• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - ROOT LK2.08

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ako hoces app2sd trebas da odes u recovey mod(ako je tel upaljen onda u samdroid tools pa u reboot pa reboot to recovery a ako nije onda drzis volume down,call i end call dugme i drzis dok ti se ne pojavi recovery)kad si usao u recovery udjes u partition sdcard i izaberes da ti napravi dodatnu particiju na kartici(izbrisace ti sve sa kartice)..nakon sto si izabrao neku i sacekao da je napravi treba da restartujes tel...pokreni samdroid tools pa idi na app2sd i ako ti nije obelezeno enable app2sd ti ga obelezi i restartuj telefon..sad je sve programe prebacio na karticu tako da ti preporucujem da instaliras neki home program u system ako kojim slucajem budes vadio karticu da ipak mozes da koristis telefon(ako izvadis karticu gube ti se svi programi sve dok je ne vratis u tel)
elektro svesam uradio uspesno i rutovao samtel pomoglo mi je to sto sam nasao tutorijal zarutovanje ali stari i sve zavrsio jer u novom je preskocen korak kuvanja:eek: samo vezano za ovu pricu gorekad odredim tu particiju i zavrsim sve da mogu da instaliram apk sa kartice kako da vratim tu patriciju jer sam uzeo vecu karticupa mi je sad stara manja za pola giga jer sam je podelio zbog app2sd?:sekira:e rutovanje je super stvar sad imam i live wallpapers i jos dosta toga jedino sto mi se ugasio telefon dva puta zabode i dok ne skinem bateriju nemoze da se upali nadam se da to nece biti cesto
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
elektro svesam uradio uspesno i rutovao samtel pomoglo mi je to sto sam nasao tutorijal zarutovanje ali stari i sve zavrsio jer u novom je preskocen korak kuvanja:eek: samo vezano za ovu pricu gorekad odredim tu particiju i zavrsim sve da mogu da instaliram apk sa kartice kako da vratim tu patriciju jer sam uzeo vecu karticupa mi je sad stara manja za pola giga jer sam je podelio zbog app2sd?:sekira:e rutovanje je super stvar sad imam i live wallpapers i jos dosta toga jedino sto mi se ugasio telefon dva puta zabode i dok ne skinem bateriju nemoze da se upali nadam se da to nece biti cesto
sine ja te nista nerazum sta si ti napisao...pomoglo bi kad bi stavio neki zarez ili tacku...kad napravis particiju tebi se kapacitet kartice sa skladistenje podataka smanjuje zao noliko kolika ti je ext particija...meni nijednom spica nije zabadala tako da neznam sto ti se to desava..
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
uh, ne znam gde ti tacka a gde zarez u recenici... ne kontam sta si sve hteo reci sem da neces da unistis nov fon :P
no, prvo flesujes po tutorijalu za flesovanje I5700, zatim rutujes po tutorijalu za rutovanje I5700 - oba imas na ovom forumu..
zatim odes ovde, registrujes se tamo u prvom postu te teme izaberes od ponudjenog sta sve hoces da imas u softveru i kliknes na dugme Cook.
Dobices da skines arhivu u .zip formatu. Nju strpas takvu u root kartice (bez podfoldera, znaci u koreni direktorijum kartice), udjes u Recovery konzolu (par puta ponovljeno kako se dolazi do iste), ides na opciju Apply any zip from SD i dobices taj .zip sto si skinuo i stavio na karticu. Potvrdis sa Home tasterom i pustis ga da odradi..
Ovo za Samdroid je vec objasnjeno, ali ajd, ponovio sam jos jednom..

I nemas sta da zeznes.. ako telefon ne butuje, tj.butuje ali ne ulazi u sistem, pogledaj post #8 pa ako ni to ne pomaze, ponovo isflesujes telefon pa ga ponovo rutujes..
:wave:
izvini woodoos za zareze i tacke,kralj si majke mi!:sekira:sve sam uradio uz tvoju i pomoc elektro... telefon je potpuno izmenjen bolji je, samo sa live wallpapers zna da zakuca i nece da se upali i radi mnogo sporije tako da ga ne koristim.
SVI KOJI SE PITAJU DA LI DA PRATE TUTORIJALE NA PCAXE NETREBA DA SE USTRUCAVAJU OVI LJUDI SU PROFI!!!!!!!!! HVALA VAM SVIMA:wave:
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sine ja te nista nerazum sta si ti napisao...pomoglo bi kad bi stavio neki zarez ili tacku...kad napravis particiju tebi se kapacitet kartice sa skladistenje podataka smanjuje zao noliko kolika ti je ext particija...meni nijednom spica nije zabadala tako da neznam sto ti se to desava..[/QUOTE

