• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Jedno pitanjce (opet) :D
Posto je uradjen backup u recovery-u,
Krecem da flashujem telefon sada novim romom i kako bih vratila podesavanja i sve sto je na bekapu,
Da li bekap fajl "pda_Backup_20100919-1704.tar" ucitavam odmah prilikom flash-a u polju "pda",
Ili najpre flashujem PDA fajlom iz arhive u kojoj je novi rom .. pa onda kad odradi flash ponovo pokrecem odin i ubacujem ovaj backup?!

Ukoliko je ova druga opcija odgovor, kako?! Sta stoji u ostalim poljima i da li ulazim opet u download mode ili recovery?! :zbun: :D
 
Poslednja izmena:

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jedno pitanjce (opet) :D
Posto je uradjen backup u recovery-u,
Krecem da flashujem telefon sada novim romom i kako bih vratila podesavanja i sve sto je na bekapu,
Da li bekap fajl "pda_Backup_20100919-1704.tar" ucitavam odmah prilikom flash-a u polju "pda",
Ili najpre flashujem PDA fajlom iz arhive u kojoj je novi rom .. pa onda kad odradi flash ponovo pokrecem odin i ubacujem ovaj backup?!

Ukoliko je ova druga opcija odgovor, kako?! Sta stoji u ostalim poljima i da li ulazim opet u download mode ili recovery?! :zbun: :D
zavisi koji bekap je odradjen.ako je samdroid backup onda preko odina(pise i pre i posle bekapa da treba da se flashne preko odina)
ako tar backup onda treba u recovery-u ici na tar backup/restore i ici na restore
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Radjen je iz recovery-a i dobijen fajl sa PDA prefiksom i .tar ekstenzijom,
flesnuh novi rom i novi 2.08 update i pokusah preko recovery-a, s obzirom da je .tar fajl.. ali nece,
kaze "Cannot restor from .tar file" :|
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ako je pravljen iz recovery-ja a ima PDA u sebi to je za ODIN... Za vracanje iz recovery-ja, backup fajlovi imaju imena:
Kod:
Backup_20100908-202621_Sys.tar
Backup_20100908-202722_Data.tar
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Uspela, Odin je resio stvar skontah d aje ipak za Odin,
Flash pa root pa .ops + bekapovani PDA[lalala].tar - sve je ponovo tu :d
..valjda dobijem ono sto sam trazila svim ovim - bolij battery life i slanje MMSa koji nikako nije hteo da proradi. :eek:

Hvala :)
 
Poslednja izmena:

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
....aha .. i sad se vratio stari rom sa apliciranim ovim tar fajlom iz odina, lol ! :d
odustajem za veceras :d
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Bitno da imas bekap pa da mozes da se vratis.. Sad mozes malo da se igras :)
probaj ovo
  1. Odradi TAR Backup iz recoveryja...
    1a. Backup system
    1b. Backup data
  2. Flash iz ODIN-a zeljenog fw-a
  3. Root LK2.08
  4. Restore from recovery - Restore DATA
 

dado0502

Newcomer
Učlanjen(a)
26.08.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav.
Treba mi pomoc oko flesovanja.
Sve sam uradio po tvom uputstvu.
Instalirao drajvere,New PC Studio,skinuo softver sa linkova koje si postavio.....Medjutim cim ugasim telefon i stavim ga u Download mode,nista se ne desava. Uopste mi ne registruje telefon u Device Manageru. Prikazuje drajvere i aparat tek kada je ukljucen.
Zbunjen sam.
Help please
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Bitno da imas bekap pa da mozes da se vratis.. Sad mozes malo da se igras :)
Worked like a charm! :)
Konacno, sve je brze i "smooth" samo mms nikako da proradi ali neka,
A izigrah se za sve pare, popio je cetirii roma za jedno vece :d

