• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sta igrate trenutno?

Mr.Dzon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
559
Rezultat reagovanja
551
Moja konfiguracija
Necu da ga igram sigurno cak ni za free a kamo li da ga kupim. Preraso sam ganksterisanje po gradu i virtualno zamisljanje kako sam mnogo za***an lik.
Pa dobro ako vidis to tako... Iskreno mislio sam na keca da odradim pre-order ali cu sacekati jos malo... Mislim da ce biti drugaciji produkt nego do sada, u smislu losiji po pitanju price, jer su svi glavni za uspeh fransize koji su bili na celu R* i u izradi igara/projekta napustili kompaniju.

Peticu sam presao 2x i meni je odlican omaz filmovima poput Heat i Thief... Posebno Heat, gde je direktno par misija inspirisano filmom a i vajb LA-a (iz filma) odlicno prenet...
Takodje meni su interesantne heist misije (ne sve) kao i sama mapa/grad, ciji nivo mislim da ni jedna igra osim R* nije dostigla - ako se gleda infrastruktura, nivo detalja, pa cak i nivo AI-a vozila/NPC-a... TU je takodje i satira drustva koja je i dalje aktuelna odnosno pogadja u centar. Utisak je bio cak da su hteli ozbiljniji produkt (kao 4rka) ali onda povukli rucnu i odlucili da ubace i ott elemente koje je imao SA kako bi se dodvorili najsiroj publici.
Ali iskreno meni je i dalje je odlican jer nema drugih igara tog tipa - gde organizujes i odradjujes "heist" pa makar bio skriptovan kao sto je u GTA-u.

Da li igra ima mana u prici i gameplayu - apsolutno i neosporno ima. Posebno iritantni delovi sa over the top segmentima u prici sa Trevorom, mada licna pretpostavka je da bi prica bila previse monotona bez toga.
A i generalno pored svega toga meni ne smeta da je opet obrnem jer je "najzaokruzeniji produkt" iz GTA fransize, ne znam da li bih imao volje da zavrsim SA ili GTA 4 da sada uhvatim jer su po mnogo cemu dosta zastareli naslovi, odnosno jos vise od petice, posebno po pitanju gameplaya, pa i likova odnosno price...

Sta znam, lican utisak - TW3, GTA5 i RDR2 imaju celokupnu open-world "egzekuciju" koji malo koja igra je dostigla, odnosno i dalje su standard.
Ali bih rekao da je GTA5 iz sadasnje perspektive najlosije ostario iako se i dalje odlicno drzi.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
8.249
Rezultat reagovanja
2.802
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
Motherboard:
AsRock Z370 Pro4
RAM:
3x8GB 3200 CL16 DC FLEX
VGA & cooler:
MSI 3070 TI Gaming Z Trio
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
EVO 860, WD WDS 500, WD SN5000, Patriot P210
Sound:
HDMI Audio Extractor, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
500/50 SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
eh...tri i nije nesto naspram dva ČD
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
14.265
Rezultat reagovanja
9.659
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS] / LG C4 OLED 55"
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Supernova optical fiber Download 1000MB/s / Upload 500MB/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV LG C4 OLED 55" 4K
Pa dobro ako vidis to tako... Iskreno mislio sam na keca da odradim pre-order ali cu sacekati jos malo... Mislim da ce biti drugaciji produkt nego do sada, u smislu losiji po pitanju price, jer su svi glavni za uspeh fransize koji su bili na celu R* i u izradi igara/projekta napustili kompaniju.

Peticu sam presao 2x i meni je odlican omaz filmovima poput Heat i Thief... Posebno Heat, gde je direktno par misija inspirisano filmom a i vajb LA-a (iz filma) odlicno prenet...
Takodje meni su interesantne heist misije (ne sve) kao i sama mapa/grad, ciji nivo mislim da ni jedna igra osim R* nije dostigla - ako se gleda infrastruktura, nivo detalja, pa cak i nivo AI-a vozila/NPC-a... TU je takodje i satira drustva koja je i dalje aktuelna odnosno pogadja u centar. Utisak je bio cak da su hteli ozbiljniji produkt (kao 4rka) ali onda povukli rucnu i odlucili da ubace i ott elemente koje je imao SA kako bi se dodvorili najsiroj publici.
Ali iskreno meni je i dalje je odlican jer nema drugih igara tog tipa - gde organizujes i odradjujes "heist" pa makar bio skriptovan kao sto je u GTA-u.

Da li igra ima mana u prici i gameplayu - apsolutno i neosporno ima. Posebno iritantni delovi sa over the top segmentima u prici sa Trevorom, mada licna pretpostavka je da bi prica bila previse monotona bez toga.
A i generalno pored svega toga meni ne smeta da je opet obrnem jer je "najzaokruzeniji produkt" iz GTA fransize, ne znam da li bih imao volje da zavrsim SA ili GTA 4 da sada uhvatim jer su po mnogo cemu dosta zastareli naslovi, odnosno jos vise od petice, posebno po pitanju gameplaya, pa i likova odnosno price...

Sta znam, lican utisak - TW3, GTA5 i RDR2 imaju celokupnu open-world "egzekuciju" koji malo koja igra je dostigla, odnosno i dalje su standard.
Ali bih rekao da je GTA5 iz sadasnje perspektive najlosije ostario iako se i dalje odlicno drzi.
Vidi iskreno da ti kazem ja mozda vise nisam merilo sta je dobra igra ili ne. Kao sto rekoh vec, u poslednje vreme od par igara koje sam igrao zadnjih mesec dana skoro ni jedna mi nije drzala paznju nesto spektakularno. Mozda sam jednostavno preraso igre. Moj brat koji je 12 godina mladji od mene njega su igre popustile jos pre 5 i vise godina. Verujem da se to desava i meni sada. Ne preraso vec zasitio. Ja igre igram 36 godina vec pocevsi sa Atari 2600 pa na ovamo preko Nintendo, Sega mega drive 2, PS1 PS4, malo li je. Zasitio sam se.
GTA sam zamrzeo kad sam odigrao V.
Kazem mozda je do mene ali mozda i ne. Gajbotron kog izuzerno cenim i kao gejmera ali i kao licnost jer lik ima jako dobre stavove o zivotu, isto nesto ne gotivi GTA serijal. Sto znaci da nisam samo ja taj kome tu nesto ne stima. Ne kazem da je losa igra samo nisam od onih koji jedva cekaju da je vide u svojoj biblioteci igara.
Ja ne mogu da kazem nista, mozda odigram igru ako je nekad budu delili ko V a da placam 90€ necu sigirno. Ne 90 nego necu ni da je kupim. Platio bih do 30€ jer toliko i vredi. Ni dan danas nisam prezalio placenih 70€ u pre orederu za RDR2 ultimate edition.
Iskren da budem najveci zal mi je sto ne mogu da igram Souls like igre.
Lies of P
Dark Souls 1 2 3
Lord of Falen sad treba i dvojka da izadje
Elden Ring
WuKong itd.. i da ne nabrajam jos neke kineske soluls like koje su u zadnje vreme izlazile. Mnogo je tih igara i to je tip igara koji bi mi drzao paznju, volim OW igre medjutim ja zaista jednostavno nemam skill za tu vrstu igara i to mi je najvise krivo.
Kazem San Andreas sam igrao pa jedno 10x i igrao bih opet, pa i Vice City, a ove nove verzije IV, V, jedva odigrano jednom. IV je jos vece smece od V. RDR2 mi nije nista WoW a ljudi se bacaju u trans na tu igru.
Da spomenem i ovo, mnogi gejmeri dizu u nebesa CP2077, na stranu lozenje sa grafikom oko RT i PT to je tek posebna prica i posebna sorta ljudi nego sto je meni igra tezak smor. Odigrao sam jedva jednom. Cim mene igra ne drzi da je odigram bar jos jednom , znaci da nije po mom ukusu.
Igra kojoj se trenutno najvise radujem je Witcher 4 tu verujem da nece biti greske i nesto sto i vredi kupiti, a ovo ostalo...
GOW, TLOU, Horizon itd , to su igre koje mene drze
A da, zaboravih. Pored Wither 4 radujem se i novoj Tomb Raider igri
To je igra
 
Poslednja izmena:

Mr.Dzon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.01.2015.
Poruka
559
Rezultat reagovanja
551
Moja konfiguracija
Generalno zasicenje sa godinama ide...
Imam manje zelje (i vremena) da igram novije naslove, vise naginjem ka nekim starijim koje sam recimo i presao... A i njih kada zapocnem ne zavrsim...
Nisu GTA i RDR2 toliko narativno "vau" koliko su, kao sto rekoh, open-world odradili odlicno.... CP2077 je posebna prica, dobar naslov ali ispod nivoa TW3/RDR/GTA (doduse nisam zavrsio PL ekspanziju do kraja)
I da, slazem se, generalno i ja preferiram vise kvalitetno story-driven iskustvo ali da je dobro odradjeno, makar i linearniji naslov od 20ak sati max...

Iskreno u planu mi je ove godine da obrnem GoW Ragnarok (stoji instaliran od kada sam pazario PS5 digital bundle), TW3 ponovo uz novu ekspanziju (nisam presao ni stare exp kod 1. prelaska) i mozda za kraj FF7 remake+rebirth... Rebirth je zesce nahvaljen u svim recenzijama i verovatno poslednji visokobudzetni naslov takvog tipa, u smislu detalja tokom razvoja i paznje oko finalnog produkta (sa toliko masivnim svetom, kvalitetnom naracijom...itd)

Sto se novog TR tice, meni iskreno nikad dosta takvih naslova - uvek moze da se obrne bilo koji TR i Uncharted.

Za GTA ostaje da se vidi, ako bude "izuvao" kao 4 (ili 5 u nekim segmentima) i radio pristojno na PS5, da uzecu...
U suprotno mogu da sacekam i godinu-dve da dodje na PC...

Btw. ja nisam zazalio pre-order RDR2, odigrao sam ga na launchu, jedan od boljih naslova mi je uopste.
 

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.977
Rezultat reagovanja
2.456
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Za TR se slažem, biće bombona... Witcher će us.ati, woke smeće u najavi.

@Dom1nat0R šta te tačno odbija od souls igara?
Ja nisam neki zaluđenik, niti imam neke reflekse i sl, ali sam svaki From souls (osim DS2 koji mi je bio outdated jer nema odlican grafik patch kao DS1) prešao sa zadovoljstvom.

Te i takve igre znaju da nagrade igrača za trud i retko su nepravedne...
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
14.265
Rezultat reagovanja
9.659
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS] / LG C4 OLED 55"
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Supernova optical fiber Download 1000MB/s / Upload 500MB/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV LG C4 OLED 55" 4K
@Dom1nat0R šta te tačno odbija od souls igara?
Monogo toga ali recimo to sto su bossovi ekstremno teski, dobar deo tih souls like igara je fantazija i generalno te igre gde se kraftuje i unapredjuje kroz story ja volim taj fazon igara. Ali..
To sto recimo mozes da igras pola sata i ako slucajno naletis na nekog protivnika koji u Souls igrama nekad znaju i iz jednog udarca da te razbiju i to ne mora da bude cak ni mini bos nego najobicinije neko cudoviste izgubio si pola sata igre jer sve sto si uradio ko da nisi. Druga stvar. Resetovanje protivnika kad god uradis save ili pogines. Nemogucnost da se u igrama izabere tezina. Razumem filozofiju programera da su souls like igre za posebnu afelu gejmera ali brate daj bar mogucnost da neko predje igru i sa manje vestine. DS III sam probao da odigram bukvalno sam igrao 2 sata i na kraju sam imao preko 100 smrti 0% progress a u tih dva sata pokusavao sam bukvalno da pobedim onog prvog mini bosa koji se pojavljuje 5 min nakon pocetka igre. Ok, razumem ali i ne razumem. Igre tog tipa bukvalno mi kidaju zivce na maksimum sa takvim stvarima.
Nevezano za Souls igre ovo oko save vazi i za druge igre gde imas checkpoint pa nekad ako igras na nekoj velikoj tezini kao sto sam ja igrao recimo BF6 na hard poginem i onda me vrati 20 min unazad. Brate preso sam taj deo igre duvaj ga sa tvoju igru. Mislim na programere
Za mene su igre gde ima quick save majka.
Najblize sto sam uspeo nekako da odigram a da je u duhu souls igara je Remnant 2 mada ni to nisam zavrsio sve. Presao sam samo 3 sveta od 5.,
Mada ta igra se ne kotira kao souls like a ne znam zbog cega jer ima apsolutno sve retardirane elemente souls igara gore navedene samo sto ne postoji posredni kombat nego se pucas.
 
Poslednja izmena:

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.977
Rezultat reagovanja
2.456
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
I ja sam prvo igrao DS3.
I to mi je najteži souls, da li je zato što mi je bio souls prvenac, ili je objektivno težak.
Taj prvi minibos je kidalica, posle se navikneš...
 

Marduk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2020.
Poruka
458
Rezultat reagovanja
285
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ryzen makina
CPU & cooler:
Ryzen 5 3400g LC power lc-cc-120
Motherboard:
ASUS A320m-K
RAM:
G.skill aegis 16gb 3000 mhz cl16
Display:
AOC 24B2XH
HDD:
Goodram cl100 240 gb
Case:
MS Hunter
PSU:
Riotoro ONYX 650 W
Mice & keyboard:
Genius k10 scorpion, Asus TUF M5
Other:
Windows 10 LTSC Brave
Dark souls igre pate od nepravilnog balansiranja, jeftinih i prljavih triikova, losih dizajnerskih odluka i bukvalno ne objasnjavaju nista.Odlicne igre za tinejdzere i zaludjenike sa puno vremena ali za ostale nikako nisu za preporuku.Ako ja moram da trazim na interentu ili da kopam kod po datotekama na steam-u kako se dvostruki slash/magic damage na straight sword of astora skalira i kako radi za resistence-om POSERI SE NA TO...
 

Dakula74

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
3.863
Rezultat reagovanja
3.477
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
9950x3d + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
PHANTOM GAMING X870E Nova WiFi
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Ja jednostavno mi ne idu te igre, jako se tesko snalazim, wu kong mi je pretezak,desert storm prebiju me neki cobani a imam top iteme,jednostavno su to igre za mlade ljude sa odlicnim refleksima.
 

fotoronin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
1.163
Rezultat reagovanja
363
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 7 5700X &Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Kingston Furi 3200Mhz DDR4 2x 32 Gb
VGA & cooler:
RTX 3070 8Gb Gainward Phoenix
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Asus Rog Strix Gold 850 W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 11-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Ja jednostavno mi ne idu te igre, jako se tesko snalazim, wu kong mi je pretezak,desert storm prebiju me neki cobani a imam top iteme,jednostavno su to igre za mlade ljude sa odlicnim refleksima.
Ja sam God of War Ragnarok sve presao ali GMA Kraljicu jednostavno ne mogu...Pokusavao sa raznim taktikama, raznim vrstama/setovima opreme i NE VREDI. Nekad me ubije toliko bzvz ii kao da igra NE DA da predjem...Jednostavno vidim sta ce biti probam da dodge, evade i NECE da odreaguje kako treba...Auto heal to jest kupljenje istog jednostavno ne radi kako treba...
 

Dakula74

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
3.863
Rezultat reagovanja
3.477
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
9950x3d + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
PHANTOM GAMING X870E Nova WiFi
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Mafia.
 

Prilozi

Marduk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2020.
Poruka
458
Rezultat reagovanja
285
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ryzen makina
CPU & cooler:
Ryzen 5 3400g LC power lc-cc-120
Motherboard:
ASUS A320m-K
RAM:
G.skill aegis 16gb 3000 mhz cl16
Display:
AOC 24B2XH
HDD:
Goodram cl100 240 gb
Case:
MS Hunter
PSU:
Riotoro ONYX 650 W
Mice & keyboard:
Genius k10 scorpion, Asus TUF M5
Other:
Windows 10 LTSC Brave
Probao moderni gow vidio da je kao sto sam i pretopstavljao EVERY GAME EVER.Rekoh hebes ovo ajmo paljba.
 
Vrh