• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Velike temperature na Ryzen 5 3600 procesoru

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
Amd wraith stealth je smece.Tvoje kuciste ima veoma los protok (prakticki toplotni vakum) vazduha sto svjedoci precnik zadnjeg ventilatora.Automatizovan napon je prevelik.Skini staklenu stranicu stavi broj obrtaja hladnjaka od procesora na max.Fiksiraj napon na 1.3 ili koliki je vec fabricki biosu kad nema opterecenja.Temperature moraju pasti (pod uslovom da nisi nesto za*** pri sklapanju) ako ne padnu temperature ja cu hebati svog sina u rupu po tvom izboru.Pozz.
Ako je moje kućište smece i ima loš protok kako onda stavljaju jake ryzen procesore u sklopljene konfiguracije od 50-80k u kućišta koja su još lošija... i oni sa tim losijim kucistem imaju normalne temperature sa stock kulerom. Kada kažem normalne mislim na 40 stepeni. Npr ovo: Emmi konfiguracije | A-Comp Enforcer | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...
 

Gideon Jura

Banned
Učlanjen(a)
28.06.2019.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 4.2Ghz LC Power Lc-cc-120
Motherboard:
Asus b350-f rog strix
RAM:
Crucial Ballistix Sport LT 16 GB 3600 mhz cl18
VGA & cooler:
Vega 56 sapphire pulse 8 gb
Display:
Aoc iw2280 21.5 full HD IPS
HDD:
Samsung 860 evo 250 Gb Toshiba p300 1 tb 64 mb 7200 sata 3
Case:
Fractal design meshify c
PSU:
Riotoro onyx 650 W 80+ gold
Optical drives:
Ko to jos koristi ?
Mice & keyboard:
Kung fu
OS & Browser:
Windows 7 ultimate 64 bit

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Ćao sekirasi,
Imam ryzen 5 3600 sa stock kulerom. Imam ventilatore u kućištu jedan pozadi da izvlači i napred dva da uvlače. Sve sam lepo sklopio i termalna pasta je dobra. Imam visoke temperature procesora. Kada je upaljen i ne koristim ga temp se kreće od 50-60c a kada upalil neke programe ide od 55-75c da li je ovo normalno??? Zašto se ovo dešava? Ne smem da mu pokrenem stresa test je će 100% da se ugasi... ima da ode na 95c...
Evo druze da ti i ja odgovorim kao vlasnik istog CPU-a jer ovde koliko vidim niko nema taj CPU i iskustva sa istim... Ovaj jedan sto te napada redovno kroz postove ima R5 2600 koji generalno nema veze sa 3600... Znam jer sam isti zamenio za 3600 model i znam odlicno kako se oba ponasaju. Dakle ovako... Treca generacija procesora ima problem sa prvom i drugom generacijom maticnih ploca zbog cipseta koji na X570 ima dodatno hladjenje zbog napona koji vuce za PCI gen4 magistralu, a na prvoj i drugoj generaciji naravno nema jer im nije potrebno zbog skoro duplo manjeg napona! Sam procesor je namenjen da tu magistralu forsira najefektivnije moguce i shodno rasterecenosti naponske faze na X570 plocama i hladjenju koje novi cipset ima, CPU trece generacije je hladniji na leru na novijim plocama nego na starijim! Load je manje vise slican i zavisi od gomile faktora koji se ovde vec pominju... Recimo moj 2600 je radio na oko 23-25c na leru i nikad presao 57c u full load na 4.25ghz i 1.364v na AIDA stress test-u koji Ryzen procesore opterecuje daleko vise nego bilo koji drugi test!!! Mani se Prime95, IBTa i slicnih sra..a! 3600, sa druge strane, radi na oko 33-35 na leru 4.2ghz all core 1.355v stim sto ima skokove na 45c u proseku na par sekundi i vraca na predhodnih 30ak, a koristim AiO vodeno hladjenje 240mm... Full Load drzi 73c max na AIDA testu, svaki drugi koji sam probao jedva da je prelazio 60c!!! Te nestabilnosi na leru i veci naponi, jace temperature su vec problem optinizacije napona kroz BIOSe koji su nam dostupni za prvu i drugu generaciju ploca... Dok se to ne resi, tako ce ostati... Nema to nikakve veze sa verzijom Windowsa, bice u svakom isto!! To nemoj da te lazu i cimaju da instaliras ovu ili onu verziju windowsa. Takodje, cipset drajveri za AMD nemaju veze sa temperaturom, niti su imali, niti ce ikad imati! AMD Ryzen Balanced power plan """"""NIJE""""" za upotrebu na windowsu jer nije optimizovan kako treba i on nalaze veci takt na leru!!! Umesto njega koristi Windows Balanced power plan i to je to... Konacno moram ti reci da mislim da nisi imao bas srece sa tvojim konkretnim modelom jer si najverovatnije dobio nesto losije binovan primerak i samim tim manje tolerantan na temperature... Ima tu i do kucista i do samog kulera, ali svakako Ryzen 3000 su TOPLIJI nego predhodne generacije! I ja sam se iznenadio jako neprijatno jer kad sam prvi put video temp preko 70c, sokirao sam se jer to u svom zivotu, od kad imam komp, nisam kod sebe video, pa can ni na FX 8300 klokovan na 5.1ghz je temp bila max 58c takodje sa vodenim hladnjenjem... Ali malo informisanje tu i tamo saznao sam da su ovi procesori jednostavno "HOT" i tu se moja briga oko toga zavrsila... I ja sam mislio da nisam naneo dobro pastu, posle ko zna koliko stotina i stotina nanosenja, (Cooler Master Master Maker NANO) koja je inace jedna od najboljih na trzistu, poprilicno skupa, i ni jedna Noctua pasta nema termalnu probodljivost kao ova!!!! FACT!!!! Noctua paste nisu najbpolje na trzistu, to su price za malu decu koja nikad nista drugo nisu probala vec kupuju samo ono sto je izvikano.... Da privodim kraju ovo sto sam mislio da cu dosta ranije :))), kupi ti vodeno hladnjenje i drugo kuciste, ili za pocetak drzi to kuciste sa otvorenom stranicom... Klimatizovan prostor svakako pomaze, ali ako nemas tu opciju, otvaranje kucista ce bar osigurati da temp ne ide toliko visoko kao u zatvorenom, ne provetrenom kucistu! Jedan ventilator na naponsku fazu na ploci cini cuda i vidi ako mozes da namestis jedan sa zadnje strane kucista da hladi socket od procesora, bar dok ne resis hladjenje na drugi nacin!!!! I nemoj, jer nemas potrebe, da stavljas CPU na bilo kakav test ako ga drzis na fabrickom setovanju!!!! Koristi ga sasvim normalno, igraj igre ili sta vec i ne lupaj glavu.. .Sto se BIOSa tice, UKLJUCI AMD COOL`n`QUIET!!! Brzinu ostavi na AUTO, voltazu procesora stavi na 1.3v i vidi kak ose ponasa! U slucaju da budes imao nekih problema, povecas voltazu za +1 klik na sledecu vrednost i opet probaj i sve tako dok ne dobijes stabilnost... Automatski napon na BIOSu za trecu generaciju nije bas naj naj i zna da daje totalno nepotreban visok napon... Zato to MORA rucno da se podesi. Eto... Skupljaj lovu za hladnjenje i kuciste i uzivaj... Pozdrav.. Konacno :)))
 
