• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Windows 7 na Ryzen?

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pa ta tema postoji da bi ljubitelji sedmice imali svojih 5 minuta slave i da mogu da pljunu na win 10 a da ne popiju kaznu.

Da ne pricam kako sve duze i duze se koristi sedmica ona postaje troma do neupotrebljivosti a to je gejmerima opste poznata stvar a te modifilovane i preradjene stvari nikada ne instaliram pogotovo one verzije windows-a koje su dolazile sa brdo pre instaliranih stvari i kao satro fore sve sto je microsoft koristio za spijuniranje je izbaceno ali zato taj koji je to budzao je ostavo back door da on sam moze da zaviri u vasu masinu pa ako nadje sta korisno ce marne.
Marisanje i špijuniranje... a dobro ko sam ja? Niko i ništa iz Srbije, a pare ne držim na kompu. Ali taj majstor u kući koji svako jutro čeka da se probudim da bih mu skuvao kafu i otišao do prodavnice po pivo!!!
Znam da Win 7 nije dobar, on je manje zlo. Nisam gejmer.
Ono što bi mi stvarno koristilo je neki utisak o tome kako se Win 7 ponaša na procesoru od zimus. Ti si mi dao neke paušalne utiske, hvala, bio bih još zahvalniji za nešto detaljnije.

p.s. Postoje alatke za smanjivanje "entropije" HDD/SSD, ne radi se o defragmentovanju. 2) registri 10-ke su praktično preneseni iz XP-a, znači u analogiji sa majstorom: "popije 10 piva i uglavnom spava na kauču"
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Skratiću priču: danas sam postao član AXE.rs foruma, u roku od jednog sata sam dobio nekoliko korisnih informacija, mnogo hvala.
Po pitanju svog odnosa prema Win 10, reći ću samo da imam neke lične traume, 51 godinu...
Idem sada da se spremam, sutra idem na Frušku Goru da sadim neke voćke.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Pozdrav svima.Nov sam na forumu iskreno i treba mi mala pomoc...Konkretno imam isti problem kao vecina na ovoj temi-sa Ryzenom 2600X i Gigabyte Aorus Ultra gaming X 470...Pri pokusju instalacije Win 7 vidi instalacioni USB flesh ali pri pokretanju cim dodje do Instal prozora-tastatura i mish se UGASE!Bio bih izuzetno zahvalan ako je i dalje raspoloziva ta instalacija sa integrisanim USB driverima,sto je neko pomenuo da ima. HVALA!
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ja sam se na ovom thread-u, a i na nekim drugim, pre otprilike pola godine, jako nepovoljno izjašnjavao o Wnds 10. Drugo, pokušavao sam da na svoj (jeftini ali novcijati) Ryzen 3 2200G instaliram Wnds 7, i raspitivao sam se da li je to uopšte moguće .....i da li je, sa druge strane, preporučljivo.

Iako je moguće da se na dobar broj Ryzen modela instalira Wnds 7 (na modele sa oznakom "G", nije nikako moguće), posle čitanja mnogih foruma i članaka, došao sam do zaključka da je u toku 2017 doneto mnogo novih standarda na polju PC hardvera i da taj problem Wnds 7 više nije u stanju da reši.
Daklem, Wnds 7, kojeg već godinama niko ne "osavremenjuje", te nove standarde ne podržava. Moguće je naći većinu najnovijih drajvera u verziji za Wnds 7, (mada ih proizvodjači procesora, grafičkih i matičnih "kače" na skrovitim mestima), ali, laički rečeno, Wnds 7 nije u mogućnosti da "rukuje" sa mnogim njihovim mogućnostima (tih drajvera, pa ni hardvera).

Drugim rečima, i ako instaliraš Wnds 7 i najnovije drajvere, dobićeš "žute trouglove" i sl.
Ovo se (u mnogo manjoj meri ali potpuno isto!) dešava i sa Wnds 10 dok ne instaliraš neku skoriju "zakrpu". Taj sistem verzija Wnds 10 i zakrpa, i od kad se koja verzija i zakrpa datira, je vrlo zamršen.

Spisak stvari koje se kod Wnds 10 (nekome ko radi sa računarem više decenija) (i ima neke civilizacijske standarde), može učiniti "neprijatnim" je pogolem.
Jedino što možeš pročitaš članke, savete, web strane u stilu: "10 things you should definitely switch off in Wnds 10" itd, pa da naučiš da nekako držiš Wnds 10 pod kontrolom.

Kada se pojavio, Wnds 10 je bio mnogo gori, sada je malo spustio loptu, jedino što možemo da se nadamo da za koji mesec, godinu, kada MS bude "rolovao" neki novi apgrejd, taj apgrejd bude u granicama podnošljivog, što je već pitanje individualne izdržljivosti (ljudskog) metabolizma.
 
Poslednja izmena:

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Ovako...kao prvo, hvala, da ne ispadnem nezahvalan...Josh mi je neko pisao-stiglo mi obavestenje na email-a sad kad sam se logovao-vidim samo jedan odgovor?Cudno ali..OK...Drugo...Hteo sam da probam 7icu ipak sa Ryzenom...Sa Win 10 ima nekoliko stvari koje mi smetaju...
1Win update cak i kad ga ugasis rucno opet nesto updajtuje ponekad..
2. Safe mode nisam mogao da nadjem sa bilo kojom kombinacijom tastera da sam probao...
3. Neke stvari ne rade kako treba iako bi po svemu morale.. imam utisak da bi sa Win 7 bilo bolje...
4. Kao sto je neko pitao/pisao-ne, ne znam da ubacim druivere za USB u instalaciju 7ice, nazalost..moracu se edukovati josh, ebg :)
5, @dushan Vuk konketno-mnogi smatraju da je Win 10 totalno konceptualno drugaciji kao OS-cak da skoro i da nije OS vec-samo neka vrsta servisa...Ne znam kako bih tacno objasnio
6. da ne zaboravim- Win 10 mnogo siromasnije izgleda nego 7ica, u svemu a u multitaskingu da ne pricamo..!
P.C. svi moji problemi su krenuli kada-odredjena*online( igra je prijvajivala nedvoljno RAMa a imam 16 Gb RAMa-pritom je zauzece bilo 5 Gb! I druga greska koja se pojavljivla je "DirectX device lost..."A grafika sve testove-Furemark, 3D mark, SVE prolazi bez problema..I onda mi se juce nesto pokvario zvuk-i da udjem u BIOS-nece u BIOS!!(ranije je htelo normalno)...Ugl. kad nesto krene nizbrdo-krene SVE..:(
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@fotoronin : u sejf mod i u bios možeš da uđeš kada uđeš u Settings, Update and Security, Recovery, Advanced Startup
Nikako nije komotno, ali možeš tako.
 

