• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

Ултра

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2010.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Па за то ти не треба роот.Узми нађи програм зроот,па роотуј ако желиш само то.
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Super. Sad cu da potrazim, a kako da ga ubacim da ga odpakujem, pa na sd karticu ili...
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sve sam tako uradila. Pozuti, mislim da pise port 4. Ne mogu da verujem, flesovanje sam uradila za bukvalno 5 min. Nego ja to radim zbog live wallpepera. Jel postoji mogucnost da se to sredi bez roota i kako? Ne znam ni sta mi treba za to.
Pazi da ti kažem nešto ako imaš Spiku nemoj da se trudiš zakucava telefon sa Live wallpaper cak ksd ugasi ekran nece da upali dok ne skinem bateriju i restartujem.
govorim o onom sa lišcem i vodom
:(
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Volela bih ipak da probam. mozta je to problem samo sa tim. Ako moze neko neka mi objasni sta treba da ubacim i kako? Hvala unapred. Inace onaj zroot nisam nigde nasla. Ono sto ima nema pass za raspakivanje. Ima li neki drugi program i kako se podesava telefon?
 

Ултра

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.05.2010.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Уфф.Катарина теби треба поптуно све од почетка...:(
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
z4root download

Ako ti staje na Setup connection, definitivno ti nesto drzi USB port.. Moras ugasiti KIES ili Samsung New PC Studio dok koristis Odin. Takodje u Task Manageru, jezicak Process proveri da li je ukljucena neka aplikacija koja moze zauzimati USB.. Takodje, povadi nepotrebne USB uredjaje sa kompa. Neki su imali isti problem dok su imali uboden neki USB flash disk ili USB BT dongle ;)
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti puno voodoons. Instalirala sam z4root uz pomoc nekog instalera sa marketa. Kazi mi molim te kako sad da pokrenem te live wallpapere? Kada sam ga aktivirala isla sam na permanent root. Telefon se rebootovao i sad imam u meniju ikonicu superuser i to je to. Sta sad? Izvinjavam se unapred svima vama koji znate dosta, sto ja ne znam nista.
 
Poslednja izmena:

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti puno voodoons. Instalirala sam z4root uz pomoc nekog instalera sa marketa. Kazi mi molim te kako sad da pokrenem te live wallpapere? Kada sam ga aktivirala isla sam na permanent root. Telefon se rebootovao i sad imam u meniju ikonicu superuser i to je to. Sta sad? Izvinjavam se unapred svima vama koji znate dosta, sto ja ne znam nista.
opusteno ni ja nisam imao pojma (mada ni sad nisam mnogo bolji) za sve sam i japitao .
Woodoo mag sve reši :)
Z te pokretne pozadine samo drzic duze na mestu na ekranu gde nemas ni jednu ikonu on ti otvori prozor u kojima mozeš na tim osnovnim ekranima da menjas Gedžete pozadine i LIVE wallpaperse,treba probati mozda tebi i nece blokirati fon ali da ga dosta uspore to je neminovno i žderu bakteriju :):rotf:
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ево шта ћеш да урадиш,најновији,стабилан брз а ето убавује се преко одина, скини тар (I570EXXCM83v4R1.zip)

http://forum.samdroid.net/f53/cyanogenmod-6-1-1-spica-alpha8-3-one-package-odin-3-95-3-98-4-03-a-3988/
Ultra imaš li ti Srpski na Cyanogen Modu?
hvala ti za linkove upalilo je sve bez formatiranja one app2sd particije.Iskreno nemam pojma šta se desilo ali nekeaplikacije rade neke ne:banana:
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma nemam ja pojma sta sam radila. Nasla sam neka tri live wallpapera i ubacila na sd karticu, pa sam uz pomoc tog programa sa marketa instalirala. Kad ih instalira ponudi opciju open i done s tim sto je open zatamljeno. Ne mogu da otvorim i nema ih nigde u telefonu. Kako se koristi ovaj z4root i jel treba neki poseban program preko kojeg bih ubacila te wallpapere? znam da treba kada pritisnem na wallpapers da mi se pojavi live wallpaper, ali ja to nemam.:rolleyes:
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E ovako. Rootovala sam telefon. Trebalo je samo u odinu da pritisnem reset prvo. Kako sad da imam te proklete live wallpapere? Sta treba da instaliram? Procitala sam negde da oni ne rade na nekom pantheonu kaze da moras da imas neki homelucher ili tako nesto. Jel moguce da je to toliko komplikovano? Skinula sam live wallpapers.zip, ali ne mogu da instaliram posto onaj rom manager ne radi na mom tel i nije za ovaj model.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Potrebno je pre svega da instaliras neki drugi launcher, Launcher Pro, ADW Lancher, Go Launcher i sl i postavis ga kao default launcher.. U pravu si, na Samsungovom Pantheonu ne rade LW
Zatim treba da instaliras Live Wallpapers.apk i neki Live Wallpaper sa marketa. Zatim, odes u podesavanja pozadine i izaberes Live Wallpapers..
 

