Светослава Пржића доноси се одлука за извођење акције разбијања овог терористичког упоришта. Акција је испланирана за 13. јануар 1999. године, али обавештајним каналима из самог штаба терориста у Малопољцу дошло се до сазнања да терористи знају за акцију и да су у приправности за борбу. Сумња се да су исти информацију о нашем плану добили директно од мисије ОЕБС-а, са којим су били у свакодневном контакту преко Исака Мујоте.




Акција је опет заказана за 15. јануар. са почетком у раним јутарњим часовима. Према плану операције снаге МУП-а су се поделиле у 2 групе, од којих је прва требала да обилазним путевима дође до траншеја изнад села и запоседне исте, како би осигурала прилаз и одсекла пут за повлачење терористима, док је друга група требала да изврши напад на само село. Целу акцију је подржавала јединица 243. механизоване бригаде ВЈ која је држала положај источно од села.



СИТУАЦИЈА:

Наше снаге:

-Антитерористичку акцију изводе полицајци из састава Посебне Јединице Полиције из Урошевца, затим припадници 6. чете ПЈП и оперативно-потерне групе. Цела формација је лака пешадијска наоружана аутоматским пушкама М70, ПМ-овима М72 и М84 и већом количином РРБ-ова Зоља. Јединица за потребе ове операције не располаже никаквом техником, осим са неколико транспортних возила.





Савезничке снаге:

-Источно од Рачка на брду изнад аутопута је положај јединице из састава 243. Мех. Бригаде ВЈ која ће нам пружати обезбеђење позадине са своја 2 БВП-а М80.





Непријатељске снаге:

-Терористи УЧК са којима ћемо се суочити су из састава 161. бригаде, наоружани готово идентичним наоружањем као и наша јединица, али пред тога у поседу имају бестрзајне топове, РРБ-ове РПГ-7 и тешке митраљезе калибра 12.7мм. Могуће је да терористи имају минобацаче, а из пређашњег искуства, постоји опасност од мина у насељеним местима. У самом Рачку и у траншејама изнад града очекује се да противник има између 150 и 200 терориста. Пошто је читава околина под контролом ОВК, која одлично познаје терен, велика је вероватноћа да им могу пристићи појачања из свих праваца, осим са истока који обезбеђују наше снаге.





Терен и временски услови:

-Терен по коме ћемо се борити је у корист терориста, јер ће нас током целе операције надвишавати. Провејава снег и магловито је, те видљивост није велика.



ЗАДАЦИ:

1.Траншеје
-Делом снага извршити упад у ровове и одсећи терористе у селу.

2.Рачак
-Нападнути само село из правца истока, како би терористе унутар села ухватили у окружење.

3. Штаб УЧК
-По ослобађању села, гонити противника и запоседнути штаб на брду како би осигурали цео рејон.


ПРОТОКОЛИ:

Режим ступања у борбу:
-Искључиво по наређењу, или у случају опасности.

Режим комуникације:

Позивни и Кратка:

-10 (База)

-35 (Ком. Вода) - 101
-115(1. одељење) - 110
-225(2. одељење) - 120
-335(3. одељење) - 130
-445 (Митраљеско Одељење) - 140

- Веза вода - 100 (Командири одељења немају далекометне радио станице)

Дуга:

-Веза са базом - 30













 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Снимак операције Стрела, где се је наша заједница нашла у улози вода граничара током легендарних борби на Паштрику. Напади су почели 2 сата иза поноћи уз дејство НАТО авиона А-10 који су тукли по положајима на граници као и по самој караули Горожуп, у то време наша јединица је већ била изашла на положаје и очекивала удар шиптарских терориста.

Вод се је одржао на првој линији ватре све до јутра када је почело да нестаје муниције, одакле смо се пребацивали одељење по одељење на резервне положаје 300м иза карауле. На резервним положајима нас је чекала попуна, консолидовали смо се, а затим уз артиљеријску припрему, када су дејствовали наши ВБР-ови Огањ 122мм, кренули смо у силовит против напад и повратили прву линију.

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Операција Јашари

 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Da li se ova igra jos placa i kako da dodjem do vas , igrao bi operaciju "jasari"
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Da li se ova igra jos placa i kako da dodjem do vas , igrao bi operaciju "jasari"
Javi se @Zivko on je sa njima u kontaktu ;) Placa se i dalje 27eur, ali imas na IG za 18 ;)

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Da li se ova igra jos placa i kako da dodjem do vas , igrao bi operaciju "jasari"
Да би играо са нама мораш имати оригинал игру, као што је колега форумаш изнад рекао, на ИГ се може купити за 18е, док би сад крајем маја требао бити попуст кад ће игра моћи да се купи вероватно за 12 евра.

Када имаш оригинал игру, даљи кораци су да се пријавиш за приступање заједници, а затим да прођеш интервју и основну обуку. Некима је то пуно, али ми функционишемо као затворена група и очекујемо од својих чланова сталну активност јер Арма је компликована игра, па самим тим није захвално примати и пуштати било кога на мисије.

Све информације имаш на нашем сајту, www.armasrbija.rs
 
  • Like
Reagovanja: Uni

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Nisam ja onda vas tip igraca , nemam ja toliko volje i aktivnosti , kad mi se igra onda igram. Nista uzivajte i mnogo uspesnih misija.
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Nisam ja onda vas tip igraca , nemam ja toliko volje i aktivnosti , kad mi se igra onda igram. Nista uzivajte i mnogo uspesnih misija.
Разумемо се, на жалост, у Арми 3 не постоји пуно синглплејер ствари, Арма 2 и претходнице су биле јако богате тим садржајем.
 

pisheas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2016.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Pisheas
CPU & cooler:
i3 6100
Motherboard:
H110M PRO-D
RAM:
Kingston HyperX Fury Black 8GB & SSD 120gb Kingston
VGA & cooler:
RX 470 Strix 4gb O4G
Display:
AOC 24"
HDD:
SEAGATE 1TB 3.5" Barracuda
OS & Browser:
Windows 7 & Google Croome
Kako se igra ovo? Coop vs bot ? Ili protiv drugih online igraca?
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Kako se igra ovo? Coop vs bot ? Ili protiv drugih online igraca?
Ово што је на снимцима горе је КООП, нико не би баш да игра као шиптар. Наравно, игра се и ПвП, али примаран вид игре нам је КООП.
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Момци, Арма 3 на попусту до 20.05. и кошта 9.5 евра!

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Арма 3 на стиму на попусту 9.5 евра до 9. јула.

 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Једна коју сам данас склепао у складу са актуелним дешавањима.

 
Vrh