• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

alexandar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.12.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako da dodjem do efs foldera,nv_data.instalirao sam par root explorera ali oni nemaju pristup efs foldera.Odradjen je root na telefonu ?
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ako je odradjen root, Root Explorer mora imati pristup do svakog foldera...
gledam kod sebe, nemam EFS folder u root-u sistema... pretraga unutar mog filesistema nije dala rezultata za "efs"
 

rocky_ok

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.01.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
....duže vreme pratim ovaj forum i dosta mi je pomogao da unapredim svoj samsung gt i5700....hvala ljudima na tome....sada me interesuje sledeća stvar....
...skinuo sam PES2012 i on radi ali usporeno :(...slika je perfektna bez bagova...ali kao da nije dovoljno brz telefon da bi sve glatko islo...da li to ima veze sa 3d drajverima...jer predpostavljam da nije do brzine procesora jer mi radi na 1066mhz :D....malo me nervira da ovaj telefon ne može da potera glatko pes2012, a onaj iz telenora one touch gura bez prolema igru a cpu mu je 600MHz...
...da li može neko da mi objasni u čemu je problem...i koji je 3d drajver za gt i5700 najbolji....hvala unapred :wave:
 

sladjan

Newcomer
Učlanjen(a)
14.02.2012.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, igrao sam se malo sa svojim GT-I5700 ovih dana i instalirao CM 6.1.1 alpha 8.3 i Yonip kernel cfs v12b i sve radi perfektno, na mom fonu čak i najbolja kombinacija. E sada imam samo jedan mali problemčić sa End Call (crvena slušalica) dugmetom. Standardno bi trebalo da prekine vezu ili da se vrati na početni ekran a kod mene zaključa ekran kao dugme sa strane za zaključavanje. Da li postoji način da se to vrati u normalu i kako jer nikako da provalim sam.

Unapred hvala, pozdrav.
 

diksipiksi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.02.2012.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Planiram da flesujem samsung I5700 sa 1.5 na 2.1 android ali nema firmware :eek: pomoc bi bila dobrodosla :wave:
 

Sashabgd84

Newcomer
Učlanjen(a)
22.04.2012.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, igrao sam se malo sa svojim GT-I5700 ovih dana i instalirao CM 6.1.1 alpha 8.3 i Yonip kernel cfs v12b i sve radi perfektno, na mom fonu čak i najbolja kombinacija. E sada imam samo jedan mali problemčić sa End Call (crvena slušalica) dugmetom. Standardno bi trebalo da prekine vezu ili da se vrati na početni ekran a kod mene zaključa ekran kao dugme sa strane za zaključavanje. Da li postoji način da se to vrati u normalu i kako jer nikako da provalim sam.

Unapred hvala, pozdrav.
Molim te interesuje me da li ti na tom ROM-u sve radi...mislim kamera 3 MP, da li je brz, ostaje mu dovoljno RAM memorije da ne koči... dobra kalibracija...itd? Jesi li uspeo da resis to pitanje sa crvenom slusalicom? Ja sam na Huawei U8110 imao isti problem i menjao sam u nekoj skripti gde su komande za dugmad, komandu za dugme...Ako ti znači nešto mislim da mogu da ti nadjem link kako je to izgledalo...
Zanima me i da li neko zna koji je najnoviji i najbolji 2.1 Eclair rom za i5700?
Veliki pozdrav za VOODOONS :-)
 
Poslednja izmena:

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, igrao sam se malo sa svojim GT-I5700 ovih dana i instalirao CM 6.1.1 alpha 8.3 i Yonip kernel cfs v12b i sve radi perfektno, na mom fonu čak i najbolja kombinacija. E sada imam samo jedan mali problemčić sa End Call (crvena slušalica) dugmetom. Standardno bi trebalo da prekine vezu ili da se vrati na početni ekran a kod mene zaključa ekran kao dugme sa strane za zaključavanje. Da li postoji način da se to vrati u normalu i kako jer nikako da provalim sam.

Unapred hvala, pozdrav.
U programu Spare Parts imas opciju "end button behavior" pa tamo probaj da namestis kako ti odgovara.
 

gigamg

Newcomer
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav! Nov sam ovde medju android uređajima pa imam jedno pitanje a neću da ponovo oživljavam staru temu.
Naime, nabavio sam samsung i5700 i pukim guglanjem, naleteo sam na vaš tutorijal oko flešovanja.
Ispratio sam ga i bio je uspešan ali s`tim da firmware lista nije sadržala nijedan validan link.
Izguglao sam negde taj i570exxJH7 firmware i skinuo ga.
Prateći uputsvo za flešovanje odinom sa vašeg tutorijala uspeo sam da ga flešujem iz prve ali sada mi se javio problem.
Naime, firmware je bio default german pa sam prebacio na engleski nekako ali glavni i najveći problem je ostao a to je da uopšte nema signala. Očita karticu (mt:s) ali prijavljuje "No Service". Vadio sam i karticu i palio ga bez nje i ponovo sam ubacivao karticu i opet nema signala. Sve ostalo, koliko vidim radi ali signal nikako. Nadam se da vam neće biti mrsko da mi pomognete u rešavanju ovoga problema. Hvala!
 

gigamg

Newcomer
Učlanjen(a)
03.12.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uf! Rešio sam problem. Jednostavno, telefon nije kao svi moji dosadašnji se automatski zakačio za mrežu operatera pa sam morao manualno da izaberem željenu mrežu. Sad radi normalno!
Hvala u svakom slučaju!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Posle flesovanja je dobro uraditi hard reset sifrom
*2767*3855#



Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
 

daredevil

Newcomer
Učlanjen(a)
06.10.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
vracanje na original firmware / stock

Koja je procedura vracanja na original firmware i da nebude root-ovan uredjaj ( spica )?
 

n0p3zz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-6300/CM Hyper 212+
Motherboard:
Asus M4A89GTD PRO/USB3
RAM:
Patriot 2x2gb 1600Mhz
VGA & cooler:
SAPPHIRE R9 270 Dual-X
Display:
Samsung 2433bw 24'
HDD:
Samsung SSD 850 Evo 250Gb\Western Digital Black 1Tb
Sound:
Creative Sound Blaster
Case:
Codegen Briza modded
PSU:
Codegen 480w
Optical drives:
Who needs this?!
Mice & keyboard:
A4tech Vloody v7m mouse A4tech x7 keyboard
Internet:
SBB 60mb
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro x64
Other:
Meizu M2 Note\CM 12.1 stable

soni13

Newcomer
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ljudi ja imam problem sa skidanjem fw.. kad kliknem da skinem pojavi mi se neki ilid setup pa ne znam sta da radim...
 

soni13

Newcomer
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa nema ni tamo :D pise da ne postoji :D
 

soni13

Newcomer
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
izgleda da mi nije sudjeno :D ne mogu da nadjem i dzaba :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
www.sammobile.com pa se registrujes i nadjes u Firmware sekciji tvoj telefon i skines poslednju verziju...

Послато са HTC One X користећи Тапаток 2
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Moze, sve sem leshak kernela...

Послато са HTC One X користећи Тапаток 2
 

nemam pojma

Newcomer
Učlanjen(a)
05.01.2014.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
trebala bi mi pomoc,ako moze :)

evo dobio sam galaxy spicu,pa sam ga update na 2.1(kernel verzija 2.6.29 root@se-s601 ) veze nemam sta je sve ovo :cool:

zamolio bih nekog da mi objasni kako cu uradit root, pokusavam kako sam procitao na postovima,al mi na ekranu izbaci mobitel i trokut i ako zna neko link od neke novije verzije softvera da mi posalje,i to pokusavam sa postova,al su svi izbrisani.

inace mrtvi sam duduk sto se ovoga tice,citam postove,al malo sta kontam :rolleyes:
 

Neca11091

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zanima me da li na samsung galaxy spica kada ga root-ujem na poslednji kernel 2.1 sistema da li ce da ima google play ili android market
Hvala unapred
 

Ултра

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2010.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam jedno pitanje za voodoons a moze i ostali koji se razumeju,imam spicu i dalje,medjutim baterija ne izdrzi ni 8 sati,sve sam pokusao pa cak i nova baterija i isto se ponasa,znaci pazite nije do baterij jer ista baterija na drugoj spici radi odlicno,promenio sam rom,iz recovery sam sve formatirao,zaista ne znam sta je u pitanju,telefon je i dalje ispravan.Dali ste culi za ovakve slucajeve?i sta da se radi,e da,ako se slucajno telefon sam iskljuci mucim muku da ga ukljucim,izlaze neke prvo linije na displeju dok se ne zagreje malo,ali kazem to samo ako se isprazni do kraja baterija

I romove sam neke promenio i isto
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zanima me da li na samsung galaxy spica kada ga root-ujem na poslednji kernel 2.1 sistema da li ce da ima google play ili android market
Hvala unapred
ako ne brises te .apk iz sistem particije, nema razloga da izgubis market...

Imam jedno pitanje za voodoons a moze i ostali koji se razumeju,imam spicu i dalje,medjutim baterija ne izdrzi ni 8 sati,sve sam pokusao pa cak i nova baterija i isto se ponasa,znaci pazite nije do baterij jer ista baterija na drugoj spici radi odlicno,promenio sam rom,iz recovery sam sve formatirao,zaista ne znam sta je u pitanju,telefon je i dalje ispravan.Dali ste culi za ovakve slucajeve?i sta da se radi,e da,ako se slucajno telefon sam iskljuci mucim muku da ga ukljucim,izlaze neke prvo linije na displeju dok se ne zagreje malo,ali kazem to samo ako se isprazni do kraja baterija

I romove sam neke promenio i isto
iskljuci radio, stavi ga u Airplane mode da vidis da li ti radio prijemnik vuce struju...
negde neki leak postoji, sistemom eliminacije ces doci do uzroka.. da li sve ostalo radi kako treba?
 
Vrh