DušanVuk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.05.2018.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Molim.
1) U ovom trenutku prehladjen, umoran, kasnije ću potražiti te linkove pa ću ti poslati.
Temeljito "ubijanje" apdejta i Defendera nije izvodljivo iz "normalnih" Wnds 10 (system, settings) podešavanja. Moraš to da uradiš iz Registar editora i iz još nekih Wnds aplikacija stavku po stavku. Ja stvarno nisam neki stručnjak, ali znam da izguglam "step-by-step) uputstva kako i šta.
2) Pogledaću i za safe mode.
3) Sa Wnds 10 moraš da imaš malo strpljenja i da učiš, a sa čisto korisničkog gledišta mnoge stvari jesu bile bolje i konzistentnije predstavljene. Ali kad se mora mora.
4) Drajveri za USB ti trebaju da bi računar pri instalaciji "video" miša i tastaturu (moja matična ima starinske konektore za ove, što valjda govori da mnogi ljudi ne žele Wnds 10), ali...
5) ...primećuješ da su neke stvari kod Wnds 10 suštinski nove. Evo nekih od njih:
a) Wnds 10 se apgrejduje sistemom različitim od "KB apdejta". MS pušta apgrejde na onako kako oni smatraju da je najbolje (ne dobijaju svi iste ni u isto vreme), pri čemu Wnds 10 tako postaje potpuno novi OS. Narod ovo kritikuje jer MS pušta apdejte pre nego ih skroz testira, a i sam sitem je bzvz, a najglavnije: može da se desi da pri apgrejdu izgubiš neka podešavanja, aplikacije i sl.
b) Hardverski, proizvodjači matičnih ploča su prešli na UEFI (BIOS više ne postoji). Master boot records na HDD-u/ SSD-u (MBR) sada je GPT (GUID Partition Table)...što znači mnogo toga. PC je sada "ACPI x64 based PC". Ima mnogo toga da se uči, ali isplati se. Poenta je da se u smislu novih hardverskih standarda u polednjih 3-4 godine izdešavalo mnooogo toga.
6) Poslednja igrica koju sam koju sam igrao na PC-u je Starcraft tako da ti tu ne mogu pomoći. Pokušao sam pre par meseci da instaliram neku igricu koja je više mozgalica nego neko čudo od grafike, a onda mi je Wnds prijavio da igrica mora da se registruje na nekom "games" ili "play" MS servisu. Tako da sam batalio.

p.s. BIOS više ne postoji, sada imaš UEFI koji je na prvi pogled sličan, ali se "ispod haube" razlikuje u mno(ooo)go toga. UEFI ima opciju "fast boot" i ako je ona uključena (a isključuje se samo (mislim) iz UEFI "BIOS-a"), onda nema vremena da pritisneš F12 ili DEL ili neki drugi taster. Ustvari, neke opcije "BIOS-a" sada možeš pomoću nekih aplikacija (na CD-u proizvodjača MB-a ili skini sa neta) da podešavaš kada se računar podigne.

10ka je nekako glupavo koncipirana, ružnjikava, a fontovi definitivno izgledaju gore nego na 7ici.

Meni su kada sam dizao dževu da ne odustajem od 7ice, savetovali da odem u neki servis i platim. A u servisima su mi govorili da 7ica ne može nikako. Na kraju sam našao tekst u kome se kaže da na moj "G" (vga) Ryzen 7ica ne može definitivno. Ipak, pokušavajući sam da instaliram 7icu naučio sam mnogo toga, pa kada sam na kraju priznao poraz i instalirao 10ku, brzo sam se snašao sa isključivanjima onoga što mi je baš smetalo.

Pre jedno dve nedelje sam stavio da se apdejtuju drajveri za integrisanu Radeon karticu, i instalacija se obavila sa greškama. Ispadne da moraš da imaš posebnu aplikaciju za apdejt i "roll-back" drajvera. Zvuk kod mene radi fino, ali su noviji drajveri gori. Spremi se za neprijatnosti ili nadji nekog ko će da se bori sa time za tebe za pare a da te pri tome ne gleda kao na "Zlatno Tele" (Iljf i Petrov)

pps Ovaj forum ima i "ličnu prepisku". Tamo sam ti poslao jedan link.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Inace moze da se ugasi Windows update kompletno, pomocu alata ShutUp10. Tu je jos dosta tweakova u alatu, tako da za sve koji ne vole desetku, ovo je ko izmisljeno.
 

Palic94

Newcomer
Učlanjen(a)
21.10.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozz axerovci, Imam ja jedan problem na windows 10-ki

problem koji lezi ovde Screenshot zna da mi zasecka par puta u toku koriscenja i prikaze mi na takstu da to najvise vuce cpu i dolazi do seckanja u bilo kom vremenu , nebitno dal su igre u pitanju . a i kad igram nprm nba2k20 ili bilo koju drugu , kada dodje do tog seckanja , fps mi je okey , tipa 70+ ali se oseca rezanje i opet je problem do system interrupts. nisam hejter , al stvarno mi dodje da se vratim na win7 samo zbog ovoga i sto znam vec sve oko servica sta mi je smetalo a sta je bilo okey . nov sam na win10-ki pa ne smem bas sve da cackam i iskljucujem . iskljucio sam par servica Screenshot , Screenshot za koje mislim da mi predstavljaju taj problem a i da mi nisu potrebni u nadi da cu resiti i dalje rezi fazon na svaka 2-3h se desava to. znam da nije do cpu-a a i evo neke moje bitne konfiguracije
Ryzen3 1200 cpu i maticna am4 a320 . pozz
 

Palic94

Newcomer
Učlanjen(a)
21.10.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozz axerovci, Imam ja jedan problem na windows 10-ki

problem koji lezi ovde Screenshot zna da mi zasecka par puta u toku koriscenja i prikaze mi na takstu da to najvise vuce cpu i dolazi do seckanja u bilo kom vremenu , nebitno dal su igre u pitanju . a i kad igram nprm nba2k20 ili bilo koju drugu , kada dodje do tog seckanja , fps mi je okey , tipa 70+ ali se oseca rezanje i opet je problem do system interrupts. nisam hejter , al stvarno mi dodje da se vratim na win7 samo zbog ovoga i sto znam vec sve oko servica sta mi je smetalo a sta je bilo okey . nov sam na win10-ki pa ne smem bas sve da cackam i iskljucujem . iskljucio sam par servica Screenshot , Screenshot za koje mislim da mi predstavljaju taj problem a i da mi nisu potrebni u nadi da cu resiti i dalje rezi fazon na svaka 2-3h se desava to. znam da nije do cpu-a a i evo neke moje bitne konfiguracije
Ryzen3 1200 cpu i maticna am4 a320 . pozz
nasao problem , jbmti win10
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Gde? Šta? Obrazloži malo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
nema sta palic94 drugi put kad dodjes po pomoc na ovom forumu i mi cemo reci znamo problem i tu stati kao ti sad .lp;)
 

SenpaiNiko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2018.
Poruka
180
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Victus 16
CPU & cooler:
Ryzen 3700x
Motherboard:
X470 Taichi
RAM:
G.Skill 2x16gb 3200mhz
VGA & cooler:
EVGA SC Black edition GTX 1080 ti 11gb
Display:
Alienware 27 240hz
HDD:
2tb Toshiba + SX8200 Pro 512Gb
Case:
Lc Power 988B
Mice & keyboard:
Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10
Kod mene win 10 sa zadnjim update-om dize sistem preko 10 minuta... Kada reinstaliram windows i bude neka ranija verzija radi sve kako treba.
Edit: Ne mora da znaci da je zadnji, radi se o verziji 1903.
 

Palic94

Newcomer
Učlanjen(a)
21.10.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:thumb:jbg ljudi izvinite, sramotno je pricati sta mi se desilo a nisam imao opcije da obrisem moj post kad sam ga postavio a setio sam se posle 2 minuta da problem moze predstavljati u Screenshot izmenio tu sta je trebalo i na Screenshot pobrisao ovo sve :japonosan: posle restarta mi sve radi ok,
 

Goxi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.10.2018.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pozdrav narode :) novi sam kolaćić na forumu ali sam što kažu "stari vuk" jer podosta znam oko računara i interneta( ma...kontate me šta hoću reći) evo da se i ja nadovežem malo na temu ako moguće (da ne pravim drugu temu) Zadnjih godina pomalo sam izašao iz fazona oko hardvera,pa sam malo zapeo to jest, imam problem (sličan temi) ...