@dado0502

To se sinoc desilo i meni u par navrata,
Brisanje Samsung studia i drajvera pa ponovno instaliranje, restart kompa i vadjenje/vracanje baterije u telefon su resili problem :)
+ ugasi antivirus program pre nego sto krenes da radis flash, ugasi Samsung PC studio i sve procese koji eventualno zauzimaju USB portove u Task Manageru kompjutera, trebalo bi da radi nema razloga da ne radi :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Prepravicu u tutorijalu, u principu Samsung New PC Studio samo pravi probleme a ne sluyi nicemu sem da se dobiju drajveri preko njega..
Samsung KIES je mnogo zahvalnije resenje...
 

dejan

Newcomer
Učlanjen(a)
22.09.2010.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zahvaljujem se voodoons za uputstvo prilikom flashovanja!
Flesovao sam ga pre mesec dana na firmwares I570EXXJD1 iz aprila, sve je radilo sem gprs i mms.
Sada sam ubacio I570EXXJE4 iz maja 2010.-Radi sve!
samo sam morao da ga vratim na fabricka podesavanja posle flesovanja posto imenik nije hteo da pokazuje imena, inace to mi se isto desilo i sa aprilskim firmerom. Inace flesovanje mi je trajalo citavih 4 minuta!
Imao sam samo problem da ga stavim u download mod :-) posto mi je usb bio prikljucen na telefon. Znaci pre stavljanja USB stavite telefon u u download mod (da ne gubite vreme ko ja!:-)

Pozdrav za sve!

Imam samo jedno pitanje, kako se radi flash kad ima samo jedan fajl u firmeru npr, ovom zadnjem? i ima li on neke prednosti u odnosu na ovaj majski. i koje su?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kad je u pitanju samo jedan fajl, procedura je prakticno ista, samo je bitno da se cekira polje One package u gornjem levom uglu ODIN-a.
U polje OPS se stavlja OPS fajl kao i pre..
U BOOT, PHONE, PDA, CSC se ne stavlja nista - veoma bitno je da su putanje prazne.
U polje One package se stavlja putanja do tog jednog fajla..

u JH6 arhivi se nalazi i neki .DLL fajl. On ne znam cemu sluzi, ja sam ga raspakovao u folder gde je odin i gde su mi OPS i TAR fal ;)
 

minickg

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja imam sledeci problem.

Odradio sam kompletnu proceduru i telefon radi super. Medjutim ima par nebuloza od kojih trenutno mogu da se setim samo jedne, a to je : :)
- kada idem na Messaging - New message uopste ne znam kako da dodam osobu iz imenika kojoj trebam poslati poruku.

Ujedno da kazem meni najveci problem tokom celog postupka je bio to sto nisam iskljucio Samsung New PC Studio a prethodno sam konektovao telefon u ovaj mod. Pokusavao i pokusavao i pokusavao i na kraju eto problema. Znaci obavezno iskljuciti Samsung New PC Studio .
 

bojanchilo

Newcomer
Učlanjen(a)
03.08.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala Voodo za detaljna uputstva za flash.Bilo mi je malo frka ali se sve zavrsilo bez vecih problema,sad samo da vidimo kako ce da radi.
Jos jedno pitanje,sta se dobije rootovanjem i jel to mora da se radi?
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Ja imam sledeci problem.

- kada idem na Messaging - New message uopste ne znam kako da dodam osobu iz imenika kojoj trebam poslati poruku.
To je problem stock Message aplikacije,
Jednostavno opcija za dodavanje kontakata u New Message panelu ne postoji sto je jako glupo, i jos jedan (od mnogih) razloga za instalirati neku drugu aplikaciju za baratanje sa sms-om. Ja koristim Handcent i uz brdo drugih opcija i podesavanja, radi i ovo sto u stock Message aplikaciji ne radi :) Nije ni cudo sto je u kuvanim romovima stavljaju kao default aplikaciju za poruke jer za razliku od ove "fabricke" zaista radi posao.. i mnogo vise od toga, personalizacija je neverovatna :)
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Kako nema klikneš tamo gore na "to" i kucaš slovima kome hoćeš da pošalješ i on će ti ponuditi da izabareš kontakt koji želiš.
 

