• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Arma 3 - Arma Srbija

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Dobar je imgur. Koristio sam ga i ja pre. Sad koristim lightshot. Sa njim oznacis deo ekrana i automatski ti uploada i da link. Mislim da moze da se napravi i da na dugme slikava ceo ekran.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
Ja sam stara skola, napravim SS sa win dugme + prtsc i dobijem odmah jpg a ako mi treba sliku da isecem odem u paint i isecem je za 2 sec i snimim i odem na sajt i uplodujem. Ima sam cak neku extenziju u chrome koja je upravo to radila o cemu pises ali meni ovako lakse.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Ja sam stara skola, napravim SS sa win dugme + prtsc i dobijem odmah jpg a ako mi treba sliku da isecem odem u paint i isecem je za 2 sec i snimim i odem na sajt i uplodujem. Ima sam cak neku extenziju u chrome koja je upravo to radila o cemu pises ali meni ovako lakse.
lightshot koristim.Pokusavam da ubacim print screen sa prosle misije ali nece pa nece...Prosli put sam kacio testove ssd-ova i normalno se ucitali.sad opet probam te iste slike testova ssd-ova da pokacim i nece...
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
lightshot koristim.Pokusavam da ubacim print screen sa prosle misije ali nece pa nece...Prosli put sam kacio testove ssd-ova i normalno se ucitali.sad opet probam te iste slike testova ssd-ova da pokacim i nece...
Mozda je do rezolucije, nisam upoznat skroz ali ima foruma koji ne podrzavaju odredjene rezolucije slika.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ево сет слика са јучерашње мисије, где смо се нашли у улози контигента ВС при у УН-у у Либану, мисија је била специфична по томе што је наша јединица изгубљена у граду који је заузет од стране терориста, како би вам било интересантније, поставићу брифинг мисије.


ИЗГУБЉЕНИ




СИТУАЦИЈА:

У току редовних активности и вежби контигента УН у Либану за први квартал 2019. најављена је падобранска обука за неколико јединица, као и за припаднике Војске Србије.
Вежба искакања и напада на “непријатељски” положај у ноћним условима најављена је за први квартал 2019. године. Јединица из састава 41. пешадијског батаљона 4. Бригаде КОВ-а предодређена за ову вежбу упућена је у ваздухопловну базу Рајак, на источној граници са Сиријом. Полетање је најављено за 01:00, а искакање у 03:00 на полигону у близини пограничног града Каср. За искакање је предодређен авион Ц130 из шпанског контигента.

Приликом прелетања града Хермел, авион изненада бива погођен у леви пар мотора ракетом из непознатог правца и почиње да губи висину. Прибрани пилоти одржавају авион стабилним и сви војници успевају да искоче, док се летилица обрушава и пада у град. Војници су у тренутку искакања били на малој висини и самим тим су падали директно на град, па су се нашли раштркани широм истог.

Претходних месеци јединице и обавештајни канали УН указивали су на то да постоје велике шансе за изненадне терористичке акције исламских терориста, бивших припадника ИСИС-а, који су се скривали међу избеглицама из Сирије, а је било све више у пограничним градовима. По слетању у град наши војници схватају да се управо то десило и да се налазе опколљени у граду преплављеном терористима. Једина шанса за извлачење им је пункт УН-а на западном крају града, ако је посада истог још увек жива.


ЗАДАЦИ:



1. Пробити се до базе УН на западном крају града. (База УН-а се налази преко моста на западном крају града)


2. Лоцирати место пада авиона и утврдити да ли су шпански пилоти преживели. (Опционално)



О ФОРМАЦИЈИ:


-Припадници ВС-а су наоружани пушкама М21 са борбеним комплетом од 3 оквира, и без панцирних прслука. На располагању немамо мапу терена на коме смо се нашли, а радио станице имају само КО и КВ.


-Немамо никакве информације о наоружању терориста, осим претпоставке да су се домогли озбиљне количине технике и оклопа ако су прегазили гарнизон либанске војске распоређен у граду.


ДОДАТНИ ПРОТОКОЛИ:


-У случају прегруписања са осталим преживелим војницима, команду над групом преузимају вође група, командири одељења и на крају командир вода.

-Најстроже је забрањено скидање плавих шлемова и беретки, као и униформе који су једини знак распознавања са пријатељским јединицама.

-Гласовни знак распознавања између војника је "Дрина - Уна".

-Сви војници су обучени за пружање прве помоћи и давање крви.






























