• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Vlog – ESL Finale – PlayIT Sajam – Budimpešta

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.793
Rezultat reagovanja
406
Moja konfiguracija


Vlog, iliti pokušaj Vloga, snimio je Atila u Budimpešti, u halama HungExpo sajma, gde je održano ESL finale za jugoistočnu Evropu i PlayIT sajam. Manifestacija je trajala dva dana, od 28. do 29. novembra, gde je za prvi dan ESL bina bila rezervisana za CS:GO, a drugi dan se igrao LOL. Atila je stigao na drugi dan, svega par sati pre zatvaranja sajma, ali ipak je uspeo da odgleda finale u LOL-u. PlayIT je zapravo veliki regionalni gejmerski sajam, veoma sličan onome što smo imali prilike da vidimo i u Zagrebu na Reboot Inforgameru.

PlayIT sajam je ove godine ponudio 157 štandova, 270 predavanja, 820 punktova za igranje, E-sport, CosPlay, modove, jutjubere i još mnogo toga... Pored Benq-a, koji je bio jedan od generalnih sponzora ESL sajma, pojavili su se i drugi velikani poput ASUS-a, Cooler Mastera, Huaweia, Della itd.


Opširnije...
 

Erik Crveni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.03.2013.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zmago
CPU & cooler:
R9 3900X + EK Magnitude blok D5 pumpa + 2x360mm radijatori
Motherboard:
Aorus X570-I Pro WiFi
RAM:
2x16GB Corsair LPX 4000MHz CL19
VGA & cooler:
Aorus 1080 Ti + EK Full cover blok
Display:
Aoc 32" 2k 75hz
HDD:
970 EVO 500GB + 840 EVO 240GB + 2x4TB WD Red
Case:
Phanteks Enthoo Shift
PSU:
Corsair SFX 600W Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G903 +CM QuickFire XT
Internet:
SBB 300/12
OS & Browser:
Win 10 | Waterfox/Chrome
Alienware. Damn.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Iskreno nisam očekivao ništa od PlayIT sajma, nisam imao pojma o čemu se radi, ja išao na frku samo zbog ESLa.... iznenadio sam se kad sam uživo mogao videti modove koje sam
do sada gledao samo na fotkama. A to dovodi do priče da naša modding scena jako pati od "izmoduj - predstavi - prodaj u delovima" simptoma.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja za sada nisam radio ništa konkretno pa imam podeljena mišljenja.
Sa jedne strane... ovo mi zvuči na foru imam troje dece, nema se para i kukamo da je loš standard.
Ako je loš standard nemoj praviti decu.
Sa druge strane, moje mišljenje je da modove ne treba forsirati. Ako se nema para, ne treba
se zaletati za mod. Imali smo prilike da vidimo i razna odustajanja gde je "sponzor" bio kriv... itd.

Meni je posebno žao što je svaki dobar, ali svaki domaći mod koji sam imao prilike da vidim na forumu završio u delovima među oglasima ili se prodao za smešne pare.
Nadam se da će se to promeniti kod nas i da će moderi manje "štampati" modove zarad neke "zarade" i da će domaća moding zajednica imati šta da izloži na sledećem CeHa ili kojem god već sajmu.
Pričao sam sa nekim ljudima na PlayIT sajmu, modovi bi se mogli i tamo izložiti...
 

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Što se mene lično tiče, garantujem da će svaki mod u buduće ostati u komadu, jer sam istu stvar primetio kao i ti. Dobar mod traje par godina i više je od "moda", za onoga ko ga radi. ;)

Da ne širim priču ko, šta i zašto može ili ne, deca i sl. :)

p.s. definitivno ne treba ulagati previše para u HW, ljudi padaju na ideju, izradu i detalje.
 
Poslednja izmena:

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.182
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X + Arctic Freezer 50
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Ja što sam radio za neke vjerovatno nije na dovoljnom nivou kvaliteta ali sve što sam radio, radio sam za sebe i odlično mi je. Sve što sam radio, još uvijek imam, odnosno ništa nije otišlo na prodaju niti će ići. Prije ću pokloniti nego prodati (Silverstone mod sam poklonio drugaru i još uvijek ga koristi).
Da budem iskren i sebi i vama, žao mi je što sam uopšte i tražio sponzorstva jer:
1. Iako sam odmah naglasio da ne očekuju mnogo, ipak smatram da sam trebao da uložim više u reklamiranje njihovih proizvoda a to se kosi sa onim "radim za sebe".
2. Nemam pristup alatima sa kojim bih to uradio kako treba.
Nažalost, dva sponzorstva koja sam imao su u tom trenutku bila neophodna ali i danas se kajem što sam tražio.

I dalje smatram da je SR moje najbolje ostvarenje i to je nešto što će uvijek ostati kod mene a na proljeće razmišljam da ga i modujem. Biće prilagođeno za 2x360RAD ali je pitanje da li će biti vodenog upravo zbog finansijske situacije ali više ni pod razno neću da započinjem nešto što sam ne mogu da finansiram.
 
Vrh