• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Verujete li u boga ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
vechito pitanje :D

moje neke lichne misli -

kao mali, imao sam strashnih nocnih mora, gde sam se budio, i istog trenutka kad je moj mozak mogao da isprocesuira pojam vremena i prostora, i prekid istih, u sluchaju smrti, pochelo je to mnogo da me muchi ...

onda, negde oko 14 godina, uzeo sam da izuchavam religiju, po preporuci neke babine babe, koja je pokushala da me smiri prichama o smrti kroz religiju, jer sam tad zaista imao problema sa tim.

negde oko 16, vec sam preguslao bibliju, kuran, zen, i krenuo da se bavim filozofskim teoloshkim teorijama.

u medjuvremenu sam stigao do Niche-a, Junga, i ostalih, koji su davali realniju sliku o bogu, nego bilo koja "bozija" knjiga. sa strane uspeo da se obrazujem i okultistichkim, gnostichkim i svim ostalim verovanjima.

i pomeshano sa majkom svih nauka - fizikom, doshao do sledeceg uverenja, odnosno onog shto meni ima jedinog smisla -

Agnostichki teizam.

agnosticizam je uverenje da istine o bogu, bozanstvima, bozijoj nameri i svrsi - nije moguce spoznati.

agnostichki teizam je verovanje da bar neshto od pretpostavljeng postoji, uz nemogucnost saznanja o tome.

uzevshi u obzir poznavanje fizike, doshao sam do zakljuchka koji neosporivo vodi ka tome da je svet oko nas intelektualna tvorevina, suprotno nauchnim teorijama da je nastala iz haosa - iz haosa i "eksplozije" nikad ne moze nastati sklad, a svet oko nas je previshe skladan, i logichan da bi bio sluchajan.

Mendeljeev periodni sistem elemenata -

Nukleoni, osnovne cestice atoma, imaju u sebi 4 fundamentalne sile - gravitaciona, elektrichna, slaba nukelarna, i jaka nukelarna.

sad, te sile imaju vrednosti, koje iznose jako male cifre, sa puno zareza. da je jedna od njih, za veoma mali iznos vrednosti drugachija - gorepomenuti periodni sistem elemenata bi se sastojao iz mozda 10ak ukupno elemenata, i nishta ne bi imalo smisao, imali bi univerzum gde lete nasumichni nukleoni bez mogucnosti spajanja sa drugima.

dalje - sve te fundamentalne vrednosti, na malo vecim skalama, dovode do toga da se dobija bukvalno predodredjeni sistem za dobijanje materije, koji samo tako moze da funkcionishe, i nikako drugachije.

na osnovu tog sad imamo - zvezde, hemijske reakcije na njima, i hladjenje uzarenog svemirskog materijala, koji dobija - planete.

na josh vecoj kompleksnoj rachunici, dobijamo josh veci razlog da te fundamentalne sile nazovemo predodredjenim, jer imamo ugljenik, vodonik i kiseonik, SAVRSHENO podeshene za obrazovanje organske materije i zivota.

i onda kad u rachunicu ubacimo i kompleksnost bioloshkog sistema na zemlji, i razvoj evolucije u pogledu flore i faune, atmosferu, zrachenje, pritisak, shta god padne napamet - pochetak jednachine, i vednosti fundamentalnih sila + kolichina materije u svemiru = bog.

zashto ja lichno verujem u postojanje njega, i nemogucnost saznanja ? e pa -

religije, po mom mishljenju sux big time.

ni jedna od religija, osim moralnog kodeksa, nema empirijski pristup, i pored chinenice shto ce neko mozda da se uvredi - prva na listi je upravo pravoslavna religija.

iako cenim rad i pisanje vladike nikolaja velimirovica, ja se uzasavam njegovim delima, u pogledu objashnjenja - sve shto vernik moze da nauchi, kada u takvoj literaturi naidje na problem je - i onda se desi chudo. i isus je vaskrso - i to je isto chudo. takvu analogiju ne podrzavam, i prezirem je.

u stvarnom zivotu, chuda se ne deshavaju kad ti je teshko, a analogija chuda sa dushevnim mirom nije dovoljan reper za mir, bar kod mene u mislima. chak ne verujem ni da je isus zapravo vaskrsao, iako sam negde na sredini izmedju zeitgeist-a i biblije (verujem da ga je bilo, ne verujem da je bio dzedaj kakvog ga biblija opisuje)

iako imam josh mnogo da kazem, ostavljam otvoreno za dalju diskusiju, i zelim da chujem shta vi imate da kazete o ovome .. ?

