• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] HTC Tattoo/Click - Android 2.3 (Gingerbread )

djapeninjo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.01.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo je modernizovano uputstvo za instaliranje novog Androida koje se sada svodi na tri vrlo prosta koraka. Pre nego sto se odlucite za instalaciju, kada odradite sve korake, preko ROM menagera bekapujte kompletan sistem ako nesto krene po zlu, da moze da se vrati sve kako je bilo.

1. Skini odavde aplikaciju za rutovanje. http://software2tech.com/tag/download-universal-androot/ skroz dole na strani imas linkove za skidanje. Kada skines aplikaciju prebaci je na microSD karticu i instaliraj. Posle toge pokreni i videces dalje sta te pita za rutovanje samo isprati.
2. Odavde skini ROM manager http://www.apktop.com/rom-manager-premium-4-3-2-3.html instaliraj i naravno pokreni :)
http://www.apktop.com/wp-content/uploads/2011/05/ROM-Manager-2.jpg na ovom linku imas tri slike kako izgleda ROM manager kada ga pokrenes, e sada na slici skroz levo imas prvu opciju Flash recovery image, kliknes na nju (moras biti nakacen na net sa telefonom) i sacekas da program odradi svoj posao. Kada vidi da je operacija uspela, onda ides dalje.
3. Skini ROM sa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=892401 i prebaci ga na karticu. Zatim bekapuj preko ROM managera trenutno stanje telefona (kada radis taj bekap on ti automatski pamti kontakte, poruke i sta znam, ali to sto bekapuje ne mozes da kombinujes izmedju romova). Kada si zavrsio bekap imas opciju Instal ROM from SD card, "klikni" na tu opciju i program ce ti ponuditi par opcija, ako zelis mozes i na ovaj nacin bekapovati tj napraviti image sistema ali ne moras ako si vec to uradio, a opcije wipe data and cache i wipe dalvik cache cekiraj. Posle toga telefon ce sve sam odraditi :)

OBAVEZNO OBRATI PAZNJU DA TI BATERIJA NIJE PRI IZDAHU. MORA BITI MINIMUM 50%.
Uradio sam kako si napisao,kad sam instalirao rom menager prvo sam backupovao podatke,a onda isao na flasclockworkmod recovery ,telefon se restartovao i isla su neka plava slovca preko ekrana...Pitao me je sta da uradim i ja sam reboot.Kad se tel ukljucio isao sam na na rom menager i install custom rom nasao na kartici zipovan nFinityGB-1.13 i kliknuo. Tel se ponovo restartovao i pitao me je sta dalje nasao sam install zip from sd card i on je odradio instalaciju,opet me je pitao sta dalje i stisnuo sam reboot. Upalio se dugo je stajalo tattoo i a onda preslo na onog droida koji se iscrtava i nece dalje ... Sta da radim :(
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
udjes u recovery i ides opciju Wipe Data/factory reset.. to ce ti obrisati sve podatke ali ce omoguciti da udje u sistem i ponovo sve iskonfigurise...
 

djapeninjo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.01.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nema mi android marketa u meniju!Skinuo sam preko racunara market.apk i prebacio na karticu i instalirao ga,sada trazi mi da dodam account u telefonu,a ja vec imam jedan google account sa kojim sam sinhronizovao kontakte,kalendar...
 

