• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zloupotrebe u poslu web dizajna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Interesuje me kad se desi neki slucaj kakav je moja devojka imala pre neki mesec, kome se zaliti, kome prijaviti takve nacine prljavog i bezobraznog poslovanja?

Naime, ona je web dizajner i dobila je jedan posao izgradnje sajta. Dogovorena je cena i rok izgradnje.
Dok je sve to tako teklo, doslo se do nekih 90% gotovog resenja, oni su promenili FTP pristupne parametre i raskinuli saradnju sa recima da im je puno 300e za sajt koliko je prvobitno dogovoreno. Necemo ulaziti u to sta je sve trebalo da bude uradjeno za 300e, reci cu samo da im je i logo kreiran od strane moje devojke.

Naravno, nista nije placeno njoj za utroseno vreme oko sajta ali su se dogovorili, usmenim putem, da ne mogu koristiti template koja je ona kupila kod Gavick-a i na kom je radila. Zbog promene FTP parametara, nje bila u mogucnosti da svuce podatke sa FTP-a, ali i da je mogla, opet je postojala sansa da su oni napravili backup.
Islo se na dogovor da nece koristiti njen rad koji nisu platili.

Sta se desilo? Desilo se to da je izasao njihov sajt sa njenim radom, njenim template-om.
Ona ih je kontaktirala emailom, medjutim nikakav odgovor nije dobila.
U tom pismu je navela to sto su se oni dogovorili, da nece koristiti njen rad a ipak su ga iskoristili.

Kome se zaliti? Policiji za VT kriminal?

Mislim, ugovor je ugovor, bio on pisan ili usmen po nasem zakonu o obligacionim odnosima i krsenje ugovora nosi neku posledicu, ne?

Pogotovu ako je jedna strana i to strana koja krsi ugovor iz sveta ekonomije i biznisa.:eek:
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Vjerovatno možeš da se žališ tom Gravick-u i da onda oni nekako ugase dotični template. Možeš da njihovom hostingu prijaviš da krše autorska prava, ali će to rijetke zanimati...

Može li se znati koji sajt je u pitanju?
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Interesuje me kad se desi neki slucaj kakav je moja devojka imala pre neki mesec, kome se zaliti, kome prijaviti takve nacine prljavog i bezobraznog poslovanja?

Naime, ona je web dizajner i dobila je jedan posao izgradnje sajta. Dogovorena je cena i rok izgradnje.
Dok je sve to tako teklo, doslo se do nekih 90% gotovog resenja, oni su promenili FTP pristupne parametre i raskinuli saradnju sa recima da im je puno 300e za sajt koliko je prvobitno dogovoreno. Necemo ulaziti u to sta je sve trebalo da bude uradjeno za 300e, reci cu samo da im je i logo kreiran od strane moje devojke.

Naravno, nista nije placeno njoj za utroseno vreme oko sajta ali su se dogovorili, usmenim putem, da ne mogu koristiti template koja je ona kupila kod Gavick-a i na kom je radila. Zbog promene FTP parametara, nje bila u mogucnosti da svuce podatke sa FTP-a, ali i da je mogla, opet je postojala sansa da su oni napravili backup.
Islo se na dogovor da nece koristiti njen rad koji nisu platili.

Sta se desilo? Desilo se to da je izasao njihov sajt sa njenim radom, njenim template-om.
Ona ih je kontaktirala emailom, medjutim nikakav odgovor nije dobila.
U tom pismu je navela to sto su se oni dogovorili, da nece koristiti njen rad a ipak su ga iskoristili.

Kome se zaliti? Policiji za VT kriminal?

Mislim, ugovor je ugovor, bio on pisan ili usmen po nasem zakonu o obligacionim odnosima i krsenje ugovora nosi neku posledicu, ne?

Pogotovu ako je jedna strana i to strana koja krsi ugovor iz sveta ekonomije i biznisa.:eek:
Unapred prijatelju, unapred bar 100 evra, ali pozeljno je 50% od cene, ona uradila 90% sajta i nista od kinte, pa bar do 50% kada je stigla da trazi 50% novca. Sada jedino ako si vest sa stanglom ili necim slicnim, na drugi nacin tesko da cete da uterate pare.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Interesuje me kad se desi neki slucaj kakav je moja devojka imala pre neki mesec, kome se zaliti, kome prijaviti takve nacine prljavog i bezobraznog poslovanja?
E moj druže, koliko sam ja poslova i poslova (u raznim oblastima, nevezano za IT) uradio a da nisam dobio ni dinar. Kome se žaliti? Nema kome da se žali, pamet u glavu pa drugi put neka koristi neki sajt koji garantuje isplatu i pruža usluge arbitraže, poput RaC. Ja uopšte ne radim ni za kakve poslodavce iz Srbije, baš zbog ovakvih stvari.
 
