• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ucenje programiranja

UnaJ

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,
Naime, skoro sam pocela uciti programski jezik c#, stigla sam do ciklusa, uradila sam veliki broj zadataka, e sad ono sto me interesuje, ako moze neko da mi odgovori, sta je potrebno sve da se zna, kako bih se negde prijavila na praksu?
Hvalaa unapred
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
C# je jako široka oblast. Niko te ovde ne može tačno usmeriti i reći uči ovo, ili uči ono. Jer svaka firma/korporacija/dev team ima svoje potrebe koje se drastično razlikuju. Ako ti išta znači, SQL i .NET su najtraženiji kod nas.
 

UnaJ

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da jasno mi je da svaka firma trazi razlicito, ali kao pocetnik koje osnovne stvari bih trebala znati, čisto da se ne brukam :)
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Pa osnovne stvari. Recimo, da napraviš Win64 aplikaciju (exe file) sa UI-jem gde postoji textbox u kojem ćeš upisati naziv fajla, a klikom na dugme start, da svi fajlovi u postojećem direktorijumu budu arhivirani u CAB format. Bilo bi lepo kada bi mogla da napraviš i progress bar koji prikazuje proces arhiviranja, ili konzolu sa timestamp-ovima gde se prikazuje kompletan proces arhiviranja sa sve imenima fajlova. Exe file mora biti selfcontained, tako da svi runtimes budu u njemu.
 

UnaJ

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Velikooo hvala.
 
Vrh