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam Podesen Launcher Pro, Instalirala sam Live Wallpapers.apk i dobila u wallpaperima live wallpapers, ali kada hocu da podesim neki live paper dobijam onu poruku force close. Jel kod mene slucaj sa tim Pantheonom? Evo sta sam jos nasla na netu, ali ne znam da udjem u to
1. Put Wallpaper ****er to /system/app!
2. Download this libs lib.7z unpack and put to /system/lib
3. Restart
Skinula sam ovaj lib, ali ne znam da udjem u sistem.
 
Poslednja izmena:

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Za ulazak u sistem ti treba recimo Root Explorer,
Potrazi Root Explorer .apk preko google-a i izbacice ti link za download ;)
Onda tamo prekopiras te libs mada je to neki zastareli postupak secam se i ja toga,
Trebalo bi da je na novijim sistemima (romovima) to samo po sebi sredjeno :eek:

edit: prosla sam i ja kroz taj "pakao" instaliranja wallpaper-a i znas sta?
okacila jedan videla koliko je to smor na spica-i i obrisala, koci se, jede bateriju i nije vredno
nikad vise nisam stavila, tako da.. ako bas imas neizdrz onda radi sve ovo ali nije vredno :)
jos nesto, sa Froyo CyanogenMod-ovima nema tog legovanja sa live wallpaper-ima a i dobijes ih po difoltu,
tako da, ako ne uspes nista, lepo se ti prebaci odmah na Froyo, pusti 2.1 Eclair i imaces wallpaper-e uredno "fabricki" i bez zastajanja :)
 
Poslednja izmena:

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa bolje da uradim ovo drugo, ako je bolje. jel mozes malo da pojasnis ovaj tvoj savremeni postupak. Sta je sad taj Froyo CyanogenMod i 2.1 Eclair?
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
:) 2.1 Eclair je verzija Androida koju sada ti imas,
CyanogenMod je ne-oficijalna 2.2 Froyo verzija Androida za nase drage Spica uredjaje, posto se zvanicna verzija nikada nece pojaviti, ali ne boj se, odlicno radi.

Kako da to uradis?
Ako vec imas 2.1 Eclair i root-ovala si ga na ovaj nacin, odnosno imas 2.08 ili neki vec 2.xx kernel,
Onda mozes ubaciti i CyanogenMod odavde i osveziti svoj telefon :)

Ako si znala da ubacis 2.1 Eclair i root-ujes telefon ni ovo ti nece biti tesko, jos je i lakse,
Sve sto treba da uradis je da skines taj .zip sa gornjeg linka, kopiras iz kompa na SD karticu,
Udjes u Recovery konzolu telefona
(to ces uraiti tako sto ces ga ugasiti, drzati u isto vreme VolumeDown dugme + taster za javljanje + taster za prekid veze na telefonu, tim redosledom, telefon ce sam uci u Recovery)
Onda tamo odes u Apply any ZIP from SD Card,
Pronadjes fajl koji si skinula i kliknes na njega i cekas par minuta dok telefon to sam sve ne odradi,
Onda se vratis u glavni Meni Recovery-a i ides na Wipe.. pa izaberes Wipe data/cache,
Zavrsis to i Voila - ides na Reboot to system i imas Android Froyo 2.2 na svom telefonu na kome ima Live Wallpaper-a a da nista ne ceprkas jer su vec ubaceni :)


PS:
Ovaj postupak ce ti obrisati sve podatke sa telefona pa uradi prvo neki Backup obavezno!
 
Poslednja izmena:

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
aaaaaaa! Hvala ti! Eto ni kriva ni duzna imam 2.2 verziju
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
I ja sam probao Wallpapere, i odmah ih sklonio... nisam nesto odusevljen :), a nekako mi se cini da jedu Spica-ine resurse
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
aaaaaaa! Hvala ti! Eto ni kriva ni duzna imam 2.2 verziju
Sjajno, cestitam i drago mi je da sam bila od pomoci, sad mozes da uzivas :)
I ne zaboravi: moze jos toliko toga da se poboljsa/ulepsa/popravi ;)
:wave:
 
Poslednja izmena:

katarina

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni telefon radi normalno. Doduse nece da mi ucita live wallpapere koje instaliram sa sd kartice. Ucitava do besvesti i nista, ali nema veze ima ih dosta i u marketu, a oni rade odlicno. Sto se tice poboljsanja uvek sam za, ako imas neki predlog.
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Radi svakako ali zapamti - Spica uvek moze bolje :D ako se igras sa njom.

Imam par predloga koji ce ti svakako (dodatno) poboljsati rad tog Cyanogen-a a koje je testiralo i uspesno koristi nas nekoliko manijaka :)
1 - Novi kernel mozes skinuti ovde - http://www.speedyshare.com/files/26409541/krnl-ckMod.cfs.010A_4_.zip
2 - Poboljsani 2d/3d drajveri su ovde - http://www.speedyshare.com/files/26409577/CM_a8.2_videopatch_build.prop_3d2d_drivers_uriels_v3_update_4_.zip
3 - Novi drajveri za senzore i kompas su ovde - http://www.multiupload.com/OLOA1ZN157

Sva tri lepo skines, sve su .zip fajlovi, bacis na SD i opet udjes u Recovery i apliciras ih isto onako kao i Cyanogen preko Apply any zip,
Ne treba posle toga da radis nikakav wipe, dakle, samo instaliras ovo :)
Dobices jos i brzi telefon + ce battery life biti poboljsan zbog ovog poslednjeg a i neces imati problema sa senzorima (orijentacija ekrana, kompas i tako to..)

Ako bude jos nesto, bacim ;)
 
Poslednja izmena:

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Spisak FW-ova (ovo ce se stalno update-ovati ):
I570EXXJD1 - 2010 April
I570EXXJD4 - 2010 April
I570EXXJE1 - 2010 May
I570EXXJE2 - 2010 May
I570EXXJE4 - 2010 May

Pozdrav svima, koji od ovih romova ima srpski? I koji vam se pokazao kao najbolji?
Zna li iko šta ide nakon poslednjeg u ovom nizu koji je poslednji izašaovaljda je taj i nabolji i najmanje bagovit pa ako nekozna molio bi za linkako nije problem
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zna li iko šta ide nakon poslednjeg u ovom nizu koji je poslednji izašaovaljda je taj i nabolji i najmanje bagovit pa ako nekozna molio bi za linkako nije problem
Spisak FW-ova (ovo ce se stalno update-ovati :)):
I570EXXJD1 - 2010 April DOWNLOAD*
I570EXXJD4 - 2010 April DOWNLOAD*
I570EXXJE1 - 2010 May DOWNLOAD*
I570EXXJE2 - 2010 May DOWNLOAD*
I570EXXJE4 - 2010 May DOWNLOAD*
I570EXXJH6 - 2010 Avgust DOWNLOAD*
I570EXXJH7 - 2010 August DOWNLOAD*

*Ukoliko neka od RAR arhivi koju skinete sa ovih linkova trazi lozinku, probajte sa:
samsung-firmwares.com
samfirmware.com
:wave:

:sekira:
 

exer

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.11.2010.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Fles Spice

Ima li neko iz NS ko bi mogao da mi odradi fles spice, posto sam probavao ali nece,tj. ne znam.. :)
 
Vrh