Poslednja izmena:

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Evo druze da ti i ja odgovorim kao vlasnik istog CPU-a jer ovde koliko vidim niko nema taj CPU i iskustva sa istim... Ovaj jedan sto te napada redovno kroz postove ima R5 2600 koji generalno nema veze sa 3600... Znam jer sam isti zamenio za 3600 model i znam odlicno kako se oba ponasaju. Dakle ovako... Treca generacija procesora ima problem sa prvom i drugom generacijom maticnih ploca zbog cipseta koji na X570 ima dodatno hladjenje zbog napona koji vuce za PCI gen4 magistralu, a na prvoj i drugoj generaciji naravno nema jer im nije potrebno zbog skoro duplo manjeg napona! Sam procesor je namenjen da tu magistralu forsira najefektivnije moguce i shodno rasterecenosti naponske faze na X570 plocama i hladjenju koje novi cipset ima, CPU trece generacije je hladniji na leru na novijim plocama nego na starijim! Load je manje vise slican i zavisi od gomile faktora koji se ovde vec pominju... Recimo moj 2600 je radio na oko 23-25c na leru i nikad presao 57c u full load na 4.25ghz i 1.364v na AIDA stress test-u koji Ryzen procesore opterecuje daleko vise nego bilo koji drugi test!!! Mani se Prime95, IBTa i slicnih sra..a! 3600, sa druge strane, radi na oko 33-35 na leru 4.2ghz all core 1.355v stim sto ima skokove na 45c u proseku na par sekundi i vraca na predhodnih 30ak, a koristim AiO vodeno hladjenje 240mm... Full Load drzi 73c max na AIDA testu, svaki drugi koji sam probao jedva da je prelazio 60c!!! Te nestabilnosi na leru i veci naponi, jace temperature su vec problem optinizacije napona kroz BIOSe koji su nam dostupni za prvu i drugu generaciju ploca... Dok se to ne resi, tako ce ostati... Nema to nikakve veze sa verzijom Windowsa, bice u svakom isto!! To nemoj da te lazu i cimaju da instaliras ovu ili onu verziju windowsa. Takodje, cipset drajveri za AMD nemaju veze sa temperaturom, niti su imali, niti ce ikad imati! AMD Ryzen Balanced power plan """"""NIJE""""" za upotrebu na windowsu jer nije optimizovan kako treba i on nalaze veci takt na leru!!! Umesto njega koristi Windows Balanced power plan i to je to... Konacno moram ti reci da mislim da nisi imao bas srece sa tvojim konkretnim modelom jer si najverovatnije dobio nesto losije binovan primerak i samim tim manje tolerantan na temperature... Ima tu i do kucista i do samog kulera, ali svakako Ryzen 3000 su TOPLIJI nego predhodne generacije! I ja sam se iznenadio jako neprijatno jer kad sam prvi put video temp preko 70c, sokirao sam se jer to u svom zivotu, od kad imam komp, nisam kod sebe video, pa can ni na FX 8300 klokovan na 5.1ghz je temp bila max 58c takodje sa vodenim hladnjenjem... Ali malo informisanje tu i tamo saznao sam da su ovi procesori jednostavno "HOT" i tu se moja briga oko toga zavrsila... I ja sam mislio da nisam naneo dobro pastu, posle ko zna koliko stotina i stotina nanosenja, (Cooler Master Master Maker NANO) koja je inace jedna od najboljih na trzistu, poprilicno skupa, i ni jedna Noctua pasta nema termalnu probodljivost kao ova!!!! FACT!!!! Noctua paste nisu najbpolje na trzistu, to su price za malu decu koja nikad nista drugo nisu probala vec kupuju samo ono sto je izvikano.... Da privodim kraju ovo sto sam mislio da cu dosta ranije :))), kupi ti vodeno hladnjenje i drugo kuciste, ili za pocetak drzi to kuciste sa otvorenom stranicom... Klimatizovan prostor svakako pomaze, ali ako nemas tu opciju, otvaranje kucista ce bar osigurati da temp ne ide toliko visoko kao u zatvorenom, ne provetrenom kucistu! Jedan ventilator na naponsku fazu na ploci cini cuda i vidi ako mozes da namestis jedan sa zadnje strane kucista da hladi socket od procesora, bar dok ne resis hladjenje na drugi nacin!!!! I nemoj, jer nemas potrebe, da stavljas CPU na bilo kakav test ako ga drzis na fabrickom setovanju!!!! Koristi ga sasvim normalno, igraj igre ili sta vec i ne lupaj glavu.. .Sto se BIOSa tice, UKLJUCI AMD COOL`n`QUIET!!! Brzinu ostavi na AUTO, voltazu procesora stavi na 1.3v i vidi kak ose ponasa! U slucaju da budes imao nekih problema, povecas voltazu za +1 klik na sledecu vrednost i opet probaj i sve tako dok ne dobijes stabilnost... Automatski napon na BIOSu za trecu generaciju nije bas naj naj i zna da daje totalno nepotreban visok napon... Zato to MORA rucno da se podesi. Eto... Skupljaj lovu za hladnjenje i kuciste i uzivaj... Pozdrav.. Konacno :)))
sta reci drugo nego odlicno objasnjen i napisan tekst e to je razlika kad neko posjeduje i testira ono sto ima i prenese drugima na pravi nacin .bravo momak.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
@woodpeckerlo Da ne citiram ceo tekst, predugacko je..OK sve ja to postujem ali nekoliko nelogicnosti moram da primetim:
1. Svi ovde pljuju AIO vodena hladjenja a eto ti imas rekordne , po meni, temperature i clockove bas sa tim...
2. te iste temperature za taj clock deluje preniske ali OK verovatno si dobro podesio-hladenje, protok vazduha, dobra ploca, pimerak CPua itd-jer 23-25 C u leru je LOL! vecini je oko 35-40..
3. To sa auto podizanjem napona su imale i X470 ploce ne samo X 570...
4. Ne znam koliko drasticno moze da nagura vece temperature AIDA X 64 kad P95 takodje zagreje MAX procesor(onima koji nemaju srece 90 +, pa i97 C je kao dobar dan u P95..na koliko onda ide AIDA..?)
5.Nekoliko stotina puta menjana pasta..? Sta u toku dana promenis 10x pastu..?pa tako svaki dan mesec dana..??
P.C. ne zelim da te optuzujem za nista samo sam eto izneo nesto sto ja vidim kao potencijalnu nelogicnost..
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
@woodpeckerlo Da ne citiram ceo tekst, predugacko je..OK sve ja to postujem ali nekoliko nelogicnosti moram da primetim:
1. Svi ovde pljuju AIO vodena hladjenja a eto ti imas rekordne , po meni, temperature i clockove bas sa tim...
2. te iste temperature za taj clock deluje preniske ali OK verovatno si dobro podesio-hladenje, protok vazduha, dobra ploca, pimerak CPua itd-jer 23-25 C u leru je LOL! vecini je oko 35-40..
3. To sa auto podizanjem napona su imale i X470 ploce ne samo X 570...
4. Ne znam koliko drasticno moze da nagura vece temperature AIDA X 64 kad P95 takodje zagreje MAX procesor(onima koji nemaju srece 90 +, pa i97 C je kao dobar dan u P95..na koliko onda ide AIDA..?)
5.Nekoliko stotina puta menjana pasta..? Sta u toku dana promenis 10x pastu..?pa tako svaki dan mesec dana..??
P.C. ne zelim da te optuzujem za nista samo sam eto izneo nesto sto ja vidim kao potencijalnu nelogicnost..
Pa evo da ti pojasnim...

1. Svi vi koji pljujete AiO vodena hladnjenja ih u 95% slucajeva nikad niste koristili i slepo verujete predrasudama i pljuvanjima onih koji su imali tu nesrecu da im se sje..e i sje..e jos nesto usput. Ili koriste naj jeftinije moguce 120mm "hladjenje" koje kosta novo 25-30e i stave na CPU koji inace gori sam od sebe i u raspadnutom ne provetrenom kucistu.. .Ja koristim AiO vodena hladjenja vec 5-6 god unazad, promenio sam nekoliko modela kako sam menjao i konfiguracije i jos nikad problem nisam imao i funkcionisu besprekorno! I da, "rekordne"temperature i klokove je moguce imati SAMO sa vodenim hladjenjem, closed loop ili open loop sistemom. Ako znas sta su i pricam o kucnim uslovima upotrebe

2. Na drugo si sam odgovorio ali i treba poznavati malo materiju postavljanja kulera u kuciste i malo znati o pozitivnom i negativnom pritisku u kucistu, o ventovima za jaci protok vazduha i ventovima za pritisak vazduha, da bi se to sve onako fino moglo izbalansirati i sav taj nepotreban topao vazduh izbacio napolje, a ne ostavio da kruzi po kucistu! Treba znati i gde postaviti radijator od hladjenja u odnosu na graficku kartu i vrstu graficke karte... Uz to sve koristim MSI plocu koje su zvanicno "naj hladnije" za Ryzen procesore i samim tim VRM niti bilo sta drugo na ploci ne doprinose jos vecoj temp procesora i svega drugog oko sebe. Malo na YT, Hardware Unboxed kanal i pogledati test ploca i VRM fazapa vidi ge je MSI a gde Gigabyte i bice ti neke stvari malo jasnije. Ocigledno vam je vecini raketna nauka sve predhodno receno... Ja nisam vecina i samim tim sve sto sam vec naveo i primenjujem u praksi i Idle temp i Load temp su te koje sam naveo, shodno hladjenju i extra dobrim primercima CPUa koje sam imao i imam trenutno... Idle temp koje sam naveo su bile za moj primerak R5 2600 i neznam koje softvere koristis za proveru temp, ali ako lazu AIDA, HWInfo ili MSI Afterburner koji svi pokazuju identicno, onda lazem i ja. Da dodam jos na predhodni tekst da sam u medjuvremenu stabilizovao R5 3600 na 4.2ghz all core na samo 1.328v sto ces laicki reci nije moguce, to je LOL, to nije kao kod vecine, gledao sam na netu treba 1.4v bla bla... A opet neznas jer verovatno nemas niti dobar primerak, a nemas ni isti CPU... Inace jos treba da ti pomenem da je tvoj 2600x od samog starta na debelo vecoj voltazi nego 2600 i da postoji velika sansa da neznas ni BIOS da podesis da ti CPU nije na leru 35-40c "kao kod vecine", tako da nemoj da ti bude cudno sto ima situacija gde nije kao kod vecine.

3. Za podizanje napona nisam ni pomenuo da je vezano za X570 vec za BIOS koji sve ploce druge i prve generacije dobijaju za podrsku trece generacije procesora! To je MANA BIOSa...

4. Koristio sam skoro sve stress test softvere i ako neznas, ne opteresuje svaki na isti nacin svaki CPU... Dok sam koristio FX procesore Prime95 i IntelBurnTest su ih kidali da nema dalje, i primer temperature na fx8300 na 5.1ghz je bio bas iz Prime95 sa vodenim hladjenjem od 240mm i 40mm debljine radijator, a ne tamo neke igracke sa radijatorima od 20mm, a isti 8300 je u AIDA64 jedva dostizao neku temperaturu od 50c, dok je ista ta AIDA KIDALA Intelove procesore preko 90c i 8/10 korisnika su koristili upravo AIDA64 test za temp i stabilnost Intela... Kad sam presao na Ryzen, druga je prica... IBT ga jedva zagreva jer je takav algoritam i KOD softvera, dok AIDA mi pravi skoro 15c vise nego bilo koji drugi test... Probaj na tvom 2600X pa se uveri sam... Ali cekiraj i CPU i KES i FPU, a ne samo CPU jer to nije test temperature i stabilnosti!!!

