• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Windows 10 sporo dize sistem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mirzoni

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600x & Cooler Master Masterliquid 240
Motherboard:
Gigabyte AB350 Gaming3
RAM:
Corsair Vengeance DDR4 2x8gb @ 3000mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 GTX 1080
HDD:
3TB WD RED
Case:
COOLER MASTER MASTERBOX 5T
PSU:
ThermalTake SE730w
Internet:
80mb/s
OS & Browser:
Win10 & Chrome
Da te ne lazem , jučer sam ubacio u svoj novi komp jedan disk od 2TB stariji je disk u pitanju sata3 na kojem sam sacuvao podatke od proslog kompa prije nego sam ga prodao.

Prije nego sam ubacio disk od 2TB, W10 se digne i upali komp mjerio sam 17sekundi, nemam M2 imam obicni SSD Samsung 850evo 250GB
Nakon ubacivanja HDD-a, paljenje se produzilo oko 90 sekundi traje. Mislio sam hajd reko mozda nisam dobrio primjetio, međutim drugo paljenje kada sam uradio dobio sam da windows 10 provjerava konstantno disk koji sam ubacio i ocitava kao da disk nije ok, nakon nekog vremena sat dva windows 10 nije mogao da pristupi fajlovima, na kraju sam preko starog nekog pc-a koji ima windows 7 uspio da spasim sve sa njega. trajalo 23 sata prebacivanje.

Uzmem fino skinem sa neta HDD Sentinel, i instaliram, i imam šta i da vidim. Disk koji sam ubacio jedva je u zivotu,tako da sam isti dan uzeo i uradio backup svih podataka koje sam imao, na svu srecu sve sam spasio na disk od laptopa. Taj hdd je imao jako mnogo Bad Sectora, nakon sto sam prebacio i spasio podatke, restartujem računar i taj disk od 2TB jednostavno prestao da radi u zanjem momentu. Ista situacija sa drugim diskom koji ima veliki broj radnih sati iako nema bad sektora.

Sta hocu da kazem, pokusaj da skines isti ovaj gore program vidi kakvo ti je stanje diska, mnogi ce reci da nema nikakve veze sa ssdom gdje je sistem ali vjeruj da ima. Windows 10 je i osmisljen tako da ti sve zivo pregleda, svaki puta kada ubacim novi hdd bilo da je nov ili koristen, windows 10 ili ce traziti repair ili ce ga proveravati pola sata.

Nemas sta da izgubis HDD Sentinel provjeri zdravlje diska nema sanse da je do windowsa. Ja sam kod sebe kada sam kupio ovaj pc a to je bilo prije mjesec dana maks, instalirao staru verziju windows 10 jer nisam drugu imao nigdje, palio se isto kao i kada sam nakon toga skino i mountao novu verziju na usb.

Do windowsa nije sto posto. Mozes također da provjeris fajlove koji ti se nakupljaju i zauzimaju ti prostor na ssd-u ocistis fino te trenutne (temporary) fajlove , sto bi ja rekao da ga malo osvjezis :)
 

DaniloR1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.10.2017.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
M.2 sata je ralativno nov i prvo sto sam uradio kad sam prvi put video problem da sam instalirao HDD Sentinel i sve je sjajno i bajno.

U pocetku sve radi brzo ali posle mesec dana Win-10 nesto opasno prevrce pre nego sto se sistem digne.Brzine mog M.2 su velike cak i posle mesec dana ali sta win-10 cevrlja toliko kad treba da podigne sistem?Sta ima da prevrce 2 minuta na SSD koji savrseno radi i koji prelazi sve testove sa visokom ocenom.
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
M.2 sata je ralativno nov i prvo sto sam uradio kad sam prvi put video problem da sam instalirao HDD Sentinel i sve je sjajno i bajno.

U pocetku sve radi brzo ali posle mesec dana Win-10 nesto opasno prevrce pre nego sto se sistem digne.Brzine mog M.2 su velike cak i posle mesec dana ali sta win-10 cevrlja toliko kad treba da podigne sistem?Sta ima da prevrce 2 minuta na SSD koji savrseno radi i koji prelazi sve testove sa visokom ocenom.
Aj probaj da procitas ovaj forum (kratak je) tu se opisuje tvoj problem, mozda ti i pomogne. M.2 slow boot times
 

DaniloR1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.10.2017.
Poruka
53
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
Ako si još na 10-ki, pošto se od smeća ne može ispratiti tema:

Da li si probao Samsungov driver(proveri samo da li tvoj model), jer možda Windows-ov zeza?

Da li si probao da deinstaliraš zadnji updejt od kojeg je problem?

Probaj i Roll back driver, ako je drajver ažuriran.
Fazon je to sto se desi da po 10 dana ne gasim racunar pa ne znam kad krene da zeza,sad kad sam digao opet novi sistem sad ga resetujem 2 puta na dan i nadgledam.Nisam probao to sa drajverom.Evo sad sam ga instalirao-hvala za link :)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Kazes da ti update pravi problem i da ne znas kada nastane problem!

How to stop Windows 10 auto updates

Da ne moze sam da instalira nista dok ti ne resetujes sam racunar i tada ces tacno moci da znas kada je nastao problem. Ovim mu putem ti dozvoljavas da svkine sve ali bez tvog odobrenja ne moze da se resetuje. I pratis ovo prvo upustvo a ono drugo ne radi jer ne znam sta je. Ovo prvo i ja sam koristim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh