• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

100% najtiši računar na forumu - kako da se elegantno i lako rešite buke zauvek!

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ja zadnji put kad sam gledao, HTPC znaci "home theater personal computer". Onaj WD je upravo to samo ti ne treba pacov, jeftiniji je, manji je, ne cuje se i osim ako htpc nije u nekom momentu poceo da podrazumeva gaming i web browsing, WD ga je ucinio nepotrebnim i prevazidjenim konceptom...Nije samo WD, ima tu jos igraca sigurno, seagate je jedan od njih i ko zna ko jos sve ne, rekoh, ne pratim.

Sto se rupe tice, genijalna je. Na svu srecu pa mi se komp ne cuje (noctua nf-p12 na TRUE, jedan CM sickleflow na 600rpm pozadi, jedan CM 14cm u PSU koji jedva da se vrti i 5850 na 20% fan speed. Hdd visi na lastisima.). Sve je to i overklokovano pristojno i temperature su vrlo dobre :)

al ja bi tu rupu modovao, ozbiljno :D Dosta je staviti lepjive trake pa da postane glory hole :D

edit: a h50 mi je receno od strane ljudi koji cene tisinu da svaki bucka i zuji, stim sto je to nekom necujno, a nekom bucka i zuji i generalno smeta naspram recimo nekog tower-a i tihog venta na njemu.
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Zar onda nije bolje HR-02 umesto H50? :) :P
Ma imam neki pik na H50, htedoh svojevremeno dok sam imao Megahalemse i dok sam se patio sa tim da ga kupim pa nisam i sad mi ostao u secanju kao neshto shto nisam probao a cini mi se kao solidno reshenje... A iskreno ne mogu ni onu silnu vodu da prezalim shto sam imao :), samo da je malo tisha opet bih neshto budzio :)

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@shiki:

nemoj vijati vrhunske temperature sa vodom pa ces imati maltene pasivan sistem, odlican oc (ako ti treba uopste) i tisincinu :D H50 nisam licno "cuo", al znam neke koji su prelazili sa mege na njega pa nazad na megu...necu sad ovde o tome vise...off je.
 

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ideja sa rupom je genijalna! Meni se koncept HTPC jako svidja za dnevnu sobu. E, sad treba napraviti kompromis. Da li taj PC sluzi samo za multimediu ili i za igranje nadrkanih igara. Moj kolega je odradio genijalnu stvar!
Napravio je analizu koriscenja racunara u prosecnoj porodici gde se ne igraju igrice ali se radi sve ostalo.....
Rezultat je sledeci: Platforma je zasnovana na miniITX ploci sa integrisanim intelAtom rocesorom, DDR2, integrisana grafika koja podrzava HD. Hladjenje pasivno. HDD SSD malog kapaciteta. OS linux. Gledanje sve multimedie radi perfektno. Kroz mrezu pristupa PC-u u svojoj sobi na kom je ogromni HDD sa filmovima i sl. WEB radi. Svi protokoli za skype, MSN i sl. rade kroz samo jednu aplikaciju (pidgen) open office takodje. Sve je super, samo mi se ne svidja kuciste, al' ko mi je kriv kad volim nadrkana kucista sa displayima ali i to kosta....
 

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E, da..... Ceo sistem je kompatibilan sa njegovom zenom! Nije pravila problema sa migracijom sa windowsa na linux. :rotf:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
HTPC po definiciji znaci PC za kucni bioskop. Ja u bioskopu jos nisam video da se pustaju igre. :)
HTPC ulogu moze da vrsi dosta sprava, malih, necujnih, lepih i zgodnih. Takodje mozes da buzis sam ili da busis rupu kroz. Pa kako ko voli. ;)

PS. Sve gore sto si opisao da je tvoj drugar/kolega napravio, ima spakovano u 5.25" (te velicine otprilike) rack, WD proizvodnje, kosta oko 120e. Prikacis ga na mrezu za glavni komp i whoila! :)

ovo ili ovo

:wave:
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja sam se resio buke zauvek, kupio sam Chieftec kuciste sa mAtx plocom, Intel 631 procom i turio pored police sa LCD-om. Unutra je HDD od 2TB i to se ne cuje, ponekad hdd pomalo i to je to...

Ah da, resio sam se i buke racunara, imam treci laptop u kuci :d
Konacno desktop replacement. :D
 

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HTPC po definiciji znaci PC za kucni bioskop. Ja u bioskopu jos nisam video da se pustaju igre. :)
HTPC ulogu moze da vrsi dosta sprava, malih, necujnih, lepih i zgodnih. Takodje mozes da buzis sam ili da busis rupu kroz. Pa kako ko voli. ;)

PS. Sve gore sto si opisao da je tvoj drugar/kolega napravio, ima spakovano u 5.25" (te velicine otprilike) rack, WD proizvodnje, kosta oko 120e. Prikacis ga na mrezu za glavni komp i whoila! :)

ovo ili ovo

:wave:
Nisam imao prilike da vidim takav uredjaj uzivo. Da li se u njegovom OS-u nalazi i neki web browser?
Analizirajuci zadatke koje izvrsava moj PC u dnevnoj sobi, dosao sam na zakljucak da se najvecim delom koristi WEB (facebook, mail, razni forumi, skidanje crtaca sa rapida), gledaju se razni multimedialni sadrzaji i nista vise... Zbog toga sam dosao na ideju da nekakav hardware koji se ne greje po mogucstvu bez ventilatora, moze da preuzme ulogu centralnog uredjaja u dnevnoj sobi uz upotrebu linux-a. Dakle nema virusa, antivirusa, .NET, silverlite, i gomile M$ sranja koji koriste ogromne resurse nizbogcega...

Da li ja pravilno razmisljam?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
u njemu je linux na kome trci taj neki ala "media centar" dakle fool proof, user friendly bla bla.
web browsing ne spada u domen kucnog bioskopa (HTPC) te ne verujem da ga ima. Mozda moze da se nabudzi, samo bi morao da budzis nekako i misa i tastaturu, a to ne znam gde bi prikljucio.
Kao sto si i sam rekao, ono za cega tebi sluzi "sprava" u dnevnoj sobi je all around PC, nije HTPC. Za te svrhe bih preporucio neku od onih VIA micro ploca sa integrisanim resenjima. Imas izbor kucista za takve ploce, sa sve onim malim napajanjima duguljastim, blueberry recimo. Nije uopste skupo. Do duse ploca nije bas jeftina, preko 100 evra je kolko znam.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

Sax

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.05.2010.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel core i5 2500k + noctua nhc12 se 14
Motherboard:
asus p8p67
RAM:
2 x 2gb kingston hyper-x 1600 cl9 1.65v
VGA & cooler:
asus gtx 470 votage tweak
Display:
lg flatron w2453sq
HDD:
wd 500gb aaks + exceletor hdd 250 gb
Case:
cooler master gladiator 600
PSU:
chieftec 500w
Optical drives:
lg dvd-rw combo
Mice & keyboard:
alt-tech-x7-748k optic x7-g700 keyboard
Internet:
dsl 1.5 mbps
OS & Browser:
windows 7 ultimate x64
Naravno, ali to su vec varijacije na temu. HDD retko kada prikljuchujem tu. Samo kada mi neko denese neki. Tu je prikljuchena optika, ispod koje su chetri gumene nozice. Slikacu kada nadjem vremena ;)

:wave:
kakav si ti kralj-svaka cast-bas radikalan pristup problemu-i u jednu ruku i resio si ga :banana: zanimljivo
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
kakav si ti kralj-svaka cast-bas radikalan pristup problemu-i u jednu ruku i resio si ga :banana: zanimljivo
Glavobolju sam reshio kratko i jasno, odsecanjem glave :troll: :rotf:

Shalu na stranu, ovo je super reshenje, samo u sluchaju ako tu sobu u kojoj vam stoji komp koristite, kao ja, za radnu sobu. Shpajiz i sl je isto dobro reshenje ;)

:wave:
 
Vrh