Pre neki dan sam kupio sam matičnu ploču Asus Prime 320-m-k i procesor Rayzen 5 2600G i imam win 7 ultimate 64bit sp1 instaliran u računaru,
( a kuckam vam ovo sve sa prastare matične asus P8H61M_LE_R20 sa intel celeron CPU G530 :D ) Pokušao sam da pokrenem računar sa novim komponentama ali dođe do windows početnog ekrana i onda cak! na sekundu plavi ekran smrti i vrati me na početak pokretanja. Napominjem vas da je ko mene isto USB konekcija tastatura i mis Koliko sam video iz diskusije očigledno je da moj novi procesor Rayzen 5 2600G ne može biti kompaktibilan sa win 7.

Možda će sad nekome izgledati smešno i početnički ali sam se zaista zapeljao u razmišljanjima i čitanju raznih foruma O.K. ajde ako nemam druge mogućnosti Instaliraću win 10 ali muči me jedno pa bi mi dobro došao odgovor:
Da li da instaliram win 10 i drajvere( ne znam za drivere da li je to uopšte izvodljivo mislim da nije al ..eto da pitam) dok imam staru matičnu ploču i ovaj stari CPU ? ILI ... kada stavim novu matičnu i rayzen 5 pa onda da pokušam nekako da instaliram win 10 i drajvere ?
Jer zaista :confused:ne znam kako da to odradim , zapetljao sam se POMOZITE MI

Ili da pokušam nešto preko ovog alata za pravljenje win 7 instalacije što sam skinuio sa linka u temi pa da onda dok imam stare komponenete u računaru nešto isčačkam ?
hvala na odogovoru :) malo je duže izvinte :/
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Dok imas staru masinu napravi butabilni flash za Win10 i onda cista instalacija sa novom masinom. Win7 nece imati podrsku od sledece godine i nije isplativo muciti se namestati nesto sto je prevazidjeno.
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
ma nista win 7 iako je to najbolji win svih vremena doslo vrijeme penzije ako bas nece neko na win 10 instaliras 8.1 win i miran si do 2024 g. sretno
 

Goxi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.10.2018.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Dok imas staru masinu napravi butabilni flash za Win10 i onda cista instalacija sa novom masinom. Win7 nece imati podrsku od sledece godine i nije isplativo muciti se namestati nesto sto je prevazidjeno.
hvala :thumb:na brzom odogovoru verovatno 99% će tako biti

ma nista win 7 iako je to najbolji win svih vremena doslo vrijeme penzije ako bas nece neko na win 10 instaliras 8.1 win i miran si do 2024 g. sretno
vidiš tatatatira1977 na tu verziju windowsa 8.1. sam totalno zaboravio samo ne znam da li može uz rayzen 5 2600g i matičnu novu moju
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Trebalo bi da može i Windows 7, a kamoli Windows 8.1. Međutim, @djalf objasnio.
 

Tajm Bandit Bouns

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
04.10.2016.
Poruka
2.033
Rezultat reagovanja
1.762
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PhantomGaming-PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 4650G + THERMALTAKE UX200 ARGB White
Motherboard:
ASROCK B550 PHANTOM GAMING 4
RAM:
KINGSTON Fury Beasts DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz RGB Special Edition White
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE 12GB GDDR6
Display:
Benq GC2870 60Hz @75Hz
HDD:
Samsung 970 EVO Plus M.2 NVME + WD 320GB
Sound:
Genius 5.1 + RAMPAGE RM-K29 THUNDER
Case:
FSP CMT580GT (3xDeepcool + Artic P12 + Gamemax FN-12 ARGB = Noctua A14 PWM Fans)
PSU:
Asus ROG Gold Aura 750W + Sleeve Cable White and Orange-Silver-Black
Mice & keyboard:
LIMEIDE ARGB Keyboard + Asus ROG IMPACT III ARGB + GMB Gaming Podloga
Internet:
ADSL Wifi and LAN UGREEN Gold
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23h2 64 bit + Opera NEON
Other:
Iphone 11 with all original Accessories (iOS 17.4)
Imas i Windows 10 LTSC koj nema metro i one nepotrebne stvari...
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Windows 8 sa bilo kojim tackama iza sebe ne bih instalirao da mi plate. Uzmi lepo windows 10 kojeg su sasvim lepo ispeglali i nemas brige.
 

