• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Bulldozer [official thread]

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Odakle ovaj drugi slajd, da nije sa pressa od pre neki dan...ima izmena finih vidim:)
Ali nista dok to Fedja ne izmesari :cool:

Kad sam kod toga-je l pristigao konacno taj sample?
Edit: sad videh da jos nije
 
Poslednja izmena:

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pa vide se neke promene na slajdovima, negde je FX sada brzi ali u wprime je slabiji od 2600k.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zamenjena su mesta FX i 2600K (i boje naravno).


P.S. Welcome to the internet. Where men are men, women are men, and little girls are FBI agents.
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Molim vas samo nemojte testirati u nekim krdzavim rezolucijama. To je najveca glupost koju su moderni "testeri" izmislili. Samo 1080p i navise.
Nije to nikakva glupost, kod testiranja CPU zelja je da se prestavi uticaj CPU-a a kod pojedinih naslova to jedino se moze uraditi na jako niskim rezolucijama jer se u suprotnom dobijaju istovetne brzine pa test nema nikakav smisao jer pokazuje samo snagu GPU-a, jer naravno testovi igara ili ti time benchovi su u 90% slucaja pravljeni da pokazu razliku u GPU snazi a ne da testiraju CPU
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja ne igram nista ispod 1920x1200 tako da me ti gameboy resolution testovi ne interesuju. Ako me interesuje snaga CPU-a pogledacu x264 test ili neku kompresiju ili render - nesto sto realno i koristim. Znajuci da su danasnje igre uglavnom shovelware (u prevodu konzolaski portovi) s razlogom mogu da sumnjam u validnost koriscenje istih kao CPU test. Da ne pricam koliko su igre sponzorisane i smuci mi se samo da stiskam esc/space/klikcem dok ne preskocim introe na kojima pise "najbolje radi na xyz".
 
Poslednja izmena:

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Pa da se ne spusta rezolucija onda nema logike testirati CPU, pogotovo sa "slabijim" GPU-em, jer daju laznu sliku da su svi procesori isti u gamingu a nisu, bas gledam konfiguracije ljudi i ima sve vise ljudi sa dual core procesorima (starih i po 5-6 godina) i GTX460, 6870 i jacim kartama, e sad ti njima objasni zasto im igre rade lose
Dobar deo ljudi procesor kupuje na duzi period a graficku menja 2-3x puta e zato se rade testovi u low rezolucijama jer daju sliku kako ce se isti procesor ponasati za 3-4 godine sa nekom novom grafickom koja je 3-4x brza kao i u igrama koje ce biti radjenje za nex gen konzule
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije to nikakva glupost, kod testiranja CPU zelja je da se prestavi uticaj CPU-a a kod pojedinih naslova to jedino se moze uraditi na jako niskim rezolucijama jer se u suprotnom dobijaju istovetne brzine pa test nema nikakav smisao jer pokazuje samo snagu GPU-a, jer naravno testovi igara ili ti time benchovi su u 90% slucaja pravljeni da pokazu razliku u GPU snazi a ne da testiraju CPU
I ajd sad se ponovo preracunaj, pa mi objasni kako to nije glupost :rolleyes:
Dva CPU-a imaju (recimo) identican ucinak u 1080p gamingu i onda sad spustamo rezoluciju da vidimo koji ce bolje da radi u nizoj rezoluciji. Pa sta me briga koji kako radi u nizoj rezoluciji? Da necu mozda da kupujem CPU na osnovu toga koji daje vise frejmova u 640x480? Bas kontra od te logike treba testirati igre u vecim rezolucijama, pa ako nema nikakve razlike onda jasno reci da nema nikakve razlike. I jednostavno ljudi kupe onaj koji je jeftiniji.
Sa druge strane, sto kaze kolega Lukija, kome treba nesto CPU intensive, recimo 264 kompresija, taj neka pogleda te testove.
To testiranje procesora u niskim rezolucijama je ko testiranje formula u blatu. Dobijes neki rezultat, ali on nikome nista ne vredi jer ih niko tako nece koristiti.

zato se rade testovi u low rezolucijama jer daju sliku kako ce se isti procesor ponasati za 3-4 godine
Kada se svi budemo igrali u 320x240 :d :d :d
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Opet ovi nerviraju Željka:

 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Jesu svi su ludi sto CPU testiraju i u HD i u SD rezoluciji, i da kad imamo GPU limited scenario to sve govori o snazi CPU-a, nemam reci :)
Vazna je interpretacija testova i neko ko zeli odredjen CPU i odredjeni GPU gledat ce samo taj test u HD rezoluciji jer ne planira upgrade GPU-a, onaj ko zeli da CPU koristi naredne 3-5 godina on ako ima imalo mozga ima da proanalizira svaki test i na osnovu toga odluci sta mu treba u odnosu na licne potrebe i plan upgrad-e

eto ja licno verovatno cu bar 2 graficke da promenim a CPU ce ostati isti, to sam znao i pre kupovine CPU-a
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ma po meni je najvalidniji CPU test neki bezobrazni tri-SLI ili CF ekvivalent pa ko ziv ko mrtav.... :)
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma sve je to OK ali opet ti uzmes danas CPU i OC ga 30-40% i opet ces imati solidne CPU zalihe i posle 2 godine sa najnovijom grafickom. Ja samo moj CPU uzeo pre tacno 2 godine i verujem da jedino moze da ga udavi 6990 ili 590. A to je opet prica o nebalansiranom sistemu (kupio si X a stisnuo si se za Y).
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
testovi za sladokusce tipa CF, Eyefinity i ostalo :)
To bi pre bio test platforme nego procesora. Ovde ce konkretno biti akcenat na testu procesora. Zbog toga ce se testirati u jednoj rezoluciji, bice dosta rendering, realworld i poneki sinteticki test, a licno sam napravio u matlabu test koji testira brzinu racunanja sa matricama razlicitih velicina. Konkretno primetio sam da Intelovi procesori rade dobro sa manjim dimenzijama matrica, dok AMDovi rade odlicno sa velikim datasetovima. Ocekujem da ce slicno biti i kod Dozzera.

Inace matlab je visokooptimizovan, koristi vise jezgara i SIMD. Najnovija verzija je u pitanju, koja bi trebalo da ima podrsku za XOP i FMA.
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jesu svi su ludi sto CPU testiraju i u HD i u SD rezoluciji, i da kad imamo GPU limited scenario to sve govori o snazi CPU-a, nemam reci :)
Nisu ludi nego izmisljaju toplu vodu.
Ako negde CPU nije bitan onda nije bitan. Tamo gde je bitan, neka svako gleda testove koji ga zanimaju.
Ako hoces neko detaljno testiranje gde bi se bolje prikazale arhitekture, vise ima smisla meriti minimal FPS i gledati koji CPU tu dolazi do izrazaja, koji ima manje oscilacija itd.
Te price sa 3-5 godina su toliko glupe da nemam reci. Ne znamo ni koji ce engine da osvane sledece godine a kamoli za 5.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ja ne igram nista ispod 1920x1200 tako da me ti gameboy resolution testovi ne interesuju. Ako me interesuje snaga CPU-a pogledacu x264 test ili neku kompresiju ili render - nesto sto realno i koristim. Znajuci da su danasnje igre uglavnom shovelware (u prevodu konzolaski portovi) s razlogom mogu da sumnjam u validnost koriscenje istih kao CPU test. Da ne pricam koliko su igre sponzorisane i smuci mi se samo da stiskam esc/space/klikcem dok ne preskocim introe na kojima pise "najbolje radi na xyz".
Potpisujem ovo sto si rekao. Svi mi se igramo na full detaljima u sto visim rezolucijama. Uticaj CPU-a moze, a i ne mora da dodje do izrazaja.
Sto se tice ovog ostaog, zna se sta je bitno: video kompresija, arhiviranje, rendering i tu i tamo poneka CPU zahtevna primena.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Multithreadovan Game je Dirt3 a tu se odmah vidi cija majka crnu vunu prede.... :) :D Uhhh sad ce plavi tabor drvlje i kamenje ..... :)
 

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Samo da dodam da je testiranje CPU-a u veoma niskim rezolucijama totalno gubljenje vremena, to nek testira neko ko ima vremena i zivaca na bacanje ;). Kome treba i koga zanimaju te niske rezolucije kada se NIKO ne igra u njima? :) Pa valjda su bitne i se relevantne one rezolucije koje se koriste najvise a to nisu sigurno 800x600 i nize.
 

3ebc

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2010.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da se i ja pridruzim da je testiranje u 800x600 glupo. Neki misle da to daje neke rezultate, ali cesto se mogu videti primeri da je procesor A brzi na 800x600, a sporiji u nekoj velikoj rezoluciji (dakle ne isti). Iz toga zakljucujemo da to nema veze sa mozgom, niti govori nista o sadasnjim ili buducim performansama u igrama.
Takvo testiranje su izmislili intel fanovi da bi opravdali kupovinu skupih i7 procesora (Nehalem, posto sandy i nije previse skup).
 

krang

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-8350, Corsair H100
Motherboard:
ASUS Crosshair V Formula
RAM:
16GB(4x4)Kingston Hyper X Predator 2400
VGA & cooler:
AMD Radeon Sapphire HD7970 3GB OC Dual-X
Display:
ASUS VH242H
HDD:
SSD Kingston V 128GB, Samsung SpinPoint F3 1TB
Case:
CoolerMaster HAF 922
PSU:
LC Power Monolith-X 1200W
OS & Browser:
Win8 64 Pro
Tacno je da niko nece igrati igre u 800x600 ali ipak stoji cinjenica da ako zelimo pokazati a ne maskirati snagu CPUa u engine-u neke igre, NUZNO je oboriti rezoluciju. Mozda to vecini izgleda besmisleno jer niko u takvoj rezoluciji nece igrati, ali testirati u full HD rezoluciji je jos besmislenije jer se u takvom scenariju CPU uopste ni ne testira.
Niska rezolucija pokazace zapravo kojim potencijalom raspolaze CPU da izgura full HD ili neke vise rezolucije ali sa nekim znatno naprednijim GPUom, to je sva prica.
Uostalom, te nedoumice vrlo je lako resiti. Nakaciti cpu na neki vrlo jak GPU setup, od dve 580GTX npr i lepo proveriti ima li i u kojoj meri skaliranja GPU scorea sa povecanjem kloka CPUa. Ako na jednom od testiranih taj fenomen postoji a na drugom ne, ili ne postoji nakon dostizanja odredjenog OC nivoa, zakljucak je jedan i jasan, ovaj drugi je jaci i kraj price.

Inace, po netu su se pojavile informacije da se ponegde BD vec nalazi na stanju i cak se moze i kupiti ispod tezge, a na ovom parcetu zemlje koje neki iz nepoznatih razloga nazivaju drzavom jos nije stigao ni sempl na testiranje, cemu zaista nije potreban nikakav komentar.