Poslednja izmena od urednika:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Krenulo se malo u negativnom smeru, spominjanje shtangle nije bash produktivno, tj jeste ali ostavimo nasilje van okvira foruma.

voodoo nazalost mislim da nema nishta od te ”zalbe”. Nit imash kome niti bi se desilo ishta pametno i da imash kome da se zalish. Dakle sledeci put ili bar neka kapara unapred ili slicno.

:wave:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Добродошао у Србију и у српски ИТ. Ја сам тако насанкан неколико пута био за комплетне програме, тачније, уплатили би ми први део новца, који сам и тражио одмах на почетку посла али за остатак сам га подувао. Из истих разлога, као и Wiz, престао сам да сарађујем са домаћим фирмама и почео да радим са странцима.
Данас, све радим преко фактура мамине фирме, па и тако касне са уплатама и по 60дана.

Штангла није лоше решење али може лако тебе да пошаље иза решетака и као још горе, да завршиш тако што ћеш ти њима плаћати за телесне повреде... памет у главу.
Ако је твоја девојка озбиљна да ради као freelancer, онда нека заборави на домаће фирме. Осим преко фирме и фактура... немаш никакву гаранцију наплате. Људска реч је одавно престала да буде икаква обавеза.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nije nista uzeto u napred jer je bila prijateljska varijanta a mi ludi i naivni ;)
LimanTeam je problematicna firma.

Poslali smo danas Gavicku pismo u kom se navodi da je template koji oni imaju na sajtu prakticno ukraden, da ga oni nisu platili.
Interesovalo me da li ona nasa Policija za VT kriminal ima ikakvu vajdu u nasoj drzavi.
Prijavljeno je i hosting provajderu ali sta on da uradi, da im ukine hosting pa da ga ovi tuze itd itd..
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.836
Rezultat reagovanja
3.279
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ako mislis da ono VT znaci Visoko Tehnoloski kriminal, batali
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Covek, sta te kosta da prijavis to SUP-u? Koliko sam u poslednje vreme skontao,malo su se pokrenuli sto se tice takvih prevara(ovo pricam na osnovu nekih stvari koje sam cuo u psoeldnje vreme).OK,moze da se desi da zaglavite na sud,da se to otegne ali u svakom slucaju ne vidim kako to ide tebi i tvojoj curi na stetu?Ime te firme ce se provuci ovamo i onamo,cuce se za bezobrazluk,a najgore po vas sto moze da se desi je da se tuzite duze vreme.;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije nista uzeto u napred jer je bila prijateljska varijanta a mi ludi i naivni ;)
LimanTeam je problematicna firma.
LOL, "izrada biznis planova"! Kakav je plan koji izrađuju klijentima: drpi i beži? A to "prijateljska varijanta", najčešće i jeste ta varijanta kad te za***u. BTW, ja ni pijan ne bih radio ovakav sajt za 300 evra.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.836
Rezultat reagovanja
3.279
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Nažalost nema ništa od ovoga.
Šta može da uradi policija, ako nema nikakvih dokaza. Ne branim ni policiju ni njihov odsek za VT kriminal, ali jednostavno ovde nema ostnova da nekog policija juri. Batalite pljuvanje policije u ovom slučaju.
Ovo je posao za sud. Nažalost, pošto nema pisanih dokaza, moraće da se ide na svedoke, a to će da se otegne mnogo dugo. U slučaju da imaju boljeg advokata, postoji velika verovatnoća da izgubite parnicu i da plaćate još i sve troškove.
Mislim da je ovo veoma malo para zbog kojih ne vredi rizikovati.

Nadam se da nećete nastaviti sa pljuvanjem policije i sudstva, jer su u ovom slučaju oni nemoćni. Ne ne štitim policiju i sudstvo, mislim da je to naj korumpiraniji deo države.

Mislim da je ovo bila odlična prilika da se nauči kako poslovati, ne samo kod nas nego u celom svetu.
Zamisli da si dogovorio posao sa malo više nula i da si ispaljen.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Postoji citava prepiska emailovima o doticnom poslu. Template koji je kupljen kod Gavick-a, oni ne mogu ni na jedan nacin dokazati da su ga kupili. Opet, postoji jos neko ko je svedok citavog sleda dogadjaja.
A u principu, sve je to smisljena prica jer su oni dosli sa recima da im je sad puno 300e za posao kako je dogovoreno jer su oni videli kako drugi prave za manje pare.
Firma koja im je "uradila" sajt ima ponudu i za 50e. Ali, da se razumemo, uradio bi svako za 50e da mu neko donese ceo sajt i ovi samo da ubace ostatak tekstova, slika, izmene malo ali jako malo postojece resenje...

Ono sto ce od mene dobiti je los publicitet i los glas.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Ali, da se razumemo, uradio bi svako za 50e da mu neko donese ceo sajt i ovi samo da ubace ostatak tekstova, slika, izmene malo ali jako malo postojece resenje...
Ja ne bi za 50€ i to bi odbio bez razmišljanja!
 

bbr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.11.2009.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
cao,

kao prvo zao mi je da cujem da se tako nesto desilo, ali takodje to ume svuda da se desi, ne samo u Srbiji.

ko se opece nekoliko puta sa usmenim dogovorima (od katastrofalnih posledica da ti nista ne plate do ipak blazih gde ti se na zavrsetku kao neckaju, skupo im i pokusavaju da spuste cenu iako je neka druga cena vec bila dogovorena), pristupa strategiji potpisivanja ugovora pre izrade sajta u kome se tacno i precizno definisu potrebne stvari i medju poslednjim tackama sam skoro uvek video "za eventualne sporove je nadlezan (recimo) Drugi opstinski sud u Beogradu".

usmeni dogovori mislim da se ne smatraju ugovorima i skoro nikako ne mogu da se dokazu, osim ako ih nisi snimio diktafonom ili kamerom :) pisani ugovori su svuda naravno vazeci uz potpis i pecat firme. ako se ovako nesto desi onda podignes tuzbu u nadleznom sudu, nazalost verovatno moras i advokata da platis i to onda ide svojim tokom, svi zamo - moze da bude brza presuda i izvrsenje, a moze i sve da se razvlaci.

preko suda bi sve to trebalo da moze da se naplati, ali ko vise krene da kontaktira sudove nego sto ima dobrih isplata, sto kazete, verovatno ce se okrenuti samo firmama u inostranstvu.

ako nemate pisani ugovor onda da li mozete da pristupite sa druge strane? tj. oni su promenili FTP sifre i nadam se samo njih, pa posto mi se cini da je sajt baziran na Joomla-i da li mozete da se ulogujete kao admin na Joomla-u i obrisete sav sadrzaj, strukture u bazama (verovatno MySQL) i promenite sifre za baze. ne znam koliko su sposobni da sve to vrate.

inace da li se sada na tom sajtu prikazuje vas dizajn/uradjeni sajt ili je sada aktivan neki drugi koji su uradili ti pigit ili je cak aktivan vas dizajn/sajt, a taj pigit se samo potpisao kao da su ga oni uradili?

srecno.
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@bbr

1. Po Zakonu nema razlike u snazi između ugovora i dogovora. No, ti si u pravu, dogovor je, za razliku od ugovora, često skoro nemoguće dokazati, što dogovor čini znatno slabijim osiguranjem od ugovora.

2. Čak i u slučaju postojanja ugovora, to u praksi ne znači ništa. Advokati uzimaju 100-200 evra za ročište, pa takse, pa ko zna kakvi troškovi (npr. veštačenje). Čovek bi morao da uloži u takav spor više hiljada evra, da bi dobio 300 i samo deo nadoknade troškova (advokati obično naplaćuju više od zvaničnog troškovnika). To se jednostavno ne isplati i zato skoro niko i ne pokreće takve sporove.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
@Voodoons, zato je najlepse kada se radi nekome sajt, da mu ti lepo otvoris i hosting kod neke firme nebitno, pa imas kontakt sa hosting podrskom, pa imas i lozinku i sve i lepo nema za***ancije, ne daju ti kintu nema sajta, ovo je cisto nasankavanje, njihov server i lepo zarobili sajt, naravno, mnogo je takodje bolje u takvim situacijama da je ona to sve drzala na svom racunaru, pa izvolite pogledajte, jel' lepo, lepo, nije lepo nije dovidjenja, ali nema sajta.

Ovo neka vam oboma bude jedna lekcija sta i kako ubuduce, ako ti drzis kupca za m*** onda mozes i da sacekas za pare, ali tad ce i sajt da bude, ako ne onda mora neka loca unapred, plus smislis nacin na koji ces da zastitis svoj rad i trud. Cim je tu u prici bilo 300 evra nema tu mnogo prijateljstva ni sa vase ni sa njihove strane, to se zove za nase uslove u ovoj zemlji, posao, pa onda sve ostalo.

Plus da onda daje svoj novac za template, i ako turisticki radim sajtove :), uvek ih radim sam od 0, kakvi su takvi su, a ovo nisam znao da moze da se ispazari template, to mnogo olaksa posao, nije ni cudo sto sada mnogo ljudi pravi sajtove.

@Superstarr, da ono su prilicno niske cene na onom sajtu.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
@Voodoons, zato je najlepse kada se radi nekome sajt, da mu ti lepo otvoris i hosting kod neke firme nebitno, pa imas kontakt sa hosting podrskom, pa imas i lozinku i sve i lepo nema za***ancije, ne daju ti kintu nema sajta, ovo je cisto nasankavanje, njihov server i lepo zarobili sajt, naravno, mnogo je takodje bolje u takvim situacijama da je ona to sve drzala na svom racunaru, pa izvolite pogledajte, jel' lepo, lepo, nije lepo nije dovidjenja, ali nema sajta.

Ti voliš da radiš za džabe?
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Postoji citava prepiska emailovima o doticnom poslu. Template koji je kupljen kod Gavick-a, oni ne mogu ni na jedan nacin dokazati da su ga kupili. Opet, postoji jos neko ko je svedok citavog sleda dogadjaja.
A u principu, sve je to smisljena prica jer su oni dosli sa recima da im je sad puno 300e za posao kako je dogovoreno jer su oni videli kako drugi prave za manje pare.
Firma koja im je "uradila" sajt ima ponudu i za 50e. Ali, da se razumemo, uradio bi svako za 50e da mu neko donese ceo sajt i ovi samo da ubace ostatak tekstova, slika, izmene malo ali jako malo postojece resenje...

Ono sto ce od mene dobiti je los publicitet i los glas.
Mozes ih tuziti za neispunjavanje svojih obaveza i za stetu koju su ti naneli tj. tvojoj curi.Znaci,ako ih dobijes na sudu(a mislim da neki solidan advokat bez problema ima da dobije slucaj ako postoji ta prepiska od pocetka do kraja,ako postoji sve sto si naveo),nece platiti samo 300e koliko je dogovor,nego ce platiti vise,to se zove izgubljena/neostvarena dobit ili tako nesto(nije mi zakon pri ruci:( ),a to je ono sto je tvoja cura mogla da ostvari da nije gubila vreme poslujuci sa njima. Odite,obavite razgovor sa nekim advokatom,ozbiljnim,po mogucstvu ako je imao slucajeve povezane sa IT.To moze da te ne kosta nista(ako poznajes nekog) a moze i da te kosta nesto,ne previse,naravno zavisi od renomea advokata.Znam da bih ja pokusao da naplatim to sto mi neko duguje,ako vec posedujem dokaze.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ako nemate pisani ugovor onda da li mozete da pristupite sa druge strane? tj. oni su promenili FTP sifre i nadam se samo njih, pa posto mi se cini da je sajt baziran na Joomla-i da li mozete da se ulogujete kao admin na Joomla-u i obrisete sav sadrzaj, strukture u bazama (verovatno MySQL) i promenite sifre za baze. ne znam koliko su sposobni da sve to vrate.

inace da li se sada na tom sajtu prikazuje vas dizajn/uradjeni sajt ili je sada aktivan neki drugi koji su uradili ti pigit ili je cak aktivan vas dizajn/sajt, a taj pigit se samo potpisao kao da su ga oni uradili?

srecno.
Toliko znaju ;)
Promenjen je admin pristup control panelu tako da ne moze da se vise uloguje.
Greska je bila sto to odmah nije ucinjeno, ja sam potencirao da se to uradi ali su oni svakako imali kompletan sajt na ftp-u i u slucaju rusenja baze, oni samo vrate backup na ftp i to je to..
Inace, kompletan dizajn je prenet i kao sad izgleda sajt tako je i napravljen, sem nekih slika koje su dodate i neke flesh animacije..

Pigit nije tu imao nesto posla, sem da se potpisu i urade finale.
 
M

Misko78

Guest
Ja uvek poslujem sa ugovorom, 50% se plaća avansno a 50% po završetku posla tj. u mom slučaju kad se dobije odobrenje za gradnju.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stvari moraju vrlo precizno da se definišu u napred. Naši "bizMismeni" imaju već razrađene varijante da zavrnu ljude. Evo primer iz moje prakse. Dogovorim se sa čovekom, tokom izrade prototipa sa obrazloženjem "ja nemam vremena, dogovori se sve s njim" uvali mi službenika. Službenik ispostavi hrpu zahteva, na šta mu ja kažem da to totalno menja prvobitni projekat i da to ne može isto da košta, na šta će on "ja nisam ovlašćen da govorim o parama, o tome samo sa gazdom". Pozovem gazdu, kaže "ma nema problema, samo ti radi, lako ćemo se mi dogovoriti" (a mi smo, kao, neki drugari, u tim "drugarskim" varijantama te najpre izrade). Kad je stvar počela da se bliži finalu i kad sam insistirao da se precizno dogovorimo o lovi bilo je "jao, to je meni skupo, ja to neću da platim".
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Ti voliš da radiš za džabe?
Pa mnogo je bolje da si radio za dzabe, ali da oni ne mogu da koriste tvoj rad, iskoristices taj sajt za nekog drugog ili bar njegovu osnovu ili ces da stavis u portfolio, mnogo bolje nego da ti maznu sajt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh