• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nikako, isti ne rade na ovom telefonu, koliko sam ja saznao iz prethodnih postova...
naravno da rade..samo malo sporije..telefon treba da bude rootovan..ako nije uz pomoc ovog tuta moze da se rootuje http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=4252 evo odavde mozete skinuti programcic koji omogucava live wallpapere
http://hotfile.com/dl/65027970/8d841ee/livewallpaper.rar.html
nakon sto je sto ste skinuli zip arhivu extractovali je i prebacili fajlove na mobilni uz pomoc root explorera treba obaviti sledece:
libRS.so i librs_jni.so kopirati u system/lib
livewallpaperpicker.apk kopirati u system/app

nakon sto su fajlovi ubaceni u sistem restartovati mobilni..ponovo preko root explorera uci u system/app i naci livewallpaperpicker.apk i instalirati ga..
sada imate mogucnost biranja live wallpapera..preko marketa skinuti bilo koji livewlpp..sada mozete postavit livewlpp drzeci prst na home screenu i birati wallpapers,zatim live wallpapers i izabrati neki..na spici neki wlpp su neverovatno spori dok drugi uopste neusporavaju sistem
 
Poslednja izmena:

naismith

Newcomer
Učlanjen(a)
29.07.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vec sam jednom flesovao telefon prateci ovaj tut. Sada vec 2 sata pokusavam da uradim ponovo, da bih ubacio noviji fw, ali mi ne polazi za rukom. Sve uradim kako pise, ali odin dodje do setup conection... i tu se zadrzava, nikako da krene dalje. Moze pomoc?
 

Milivoje

Newcomer
Učlanjen(a)
28.08.2010.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na telefonu mi se non-stop gubi signal, imao sam jd4 fw, sada sam ubacio je1, ali problem je i dalje tu, signal je jednog trenutka pun, a sledeceg pise no service i tako u krug. Da li mozda neko zna u cemu je problem i kako da ga resim?
 

BraneSco

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.07.2010.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vec sam jednom flesovao telefon prateci ovaj tut. Sada vec 2 sata pokusavam da uradim ponovo, da bih ubacio noviji fw, ali mi ne polazi za rukom. Sve uradim kako pise, ali odin dodje do setup conection... i tu se zadrzava, nikako da krene dalje. Moze pomoc?
Samo ti je u pitanju neki proces koji zauzima USB, i ja sam tako nekoliko puta pokušavao sve dok ne pogasim ama baš sve što mi ne treba. Nema ti druge gasi redom pa ces naci sta ga koci..

Na telefonu mi se non-stop gubi signal, imao sam jd4 fw, sada sam ubacio je1, ali problem je i dalje tu, signal je jednog trenutka pun, a sledeceg pise no service i tako u krug. Da li mozda neko zna u cemu je problem i kako da ga resim?
Imao sam isti problem sa tom verzijom, rešio posle instalacije I570EXXJG2
 
Poslednja izmena od urednika:

milance

Newcomer
Učlanjen(a)
27.08.2010.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozdrav ljudi..jel zna neko gde moze, i da li uopste ima da se skine obicna samsung takozvana 12 tastatura..ili na 2.1 moze da se koristi samo standardna koja dolazi uz firmware?
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozdrav ljudi..jel zna neko gde moze, i da li uopste ima da se skine obicna samsung takozvana 12 tastatura..ili na 2.1 moze da se koristi samo standardna koja dolazi uz firmware?
uz 2.1 ide i samsungova tastara..da bi promenio tastaruru zadrsis prst na delu gde kucas tekst i onda bi trebalo da ti izadje meni i izaberes input method..onda izaberes tastaturu koju hoces u tvom slucaju samsung keyboard..da bi promenio tip tastature zadrsis dugme u donjem levom uglu tastature(abc) i dobices opciju da li hoces qwerty..12 ili 20
 

picule

Newcomer
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
i ja imam isti problem sa dometom, tj telefon cesto ispada iz mreze pa mi samo stigne poruka o propustenom pozivu, takodje je jako slab signal za gps, malo off topic...
 
Poslednja izmena:

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
i ja imam isti problem sa dometom, tj telefon cesto ispada iz mreze pa mi samo stigne poruka o propustenom pozivu, takodje je jako slab signal za gps, malo off topic...
svaki smartphone ima slabiji domet nego obican telefon..a i zavisi od mesta gde zivis..mozda ti je ukljucen 3g..da bi ga iskljucio obelezi da koristi samo 2g..za gps je nemam problema samo malo duze hvata signal zbog losijeg kvaliteta cipa
 

milance

Newcomer
Učlanjen(a)
27.08.2010.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
uz 2.1 ide i samsungova tastara..da bi promenio tastaruru zadrsis prst na delu gde kucas tekst i onda bi trebalo da ti izadje meni i izaberes input method..onda izaberes tastaturu koju hoces u tvom slucaju samsung keyboard..da bi promenio tip tastature zadrsis dugme u donjem levom uglu tastature(abc) i dobices opciju da li hoces qwerty..12 ili 20
sve sam to vec probao..nema samsungove tastature..kad otvorim menu za izbor tastature, pojavljuje se samo android...
 

N-tchbl

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.07.2010.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium Dual Core P6200, 2.13 GHz, 3MB Cache
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
15.6 LED-backlit TFT LCD
HDD:
500GB SATA II 5400 rpm
Sound:
Altec Lansing speakers SRS Premium Sound
OS & Browser:
Win7 w/ Google Chrome
Opet jedno noob pitanje (i uvek nekako otvori novu stranu :d )
Kako Odin flash-uje .zip-om koji kada se raspakuje sadrzi .tar arhivu,
je li to ona "One Package" opcija ili se varam?!
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
postovanje voodoons

danas sam uzeo spicu i odma updejtovao sw na 2.1 navedenim tutorijalom i sve je proslo bez problema. radi odlocno. jos da rootujem i .......
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:welcome:
evo i ja opet uzeo spicu i treba da flesujem jos jedan u nizu :D

:wave:
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nije mi jasno zasto nece ba se poveze u usd mod. nije hteo ni pre ni posle flesa.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
kako mislis "usd mod"
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Verovatno je mislio USB
 

bogovinska

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.07.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poslednja izmena od urednika:
Vrh