• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

100% najtiši računar na forumu - kako da se elegantno i lako rešite buke zauvek!

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Totalno nechujan rachunar koshta bash mnogo, ali ako stavimo taj "mali" faktor na stranu, problem i dalje predstavljaju uglavnom umanjene performanse jednog takvog rachunara. Tu se pre svega misli na odricanje od overklokovanja komponenti, adekvatnog hladjenja istih i sl...
Kada se govori o HTPC-u ljudi najcheshe zamishljaju neko fensi malo kucishte koje podseca na komponentu muzichke linije. Takav rachunar, uglavnom pati od kompromisa kada je gaimng u pitanju, previshe se zagreva, nikada nije dovoljno tih i sl...
Ideja za ovo shto cu podeliti sa vama se rodila davno, ali sam uspeo da je ostvarim tek u novom stanu, a nikako da se nakanim da okachim ovo na forum...
Reshenje je jednostavno. Rachunar u jednoj sobi, LCD/Plazma u drugoj. Rezultat? Nema apsolutno nikakvog zvuka rachunara. Rachunar je natrpan hard diskovima, overklokovan, a komponente adekvatno hladjene...

Evo kako to izgleda u praksi:

Soba u kojoj je LCD:




Radna soba u kojoj se nalzi računar:




Naravno, svi kablovi idu kroz rupu koju sam probushio sa hilti bushilicom i kroz koju sam provukao plastichnu cev. Izmozgao sam i rešenje za optiku. Kupio sam eksterni verbatim HDD drive. Rasklopio ga. Sam HDD ubacio u računar, dok sam samu elektroniku iskoristio za priključivanje bilo kog SATA HDD-a ili optičkog uređaja po potrebi ;)










Mana ovakvog reshenja u sluchaju USB 2.0 veze i klasichnog HDD su u brzini prenosa podataka, mada sa nadolazecim USB 3.0 standardom ta mana ne postoji ;)

To je u principu to. Ako imate uslova da uradite ovako neshto, nemojte oklevati, rezultat je fantastichan ;) Nechujan rachunar (bukvalno), debelo overklokovan, natrpan ventilatorima i hard diskovima i sl...
 
S

stalja

Guest
Ja jedino moj u kuhinju ili terasu da stavim da ga ne bi čuo :D

Super je fora skroz, ali mogao si da elegantnije rešiš CD i Sata priključke za hdd mada je već pitanje estetike koje je nevezano za temu.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ja jedino moj u kuhinju ili terasu da stavim da ga ne bi čuo :D

Super je fora skroz, ali mogao si da elegantnije rešiš CD i Sata priključke za hdd mada je već pitanje estetike koje je nevezano za temu.
Naravno, ali to su vec varijacije na temu. HDD retko kada prikljuchujem tu. Samo kada mi neko denese neki. Tu je prikljuchena optika, ispod koje su chetri gumene nozice. Slikacu kada nadjem vremena ;)

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.030
Rezultat reagovanja
2.481
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Lepo reshenje nema shta! Ipak, ta mashina nije nechujna, disipira toplotu u sobi u kojoj se nalazi i sl ;) Moje reshenje ne trazi adaptacije po pitanju kucishta, tj ne trazi apsolutno nikakve adaptacije, utishavanja, kompromise po pitanju hardvera i sl.. Trazi samo pazljivo probushenu rupu :D
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@ animan

Imas eksterne dvd rezace po prihvatljivim cenama, oko 4-5 hiljada dinara. :)
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Sutra ću pitati komšiju šta misli o ovome, pa da razmenimo kućišta.
kh kh kh :D

Ok je ideja ali sta kad gledas film a neko zove telefonom i ti moras da pauziras ? ili ti se " prikxxxxa " ... trci gore ljubi trci dole ...
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Jedno moguce resenje .... ali problem sa ovim nije resen vec je jednostavno prebacen u drugu prostoriju :)
Drukse receno racunar kao racunar verovatno nije najtisi na forumu ...
Prav naziv topika bi trebao da glasi , "najjednostavniji nacin resavanja buke racunara"
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Jedno moguce resenje .... ali problem sa ovim nije resen vec je jednostavno prebacen u drugu prostoriju :)
Drukse receno racunar kao racunar verovatno nije najtisi na forumu ...
Prav naziv topika bi trebao da glasi , "najjednostavniji nacin resavanja buke racunara"
Prvi deo naslova je tu da zaintrigira :) Slazem se da nije 100% adekvatan, ali drugi deo nedvosmisleno jeste ;)
Shto se tiche problema, problem je reshen! To je radna soba u kojoj testiram hardver, majstorishem i sl. U toj sobi nisam osetljiv na buku... U dnevnom boravku gde je LCD, gde slusham muziku, gledam filmove, surfujem i sl je apsolutna tishina. Tek predveche kada spoljashne buke uposhte nema shvatish da je milina surfovati takvim rachunarem ;)

