• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Bulldozer [official thread]

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Potvrdjujem, samo ne pali Linx Medo :rotf: Shalu na stranu, moze bez problema na 4,5 GHz da radi sa Hyper 212+, posto je dovoljan napon od nekih 1,3V

:wave:
Za info. LinX manje greje bulldozer nego prime95. Uostalom Prime je sa manjim FFT-ovima brzi 20tak % po jezgru nego K10, a sa vecim datasetovima je sporiji. Generalno, P95 je bolji test za cedjenje Buldija.
 

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Black Edition verzija AMD FX-8150 namenjena overklokerima kostace oko 350$ sto je oko 100$ vise od preporucene cene osnovne verzije.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
To je sigurno ona varijanta sa "vodenim hladjenjem". Glupos'...
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
AMD se okreće TSMC-u?

AMD is rumored to be seeking ties with TSMC, Taiwan's premier semiconductor manufacturing foundry, for future manufacturing of its "Bulldozer" architecture processors, according to a report by DonanimHaber. This has two very distinct implications: first, AMD could be facing issues with GlobalFoundries 32 nm HKMG node, its de facto foundry for CPU manufacturing, and second, this could just be an obvious development of future low-power APUs based on the new x86 architecture being manufactured at TSMC, much like how current E-series and C-series APUs are.

Then again, AMD doesn't exactly have any APUs in works that use "Bulldozer" architecture for the x86 cores, rather, its successor codenamed "Piledriver". Another couple of important things to note here are that TSMC does not have a 32 nm bulk node (it was scrapped with the transition to 28 nm bulk), and its HKMG (high-K metal gate transistor) manufacturing technology is deployed rather recently. It would be interesting to follow this development.
Izvor: TechPowerUp
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
50% ubrzanja do 2014

The reviews are now out for AMD's brand new Bulldozer architecture, in the form of the Zambezi FX 8120 & FX 8150 processors and they don't paint a pretty picture of these flagship products. The chips use lots of power, run hot and significantly underperform compared to their Intel competition. On top of that, they are being marketed as 8 core processors, when they are actually 4 core with an advanced form of multi-threading, due to the siamesed nature of each dual processor module. Perhaps to counter this negative publicity and try to restore some faith in the AMD brand, they have released a roadmap for the planned improvements to the architecture, all the way to 2014 – an ambitious timeline, given how much and how unexpectedly things can change at the cutting edge of the technology world.



Looking at the chart, one can see that the various architectures Piledriver, Steamroller and Excavator all add up to between 30-50% projected improvement by 2014 (subject to change without notice, of course). These are all names designed to impart a tough-guy image to their products to give one the impression that they must perform very well, beating the competition into submission. Therefore, if they fail to perform competitively against Intel, those names will continue to be branding embarrassments like Bulldozer is, currently. As Intel is already 20-50% faster right now depending on the benchmark, how are these modest improvements possibly going to compete with Intel's future products? AMD has already had a change of management at the top recently, so we can only hope that the right CEO comes along and turns them around, otherwise they may end up not manufacturing x86 processors at all in future, possibly becoming a GPU company only.

The main problem with the current Bulldozer architecture is that it's very, very late to market. AMD started working on it four years ago in 2007, which is a very long time in the world of desktop processors, so AMD have effectively released a new "old" product. The two important things that it has going for it, are that it scales well with core count and clock speed - those 8GHz overclock marketing demos weren’t completely without merit. What we need to see is AMD improving performance much more than the prediction slide they’ve released, more like 100% or more perhaps, which is not really such an unrealistic target to achieve in three years of design and process improvements. Perhaps discarding this whole architecture and starting afresh with fully discreet cores like on the Phenom might be the way forward? AMD has recently let go some of its top-level management, so perhaps their replacements can turn the company around?

So, even if AMD achieves this projected performance improvement and more, will it really be enough to counter Intel, or will Intel steamroller AMD’s Bulldozer back into submission?
Izvor: TechPowerUp
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ne znam kako vi vidite ovo ali po meni treba da ide na nekih 150 evra ili malo vise. Opet i svve to ajde nekako ali potrosnja je velika kocnica, bar iz mog ugla, ne bih da opterecujem nepotrebno napajanje, a uostalom sa phenomomII se moze prebroditi do piledrivera ili intelovog konkurenta lagano kada se vidi sve ovo...
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
"Perhaps discarding this whole architecture and starting afresh with fully discreet cores like on the Phenom might be the way forward? AMD has recently let go some of its top-level management, so perhaps their replacements can turn the company around?"

To! Kao sto kaze ona kineska mudrost: bolje se sa pola puta vratiti nego pogresnim do kraja ici.

Podhitan radikalan rez i prekid sa CMT arhitekturom, udaljavanje iz kompanije zagovornika iste i nastaviti gde se stalo sa Phenomom! Dusa me boli kad vidim kako su bez po muke i truda, sa malim fejsliftingom popravili performanse onih shrinkovanih Atlona u APU-ima. Kakav bi samo Phenom III bio da su ovoliko resursa i vremena ulozili u njega kao u Bulldozer, pa to bi bila zverkica samo takva.:(

Znam da ce se Alko sloziti. :cool:
 

Herkul

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2011.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To je sigurno ona varijanta sa "vodenim hladjenjem". Glupos'...
Da to je taj, a sto se performansi tice Black Edition je u sposoban raditi na oko 300 Mhz vecoj frekvenci od standarne verzije sto nije lose a treba da se pojavi u prodaji van Japana pocetkom 2012 problizno u isto vreme kada dolazi i FX-8170 koji ce takodje radi na 300 mhz vise od FX-8150 (doduse bez overklokovana) tako da je moguce da ce sem ovog procesora AMD izbaci i brzi FX-8170 Black Edition.
 
Poslednja izmena:

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
438
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
"Perhaps discarding this whole architecture and starting afresh with fully discreet cores like on the Phenom might be the way forward? AMD has recently let go some of its top-level management, so perhaps their replacements can turn the company around?"

To! Kao sto kaze ona kineska mudrost: bolje se sa pola puta vratiti nego pogresnim do kraja ici.

Podhitan radikalan rez i prekid sa CMT arhitekturom, udaljavanje iz kompanije zagovornika iste i nastaviti gde se stalo sa Phenomom! Dusa me boli kad vidim kako su bez po muke i truda, sa malim fejsliftingom popravili performanse onih shrinkovanih Atlona u APU-ima. Kakav bi samo Phenom III bio da su ovoliko resursa i vremena ulozili u njega kao u Bulldozer, pa to bi bila zverkica samo takva.:(

Znam da ce se Alko sloziti. :cool:
CMT ide dalje prema roadmapu ... malo će peglati "kritične putove", druge nema, sad je to jedina arhitektura na kojoj rade u nekom srednjem roku. Pa još dobe par % iz optimizacija kernela.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Ako je nisu uboli iz prve, ne znaci da je CMT koncept los. Naprotiv, pre bih rekao da su danasnji programi zastareli, i da ne umeju da iskoriste resurse modernih procesora.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Da to je taj, a sto se performansi tice Black Edition je u sposoban raditi na oko 300 Mhz vecoj frekvenci od standarne verzije sto nije lose a treba da se pojavi u prodaji van Japana pocetkom 2012 problizno u isto vreme kada dolazi i FX-8170 koji ce takodje radi na 300 mhz vise od FX-8150 (doduse bez overklokovana) tako da je moguce da ce sem ovog procesora AMD izbaci i brzi FX-8170 Black Edition.
Stepping B3 ili ti C0
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
"Perhaps discarding this whole architecture and starting afresh with fully discreet cores like on the Phenom might be the way forward? AMD has recently let go some of its top-level management, so perhaps their replacements can turn the company around?"

To! Kao sto kaze ona kineska mudrost: bolje se sa pola puta vratiti nego pogresnim do kraja ici.