Bulldozer vec u prodaji u Ukrajini
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uostalom, te nedoumice vrlo je lako resiti. Nakaciti cpu na neki vrlo jak GPU setup, od dve 580GTX npr i lepo proveriti ima li i u kojoj meri skaliranja GPU scorea sa povecanjem kloka CPUa. Ako na jednom od testiranih taj fenomen postoji a na drugom ne, ili ne postoji nakon dostizanja odredjenog OC nivoa, zakljucak je jedan i jasan, ovaj drugi je jaci i kraj price.
Ovo je vec daleko razumniji i korisniji nacin da se testira koji je jaci / da li ima dovoljno snage itd.
Dobijeni rezultati ce nekom nesto znaciti. A to koji je brzi u 640x480 ne znaci nikom nista.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ovo je vec daleko razumniji i korisniji nacin da se testira koji je jaci / da li ima dovoljno snage itd.
Dobijeni rezultati ce nekom nesto znaciti. A to koji je brzi u 640x480 ne znaci nikom nista.
Aman zaman, testiranje u 640x480 je zato da grafika ne bi predstavljala usko grlo i da perfomanse zavise cisto od CPU-a. Niko ne kaze da ljudi igraju u toj rezoluciji, ali ako procesor A u toj rezoluciji pri identicnim uslovima daje bolje performanse od procesora B onda je taj procesor brzi. Pri vecim rezolucijama ostatak sistema moze da bude bottleneck. Realno gledano testirati sa jednom mid range grafikom u 640x480 ili sa 3-way SLI u 1080p bi trebalo da procentualno iste rezultate, jer ako je procesor brzi kad se testira u 640x480 treba da bude brzi i u 1080p.

:wave:
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Razumem ja vas ali razumite i vi mene :)
Za to koji je CPU brzi u sitna crevca, koristiti testove za aplikacije koju tu brzinu primenjuju i u realnom radu. Jel nekom treba za rendering ? Testirajte rendering.
Testirati nesto, za sta i sam kazes da ljudi ne igraju tako, je besmisleno. Ako neko hoce da ispita da li CPU gusi multi GPU setup, neka ispita multi GPU setup.

Na kraju krajeva, meni ni iz dzepa ni u dzep, te testove cu samo preskociti. Ovo je bio samo pokusaj pomoci da testeri ne gube vreme na to. Ali ako hoce i imaju vremena/volje, neka urade, nece niko da se ubije :wave:
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
verovao ili ne vecina korisnika 90% su gameri i zele da iskoriste maximum iz svojih skupih placenih GPU-eva, to sad donekle u 95% igara radi ok i phenom II radice i buldozer, ali mene a mislim i druge interesuju i onih 5% novih igara kao i skaliranje za godinu dana kad izadju jaci GPU-evi a posto te jace GPU-eve nemamo mozemo samo simulirati okruzenje gde GPU nije limit a to su nize rezolucije
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci realniji je test gde se najnovijem procesoru spusti rezolucija na 640x480 (800x600, kolko god vec), nego da se stavi u tri-SLI setup i tako proveri kako se nosi sa vise GPU snage ?

Vise ces da zakljucis o buducnosti sa testom iz 20. veka nego sa jacim GPU setupom ?
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Znaci realniji je test gde se najnovijem procesoru spusti rezolucija na 640x480 (800x600, kolko god vec), nego da se stavi u tri-SLI setup i tako proveri kako se nosi sa vise GPU snage ?

Vise ces da zakljucis o buducnosti sa testom iz 20. veka nego sa jacim GPU setupom ?

Pa nije realniji ali aj ti nadju 3x setup pa jos se nadaj da su driveri ok kad se zna da dobar deo igara brlja sa sli/cf
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Razumem ja vas ali razumite i vi mene :)
Za to koji je CPU brzi u sitna crevca, koristiti testove za aplikacije koju tu brzinu primenjuju i u realnom radu. Jel nekom treba za rendering ? Testirajte rendering.
Testirati nesto, za sta i sam kazes da ljudi ne igraju tako, je besmisleno. Ako neko hoce da ispita da li CPU gusi multi GPU setup, neka ispita multi GPU setup.

Na kraju krajeva, meni ni iz dzepa ni u dzep, te testove cu samo preskociti. Ovo je bio samo pokusaj pomoci da testeri ne gube vreme na to. Ali ako hoce i imaju vremena/volje, neka urade, nece niko da se ubije :wave:
Pazi ako je moja logika tacna ja to kontam ovako (izmislicu vrednosti).

Ako je npr. i5 brzi 15% od Phenoma II u 640x480 sa jednom GTX560, onda bi taj i5 trebao da bude ~15% brzi od Phenoma II u 1920x1080 sa dve GTX580.

:wave:
 
Vrh