5. Stotine puta menjanja paste... Nemogu da ne primetim ogranicenost i lenjost da se malo mozak ukljuci i razmisli na koji nacin je to moguce... Da ti i to pojasnim... Nisam klinac kao vecina vas ovde na forumu i verovatno imam iskustva u radu sa racunarima vise nego sto vas mnogi imaju godina.. Koristim racunare od 1988 godine, a poceo sam da ih servisiram oko `97.. .Desktop i laptop koji, slozices se, imaju zajednicko to da koriste termalnu pastu za CPU i GPU!!! Bliska saradnja sa firmama mi je omogucila jako ceste intervencije na racunarima i vrlo cesto zavrsavanje posla sa zamenom termalne paste.. Jel ti malo jasnije!? Ili da ti napisem istu stvar 10x danas da skontas!? Sala ;)

Imas attachment sliku pa se uveri sam i razlog vise da takvima zavorim usta kad nemaju sta pametno da kazu i napisu... Prva slika full load AIDA64, zadnja je Idle.. Da nacrtam i to i "potencijalne nelogicnosti" su razjasnjene :)
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ja bi bas voleo da vidim taj idle od 22-25 u idle na 2600 po ovim letnjim uslovima. Covek sa x62 ima oko 34 idle, a ako se ne varam ML240L sa svojom cenom je jedno od jeftinijih AIO kakvih ima na trzistu.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja bi bas voleo da vidim taj idle od 22-25 u idle na 2600 po ovim letnjim uslovima. Covek sa x62 ima oko 34 idle, a ako se ne varam ML240L sa svojom cenom je jedno od jeftinijih AIO kakvih ima na trzistu.
To je zato što ne znamo pastu dobro da stavimo pa imamo tako velike temp

Cm Aio, raidmax i predator(zamenjen za Fury zbog neiskustva) je proveren kvalitetan setup i vrlo dugotrajan sa manje od sobnim temperaturama

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Ja bi bas voleo da vidim taj idle od 22-25 u idle na 2600 po ovim letnjim uslovima. Covek sa x62 ima oko 34 idle, a ako se ne varam ML240L sa svojom cenom je jedno od jeftinijih AIO kakvih ima na trzistu.
Ako je jedno od jeftinijih zasto ne kupis!? Izdvoj 10k dindzi pa ces mozda i da imas nize temp! Imaj tu ciglu na ploci i cekas kad ce da se odvali, a pricas za vodena hladjenja i cudno ti niska idle temperatura... Treba biti dovoljno informisan i normalan da znas da sve sto je skupo ne mora da znaci da je i toliko dobro! 70% AiO vodenih hladjenja imaju cenu zbog imena, a da su toliko bolja, nisu.. Kad bi koristio uverio bi se i sam. I zasto dati 15k ili 20k za nesto sto radi apsolutno identicno kao i ono u pola cene!? Kao da je samo to faktor u celoj prici... Debilizam... Mozes imati najbolje moguce hladjenje na planeti i drzi taj komp u 35c prostoriji i dzabe ti sve kad je mozak za toliko glup. Niko ti druze nije kriv sto neznas da se pobrines da ti komponente budu "hladne". Ovde vas ima jako ogranicenih i ako je kod vas nesto tako onda cim je kod drugih drugacije to nesto nije kako treba ili taj neko laze... Neshvatljivo je biti toliko glup i tvrdoglav i misliti da neko ima nesto od toga sto ce napisati neku laz kao kod mene je to toliko i bolje nego kod vas... Kao da i ja i bilo ko drugi imamo nesto od toga. Niti sam ja ista od toga napravio pa eto moje je bolje od vaseg. To su moji uslovi u kojima moj racunar radi i ako nemate takve uslove, zao mi je.. Snadjite se za bolje i nemojte da kukumavcite kao neke cice zato sto ste nesposobni da obezbedite bolje uslove za rad racunara .Naravno da ce ti idle temp biti 40c kad ti je komp u prostoriji gde je 30.. Uostalom, zbog takvih sam namerno ostavio sliku idle relativno "vruce" generacije R5 3600 sa 31c, u prostoriji od 25c, a kod svih drugih na planeti je idle 40c :):) Eto i to je kod mene bolje nego kod drugih... Neka zavid vlada ovde medju ljudima, a o inatima da ne pricam...
 