blackhawk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.01.2012.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nema mi android marketa u meniju!Skinuo sam preko racunara market.apk i prebacio na karticu i instalirao ga,sada trazi mi da dodam account u telefonu,a ja vec imam jedan google account sa kojim sam sinhronizovao kontakte,kalendar...
nisi trebao to raditi, trebao si se samo spojit na wlan, il ak vec imas jeftin 3g pa se prijavit preko starog acc-a i on bi ti se automatski i sinkronizirao i instalirao novi market
 

blackhawk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.01.2012.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa napokono kad sam si sve instalirao i slozio i kad je pocelo radit ko vurica! maloprije sam vidio da kad ukljucim wifi na mobu ne prikaze mi sve dostupne rutere sa signalom, samo stoji connecting... i tako nekih 3-4 min da bi se odjeddnom pojavili wlanovi i spojio se, najprije sam mislio da je do rutera nes bilo al probao sam na vise njih i ista stvar, ko da čeka par min da mu se pokazu ruteri i tek se onda spaja, ima ko kakvu ideju zasto je to? evo do danas popodne je radilo sve najnormalnije i rebootao sam mob i od jučer nisam nis novo instalirao :S help pliz
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Mozda da probas drugi ROM i/ili drugi kernel?
 

blackhawk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.01.2012.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ali do maloprije je sve radilo kak treba :S jedino ak nije problem kaj mi se neki dan updateao wifi advance configurator

EDIT : mislim da sam nasao rjesenje : treba obrisat sve sejvane mreže i ugasit wifi pa sve isponova, i sad mi je nasao odmah!4
i što je točno kernel? jer on vec u ROM-u ili? jer kad sam flashao ROM nisam posebno taj kernel instalirao (bar mislim :D )
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
kad se instalira rom, dodje i kernel uz njega ali moze i sam kernel da se flesuje na isti nacin kao i rom, kroz recovery...
 

djapeninjo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.01.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nisi trebao to raditi, trebao si se samo spojit na wlan, il ak vec imas jeftin 3g pa se prijavit preko starog acc-a i on bi ti se automatski i sinkronizirao i instalirao novi market
Ne znam sta da radim,pokusao sam da instaliram market app sa kartice ,ali kada je pokrenem kaze mi da moram da napravim acc. Acc vec postoji na telefonu. Doduse,nesto sam teze uneo svoj acc,nije islo samo prosto upisivanje login-a i password-a,vec je islo upisivanje u formi /[email protected],pa pass,pa posrednik gde sam morao da upisem m.google.com i da cekiram sigurnost veze. Na drugom androidu sa fabrickim romom bilo je samo ubacivanje login i password.
Ne znam kako si mislio da bi se sam instalirao market,tel je non stop online imam onu 7.2 Mb/s vezu! Ne znam sta mu je!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
odradi hard reset pa prilikom prvog paljenja bi trebao da te pita za account pa upisi.. ako ne, odes u Settings / Accounts & Sync pa upises rucno Google nalog
 

Kejd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.10.2011.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5, Stock cooler
Motherboard:
Asus Maximus Ranger VII
RAM:
16GB Kingston HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Asus nVidia GTX 550Ti
Display:
Dell 2408WFP
HDD:
Kingston HyperX SSD 120GB, WD 400GB, WD 500GB, Hitachi 1TB
Sound:
Integrated
Case:
MS Industrial Beast
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
TSST optical drive
Mice & keyboard:
Logitech MK 250 wireless
Internet:
Adsl 10/1
OS & Browser:
Win 10 x64 Pro
Uradi sledece...preko ROM menadzera idi na download rom pa skroluj dok ne dodjes do google apps, udji tu i skini poslednju verziju. Kada skines instaliraj to kao da instaliras ROM, restartuj telefon i prati uputstva...nema omaske :)
 

djapeninjo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.01.2012.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uradi sledece...preko ROM menadzera idi na download rom pa skroluj dok ne dodjes do google apps, udji tu i skini poslednju verziju. Kada skines instaliraj to kao da instaliras ROM, restartuj telefon i prati uputstva...nema omaske :)
Pokusao sam,ali mi kaze da nije zadnja verzija rom menagera i pita me da li hocu da downloadujem novu verziju,i ja kliknem DA ,a ono ode na market koji ne radi...
Tj. pokrene market,a onda mi kaze moras da dodas account.Account vec postoji,i ja tu kliknem da dodam on me vrati na home scren :(:(:(
Ne mogu normalno da napravim account,moram kod registracije accounta da upisem i server m.google.com ... Na drugom telefonu je sve tako prosto bilo..
 

iggy31

Newcomer
Učlanjen(a)
27.02.2012.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo je modernizovano uputstvo za instaliranje novog Androida koje se sada svodi na tri vrlo prosta koraka. Pre nego sto se odlucite za instalaciju, kada odradite sve korake, preko ROM menagera bekapujte kompletan sistem ako nesto krene po zlu, da moze da se vrati sve kako je bilo.