 
Poslednja izmena:

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Izuzetno zanimljiva misija.Posebno ona konfuzija na pocetku dok smo svi bili rastrkani po gradu i pokusavali da se orijentisemo bez kompasa gde je zapad i nadjemo ostale saborce kako bi u grupi lakse preziveli...
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ево и клипа са мисије изгубљени:

[VIDEO]
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Јуче се појавио изванредан документарац у трајању од пола сата на тему развоја Арме од Операције Флешпоинт до данас. Говори о развоју свих игара из франшизе и о рату Бохемије и Кодмастерс-а, погледао сам га са уживањем, топла препорука.


 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Нови рекорд!

На јучерашњој мисији присуствовало је 36 играча, што је нови рекорд Арма Србија Заједнице, а наш задатак је био Вијетнам!

Операција ПТСД, Вијетнам, 1965. година. Колона возила Америчке Војске, приликом кретања ка локацији нове базе, коју је требала да успостави, упада у заседу и тражи помоћ. Наша екипа, у улози јединице за брзо реаговање из састава 1-ве Коњичке Дивизије је хеликоптерима Хјуи УХ-1 десантована у борбену зону. Акција је започета по мрклом мраку у 04:30 часова и трајала скоро сат и по, уз осветљавајуће ракете. Када смо се коначно пробили до конвоја, преживелих није било, а ли проналазимо информације о тајном затвору Виетконга где упадамо у јуришу хеликоптера, који зону слетања бришу невођеним ракетним зрнима. У затвору су пронађена и евакуисана два преживела војника. Операција је била успешна уз минималне губитке!

Ускоро очекујте снимак. Придружите нам се на:
























 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Операција Термопил

После ратификовања споразума са БЈРМ, грчка влада се руши, избијају свеопште демонстрације у чијем јеку су демонстранти запалили парламент, док је председник побегао из земље. Истовремено светска јавност је преокупирана страњем у Венецуели и потенцијалном војном интервецијом САД. Реџеп Тајп Ердоган користи ову прилику и тренутну преокупацију својих НАТО савезника и отпочиње офанзиву на Грчку. Поморским путем напда острва и улази у спорадичне сукобе са РМГ, док се на копну оклопне јединице муњевито пробијају ка Солуну и Атини. Грчка војска се изузетно брзо мобилизује и успева да успори напредовање турака на 200км од Солуна, али све је још увек неизвесно.

Наш задатак:

1.Изненадним нападом из правца североистока заузети насеље Чалкија и стабилизовати фронт.

2.У рејону села Панагиа дејствује оклопна група на правцу села Екали. Лоцирати и уништити групу.

3.Пробити се до десантне зоне противника, исту осигурати и уништити сву затечену десантну опрему, како би зауставили даље убацивање противника.

Салдо операције је био, 6 уништених турских тенкова, 9 БТР-ова и више десетина пешадинаца, наша јединица је изгубила један М113. Операција је успешна, даље турско напредовање у нашем сектору је заустављено!












 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ja mislim da ste vi zreli da sluzite jedan pravi vojni rok pa da se malo izduvate. Pa bih vas posle toga pitao jel vam je idalje zanimljivo kao u igri. Kada krenete posle kise na mars pa deseter gleda gde ima najvise blata i sa koje strane ga ima najvise tu ce te da zalezete atomski. Jer ako kaze atomski sleva vi se bacate desno. Pa izadjete ko krmci iz blata a da ne govorim sto ce te budete mokri dok se ne vratite u kasarnu a dotle ce vam se odelo i gace tri puta osuse na vama.

I samo me zivo zanima kako vas 30 i kusur komunicira na discordu? Jel taj neko ko hoce da prica mora da trazi dozvolu ili poslaje pismo pa ako se izvrsni vodja seti da mu da rec onda mzoe da kaze sta ima ako ne mora da cuti i da slusa sta mu se govori.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ja mislim da ste vi zreli da sluzite jedan pravi vojni rok pa da se malo izduvate. Pa bih vas posle toga pitao jel vam je idalje zanimljivo kao u igri. Kada krenete posle kise na mars pa deseter gleda gde ima najvise blata i sa koje strane ga ima najvise tu ce te da zalezete atomski. Jer ako kaze atomski sleva vi se bacate desno. Pa izadjete ko krmci iz blata a da ne govorim sto ce te budete mokri dok se ne vratite u kasarnu a dotle ce vam se odelo i gace tri puta osuse na vama.

