• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Upis na fakultet?

LEMILIVOSKODII

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.11.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
LEMILIVOSKODII PC
Mice & keyboard:
Genius
OS & Browser:
Windows 7 , Chrome
Pozdrav vec duze vreme razmisljam koji fakultet upisati , pa sam hteo da se posavetujem ovde sa nekim.

Inace zanimame programiranje i ucim ga sad u srednjoj .

Razmisljam se da upisem Elektrotehnicki Fakultet ili ITS .

Na Elektrotehnickom postoji smer koji sam ja upisao u srednjoj ali nije toliko bazirano na programiranju Mehatronika je u pitanju .

Ili da upisem ITS u Beogradu ali ipak tu se pitam koliko tu zapravo mogu nauciti koliko tu ima prakse primene i svega.

Ima li neko savet i neko obrazlozenje , unapred hvala. :)
 

JamesGoblin

Newcomer
Učlanjen(a)
10.02.2016.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako planiras ETF, pocni vec sad da se spremas (inace se lako zavrsi ispod crte).

Inace imam par kolega programera koji su diplomirali na Matematickom (BG i, valjda, Kragujevac!?) i jednog druga koji vec 15tak godina programira za debele pare, pri cemu nije ni diplomirao. Naime, studirao je Masinski i paralelno radio - I jednostavno je u jednom trenutku prosto "nastavio" da samo radi.
 

raso97

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus K556UQ
CPU & cooler:
Intel i5-6200u
RAM:
8GB DDR4 2133MHz
VGA & cooler:
Intel HD520 + Nvidia geforce 940mx
HDD:
Seagate ST1000LM024
Internet:
Telekom BOX 3
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Moze li neko da mi kaze koji fakultet je dobar za programiranje? Razmisljao sam o FTN u Novom Sadu smer Softversko inzinjerstvo i informacione tehnologije ali je tu tesko upasti pa ako neko zna neki laksi neka napise.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 

ZiZ0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruka
647
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 4690K
Motherboard:
MSi Z97 Gaming 5
RAM:
Exceleram White 2x4GB + Kingston Fury 2x8GB
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
Dell U2312HM
HDD:
WD Caviar Black 1TB + SSD Samsung Evo 250
Sound:
Kingston HyperX Cloud 2
Case:
Fractal Design XL R2
PSU:
Cooler Master GX 750W 80+
Mice & keyboard:
Sharkoon Darkglider & E-BLUE K729
Evo, ja sam 96' godiste i upisivao sam fakultet. Upisao sam 2 fakulteta, FTN u Novom Sadu smer Primenjeno Softversko Inzinjerstvo, jer je za smer Softversko inzinjerstvo i informacione tehnologije bilo potrebno minimum 95 bodova, a ja se nazalost nisam bas najbolje spremio za prijemni. U medjuvremenu sam dobio stipendiju na ITS-u, gore pomenutom, i upisao smer Informacione Tehnologije. Moja prva zelja je odmah bila ITS, ali kao stipendista sam morao raditi poseban prijemni koji je bio nesto kasnije, ali morao sam imati rezervni plan tj. FTN u slucaju da ne dobijem stipendiju. Evo me trenutno na ITS-u, poceo mi drugi semestar, polako ulazimo i u svet programiranja, tj. pocinjemo da radimo C, dok sam u prvom semestru od programerskih predmeta imao HTML/CSS kao izborni, kao i Strukture podataka i algoritamsko modelovanje :) Ukratko, za sada mi se svidja kako ljude koje sam upoznao, preko kabineta, nacina predavanja i slicno. Glavna razlika izmedju FTN-a i ITS-a je u tome sto na FTN-u ucis raznorazne informacije od Kulina Bana, tipa urnisu iz matematike (Znam kako mi drugari prolaze i koliko moraju da uce da bi dobili prolaznu), kao i jos mnogo nekih drugih stvari koje ti nece nesto znaciti za taj posao, msm lepo je znati sve i svasta, ali zasto bi ucio nesto ako ne moras i ako ti to nece trebati :) Ja se raspisao ovde, ako nesto treba, pitaj :)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
^^ evo recimo prvi primer gde ce ti matematika i fizika trebati :)
u pravljenju igrica.