c-p-r je napisao(la):
@ animan

Imas eksterne dvd rezace po prihvatljivim cenama, oko 4-5 hiljada dinara. :)
Imam ja i eksterni rezach koji ide na USB, koji koristim uz laptop jer sam umesto optike na istom ubacio josh jednu bateriju.
Kako sam vec imao Verbatim HDD od 1TB, kupovina josh jedne ekstere optike bi bilo chisto bacanje para... Inache, daj boze da sam optiku upotrebio 5x za godinu dana na HTPC rachunaru :)
U kuci posedujem josh 3 rachunara. Moj desktop u radnoj sobi, laptop i zenin rachunar. Svi imaju pristup tom HTPC-u sa koga vuku muziku, filmove i sl.
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Imam ja i eksterni rezach koji ide na USB, koji koristim uz laptop jer sam umesto optike na istom ubacio josh jednu bateriju.
Kako sam vec imao Verbatim HDD od 1TB, kupovina josh jedne ekstere optike bi bilo chisto bacanje para... Inache, daj boze da sam optiku upotrebio 5x za godinu dana na HTPC rachunaru :)
U kuci posedujem josh 3 rachunara. Moj desktop u radnoj sobi, laptop i zenin rachunar. Svi imaju pristup tom HTPC-u sa koga vuku muziku, filmove i sl.
Vidim na poslednjoj slici ono cudo van kucista pa zbog toga. :)

Nekakvo resenje jeste, bez tih mogucnosti (ja bi recimo mogao samo na terasu... :D) mislim da su custom, built from scratch kucista jedino pravo resenje, odnosno resenje koje je najblize onome sto nam odgovara ponaosob. :)
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Nije bash uvek i u svakom domu ovo izvodljivo. Ja da bi ovo izveo morao bih da izbacim racunar na ulicu ili u drugu spavacu sobu ili pak u hodnik a ni jedno od toga nije pametna opcija :) cak shtavishe (znam pleonazam :P) glupa ideja :)

Kod tebe je uspelo ali koliko vidim vecini ljudi bi ovo reshenje bilo problem ;)

:wave:
 

rhher

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2010.
Poruka
778
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320e
Motherboard:
Asus M5A97 R2.0
RAM:
2x4 GB Kingston 1600
VGA & cooler:
ASUS R9 290 DCII
Display:
Benq GL2450
HDD:
Samsung 840 Evo 120gb
Sound:
Logitech X-540
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Raidmax 1000w
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech G15 & A4tech V7
Moja masina urla kao neka ranjena zverka, 7 ventova, plus karta.....
Cujem ga kroz celu kucu, (a kuca mi je bas velika),
u Metrou og karte ne cujem dijaloge, jednom cu da poludim i da ga zafrljacim kroz prozor....:)
 

Shifter

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.10.2009.
Poruka
273
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-4670K & Cooler Master: Hyper 212 EVO
Motherboard:
ASUS MAXIMUS VI HERO
RAM:
Kingston HyperX Beast DDR3 2133MHz 2x8GB
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX 760 GAMING OC
Display:
DELL U2311H + LG 32LN5400
HDD:
Crucial M4 128GB SSD Sata3 + Samsung F3 1TB HD103SJ SATA2 32MB + Samsung F3 EcoGreen 500GB SATA2
Sound:
SupremeFX on Board
Case:
Zalman Z12 Plus
PSU:
Thermaltake Smart SPS-630M
Optical drives:
Sony Optiarc AD-7240S + TakeMS CardReader
Mice & keyboard:
Microsoft Natural Ergonomic 4000 + Logitech MX518 First Generation 1600dpi on ASUS Echelon Pad
Internet:
Targo Telekom 24/12mbps
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64Bit SP1
Other:
HP ProBook 4540s
:) ja hvala bogu sa mojim HTCP-om nemam nikakvih problema da kucnem u drvo jako sam zadovoljan kako je tih, bukvalno necujan. Mada sam prvo ja imao ovakvu ideju :) ali mi bilo lakshe napraviti HTCP nego bushiti armiran beton :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Prvi deo naslova je tu da zaintrigira :) Slazem se da nije 100% adekvatan, ali drugi deo nedvosmisleno jeste ;)
sad napravi temu "kako se resiti rupcage posred zida u kojoj se kote bubasvabe" :D

ne ozbiljno, moras sad da modujes tu rupu, malo pleksija, neki displej, malo zafarbati :rotf: a nemas ni sleeve na kablovima :cool:

:sekira:

PS. Zar nije elegantniji onaj WD home theater za stotinjak evra, radi sve osim igara...
 

CAMEL

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
283
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PS. Zar nije elegantniji onaj WD home theater za stotinjak evra, radi sve osim igara...
Ajde malo vise o ovome molim te. Koji modeli? Ukoliko je to stvarno 100-ak eura, onda je to super stvar, tj mnogo jeftinije od HTPC masine...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-tv-hd-wdbabg0000nbk-eesn/comp_tehn_dvddivx/26/460

review: http://www.pcworld.com/reviews/product/55326/review/wd_tv.html (ima review i na guru3d)

sve u svemu, ima linux based mini OS, kaci se direkt na Tv ili na sta vec oces (AVR...) OSD mu je lep i funkcionalan kolko sam primetio, USB port sluzi izmedju ostalog da nakacis recimo flash ili hdd i da vuces film direktno odatle, ne znam da li moze da se kaci na PC direkt preko njega, zaboravio sam...Uglavnom, 1080p mkv cak i bluray nekompresovane ripove pusta bez ikakvog problema (guru3d review), kodeke mozes sam da updejtujes i bla bla.

edit: posto ima krsh mnogo modela koji naizgled deluju slicno, mislim da "nama" treba 'WD TV HD MediaPlayer' (ima i nekih strimera sa lan adapterima i svega i svacega, ne pratim tu scenu preterano pa ne znam koje su razlike ali svi su tu u rangu 100 do 200 evra kolko vidim)

Basically the WD HD TV Media Player (horrible name, by the way) will play just about any video format you throw at it. You put the videos on any USB mass storage device, like a thumb drive or an external hard drive, and plug it into the device. It recognizes the files on the drive and plays any video, audio, or photo files it finds.
izvor: http://www.crunchgear.com/2008/12/14/review-western-digital-wd-tv-hd-media-player/

Podržani formati : DVD, DivX 3, DivX 4, DivX 5, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3, MPEG-4, WAV, WMA, JPEG, BMP, GIF, PNG, MP3, AAC, FLAC, PCM, OGG,
Ulazi : Composite, S-Video, HDMI,
Ostalo : USB, Daljinski,

ne mogu da nadjem onaj review na guru3d...mozda i nije tamo bio ali se secam da sam se bas iznenadio kad sam video da je progutao 25GB BR film bez problema sa sve DTS


PS: http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-tv-live-hd-wdbaap0000nbk-eesn/comp_tehn_dvddivx/26/453
Live verzija (~140e) ima i spdif i lan i online funkcije i sta sve ne, na anandu sam sad gledao neki model koji i 1tb hdd ima u sebi....Ima i nekih seagate alternativa, ali kazem, ne pratim ovu scenu te ne znam (realno, nemam ni TV za sada, mislim imam neki al dao sam ga drugu posto ja to ne gledam, a bez 1080p i bar 32" ni ne zelim da imam TV )

ovaj je bombona (ako zanemarimo konfekcijski daljinski)

Western Digital TV Live Hub




Not only does it include a 1 Terabyte hard drive to store content, the WD TV Live Hub player has been upgraded to take advantage of HDMI 1.4, received an updated UI, can be used as a media server, included Blockbuster On Demand access for more streaming content and even a Facebook login of the people needing to stay plugged into their social circle at all times.
http://www.avrev.com/home-theater-media-servers/home-theater-media-center-pcs/western-digital-tv-live-hub-review.html
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Jel nam omogucava taj OS konekciju na net i slicno?

ps Facebook = Facepalm ^ !!! .ebo ih fb.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
live hub da (media servisi i striming usluge), media player hd - ne.

da se razumemo, ni jedan uredjaj nije savrsen i svakom ce nesto manjakti. Zavisno od namene za koje ti specificno treba, odaberes ono sto ti najvise odgovara. Ako zelis da browsujes netom u dnevnoj sobi sa tastaturom i misem u krilu - onda ti treba pravi htpc, ako ti treba konekcija na tv da gledas filmove, slusas muziku, gledas slike i sta ti ja znam, a desktop koristis za net/igre onda ti ovakve sprave zavrsavaju posao elegantno i jeftino, kao sto konzole elegantno zavrsavaju gaming potrebe isl. al se neces bas nasurfovati isl. :)

e sad, da ide na net, da moze keyboard+mouse, da moze gaming, enkoding, dekoding, imas laptop jbg. Kupi alienware sta da ti kazem :D (sad neko kaze "htpc ~200e moze sve to", ja kazem aj pali krizu u 30+ fps full hd i opet se vracamo na alienware analogiju :d )

ipak pricamo o spravi od 100 i kusur evrica koja je home theater orijentacije, velicine ~optickog drajva i radi za sta je namanjena da radi, i to veoma dobro.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Odoste u pogresnom smeru, ovde se radi o tisini i entuzijazmu, kakva sad gotova resenja.

Znam ja jednog sto je stavio masinu u hodnik a monitor povezao HDMI kablom od 10m, bezicni tastatura i mis, al' opet, ni to nije poenta....

Poenta je da svi busimo rupu. :D
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
live hub da (media servisi i striming usluge), media player hd - ne.

da se razumemo, ni jedan uredjaj nije savrsen i svakom ce nesto manjakti. Zavisno od namene za koje ti specificno treba, odaberes ono sto ti najvise odgovara. Ako zelis da browsujes netom u dnevnoj sobi sa tastaturom i misem u krilu - onda ti treba pravi htpc, ako ti treba konekcija na tv da gledas filmove, slusas muziku, gledas slike i sta ti ja znam, a desktop koristis za net/igre onda ti ovakve sprave zavrsavaju posao elegantno i jeftino, kao sto konzole elegantno zavrsavaju gaming potrebe isl. al se neces bas nasurfovati isl. :)

e sad, da ide na net, da moze keyboard+mouse, da moze gaming, enkoding, dekoding, imas laptop jbg. Kupi alienware sta da ti kazem :D (sad neko kaze "htpc ~200e moze sve to", ja kazem aj pali krizu u 30+ fps full hd i opet se vracamo na alienware analogiju :d )

ipak pricamo o spravi od 100 i kusur evrica koja je home theater orijentacije, velicine ~optickog drajva i radi za sta je namanjena da radi, i to veoma dobro.
Ma da, stoji to sve, ne razmatram sve to zbog sebe direktno, vec indirektno. :d

Imam i lap, nego razradjujem opcije. :)

Sto kaze fantom, sve je to kompromis.

Ali za dobar htpc treba dosta novca a da to bude tiho. Zavisno od platforme treba nam bruka hardver, od kulera koji bi trebao/li da bude pasivan pa preko toga da samo ssd predstavlja pravo resenje zbog buke koju hdd-ovi prave pa do toga da za SS pasivno napajanje treba dati takodje finu sumu kao i za dobro htpc kuciste itd onda je razumno zasto razmisljamo o kompromisnim resenjima. :)

PS ja sam zaista razmisljao o tome da bacim neki custom case na terasu ali mnogo je tu faktora u igri, lakse je malo uloziti i odreci se kloka, meni bar.
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Meni bi HTPC stajao u dnevnoj sobi, a tamo bi jedan H50 sasvim bio dovoljan i ne bi bio bucan sigurno, ne spavam u dnevnoj sobi.
U spavacoj sobi opet jedan H50 s tim shto bi radio PWM i to je to. HDD preko AAM neki od tera, green, napajanje neki Cors necujni i otprilike je to to. Nije nauka, treba imati samo novca i ideju :P

:wave:
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Meni bi HTPC stajao u dnevnoj sobi, a tamo bi jedan H50 sasvim bio dovoljan i ne bi bio bucan sigurno, ne spavam u dnevnoj sobi.
U spavacoj sobi opet jedan H50 s tim shto bi radio PWM i to je to. HDD preko AAM neki od tera, green, napajanje neki Cors necujni i otprilike je to to. Nije nauka, treba imati samo novca i ideju :P

:wave:
Zar onda nije bolje HR-02 umesto H50? :) :P
 
Vrh