Izvini elektro i ti za gramatiku,zurio sam pa samo bacam slova :) Provalio sam da mi je telefon zabo zbog live wallpapersa ,to mi i uspori telefon.E sad da ti pojasnim proslu poruku:Zbog aktiviranja app2sd formirao sam externu particiju na staroj sd kartici,interesuje me kako da je vratim tu memoriju i da kartica opet bude normalna.Formatiranje ne pomaze.IZVINJAVAM SE JOS JEDNOM SE IZVINJAVAM ZA INTERPUNKCIJU I HVALA TI NA POMOCI I STRPLJENJU:sekira:
 
Poslednja izmena:

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sine ja te nista nerazum sta si ti napisao...pomoglo bi kad bi stavio neki zarez ili tacku...kad napravis particiju tebi se kapacitet kartice sa skladistenje podataka smanjuje zao noliko kolika ti je ext particija...meni nijednom spica nije zabadala tako da neznam sto ti se to desava..[/QUOTE

Izvini elektro i ti za gramatiku,zurio sam pa samo bacam slova :) Provalio sam da mi je telefon zabo zbog live wallpapersa ,to mi i uspori telefon.E sad da ti pojasnim proslu poruku:Zbog aktiviranja app2sd formirao sam externu particiju na staroj sd kartici,interesuje me kako da je vratim tu memoriju i da kartica opet bude normalna.Formatiranje ne pomaze.IZVINJAVAM SE JOS JEDNOM SE IZVINJAVAM ZA INTERPUNKCIJU I HVALA TI NA POMOCI I STRPLJENJU:sekira:
live wallpaperi su ti bespotrebni..nenormalno uspore telefon a i nisu nesto posebno..da bi izbrissao tu ext particiju odes u recovery pa partition sd card i onda odes na delete second partition i pritisnes home dugme da potvrdis komandu(ovim ti se brisu svi podaci sa sd kartice)
 

bolence

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.08.2010.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo uradio sam rutovanje Spice,hvala momci,mnogo dobar tut.
E sad imam par pitanja:
- otkud sad da imam vise mesta na fonu,imao sam slobodno 10mb sad imam 77mb,a formatirao sam samo karticu?
- nisam znao da mora da se "kuva" da bi mogao da prebacim sve programe na karticu,tj.da bi imao samdroid tools,da li postoji neko drugo resenje da se prebace programi na karticu ili je ovo jedino?
- i poslednje,da li mogu sad da ubrzam Spicu i kako?

Hvala svima na odgovoru i samo nastavite sa ovim forumom.Mnogo je dobar.

Pozdrav svima :banana:
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo uradio sam rutovanje Spice,hvala momci,mnogo dobar tut.
E sad imam par pitanja:
- otkud sad da imam vise mesta na fonu,imao sam slobodno 10mb sad imam 77mb,a formatirao sam samo karticu?
- nisam znao da mora da se "kuva" da bi mogao da prebacim sve programe na karticu,tj.da bi imao samdroid tools,da li postoji neko drugo resenje da se prebace programi na karticu ili je ovo jedino?
- i poslednje,da li mogu sad da ubrzam Spicu i kako?

Hvala svima na odgovoru i samo nastavite sa ovim forumom.Mnogo je dobar.

Pozdrav svima :banana:
za samdroid tools treba da imas samdroid mod...
da bi ubrzao spicu za pocetak instaliraj samdroid mod(deodexed,bez dvm arm optimizacije) pa istaliraj samdroid turbo(frozen eclair)..ali moras da razumes da ti telefon nece biti stabilan ko na fabrickom romu...znaci moguca su restartovanja telefona,neki programi nece raditi,razni bug-ovi ali sve to isprave likovi u daljim apdejtovima tako da moras redovno da pratis desavanja na samdroid.net
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
bez dvm arm optimizacije

sta mu ovo znaci?
tj, za sta sluzi?
ja sam ubacio u kuvani rom i nemam nekih vecih problema.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Spica ima Samsung S3C6410 800 MHz CPU koji je drugacije arhitekture od recimo, 528 MHz Qualcomm MSM7200A CPU-a.. Ta optimizacija, koliko sam ja shvatio je zbog razlike tih procesora i njihovih instrukcija... Ne znam tacno, ali trebalo bi da optimizuje rad CPU-a i mozda daje podrsku za 3D drajver..
nemojte me drzati za rec:P
 

bolence

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.08.2010.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
za samdroid tools treba da imas samdroid mod...
da bi ubrzao spicu za pocetak instaliraj samdroid mod(deodexed,bez dvm arm optimizacije) pa istaliraj samdroid turbo(frozen eclair)..ali moras da razumes da ti telefon nece biti stabilan ko na fabrickom romu...znaci moguca su restartovanja telefona,neki programi nece raditi,razni bug-ovi ali sve to isprave likovi u daljim apdejtovima tako da moras redovno da pratis desavanja na samdroid.net
Hhahahahha,hvala Electro,ipak cu ostati na ovom romu.Radi i ovako dobro.
Pozdrav
 