:ladovina:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Mislim da si mnogo filozofiro:D:D

Dovoljno je bilo da kazes jer verujes ili ne:p

Ja licno verujem,da budem 100% iskren ne postujem sve mise i nisam redovan u crkvi,ali verujem u Boga i postujem sve praznike
 

SORD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
650
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel C2D E8400 - MegaHalems + Noctua NF-P12
Motherboard:
MSI G41-P28 shit
RAM:
Kingston HyperX 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
Gainward GTX465 unlock -> GTX470
Display:
Samsung BX 2231
Case:
Cooler Master HAF 932
PSU:
Powered by Cooler Master UCP 1100
Mice & keyboard:
Razer Lachesis Phantom white & Razer Arctosa
Totalni sam ateista.
 

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ja apsolutno verujem u Boga. Da sve ovo što postoji oko nas na ovoj planeti od mikro do makro nivoa i u svemiru, i način kako sve funcioniše a da ne postoji Stvoritelj je za mene neprihvatljivo.

I da dodam da ne idem u poslednje vreme u crkvu, mada sam odlazio u više njih nekada, jer crkve kao ni religija ni ne moraju da imaju više veze sa Bogom od recimo vikendice blizu Dunava..
 
Poslednja izmena:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa sta sad treba da pricam citavu istoriju dal verujem i zasto verujem i da kruzim ko kisa oko Kragujevca:vozim:???

Smatram da je dovoljno dal verujem ili ne...Ti kad te neko pita jer verujes kazes ne,i njemu je to dosta,sigurno ne zeli da slusa zasto ne verujes,jer svako ima pravo na svoje misljenje i stav:yes:
 

Chabex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
653
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 980 4GHz NB2600 - Thermalright HR2 Macho
Motherboard:
ASUS M5A97 Pro
RAM:
GSkill Ripjaws GBRL 2x4GB 1600 CL9@CL8
VGA & cooler:
Sapphire 380X Nitro
Display:
Samsung S2350/Panasonic plazma 42S30
HDD:
Samsung F3 1TB, WD Green 1TB, Seagate 250GB
Sound:
Audigy 2 / Musical Fidelity A1 / B&W DM602
Case:
CM 590
PSU:
OCZ ModXstream 600W
Optical drives:
Pioneer 215DBK
Mice & keyboard:
A4tech X-7 ,a tastatura najjeftinija za lupanje kad se iznerviram ;o))
Internet:
ADSL
OS & Browser:
win7 64
Other:
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pa sta sad treba da pricam citavu istoriju dal verujem i zasto verujem i da kruzim ko kisa oko Kragujevca:vozim:???

Smatram da je dovoljno dal verujem ili ne...Ti kad te neko pita jer verujes kazes ne,i njemu je to dosta,sigurno ne zeli da slusa zasto ne verujes,jer svako ima pravo na svoje misljenje i stav:yes:
Da, samo što je Igoritza malo ipak detaljnije obrazložio ZAŠTO veruje ili ne veruje, što je po meni dosta bitno. Često radimo nešto i verujemo u nešto a ne znamo ni zašto, da li zato što veruju naši roditelj, prijatelji ili televizija i novine. :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa pazi to sto si reko ima istine i slazem se ja sa time 100%...Smatrao sam da nema potrebe da obraslazem ali evo ukratko:Rodjen sam u familiji u kojoj svi veruju u Bog-a,krsten sam kako Bog nalaze,dobar prijatelj mi je Svestenik...Odgajan sam tako da verujem u Bog-a,i da sve sto se desava i dogadja,dogadja se sa nekom svrhom...Od malena sam ucen da verujem u Bog-a i da postujem praznike,i tako i radim...Dal je ispravno ili ne,dal mi je nametnuto ili ne,to je pitanje o kom moze da se prica narednih 30 strana...Takodje verujem da postoje samo tri vere:Pravoslavna,Katolicka,i Islamska,a ove gluposti Sanetoloska,Subotari i ostalo,to je po mom misljenju cisto skrnavljenje svetosti i takodje po mom licnom misljenju to je jedna od najvecih ljudskih gluposti do sada
Sto se tice Bog-a samo cu dati kratak primer:Galileo Galilei je prvi rekao da je zemlja okrugla a ne elipsoidnog oblika,i to ga je kostalo zivota i ismevanja,a kasnije se ispostavilo da je covek bio upravu
E tako i za Bog-a,svako ima pravo da veruje u sta hoce,i ko zna,mozda se u dalekoj buducnosti nadju cvrsti dokazi da On postoji,ili se pak mozda jednog dana dokaze da On ne postoji
Nazalost mi necemo saznati,ali mozda neke buduce generacije konacno nadju odgovore na sva pitanja(ili bar neka)

Mali edit:Sto se tice novina i TV-a,kad bi njima verovo,ja bih do sad umro od napada Vukodlaka,Vampira,i ostalih spodoba(jer bi verovo i u njih),i bio bih ubedjen da je zivot u Srbiji odlican i idelan,tako da ovo zadnje odma moze da se iskljuci kao razlog za verovanje u Bog-a
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Apsolutno ne verujem, ali ni promil, a razloge ne bih da navodim, da se ne uvrede oni koji veruju.
 
S

stalja

Guest
Uglavnom ljudi vole da upravlja neko njima [princip linije manjeg otpora]. Neko tu nalazi unutrashnji mir, psihichko olakshanje itd.

Boga vishe shvatam kao stanje svesti, a ne kao lik chija institucija radi tax free.

Igore vishe se bavi psiholoshkim temama neko crkvenim [ne deluju previshe kompetentni poshto svaka religija doslovno recheno ,,radi po potrebi"]. Preveslaj teoriju psihoanalize tj. radom ljudi koji su bili sa i posle Frojda.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne verujem, pošto nema ni trunke dokaza za postojanje boga. Ranije sam bio ateista, sada sam čist antiteista, jer smatram da velika količina zla u svetu potiče od verovanja (ili "verovanja") u boga.

Ja ne mogu da razumem zašto bi neko verovao u boga, jer:
- ima raznih bogova, ko kaže da je jedan "onaj pravi"
- nema nikakvog dokaza, već samo slepo verovanje
- svet je postojao i dok bog nije bio izmišljen
- bog je pokušaj Čoveka da objasni stvari koje ne razume

Kako verovati u boga, kad je jedini pokazatelj za njegovo postojanje knjiga, koju je napisao neki čovek (neki ljudi)?

Ne, bog ne postoji!
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Verujem, a zashto ne zelim da iznosim, kad procitam nekoliko postova koji su "protiv" toga... Tako da od mene toliko ;)

:wave:

EDIT: Sad tek primetih, ako si vec vernik napishi bar "B" od BOGA veliko ;)
 
Poslednja izmena:

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Ne verujem u Boga. Verovatno sam jedini ateista u porodici.

Inače Galileo Galilej je tvrdio da se Zemlja i ostale planete okreću oko Sunca. To jest da je Sunce centar a ne Zemlja. Katolička crkva je tvrdila da se Sunce i ostale planete okreću oko Zemlje.



:wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ne verujem u organizovane religije, ne treba mi crkva da bi verovao da postoji neka energija koja nas sve pokrece (high power ili Bog), i ono sto je jos bitnije, verujem u sitnice i jednostavne stvari koje me cine srecnim ...


Ivo Andric je to lepo napisao i moj stav o Bogu je priblizan njegovom.