nick79

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2019.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
40
Moja konfiguracija
Pa sad da je windows 10 lepo ispeglan bas i nije. Imao sam priliku da ga koristim prosle godine mesec dana i prosle nedelje 5 sati i mnoge stvari su i dalje blagi uzas. Ali od dva zla svakako treba izabrati manje i bolje 10 nego 8.

Meni je fascinantno kako MS uspeva da prodaje nesto za ne male pare sto ima gomilu bloatwarea, reklama, razne spy opcije, telemetrija itd.... mogao bih tomda prihvatim da im je OS besplatan kao sto su neki drugi, ali ovako, prosto mi se kosi sa zdravim razumom i svakim principom. Pa jedan Appple je prestao da naplacuje svoj OS. Ovo nije kritika nikome ovde da se razumemo, samo mali offtopic

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Win 10 moze da stavi u mali dzep sve predhodne sisteme ukljucujuci i win 7 po radu.I naravno ne bih se slozio da apple nenaplacuje svoj OS.Pa sta naplacuje za velike cifre uredjaja nego svoj OS?Nemoj mi reci da naplacuje hardver.
 

nick79

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2019.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
40
Moja konfiguracija
A da procitas sta sam napisao a? Ja lepo rekoh da je 10 svakako bolje od 8. Poslednjih godinu ipomdana ne koristim apple uredjaje ali koliko me pamcenje sluzi, a sluzi me jos uvek dobro, potpuno besplatnomsi mogao da skines OS. Takodje kada izadje nova verzija opet zamisli mozes da skines besplatnu novu verziju. A kada instsliras ne iskace ti 300 reklama za neke retardirane igre tipa candy crash, pa onda dobijes i neku vrstu officea koja je manje ili vise funkcionalna i tako, cak su neke aplikacije mozda i bolje od odgovarajucihu ms oficeu (power point npr) itd...

A ovamo npr neko ko ne zna da kupi jeftinije kljuc, lepo plati 20 i kusur hiljada neki OS koji zapravo je najobicniji adaware software.

Jbt dodjosmo do toga da treba da branim apple koji sam kao platformu od***ao pre godinu ipo dana zbog nekih drugih razloga.


Ajde da se slozimo da je 10 bolje od 8 i 7 ali reci da je nesto sad super wau je blasfemija.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.253
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
A da procitas sta sam napisao a? Ja lepo rekoh da je 10 svakako bolje od 8. Poslednjih godinu ipomdana ne koristim apple uredjaje ali koliko me pamcenje sluzi, a sluzi me jos uvek dobro, potpuno besplatnomsi mogao da skines OS. Takodje kada izadje nova verzija opet zamisli mozes da skines besplatnu novu verziju. A kada instsliras ne iskace ti 300 reklama za neke retardirane igre tipa candy crash, pa onda dobijes i neku vrstu officea koja je manje ili vise funkcionalna i tako, cak su neke aplikacije mozda i bolje od odgovarajucihu ms oficeu (power point npr) itd...

A ovamo npr neko ko ne zna da kupi jeftinije kljuc, lepo plati 20 i kusur hiljada neki OS koji zapravo je najobicniji adaware software.

Jbt dodjosmo do toga da treba da branim apple koji sam kao platformu od***ao pre godinu ipo dana zbog nekih drugih razloga.


Ajde da se slozimo da je 10 bolje od 8 i 7 ali reci da je nesto sad super wau je blasfemija.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
Svakako cu pokusati da procitam bolje,ili da probam da desifrujem ono sto si napisao,ili sto si hteo da kazes.Izvinjavam se.
 
Vrh