Poslednja izmena:

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ja sam rekao da bi voleo da vidim sliku tog idla, ne vidim da sam ni u jednoj recenici tebe uvredio i nadam se da ce moderatori reagovati na ove uvrede tipa "ograniceni, glupi i ostalo".
Posecujem par foruma i te temperature (pricam za 2600) nisam video nigde, znaci ti se se ovde izgleda jedini pametan rodio.
Mogo bi neki i neki kanal na YT da otvoris pa i mi da progledamo, posto vidim imas mnogo vise znanja od GamerNexusa i ostale ogranicene kompanije.
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
@woodpeckerlo Sve I da jesi 100 % u pravu ne smes da vredjas I da nekoga nazivas ogranicenog I glupim...A dalje ne zelim apsolutno da se ubedjujem...ali da me vredjas NE DAM! Over and out..
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Bukvalno je postala matematicka sigurnost pojava nabedjenih clanova koji sve znaju na odredjeni vremenski period. Svako malo iskoci neko i brzo sagori u svom tom prevelikom znanju.

Evo ja verujem da je na Severnom polu u nekom iglu kod eskima temperatura procesora na idle 12 stepeni ili manja, ali to je znaci da treba eskim da dodje ovde i da nam trlja to na nos, potrkepljujuci svoje "cinjenice" izjavama da smo glupi i ograniceni.

Pogresan stav, mozes da budes u pravu i da dokazujes sta oces. Nabi klimu na najnizu temperaturu i ugradi je u kuciste, dokazi da ti je na idle i 15 stepeni zabole me, nije stvar u temperaturi. Kod tebe je problem u stavu.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
To je zato što ne znamo pastu dobro da stavimo pa imamo tako velike temp

Cm Aio, raidmax i predator(zamenjen za Fury zbog neiskustva) je proveren kvalitetan setup i vrlo dugotrajan sa manje od sobnim temperaturama

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Ti si strucnjace svoje znanje vec pokazao kroz nekoliko komentara i opet to radis... Sa prvom i najgorom generacijom Ryzen procesora i napajanjem od jedva 500w koje je pitaj boga koliko staro, nebi smeo previse da komentarises komponente drugih koje su daleko i skuplje i novije jer si za toliko nesposoban da kupis bolje i novije...
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Ja sam rekao da bi voleo da vidim sliku tog idla, ne vidim da sam ni u jednoj recenici tebe uvredio i nadam se da ce moderatori reagovati na ove uvrede tipa "ograniceni, glupi i ostalo".
Posecujem par foruma i te temperature (pricam za 2600) nisam video nigde, znaci ti se se ovde izgleda jedini pametan rodio.
Mogo bi neki i neki kanal na YT da otvoris pa i mi da progledamo, posto vidim imas mnogo vise znanja od GamerNexusa i ostale ogranicene kompanije.
Nemam potrebe da se pravdam i dokazujem bilo sta ni tebi ni tebi slicnima jer ste previse GLUPI da mozete da skontate da nisu svi lazovi i foliranti i GLUPI kao pojedinci ovde... Ovaj forum je bio debilan pre mnogo godina kada sam se registrovao za neke informacije i prestao sam da ga posecujem zbog toga, a danas je daleko vise debilan jer ako se pojavi neko sa informacijama koje vi retardi nemate i nepoznate su vam, onda je taj odmah lazov i kojesta.. .Vredjam i tebe i jos par vas debila ovde jer citanjem "izmedju redova" mene nazivate lazovom... Procitaj moj potpis pa vidi sta mislim o moderatorima medju kojima je i jedan kojem se takodje direktno obracam jer je tvrdoglavi serator... Uostalom greska je na ovom forumu odgovoriti nekom nesto jer se odmah tu pojave glavonje koji misle da nesto znaju i krecu u organizovan napad jer ovaj forum je njihova kucica, njihova bebica i oni tu moraju da budu najpametniji... News flash... Niste najpametniji... Pozdrav za ovog momka na cije sam pitanje prvobitno dao malo opsirniji odgovor nebi li mu pojasnio njegovu dilemu koju ocigledno vi morzevi niste znali... Moj vam je savet da ne pisete o stvarima o kojima neznate nista i ne kudite komponente koje nemate i verovatno mnogi od vas nikad necete imati. Treba biti racionalan u sve pa tako i u kupovini komponenata za PC, sto ova pticurina kobac ocigledno nema pojma o tome jer se qrci tu nekim r5 1600 4.1ghz 24h i napajanjem malo jacim od baterije telefona... Da bar imas love da kupujes brendove pa kako god radilo, nego nemas ni to...
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ja ne verujem koliko jako misljenje ima lik o sebi. Ima 3600 ryzen i misli da je Rokfeler. :D:D:D

Od mene imas druze report i blok,a te tvoje frustracija od izivljavanja na tebi ostavi tamo preko. :thumb:
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Bukvalno je postala matematicka sigurnost pojava nabedjenih clanova koji sve znaju na odredjeni vremenski period. Svako malo iskoci neko i brzo sagori u svom tom prevelikom znanju.

