Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE
DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!
Cestitam dobitnicima prvo!
A posto me spominju neki, Dule je licno bio kod mene posle betmen izvlacenja,
rekao je nije namesteno tako je stvarno ispalo, cak je i on pomislio da li da obrnu opet ali to ne bi bilo fer,
jer ce vecina da kaze, auuuu bas Dexter dobio betmena.
Ja coveku verujem...
@ZOMBI
Kako koji, oba su dual core :)
@Jasmin
Ima vise generacija i oznaka tih procesora,
kao da si pitao, bmw ili mercedes, sta je bolje...
Daj nam ovde tacnu oznaku i model od oba procesora,
kao i koja je funkcija, za sta (igre, rad, net, office)
pa ces i dobiti konkretan odgovor.
Nista ne gubis bez dual chanela, to je dobitak 5% dakle nebitno i neprimetno.
2 gb rama je za danas jako malo, ako ubodes jos 4 gb ima da progledas,
ne opterecuj se megahercima i latencijala i dualchanel-om,
tebi je kolicina na prvom mestu.
Nece se ugasiti/nestati zbog monopola intel/nvidija to u Amerikama nece da moze.
Da li da ih kupe, nemam pojma, niti se razumem da li bi valjalo ili ne.
APU i mobilni uredjaji me ne zanimaju, samo desktop grafike i sto jaci procesori,
da li bi otisli u tom smeru, nadam se :)
Evo ga fx 6300 sa G1 gigabyte gtx 970 u najzahtevnijoj igri (neoptimizovanoj) ikada.
Asasin juniti.
U zahtevnoj sceni:
cpu usage: 96%
gpu usage: 95%
Konstantno je cpu na oko 90/95%
gpu isto tako.
Kad se udje unutra ili nema tolko ljudi na ulici pada i jedno i drugu na 70/80% usage-a...
Ako imas windows x32 mozes da stavis 16 gb, a windows ce da ih vidi, ali ce da koristi samo 4gb.
Ta ploca vidi da updejtujes bios garant moze vise od 4 gb da koristi, tj. trebali bi da moze 8.
MEMORY
Support Dual Channel DDR2 667/800/1066(OC) MHz
2 x DDR2 DIMM Memory Slot
Max. Supports up to...
Slobodno turi taj jos jedan stap, radice ti komp mnogo brze i ti ces to i osetiti i primetiti.
4 gb je danas minimum, 8 gb je optimum.
Inace ne brini se za latencije i mhz ako su razlicite kao i proizvodjac
mogu i da su razlicite skroz, a uvek se ona bolja/brza prilagodi onoj sporijoj.
Ako se stvarno odlucis na tu varijantu trebas ti ili neko, 3-4 dana ranije da narucis te komponente,
i naravno da te cekaju kad dodjes tu i tu (gde ti je najblize),
jer tesko da ce u prodavnici odmah na licu mesta ako banes nenajavljen da ima sve zivo i da ima na stanju.
Dakle, zovi telefonom...
Ako je samo u jednoj bolje da ne uzima nista, zbog izbora,
covek nije rekao da mora samo i samo jedna,
uzme gde sta ima, svejedno ide na istu gomilu.
Sto se fx 6300 ne isplati?
Ja ga imam i gtx 970, najbesniji model od gigabajta, G1, evo u najneoptimizovanijoj igri ikada, asasin juniti, imam...
Prodavnice su ti uzas i krs,
katastrofalno mali izbor ploca i soketa, kao i ponuda AMD procesora koji su majka za tvoj budzet.
Procesor: http://goo.gl/qqFk6S
Ploca: http://goo.gl/XUvZt8
ram: http://goo.gl/Ms9QX0
hdd: http://goo.gl/RaSyof
napajanje: http://goo.gl/XbIhfR
E sad ne znam koliko je...
Ako nista od ovoga iznad ne pomogne, pusti neki stres test tipa furmark,
oce to da bude prvi simptom uz artifakte raznih boja da crkava karta.
To neki mator laptop?
Da, radi lepo, probao sam ga kad je izasao. Fina stvarcica kome treba.
Ali ja se ne snimam (osim oni filmici 18+) drajvere pratim inace i umem sam da odredim setup za svojih 55/60 fps-a.
A kome treba za sve tri stvari je odlican, pogotovo za nvidija kartu (nema potrebe traziti dalje)