miodrag.r

Banned
Učlanjen(a)
09.10.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Juce sam ubacio novi rom,rutovao telefon,napravio app2sd particiju na kartici.Na telefonu sam imao slobodno oko 110 mb.Danas,kad sam ubacio programe,proverim memoriju,slobodno mi sami 65 mb.U Samdroid toolsu sam stiklirao da sve instalacije smesta na app2sd.Ima li ko ideju gde se izgubilo onih 50-ak mb?Postoji li neki File Manager za Android koji dozvoljava pristup memoriji telefona,a ne samo memorijske kartice ?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
svaka aplikacija ostavlja cache u memoriju telefona prilikom instalacije, tako da se instaliranjem aplikacija ipak gubi i prostor na memoriji telefona.. Ali svakako manje nego kad je app2sd iskljucen..
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
za samdroid tools treba da imas samdroid mod...
Sta ovo podrazumeva?
Imam Samdroidov 2.08 update i pri boot-u mi izbacuje da je Samdroidov, kao i Recovery kada udjem tamo, ali nemam Samdroid Tools.. da li treba ubaciti mod u smislu "skuvati" nesto iz onog Samdroid Kitchen-a ili je dovoljno i ovo sto imam? (mada ocito nije cim nemam STools :rolleyes: )
 

error974

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ROOT + MMS

Primetio sam da nakon rootovanja MMS vise ne radi. Ima li neko resenje?
 

error974

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Skini samdroidtools.apk i instaliraj. To je to.
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
N-tchbl

skines sa interneta Samdroid Tools.apk i instaliras.
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sta mu ovo znaci?
tj, za sta sluzi?
ja sam ubacio u kuvani rom i nemam nekih vecih problema.
nema problema ako nes da instaliras samdroid turbo(neki koji su stavili st preko samdroid moda sa dvm opt. imali su problema pa savetuju da se to nestavlja ali mozes ako hoces..ja nsm ima problema ali kazem neki su se zalili pa reko da bolje da se izbegne problem..
inace dvm arm optimizacija je manje-vise ono sto je voodoons rekao...neke prednosti su....vreme paljenja telefona je negde oko 45-46 sekundi i koji mb vise slobodnog rama.. i malo brze performanse procesora
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Primetio sam da nakon rootovanja MMS vise ne radi. Ima li neko resenje?
Ja nemam, mesecima mi ne radi ni sa jednim SWom posle root-a i niko nema resenje za moj problem i niko mi ne veruje :d

@wucinac:
Kapiram da moje pitanje nije moglo gluplje da bude kad vidim ovaj odgovor :d Hvala, skinucu :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pazi, ako drugima radi mms a tebi ne, ili nisi dobro podesio dobro parametre ili si ubacio neki sw koji ima konflikt. Mada, ja tipujem na prvo..
 

error974

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
MMS

Koliko sam ja ukapirao, MMS mi radi samo ako imam iskljucivo 2 APN-a. Jedan je za Internet ili Wap, i stiklirano je u opcijama APN type INTERNET, a ne INTERNET+MMS. Drugi apn je MMS gde je APN Type MMS. Treci APN koji se pojavljuje po netu nisam stavljao (MMS WAP).
 

skols

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.10.2010.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD II X2 250 & stock cooler
Motherboard:
ASRock M3N78D
RAM:
2 X 2GB DDR3 Kingston
VGA & cooler:
VTX Radeon 5670 512 ddr5
Display:
Samsung 22"
HDD:
2 X 320gb WD
Sound:
Via Integrated
Case:
JNC/ANS RJA 299
PSU:
LC Power 420w
Optical drives:
Neki dvd-rw pioneer
Mice & keyboard:
A4Tech Gamer kb & Gigabyte mouse
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Firefox powered by W7
Other:
LG optimus Pro
Jel imao neko problem da posle rutovanja i pokretanja app2sd aplikacije,posle nekog intervala (dan,dva,2 nedelje,nema pravila) posle restarta telefona izbaci gresku da ne moze da pokrene programe koji su na kartici?Nekad se desi i da ne vidi karticu memorijsku,tj programe na njoj.
Probano sa 2 verzije softvera i poslednjim rutom za Spicu LK 2.08,kao i sa 2 microSD kartice.
 

enkelad

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.10.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nisam siguran da razumem dobro ovo oko pravljenja particije, koja je preporucljiva velicina pravljenja druge particije za karticu od 8gb?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ta druga particija je iskljucivo za app2sd i mozes je staviti koliko hoces.. mislim da je min.u recovery konzoli 384MB sto je sasvim dovoljno za gomilu aplikacija..
 

enkelad

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.10.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok, upadoh u boot loop.

da li se u recovery mode ulazi dok ide boot animacija, jer se nista ne desava kada pritinem call, end call, vol down... ili mu izvadim bateriju pa onda recovery mode?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
u recovery se ulazi na ugasen fon ;)
skidaj bateriju i ponovo.. :P

stiskas volume down, slusalicu i dok drzis ta dva stisnes i paljenje i drzis sva tri dok ne dobijes recovery
 
Vrh