Evo ja verujem da je na Severnom polu u nekom iglu kod eskima temperatura procesora na idle 12 stepeni ili manja, ali to je znaci da treba eskim da dodje ovde i da nam trlja to na nos, potrkepljujuci svoje "cinjenice" izjavama da smo glupi i ograniceni.

Pogresan stav, mozes da budes u pravu i da dokazujes sta oces. Nabi klimu na najnizu temperaturu i ugradi je u kuciste, dokazi da ti je na idle i 15 stepeni zabole me, nije stvar u temperaturi. Kod tebe je problem u stavu.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Moj stav je da ste mnogi ovde tvrdoglavi i ne prihvatate cinjenice da nije sve onako kako vi mislite i da je kod drugih ljudi nesto drugacije! Nije to sablon da mora kod svakog da bude sve isto... Moja je stvar da li je prostoriaj klimatizovana, a vi koji zivite u kutijama, tako vam je kako vam je.. .Zabole i mene savrseno veruj mi... Ako si nepismen da citas da pisem o stvarima koje su i rade u MOJIM uslovima, onda ajd ti lepo ponovo u par razreda osnovne da se podsetis malo. Jer koliko ste nasrtljivi kad vidite da neko pise nesto sto se vama ne svidja, dokazuje to sto ste vas par pijavica navalili na moje komentare i sto sam coveku lepo i detaljno odgovorio u cemu je potencijalni problem koji ima i zbog kojeg je pokrenuo temu... Vama je neshvatljivo da je idle temp toliko i toliko!! Koga bre boli racq jel vam to shvatljivo ili ne!? I to sto ste nesrecnici teski da niko od vas nikad nije dobio neki super primerak CPU ili GPU cipa i da moze da ga OC na vece brzine sa nizim naponom i extra temperaturana, neznaci da se to nikom nije desilo...
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Ja ne verujem koliko jako misljenje ima lik o sebi. Ima 3600 ryzen i misli da je Rokfeler. :D:D:D

Od mene imas druze report i blok,a te tvoje frustracija od izivljavanja na tebi ostavi tamo preko. :thumb:
Patetican si mnogo.... Niko ti nije kriv nego ti sam. Ajd setnja i mani se posla i stvari oko kojih neznas nista. Tvoj nick govori mnogo o tebi ko si i kakav si. Nebi ti to tek tako napisao. Imas i ti report i sta sad!? Imam misljenje o sebi i ti bi trebao da imas isto tako... Kad budes naucio da postujes sebe onda ces postovati druge i misljanja drugih... Ko ti je kriv sto nemas love da kupis bolji CPU.. Uzeo si taj za 200e i sad nemozes da ga prodas ni za 100 i to tebe boli... Ti si jos jedan dokaz da na forume za pomoc ne treba dolaziti jer ima vas krvopija koji jedva cekate nekog da smarate i pravite lazovom i budalom, ne shvatajuci kakve budale od sebe pravite. Neizlecive probleme imate vas par ovde. Resavaj to dok nije kasno. Pozz i podsetnik da treba izaci nekad medju narod i na svetlost dana.. Socijalizujte se pojedini
 
Poslednja izmena:

Veljadin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.03.2019.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
312
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 5600x + LC-CC-120 RGB
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550 Plus
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3600MT/s CL17 FURY Beast Black RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 6700 XT Challenger D 12GB
Display:
AOC 24G2SPU/BK 23.8" 165Hz
HDD:
M.2 Adata XPG SX8200 Pro 512GB / SSD Kingston A400 240GB / SSD Crucial MX500 500GB / HDD 2TB
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Seasonic S12 ll 620W
1600x , 19-20 stepeni
computer-cooling-like-a-boss_o_1594849.jpg
Malo da razbijemo napetost :japonosan:
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Patetican si mnogo.... Niko ti nije kriv nego ti sam. Ajd setnja i mani se posla i stvari oko kojih neznas nista. Tvoj nick govori mnogo o tebi ko si i kakav si. Nebi ti to tek tako napisao. Imas i ti report i sta sad!? Imam misljenje o sebi i ti bi trebao da imas isto tako... Kad budes naucio da postujes sebe onda ces postovati druge i misljanja drugih... Ko ti je kriv sto nemas love da kupis bolji CPU.. Uzeo si taj za 200e i sad nemozes da ga prodas ni za 100 i to tebe boli...
I od mene imas report...Buduci da si nastupio vrlo drsko, nedopustivo ali bukvalno, na tom nivou sam samo sa jednom osobom ovde imao diskusiju-ne vidim ga ovih dana aktivnog..A iskreno vise puta su mi se odredjeni predstavljali kao najveci struucnjaci u zemlji a I sire-I svima sam dao sansu da se dokazu ali corak...Ne bi ti ovoliko vredjao I napadao da si toliko siguran u sebe a I svoje znanje...
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
@woodpeckerlo Sve I da jesi 100 % u pravu ne smes da vredjas I da nekoga nazivas ogranicenog I glupim...A dalje ne zelim apsolutno da se ubedjujem...ali da me vredjas NE DAM! Over and out..
Niko te nije uvredio i rekao onako kako vec nije.. Dobio si detaljno objasnjenje na svaku tvoju tacku i pitanje...
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
I od mene imas report...Buduci da si nastupio vrlo drsko, nedopustivo ali bukvalno, na tom nivou sam samo sa jednom osobom ovde imao diskusiju-ne vidim ga ovih dana aktivnog..A iskreno vise puta su mi se odredjeni predstavljali kao najveci struucnjaci u zemlji a I sire-I svima sam dao sansu da se dokazu ali corak...Ne bi ti ovoliko vredjao I napadao da si toliko siguran u sebe a I svoje znanje...
Nauci da se branis kad te neko napravi budalom i lazovom... Popasces i ti report eto onako reda radi jer ste naporni u tri lepe.. .Ko vas bre j.... Odgovorio sam detaljno coveku na pitanje koje je postavio kao post, a vi ostali niste vredni ni crno ispod nokta.. Nemam sta da vam se pravdam... Dokazali ste strucnost, a kako ste se postavili takve odgovore i dobijate. Nikog nisam prvi napao i poceo da ***..avam vec vi pojedini mene... Kao fini ste ovo ono, pitate i kad vam se objasni nadjete se uvredjeni...
 

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera

woodpeckerlo

Banned
Učlanjen(a)
27.05.2011.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R5 3600, Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard:
MSI B450A-Pro
RAM:
16gb 3200mhz Cl14 Kingston HyperX Fury Black
VGA & cooler:
GTX 1080 Palit Super Jetstream
Display:
Dell UltraSharp U2715H
HDD:
Kingston SA1000M8 240gb M.2 NvME/WD Black 1tb 64mb Sata3
Sound:
Integrated 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos 1000 MOD
PSU:
Raidmax Cobra 850w Gold Modular
Optical drives:
LG DVD RW/LG BD-RW
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastator 3
Internet:
120Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 18947/Opera
Da zavrsim ovu diskusiju... Vas par, nacicete se vec koji, mozete slatko da me cokite znate vec gde... Ostalim clanovima koji procitaju moj prvobitni odgovor zbog kojeg me pijavice i smaraci napadaju, nadam se da ce vam malo pomoci ukoliko ste presli na poslednju generaciju Ryzena pa vam je malo cudno kako se CPU ponasa i temperature vam deluju visoke.. Pozz kutijasi... Predjite u kuce, stanove da zivite... Kutije su zeznute kad padne kisa. Mozda cete tako imati malo bolje uslove za rad racunara pa vam nize temperature nece biti toliko cudne
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Da zavrsim ovu diskusiju... Vas par, nacicete se vec koji, mozete slatko da me cokite znate vec gde... Ostalim clanovima koji procitaju moj prvobitni odgovor zbog kojeg me pijavice i smaraci napadaju, nadam se da ce vam malo pomoci ukoliko ste presli na poslednju generaciju Ryzena pa vam je malo cudno kako se CPU ponasa i temperature vam deluju visoke.. Pozz kutijasi... Predjite u kuce, stanove da zivite... Kutije su zeznute kad padne kisa. Mozda cete tako imati malo bolje uslove za rad racunara pa vam nize temperature nece biti toliko cudne
Putuj Igumane, ne osvrci se

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Da zavrsim ovu diskusiju... Vas par, nacicete se vec koji, mozete slatko da me cokite znate vec gde... Ostalim clanovima koji procitaju moj prvobitni odgovor zbog kojeg me pijavice i smaraci napadaju, nadam se da ce vam malo pomoci ukoliko ste presli na poslednju generaciju Ryzena pa vam je malo cudno kako se CPU ponasa i temperature vam deluju visoke.. Pozz kutijasi... Predjite u kuce, stanove da zivite... Kutije su zeznute kad padne kisa. Mozda cete tako imati malo bolje uslove za rad racunara pa vam nize temperature nece biti toliko cudne
Mene zanima cime se ti gudrash..? Odakle poticu tolikoi kompleksi..? Mene JESI uvredio I ja to ne prastam....Ako nisi svestan gde utoliko si jadniji...Ja za razliku od Tebe se ne pretvaram da sam najpametniji na ovom svetu...Ali znam sta znam a sta ne...A znam da NECU dozvoliti da me neki ...vredja!S.I.K.T.E.R!!!!
 
Vrh