Primer:
Nasa igrica, tj ljudi vecinom iz srbije, heroji neki, crtani likovi, 3d naravno, i lik je morao da proceni duzinu luka + neka odbijanja, itd, itd
a da napomenem da je pravljenje igrica 2 najprofatibilnija vrsta programiranja :)

Tako da Zizo, cepaj matu i fiziku,
nauci ih sad dok si mlad, glup, zelen, i pritom smatram da si dodjos xD

:wave:
 

Blackmore

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.03.2016.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne postoji najbolji fakultet....postoji samo najbolji fakultet za vas i vašu potrebu.
Mislim da je iluzorno upisivati ETF, na primer, ako hoćeš da budeš "samo" programer...

Upiši višu i đuskaj...ili tako ITS i slično...ali ako skontaš iks godina kasnije da bi hteo nešto više od toga...pitaćeš se a što nisam upisao...
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Glavna razlika izmedju FTN-a i ITS-a je u tome sto na FTN-u ucis raznorazne informacije od Kulina Bana, tipa urnisu iz matematike (Znam kako mi drugari prolaze i koliko moraju da uce da bi dobili prolaznu), kao i jos mnogo nekih drugih stvari koje ti nece nesto znaciti za taj posao, msm lepo je znati sve i svasta, ali zasto bi ucio nesto ako ne moras i ako ti to nece trebati :)
Izvini za hladan tus, ali C ce sutra da preraste u neki D, HTML5 u neki HTML 11, Python u ko zna sta (i pritom nece biti unazad kompatibilan) ali ce matematika i dalje ostati ista. Jedino sto se u programiranju ne menja je upravo matematika. Sve ostalo je privremeno. :wave:
 

Mr. Green

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.08.2016.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pogledaj kako ti se dopadaju smerovi na PMF-u i FON-u. Mada prednost dajem FON-u, ima dosta devojaka na društvenom smeru, a blizu je i politički faks, pa upoznaj se s ljudima, gradi poznanstva, trebaće ti.
P.S.
Malo matematike nikoga nije ubilo ;)
 
Poslednja izmena:

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Evo, ja sam 96' godiste i upisivao sam fakultet. Upisao sam 2 fakulteta, FTN u Novom Sadu smer Primenjeno Softversko Inzinjerstvo, jer je za smer Softversko inzinjerstvo i informacione tehnologije bilo potrebno minimum 95 bodova, a ja se nazalost nisam bas najbolje spremio za prijemni. U medjuvremenu sam dobio stipendiju na ITS-u, gore pomenutom, i upisao smer Informacione Tehnologije. Moja prva zelja je odmah bila ITS, ali kao stipendista sam morao raditi poseban prijemni koji je bio nesto kasnije, ali morao sam imati rezervni plan tj. FTN u slucaju da ne dobijem stipendiju. Evo me trenutno na ITS-u, poceo mi drugi semestar, polako ulazimo i u svet programiranja, tj. pocinjemo da radimo C, dok sam u prvom semestru od programerskih predmeta imao HTML/CSS kao izborni, kao i Strukture podataka i algoritamsko modelovanje :) Ukratko, za sada mi se svidja kako ljude koje sam upoznao, preko kabineta, nacina predavanja i slicno. Glavna razlika izmedju FTN-a i ITS-a je u tome sto na FTN-u ucis raznorazne informacije od Kulina Bana, tipa urnisu iz matematike (Znam kako mi drugari prolaze i koliko moraju da uce da bi dobili prolaznu), kao i jos mnogo nekih drugih stvari koje ti nece nesto znaciti za taj posao, msm lepo je znati sve i svasta, ali zasto bi ucio nesto ako ne moras i ako ti to nece trebati :) Ja se raspisao ovde, ako nesto treba, pitaj :)
Kako si dobio stipendiju na ITS ?
 

ZiZ0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruka
647
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 4690K
Motherboard:
MSi Z97 Gaming 5
RAM:
Exceleram White 2x4GB + Kingston Fury 2x8GB
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
Dell U2312HM
HDD:
WD Caviar Black 1TB + SSD Samsung Evo 250
Sound:
Kingston HyperX Cloud 2
Case:
Fractal Design XL R2
PSU:
Cooler Master GX 750W 80+
Mice & keyboard:
Sharkoon Darkglider & E-BLUE K729
Kako si dobio stipendiju na ITS ?
Auu ozivljava se tema :D Bio sam Vukovac u srednjoj pa sam jos radio neki prijemni pa su selekcijom odabrali valjda po jednog stipendistu za svaki smer, a ja sam imao cast da budem deo IT-a :)
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Covek moj pulen, kako da ne upadne :D
 
Vrh