Podhitan radikalan rez i prekid sa CMT arhitekturom, udaljavanje iz kompanije zagovornika iste i nastaviti gde se stalo sa Phenomom! Dusa me boli kad vidim kako su bez po muke i truda, sa malim fejsliftingom popravili performanse onih shrinkovanih Atlona u APU-ima. Kakav bi samo Phenom III bio da su ovoliko resursa i vremena ulozili u njega kao u Bulldozer, pa to bi bila zverkica samo takva.:(

Znam da ce se Alko sloziti. :cool:
Taj Alko izgleda neki pametnjakovic :)
Evo i ja treci cu da se slozim sa vama dvojicom :d
Da se Phenomu malkice poboljsao IPC (mozda i malo vise, ako bi se ulozilo resursa i vremena sto rece kolega), malkice podigao takt i spustila potrosnja sa novim procesom, to bi bio super CPU.
Sa 32nm Tutubanom su mogli da spuste 6 jezgara u mainstream. I da igraju kao i sa grafikama. Nema veze sto nV i Intel imaju nesto najbrze. AMD moze da nudi dovoljno performansi za dobru cenu. Prava jezgra umesto HT i tako to... Imaju dovoljno karata na koje mogu da igraju.
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Sa 32nm Tutubanom su mogli da spuste 6 jezgara u mainstream.
Pa vec sada mozes da kupis X6 po ceni malo boljeg Core i3 procesora. Gde ces veci mejnstrim? :d

Sa 32 nm bi mogao samo jos malo da pojeftini procesor i da mu se smanji potrosnja. Overklokerski verovatno ne bi mnogo napredovao.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa bas to oko potrosnje i grejanja :)
Nije mejnstrim samo cena. Recimo HD6990 i kad bi prodavali za 100 evra ne bi mogao da kazes da je mejnstrim karta :)
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Samo se setite kada sam ja prvi pomenuo taj hipotetički phenom x8 u novom, sitnijem procesu, koliko ste se smejali :D Eto vam ga sad :P

Nego je l' je još neko video da ljudima rkavaju BD cpouvi? Evo Shane Baxtoru iz TweakTowna je crkao bd i to nanekom niskom naponu od 1.25V!!!!!!! :eek:

Shane Baxtor
Anyone else killed an AMD FX-8150 yet? or am I the first?
Свиђа ми се · · пре 23 ч. близу Perth, Australia ·

3 особа/е воли ово.
Razvan Fatu Too much voltage ?
пре 23 ч. · Свиђа ми се
Shane Baxtor Negative - Less then the ASUS board. Lower clock as well. Someone told me that the TDP could be spicking and killing it....was about 30% in on a Media Espresso encode. Shut down....no more display. 1100T is all good.
Ima li vesti o lanchu cpuova u prodaju?
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Pa bas to oko potrosnje i grejanja :)
Nije mejnstrim samo cena. Recimo HD6990 i kad bi prodavali za 100 evra ne bi mogao da kazes da je mejnstrim karta :)
Ne, ali bi bila opaki best-buy :troll:

X6 svakako nije mejnstrim procesor za AMD, ali kada se uporedi sa konkurencijom, on dalje od srednjeg segmenta ne moze.

Ipak, ako bih morao da biram izmedju njanjavog i3 i punokrvnog 1055T, nema sumnje sta bih izabrao. Sa dodatnom investicijom u dobro hladjenje, X6 itekako ima sta da ponudi.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sve se slazemo :)
Zato i kazem kako bi bilo dobro da se spustio u 32nm i pojavio jos malo bolji nego sto je sada.
Pa jos ako bi uspeli da naguraju celih 8 jezgara u neki monstruozni cip :) Vise bi im to donelo poena nego faildozer.
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Nazalost, mast je vec otisla u propast, kao sto je neko vec primetio, glavesine su nazalost izabrale CMT arhitekturu kao put, nema povratka na normalno, roadmap je vec utvrdjen i to je to, samo CMT krsine sasvim prikladnih i odgovarajucih naziva koji svi odreda asociraju na neefikasnost i sporost-bulldozer, parni valjak, bager itd.