1. Skini odavde aplikaciju za rutovanje. http://software2tech.com/tag/download-universal-androot/ skroz dole na strani imas linkove za skidanje. Kada skines aplikaciju prebaci je na microSD karticu i instaliraj. Posle toge pokreni i videces dalje sta te pita za rutovanje samo isprati.
2. Odavde skini ROM manager http://www.apktop.com/rom-manager-premium-4-3-2-3.html instaliraj i naravno pokreni :)
http://www.apktop.com/wp-content/uploads/2011/05/ROM-Manager-2.jpg na ovom linku imas tri slike kako izgleda ROM manager kada ga pokrenes, e sada na slici skroz levo imas prvu opciju Flash recovery image, kliknes na nju (moras biti nakacen na net sa telefonom) i sacekas da program odradi svoj posao. Kada vidi da je operacija uspela, onda ides dalje.
3. Skini ROM sa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=892401 i prebaci ga na karticu. Zatim bekapuj preko ROM managera trenutno stanje telefona (kada radis taj bekap on ti automatski pamti kontakte, poruke i sta znam, ali to sto bekapuje ne mozes da kombinujes izmedju romova). Kada si zavrsio bekap imas opciju Instal ROM from SD card, "klikni" na tu opciju i program ce ti ponuditi par opcija, ako zelis mozes i na ovaj nacin bekapovati tj napraviti image sistema ali ne moras ako si vec to uradio, a opcije wipe data and cache i wipe dalvik cache cekiraj. Posle toga telefon ce sve sam odraditi :)

OBAVEZNO OBRATI PAZNJU DA TI BATERIJA NIJE PRI IZDAHU. MORA BITI MINIMUM 50%.



Ja nemam file manager u telefonu,ubacim ROM manager na SD ali ne mogu da pokrenem instalaciju roma posto ne znam gde odakle
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
skini sa marketa bilo kakav file manager, npr, ES File explorer
 

iggy31

Newcomer
Učlanjen(a)
27.02.2012.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
skinuo al nista od ovoga mi ne uspeva da uradim ,prvi put ovo radim ,al bas ne ide
 

Ena

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo je modernizovano uputstvo za instaliranje novog Androida koje se sada svodi na tri vrlo prosta koraka. Pre nego sto se odlucite za instalaciju, kada odradite sve korake, preko ROM menagera bekapujte kompletan sistem ako nesto krene po zlu, da moze da se vrati sve kako je bilo.

1. Skini odavde aplikaciju za rutovanje. http://software2tech.com/tag/download-universal-androot/ skroz dole na strani imas linkove za skidanje. Kada skines aplikaciju prebaci je na microSD karticu i instaliraj. Posle toge pokreni i videces dalje sta te pita za rutovanje samo isprati.
2. Odavde skini ROM manager http://www.apktop.com/rom-manager-premium-4-3-2-3.html instaliraj i naravno pokreni :)
http://www.apktop.com/wp-content/uploads/2011/05/ROM-Manager-2.jpg na ovom linku imas tri slike kako izgleda ROM manager kada ga pokrenes, e sada na slici skroz levo imas prvu opciju Flash recovery image, kliknes na nju (moras biti nakacen na net sa telefonom) i sacekas da program odradi svoj posao. Kada vidi da je operacija uspela, onda ides dalje.
3. Skini ROM sa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=892401 i prebaci ga na karticu. Zatim bekapuj preko ROM managera trenutno stanje telefona (kada radis taj bekap on ti automatski pamti kontakte, poruke i sta znam, ali to sto bekapuje ne mozes da kombinujes izmedju romova). Kada si zavrsio bekap imas opciju Instal ROM from SD card, "klikni" na tu opciju i program ce ti ponuditi par opcija, ako zelis mozes i na ovaj nacin bekapovati tj napraviti image sistema ali ne moras ako si vec to uradio, a opcije wipe data and cache i wipe dalvik cache cekiraj. Posle toga telefon ce sve sam odraditi :)

OBAVEZNO OBRATI PAZNJU DA TI BATERIJA NIJE PRI IZDAHU. MORA BITI MINIMUM 50%.
e sad malo ja da pitam :)... ja planiram da rootujem svoj tatto, samo me zanima jesu li samo ova tri koraka potrebna? deluje previse lako :)
 

iggy31

Newcomer
Učlanjen(a)
27.02.2012.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ljudi imam gadan osecaj da sam zeznuo telefon sve ovo sam uradio i on nikako da se upali,izadje na displeju tatoo i posle toga onaj mali android i to je to nikako da se upali,molio bih vas za pomoc,sta sad?
 

IvaNftw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
684
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i6 6700k 4.4ghz
Motherboard:
GA Z170x-UD3
RAM:
32 GB DDR4
VGA & cooler:
Nvidia GTX 680
Display:
Dell u2312HM / Samsung 2032BW / Samsung LE40C530
HDD:
850 EVO / 830 PRO
Sound:
Line 6 POD
Case:
NZXT Phantom
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Apple magic mouse,Apple wireless keyboard,razer deathadder
Internet:
Cable 25/1
OS & Browser:
OSX 10.11.3
Other:
S7 Edge
Prvi put ce mu trebati 5 minuta.
 

Ena

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa s obzirom da sam mislila da traje duze to je super... samo se nekako plasim da krenem bilo sta da radim jer nisam sigurna da ce uspeti... :) a da se lisim ovog telefona i ne bih bas :) znaci, samo pratim korake 1 - 3 i to je to...
E sad, zanima me, market nakon toga? ima ga u telefonu ili treba nesto dodatno da se radi? Isto pitanje za gapps?
 

IvaNftw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
684
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i6 6700k 4.4ghz
Motherboard:
GA Z170x-UD3
RAM:
32 GB DDR4
VGA & cooler:
Nvidia GTX 680
Display:
Dell u2312HM / Samsung 2032BW / Samsung LE40C530
HDD:
850 EVO / 830 PRO
Sound:
Line 6 POD
Case:
NZXT Phantom
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Apple magic mouse,Apple wireless keyboard,razer deathadder
Internet:
Cable 25/1
OS & Browser:
OSX 10.11.3
Other:
S7 Edge

Ena

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I jos samo ovo pitanje.. Sve ovo radim sa telefona? skidanje, i ostalo?
 

IvaNftw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.07.2010.
Poruka
684
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i6 6700k 4.4ghz
Motherboard:
GA Z170x-UD3
RAM:
32 GB DDR4
VGA & cooler:
Nvidia GTX 680
Display:
Dell u2312HM / Samsung 2032BW / Samsung LE40C530
HDD:
850 EVO / 830 PRO
Sound:
Line 6 POD
Case:
NZXT Phantom
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Apple magic mouse,Apple wireless keyboard,razer deathadder
Internet:
Cable 25/1
OS & Browser:
OSX 10.11.3
Other:
S7 Edge

Ena

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OK.. Hvala! verovatno cu se uskoro javiti sa problemima ali ok... vredi pokusati :)
 

Ena

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Rakoh ja da cu se javiti sa problemima... meni vec duze od 5 min stoji onaj android posle instalacije roma... sad ne znam sta da radim?
 
Vrh