I samo me zivo zanima kako vas 30 i kusur komunicira na discordu? Jel taj neko ko hoce da prica mora da trazi dozvolu ili poslaje pismo pa ako se izvrsni vodja seti da mu da rec onda mzoe da kaze sta ima ako ne mora da cuti i da slusa sta mu se govori.
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Stariji su to ljudi, zna se organizacija :d
Sacekas da taj "major" kome je dodeljena titula igrajuci Papir Kamen Makaze ili tako nesto, odobri da kazes ili te neki moderator mutuje iz za'ebancije :d

A mozda se podele u neke mini divizije pa onda kao neki gengovi pricaju njih 5 :d
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Predpostavljam da je komunikacija kao kad se igra Raid u WOW-u. Znas se neki red ko je raid lider, asistenti i ostalo...
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
A sta je sa onim sto je zadnji u koloni? Mislim j*bo ti igru, nisam dosao da slusam komande i naredjenja nego da se zabavljam i igram i da kazem nesto kada mi se kaze a ne da pola partije cutim ko mula samo zato da bi se znao red. Nabijem ja takvu igru na onu stvar.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ne znam bas tacno kako u armi to ide ali sigurno im je zabavno cim igraju :d
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Onda moraju da budu teski mazohisti kada dobrovoljno dolaze da ih neko podcinjava a pritom su igru morali da plate.

A drugo niko se ovoliko ne trudi oko neke igre osim ako od toga nema finansisku koristi od cele price. I bar da se ljudi interesuju oko iste nego jedino Zivko koji se izjansio da vec se dve godine kani da je igra ne vidim da se neko drugi bas preterano interesuje za istu, kako na ovom forumu tako i na susednom.
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Све сте у праву, колективно нас треба послати на један зимски марш са логоровањем, да нам се оједу мало бутине задригле од седења за рачунаром.

Ко што се каже о укусима се не расправља, с тога наш начин игре је нешто на шта се сами ми одлучујемо и радимо то управо на тај начин јер нам се тако свиђа.

У нашој заједници такође постоји и солидан број активних професионалних војника и официра, јер им се свиђа овај начин забаве.

Што се тиче комуникације и хијерархије, она свакако постоји на мисијама јер у супротном играње не би било могуће. Вође група, командири одељења и вода се добровољно јављају на почетку мисије, а у току исте им се обраћате по надимку, јер јелте ми не користимо никакве фиктивне чинове и титуле.

Комуникација иде преко тимспика који је са игром повезан путем Таск Форс Радио мода, који вам омогућава да разговарате у локалу са људима који су на малим дистанцама од вас (до 100м), а затим и путем "кратких" и "дугих" радио станица, на даљимама 2,4,10 и 20км, на којима имате могућност подешавања фреквенција итд. Дозволу за разговор не морате да тражите, једино се води рачуна о прекомерној употреби радио станице да у борби не дође до гушења комуникације, а наравно ни тада вас неће неки "модератор мутирати". Тако да је наша играрија ту због доброг дружења, тимске игре и координације, коју смо ми пренели и у кафану итд итд.

Ово свакако није забава за сваког, па самим тим нико није дужан да игра, може једноставно да прескочи. :)
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Све сте у праву, колективно нас треба послати на један зимски марш са логоровањем, да нам се оједу мало бутине задригле од седења за рачунаром.

Ко што се каже о укусима се не расправља, с тога наш начин игре је нешто на шта се сами ми одлучујемо и радимо то управо на тај начин јер нам се тако свиђа.

У нашој заједници такође постоји и солидан број активних професионалних војника и официра, јер им се свиђа овај начин забаве.

Што се тиче комуникације и хијерархије, она свакако постоји на мисијама јер у супротном играње не би било могуће. Вође група, командири одељења и вода се добровољно јављају на почетку мисије, а у току исте им се обраћате по надимку, јер јелте ми не користимо никакве фиктивне чинове и титуле.

Комуникација иде преко тимспика који је са игром повезан путем Таск Форс Радио мода, који вам омогућава да разговарате у локалу са људима који су на малим дистанцама од вас (до 100м), а затим и путем "кратких" и "дугих" радио станица, на даљимама 2,4,10 и 20км, на којима имате могућност подешавања фреквенција итд. Дозволу за разговор не морате да тражите, једино се води рачуна о прекомерној употреби радио станице да у борби не дође до гушења комуникације, а наравно ни тада вас неће неки "модератор мутирати". Тако да је наша играрија ту због доброг дружења, тимске игре и координације, коју смо ми пренели и у кафану итд итд.