lukadane

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.07.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da li je ov ok

i flash i root sam
sve je bilo ok
ali imam
pitanje
kada kucam *#1234#
dobijem
PDA I570EXXJH6
PHONE I570EXXJD1
CSC I570EDBTJH4

da li je to ok
 

ISS

Newcomer
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core 2 Duo T5800 @ 2GHz
RAM:
4 GB DDR 2 @ 800
VGA & cooler:
Ati mobility radeon HD 3470
OS & Browser:
W7 Ultimate x64
Pozdrav svim clanovima ovog foruma, detajno sam iscitao vise tema ovog foruma, pogotovu ovu o flesovanju I5700, buduci da imam pomenuti telefon.

Zahvaljujem clanu voodoo i svima drugima koji su pomogli clanovima koji imaju problem ( ili su imali ) prilikom flashovanja ovog zaista dobrog telefona.

S obzirom da sam i ja pristupio flashovanju sa W7 x64 bit bez problema ( jedino instalacija drajvera je bila malo poduza i morao sam da iskoristim shifru za ukljucivanje modema na telefonu, s obzirom da ga W7 nije mogao drugacije prepoznati ) sa verzijom XXJH6 i ono sto mogu reci, nakon koriscenja 1.5 verzije, je da......sam se iskreno razocarao. Naime, primetio sam da mi je sa ovom verzijom ( i nakon uspesnog flashovanja ) telefon imao slabiji signal mreze ( nije zakljucan za bilo kog provajdera ), da je drasticno usporio u odnosu na 1.5 verziju u originalu i da sam ( povrh svega ) dobio 3 tone krajnje nepotrebnih aplikacija, koje koliko sam shvatio, ne mogu izbrisati jer dolaze sa novim OS-om tj 2.1 firmware-om izuzev da se isti root-uje ( cega bih se licno klonio, jer nisam zahtevan korisnik...BT,WiFi, GPS mi je sasvim dovoljno...jedino me je na 1.5 nervirala tastatura koja je malo " zaostajala " za mojim kucanjem i kao da se premisljala sta sam sve otkucao ako bih brze tipkao ) i da mu je sam interfejs menija ( meni licno ) mnogo konfuzniji. Da napomenem da je imao i za 20mb manje rama ( gledano preko advance task killer-a, verovatno zbog vishe aplikacija ).

Da li iko moze da uploaduje originalan 1.5 firmware ( sto se mene tice, moze i da nema srpski jezik, nikad nisam isti drzao na mobilnom telefonu ) i da me uputi koji .ops fajl da koristim ( _jc3 ili klasican .ops ) ? Video sam da je jedan clan uploadovao originalan firmware, ali nisam mogao da ga downloadujem, cak i nakon registracije na sajt gde je isti " okacen ".

Unapred zahvalan

ISS

PS:

Da dodam josh da nisam mogao da prebacim kontakte sa SIM kartice ( nije zakljucana ), ni hard reset nije pomogao.
 
Poslednja izmena od urednika:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@lukadane, sve je ok.. fw se sastoji iz vise delova a verziju fw-a oznacava najnoviji deo (PDA deo je JH6 - pa je ceo fw JH6 iako je PHONE deo JD1 a CS deo JH4)

@ISS, slobodno rutuj telefon, to je 3 min posla a otvara ti mnogo korisnih mogucnosti. Moja preporuka je da posle ruta odradis i Samdroid mod, gde sam "skuvas" rom sa onim sta ti je potrebno. Sve sto ti ne treba mozes izbaciti preko, recimo Root Manager-a ili neke druge aplikacije a opet, za to ti je potreban root ;) Posle root-a, Samdroid moda i par patcheva koji postoje na Samdroid forumu, Spica postaje veoma brz telefon :)

:wave:
 

ISS

Newcomer
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core 2 Duo T5800 @ 2GHz
RAM:
4 GB DDR 2 @ 800
VGA & cooler:
Ati mobility radeon HD 3470
OS & Browser:
W7 Ultimate x64
Zahvaljujem na brzom odgovoru voodoons

Iskreno, ti me upravo " napljuva " xPPPP sa nekim android stvarima ( ovo mi je prvi " smart " telefon i posedujem ga svega 4 dana ). Bacio sam oko na temu za kuvanje roma, pathovanja i slicno.....mozda nekad u buducnosti to odradim, ali jednostavno nisam zahtevan korisnik niti me je briga sto mi telefon ne radi svetlosnom brzinom, samo mi je 1.5 firmware koji je meni imao bio mnogo bolji interfejs ( imao je prikaz 3G,2G mreze H i E indikatore mreze, odnosno EDGE i HSPDA i slicno ) i manje aplikacija. Sa druge strane, voleo bih imati i originalan 1.5 firmware za " nedaj Boze ".

Ipak ovo sto navodish je za persone koje vole prckati detaljnije sa samim telefonom, koji uistinu jeste fantastican po spektru mogucnosti kada se malo " prepravi ". Meni je fon, samo fon, za ostale stvari imam laptop ( nadam se da me razumesh ), ali ako mogu vec birati, izabrao sam pomenuti telefon :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pa, pazi, u principu, sve to odradis samo jednom, uzima 15-20min vremena.

Ovde imaju sve verzije FW-a dosad koje su izasle pa i 1.5.
Na toj stranici upravo i pise koji se OPS fajl koristi, da li stari ili novi (_jc3) i uvek ga mozes vratiti na 1.5 mada mislim da nema smisla..
 

ISS

Newcomer
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core 2 Duo T5800 @ 2GHz
RAM:
4 GB DDR 2 @ 800
VGA & cooler:
Ati mobility radeon HD 3470
OS & Browser:
W7 Ultimate x64
Zahvalan sam ti na ovim informacijama i linku, verovatno cu se upustiti u detaljnije proucavanje kada me telefon bude smorio u jednom trenutku x) ili kad bude bio " svez za promeniti ", te se mozda i predomislim jer mi se svidi neko " kuvanje I5700 " :)

Hvala ti neizmerno, ako budem dolazio u NS imas pice od mene ( prethodno cu se naravno najaviti na tvoj PM ) :)
 

lukadane

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.07.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok

pazi ja sam i root i pise mi

LK2.08.1

I KAD PALIM DRUGACIJE IZLAZI ONA PRVA SLIKA
E SAD TO KUVANJE ME INTERESUJE NISAM NEKI KUVAR PA MOZE LI ILI OVDE ILI NEKA NOVA TEMA KAKO TO ODRADITI JER ZASADA NEKORISTIM POGODNOSTI ROOT A TO JE STETA
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ovde se registrujes i skuvas sebi rom po zelji.. to je online aplikacija koja ce ti sama skuvati po tvojoj zelji ono sto cekiras u njoj...
On se instalira iz recovery konzole a to je ja mislim objasnjeno i u temi o LK2.08 root-u za I5700
 

razbojnik

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.06.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
naravno da rade..samo malo sporije..telefon treba da bude rootovan..ako nije uz pomoc ovog tuta moze da se rootuje http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=4252 evo odavde mozete skinuti programcic koji omogucava live wallpapere
http://hotfile.com/dl/65027970/8d841ee/livewallpaper.rar.html
nakon sto je sto ste skinuli zip arhivu extractovali je i prebacili fajlove na mobilni uz pomoc root explorera treba obaviti sledece:
libRS.so i librs_jni.so kopirati u system/lib
livewallpaperpicker.apk kopirati u system/app

nakon sto su fajlovi ubaceni u sistem restartovati mobilni..ponovo preko root explorera uci u system/app i naci livewallpaperpicker.apk i instalirati ga..
sada imate mogucnost biranja live wallpapera..preko marketa skinuti bilo koji livewlpp..sada mozete postavit livewlpp drzeci prst na home screenu i birati wallpapers,zatim live wallpapers i izabrati neki..na spici neki wlpp su neverovatno spori dok drugi uopste neusporavaju sistem
Voodoo jel moze neki drugi link...Ubijen je na ovom sajtu
 
Vrh