Mozda, ali to je varljiva nada, ako bi usled eventualno katastrofalne prodaje na desktop i server trzistu, doslo do neke vrste unutrasnje opstrukcije u AMDu i mozda neke grupe koja bi uspela da ojaca dovoljno da obori ili bar dovede u pitanje CMT koncept kao jedini, mozda bi jos i postojala neka sansa, ovako, kao sto rece onaj u analitickom osvrtu, bojim se da je najrealnija opcija nestanak AMDa sa x86 trzista i transformaciju u iskljucivo GPU providera.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Samo se setite kada sam ja prvi pomenuo taj hipotetički phenom x8 u novom, sitnijem procesu, koliko ste se smejali :D Eto vam ga sad :P?
Mislim da nisi ti prvi to pomenuo... ;) Phenom II X8

Nazalost, mast je vec otisla u propast, kao sto je neko vec primetio, glavesine su nazalost izabrale CMT arhitekturu kao put, nema povratka na normalno, roadmap je vec utvrdjen i to je to, samo CMT krsine sasvim prikladnih i odgovarajucih naziva koji svi odreda asociraju na neefikasnost i sporost-bulldozer, parni valjak, bager itd.
Pa sigurno nece sada da kazu, e zeznuli smo se, napravicemo vam Phenom III u 32 i 28nm. Intel je izabrao svojevremeno Netburst kao pravac, pa im je cak jedno vreme solidno islo (Northwood), a onda su napravili debakl i budalastinu sa Prescott-om, da bi na kraju na tapet vratili malo unapredjen Pentium III, koji i danas furaju kroz Sandy Bridge.
Zamisli sada, zakljuce da CMT nije isplativ za implementaciju, pa uzmu da prave novi Phenom IV npr, sa 4-way dekoderom iz BD-a, zajednickim schedulerom, 4 ALU/AGU jedinice, FMAC FPU po jedan za svako jezgro, Loop Stream bufferom i jos kojekakvim unapredjenjima vezamom za cache. Dobili bi 20-30% brzi IPC, verovatno visi klok itd...Delove iz BD-a mogu da iskoriste za nov dizajn, bas kao sto je npr. Intel iskoristio neke delove Netbursta za pravljenje Nehalema i Sandy Bridgea.

Mozda, ali to je varljiva nada, ako bi usled eventualno katastrofalne prodaje na desktop i server trzistu, doslo do neke vrste unutrasnje opstrukcije u AMDu i mozda neke grupe koja bi uspela da ojaca dovoljno da obori ili bar dovede u pitanje CMT koncept kao jedini, mozda bi jos i postojala neka sansa, ovako, kao sto rece onaj u analitickom osvrtu, bojim se da je najrealnija opcija nestanak AMDa sa x86 trzista i transformaciju u iskljucivo GPU providera.
Za sada AMD ima da ponudi trzistu niskobudzetne proizvode, a to su Llano i Brazos, tako da ne verujem da ce nestati sa x86 trzista u potpunosti, ali debakl sa BD-om moze da ih kosta dosta.
 
Poslednja izmena:

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
E, kako sad tek bajkovito dobro izgledaju ove Fedjine simulacije tog hipotetickog X8, kad se ono uporedi sa grafikonima iz istih testova sa BD-om, klasicno izuvanje iz cipela.:cool:

A broj tranzistora na hipotetickom X8 za svega 700 `iljada manji od Dozzera. :rolleyes:
 

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
E baš sam i ja bacio pogled na pretpostavljene performanse nekog X8 CPU. To je sjajno u odnosu na FX8150 + i dosta manje tranzistora. Ma sada možemo samo da sanjamo o tome, a i oni (AMD);), i to sada nije ni bitno na žalost ŠBBKBB.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
:rotf:
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
AMD'ov Marketing je bio sasvim upravu kad je odredio naziv za novu arhitekturu sa "Bulldozer" samo su nas sve prevarili kad su silovali na najbrutalniji nacin skracenicu "FX".

 
Vrh