Ово свакако није забава за сваког, па самим тим нико није дужан да игра, може једноставно да прескочи. :)
Ovo vec ima logike sa plug-in-om bila bi fora da je rastojanje 20m ili da se dobija eho itd, jer ja ne verujem da ti kristalno jasno cujes coveka na 100m pored pucnjave u stvarnosti ;)
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ovo vec ima logike sa plug-in-om bila bi fora da je rastojanje 20m ili da se dobija eho itd, jer ja ne verujem da ti kristalno jasno cujes coveka na 100m pored pucnjave u stvarnosti ;)
У локалу имаш 3 нивоа јачине гласа, шапутање, нормално и викање. Шапутање логично користимо кад смо на ноћним тихим операцијама јер АИ може да региструје причање играча и стога да реагује, затим нормално и на крају викање кад покушаваш да те чује цело одељење које је рашткано широм неке ливаде где би успео да постигнеш тих 100 метара, док свака сметња, дрвеће, зграде итд смањују твој досег гласа. Такође кад су станице у питању, имаш сметње из истог разлога, па ће се десити да имаш далекометну станицу са дометом 20км, а не можеш да чујеш другог човека на 1км од тебе, јер је у јарузи са шумом и стењем. Такође ту су ометачи, где неко може да ти уништи сваки начин за комуникацију или нпр. ако је у питању ПвП мисија, ако противник има код себе радио са истом енкрипцијом и провали вашу фреквенцију може да прислушкује и јавља својима шта се дешава.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
У локалу имаш 3 нивоа јачине гласа, шапутање, нормално и викање. Шапутање логично користимо кад смо на ноћним тихим операцијама јер АИ може да региструје причање играча и стога да реагује, затим нормално и на крају викање кад покушаваш да те чује цело одељење које је рашткано широм неке ливаде где би успео да постигнеш тих 100 метара, док свака сметња, дрвеће, зграде итд смањују твој досег гласа. Такође кад су станице у питању, имаш сметње из истог разлога, па ће се десити да имаш далекометну станицу са дометом 20км, а не можеш да чујеш другог човека на 1км од тебе, јер је у јарузи са шумом и стењем. Такође ту су ометачи, где неко може да ти уништи сваки начин за комуникацију или нпр. ако је у питању ПвП мисија, ако противник има код себе радио са истом енкрипцијом и провали вашу фреквенцију може да прислушкује и јавља својима шта се дешава.
Vi ste mu ga znaci ***ena neka liga hakera!

Nego aj sad ozbiljno, koji ce nekome k*rac da cuje srbende ili kineze kako se dovikuju? :d
 
Poslednja izmena:

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Vi ste mu ga znaci ***ena neka liga hakera!

Nego aj sad ozbiljno, koji ce nekome k*rac da cuje srbende ili kineze kako se dovikuju? :d
Пази како да ти срочим, има људи гурају сами себи иглу у вену, а ти ме питаш што су неки тамо Срби подетињили и играју се немаца и партизана са 30 година xD
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ne to, nego mene buni koja je uloga tog prisluskivanja, kad igraju ljudi iz razlicitih zemalja i logicno komuniciraju na razlicitim jezicima. ;)
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ne to, nego mene buni koja je uloga tog prisluskivanja, kad igraju ljudi iz razlicitih zemalja i logicno komuniciraju na razlicitim jezicima. ;)
Аха, извини нисам те испратио, мислио сам да још увек разговарамо о томе зашто људи играју ово :D


Овако, првенствено Руси који су направили тај мод, играју искључиво ПвП и имају масовне комуне, где се на мисији сукобљавају стране са по 200 играча (обично 130-70, дисбаланс нападач-одбрана), а у тој сиуацији, информације о положајима или кретању могу да значе јако пуно, узми у обрзир да кроз радио у главном пролазе замо такве информације, лапрдање се конзумира у локалу.

Опет са друге стране, кад ми играмо ПвП, а било је ту мисија против Руса, Амера и других, вероватноћа да неко од нас зна њихов језик је 90%, а да они знају наш 0.09%, самим тим, ако имамо срећу да им наватамо комуникације, зна много да допринесе. Једноставно ако знаш где ће да прође колона са појачањима, аутоматски знаш где да им поставиш заседу, кад се све сабере могућности Арме да се деси нешто немогуће су невероватне.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ja sam kontao da igrate izmedju sebe PvP :d
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
sve lepo covek objasnio.sto se tice komandovanja,verovali ili ne,nece niko da prihvati tu ulogu.na pocetku misije se bukvalno jedva izmoli neko da komanduje jer je to mozda najdosadniji deo,a od tog sto komanduje direktno zavisi ceo tok igranja.ko je bio u vojsci i zna kako vojska funkcionise,zna i o cemu pricam.ipak je Arma vojna simulacija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Franja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ja sam kontao da igrate izmedju sebe PvP :d
Играмо и између себе, али с времена на време, јер ипак ПвП је компетитиван вид игре, а Срби+Такмичење=Проблем. Тако да нам је лепше кад дођу неки тамо ликови и онда се истамбурамо са њима. Иначе главни вид игре је ПвЕ, против АИ-ја који је у игри као што је Арма јако јако озбиљан противник.

Што се тиче командовања, јесте ретко ко хоће да се прихвати улоге, које јесте интересантна и захтева да вијуге раде како треба, али је и одговорна, собзиром да постоји могућност да ће због ваше одлуке изгинути људи на мисији или да ће сама мисија пропасти.
 
Vrh