Molitva

Obracam se Tebi ovom molitvom bez kraja i cilja, ne sto sam uveren da je Ti cujes, nego sto znam- i to jedino sto znam pouzdano – da je ja izgovaram.
Ja idem obasjanim putem, zdrav sam, miran i osecam kao slas i rskos vreme koje prolazi – drugi leze sad u bedi, u bolovima pod torturom nepomicnih sati.
Ja imam krov na glavom i prostrt sto na kome pretice i zenu i decu koji me cekaju – toliki zive zeljni svega, bez ljubavi, bez cilja i strepe od vecera koje je za njih samoca, studen i uzas
Ja imam u dusi svetlost koja se, istina, povija i smanjuje, ali nikad ne gasi – hiljade njih zive u jednom mraku.
A ako me jos nesvest i nebice zaista ceka na kraju svega ovoga, onda mojoj blagodarnosti kraja nema. Onda ce kao glavno i poslednje osecanje ostati od mene ova bezgranicna zahvalnost. Ja je upucujem Tebi.
A ako u prostorima koje mi naseljavamo nasim slutnjama zaista nema nikog da je primi ako si i Ti samo jedna potreba i deo moga osecanja, onda neka ostane ova moja zahvalnost kao jedini stvaran znak da sam ja ziveo i da si Ti mogao postojati. :angel:
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Takodje verujem da postoje samo tri vere:Pravoslavna,Katolicka,i Islamska,a ove gluposti Sanetoloska,Subotari i ostalo,to je po mom misljenju cisto skrnavljenje svetosti i takodje po mom licnom misljenju to je jedna od najvecih ljudskih gluposti do sada
Skoro sve ostale (bitne i velike) religije su starije od ovih "pravih" koje si naveo ;)
Tako da je vrlo jasno ko je i sta tu sve copy/paste-ovao jbg
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Verujem u Boga,postim kad je post,slavim slavu,postujem sve ostale religije :)
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Reci da se ne veruje u Boga zbog ne postojanja dokaza je po meni glupo. Da postoje dokazi, ova dilema ne bi postojala. Svi bi verovali. To sa sukobom crkvenog ucenja sa naucnicima nema veze sa verom nego sa ljudskom gluposti i zeljom za moci. Vrh crkve je htio imati moc i nisu prezali da je ostvare. Mislim da isus nije dilao 'pecate' koji oprastaju grehe. Kako covek moze oprostiti grehe drugom coveku? Te radnje sigurno da su ostavile posledice... Sto se tice copy/paste analogije, po meni je normalno da ako je nekom coveku data objava, i nakon njega je ljudi skrnave i zastrane, da se nakon toga opet odabere neko ko ce ljudima da pokaze pravi put. I tako se jedna religija naslanja na drugu (gledano istorijski). Znaci ako pokusate shvatiti postojanje Boga, a prvi vam argument bude nema dokaza, sto ima vise religija i sl. onda se zapitajte kakva bi poenta zivota bila. Da smo iste vere, uopste se ne bi ovakav zivot vodio. Ako se osvrenmo na 'princip linije manjeg otpora', onaj koji veruje ima dosta manje da izgubi nego onaj koji ne veruje. A sama ljudska nacela su slicna religijskim :D Reiligija deluje po potrebi a isto tako ljudi (vecina) se mole (obracaju Bogu) po potrebi... Poznati su 'ateisti' koji su se molili BOgu dok avion pada :blabla:
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Od kad mi je majka umrla u 9oj godini, prestao sam da verujem..
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Verujem ali ne u religioznom smislu, po meni su raznorazne religija najvece zlo covecanstva.
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Nezavrseni pravilnik kaze da diskusije o religiji i politici nisu dozvoljene na ovom forumu.
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Pa to da se iskoristi dok je pravilnik u fazi razvoja :D
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ipak smo izglasali da se za sada tema zakljuca do predstavljanja zvanicnog pravilnika :)
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Uh ... neka, nije problem, shto se mene kao pokretacha teme tiche, nek bude lock.

samo da se razumemo - Religija /= vera u boga.

religije su organizacije, i religiozno verovanje u boga je pogreshan smer teizma. i nisam zeleo da ovde raspravljamo o religijama, vec da raspravljamo o bogu na empirijski i filozofski nachin.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh