• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ventilator od napajanja ne radi

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.247
Rezultat reagovanja
265
Moja konfiguracija
I kad odneseš na reklamaciju, najbolje traži doplatu za neko bolje napajanje bar: LC Power LC600H-12 V2.31 , ili neki FSP, Chieftec (zavisi od budžeta)...
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa znas kako ima onaj obican ventilator sto nije od napajanja on mi nije radio njega sam podmazo i radi ko masina samo sto nema onu nalepnicu na njemu sad nece vljd zbog toga biti problema ostalo je sve u fullu lepo im objasnim komp nije diran od kad ga imam i tako xd. Kupio sam bio tastaturu kod njih i sluske nervirao sam se i s***o zvucnik objasnio da pojma nemam i dali mi nove xd a od kompa sad samo taj sticker na obicnom ventilatoru ali to nmvz jer ja ocu samo napajanje da se sredi to nema veze sa trecim ventilatorom ? Jer ja ocu samo od napajanja ventilator se sredi ?@bizzardo
@ilbb
 
Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.040
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Rhino napajanja su loša, u roku od par meseci ventilator počinje da bude bučan. Rhino napajanje kome ne radi ventilator je za promenu. Ako je u garantnom roku i priznaju garanciju pokušaj da doplatiš za kvalitetnije napajanje.
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Rhino napajanja su loša, u roku od par meseci ventilator počinje da bude bučan. Rhino napajanje kome ne radi ventilator je za promenu. Ako je u garantnom roku i priznaju garanciju pokušaj da doplatiš za kvalitetnije napajanje.
@vladarko a jel ce mi prihvate posto nema ostecenja samo nema stivker onaj gde se ulje stavlja na ventilator sto nije od napajanja
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.040
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Neki ventilatori se ne podmazuju. A i da bi se došlo do tog dela koji bi se podmazivao, mora da se otvori napajanje, a samim tim i podere nalepnica.

Uvažili reklamaciju ili ne, to napajanje bi valjalo zameniti kvalitetnijim.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Nismo mislili na sticker ventilatora, već na sticker koji se lepi po bočnoj ivici kućišta i koji je nemoguće odstraniti pri otvaranju stranice bez oštećenja, osim ako se fenom ne zagreje lepak i nakon vraćanja stranice pažljivo zalepi. Moguće je da ti nemaš taj sticker, ja znam da se ranije uvek lepio i da kad god je oštećen, iz cuga odbiju reklamaciju.

Što se prihvatanja garancije tiče, ako na oko bilo šta deluje kao da je otvarano i čačkano, mogu da odbiju reklamaciju. Kao što su kolege forumaši rekli već više puta, zatražio bih im doplatu za neko od kvalitetnijih napajanja, npr. taj LC Power koji je predložen.
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Neki ventilatori se ne podmazuju. A i da bi se došlo do tog dela koji bi se podmazivao, mora da se otvori napajanje, a samim tim i podere nalepnica.

Uvažili reklamaciju ili ne, to napajanje bi valjalo zameniti kvalitetnijim.
Dobro probacu a reci mi to ako ocu drugo napajanje koliko se to doplati ono ako je 5000 ja bas moram 5000 ili
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Evo sacu poslati sloke da vidis sta je bilo podmazivano pre 2 nedelje
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
31228

Ostalo nista nije cackano sem toga tu samo fali nalepnica ostalo sve u fullu
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.040
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Mea culpa.

EDIT: o-ho-ho, pa to šišti!?! :rotf:
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mea culpa.

EDIT: o-ho-ho, pa to šišti!?! :rotf:
Haha ja pojma nemam al znam da radi ko masina cepa ne cuje se samo to sam podmazao sad mi reci nije to vljd neki problem ce prohvate garanciju i reci mi koji je to sticker sa bocne strane posto ovaj nema ni 1 sticker od kad sam ga dobio nema sticker
 

Ramboo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nosim ga na servis nek ide vise dzabe pisemo lwpo sutra prekosutra na servis i cao zdravo
 

sonnenrad123

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.07.2019.
Poruka
92
Rezultat reagovanja
37
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600, CM Hyper 212 BlackEdition
Motherboard:
Gigabyte Aorus B450M
RAM:
2x8gb HyperX Fury 3200Mhz ddr4
VGA & cooler:
AORUS GTX1080Ti Xtreme
Display:
Asus VG248QE
Case:
CoolerMaster MasterBox MB511
PSU:
SEASONIC Focus Plus 850 Platinum 850W
Mice & keyboard:
Steelseries Rival 110 & Hyperx alloy fps pro
Mislim da je ovde bitno dati jos jedan savet koji je vec dat kroz salu ali treba i u ozbiljnoj verziji. Za koju godinu kad budes resio da menjas racunar, prvo i najvaznije ne kupuj vec sklopljene konfiguracije kod nas.. Mozda tu i ima dobrih iskustava ali imao sam dosta poziva od ortaka i poznanika. Gasi mi se racunar, udara mi plavi ekran i td i td, sta da radim?.. I skoro uvek je u pitanju kupljena vec sklopljena konfiguracija sto je @Sloba87 rekao "cistili se rafovi i sklepale se konfe ". I vecinom napajanja budu ta i onda sumiras to sa kvalitetom struje u manjim mestima u Srbiji i dobijas rezultat zvani "Crklo napajanje i povuklo jos nesto sa sobom". A i da nije takav slucaj imas kuciste sa mrtvom etiketom koju kad ostetis ne vredi ti garancija, a ti ne otvori kuciste 2 godine da ocistis i imaces zooloski vrt u njemu.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Mislim da je ovde bitno dati jos jedan savet koji je vec dat kroz salu ali treba i u ozbiljnoj verziji. Za koju godinu kad budes resio da menjas racunar, prvo i najvaznije ne kupuj vec sklopljene konfiguracije kod nas.. Mozda tu i ima dobrih iskustava ali imao sam dosta poziva od ortaka i poznanika. Gasi mi se racunar, udara mi plavi ekran i td i td, sta da radim?.. I skoro uvek je u pitanju kupljena vec sklopljena konfiguracija sto je @Sloba87 rekao "cistili se rafovi i sklepale se konfe ". I vecinom napajanja budu ta i onda sumiras to sa kvalitetom struje u manjim mestima u Srbiji i dobijas rezultat zvani "Crklo napajanje i povuklo jos nesto sa sobom". A i da nije takav slucaj imas kuciste sa mrtvom etiketom koju kad ostetis ne vredi ti garancija, a ti ne otvori kuciste 2 godine da ocistis i imaces zooloski vrt u njemu.
Kolega je sve objasnio, za buduću konfiguraciju slobodno potraži savet na forumu, proći ćeš i bolje i verovatno jeftinije (ali u svakom slučaju bolje, jer će se konfiguracija sklapati samo od provereno dobrih komponenti).

Dodao bih još samo ovo: za sklapanje konfiguracije treba prvenstveno gledati matičnu ploču i napajanje, sve ostalo treba biti usputna stvar. Ljudi uglavnom zaborave na napajanje (jer jelte ne može da poveća FPS :D ) i onda kada uštede na njemu, ono vrisne ako je kinez i sa sobom povuče još neku komponentu, ako ne i celu konfiguraciju. Moj savet: kada budeš investirao u drugu napajanje, uzmi neko iz 80+ Gold serije napajanja (Super Flower, Corsair, Seasonic) sa što dužom garancijom. Na taj način sebe ćeš skratiti muka vezanih za kvalitet i snagu napajanja, a takođe ćeš i future proofovati svoj sledeći rig, jer jedno Gold/Platinum napajanje može izgurati i po 15 godina upotrebe (recimo, garancija na moj Seasonic (Moja konfiguracija) je 10 godina).
 
Vrh