• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Tt eSPORTS TALON serija gejming miševa

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Tt eSPORTS je predstavio novu seriju optičkih miševa namenjenih gejmerima: TALON i TALON Blu miševe. TALON serija miševa je dizajnirana i za desnoruke i za levoruke korisnike, a osim ergonomije miša, proizvođač napominje i pristupačnost cene.

Dva tipa miša TALON serije se razlikuju samo u estetici, tačnije osvetljenju, a ergonomija, hardver i performanse su potpuno isti.

TALON serija miševa koristi AVAGO 3050 infracrveni optički senzor od 3000 DPI. Dolaze sa tasterom za DPI podešavanja, i to po sledećem redosledu: 500, 750, 1500, 2500 i 3000 DPI.

Prekidači su OMRON izrade i mišu daju životni vek od 5 miliona klikova, što je gejmerima veoma bitno. Stranice ovih miševa se mogu skidati, pa korisnici tako mogu prilagoditi i oblik miša svojoj ruci. Klikovi 4 i 5 su postavljeni na levoj strani, odnosno za palac desne ruke.


Opširnije...
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Ništa posebno osim osvetljenje, sumnjam da će za tu cenu kvalitet biti vrhunski. A4tech u tom cenovnom rangu nudi više, ako ništa boji softver, a pitanje da li će uz talon i ići sw na sajtu ja ne vidim ništa za dl.
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.175
Rezultat reagovanja
586
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Još jedna kopija A4Teka. Nadam se samo da neće biti loša.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Nisam znao da A4Tech koristi Avago senzore i Omron prekidače.... ili izmišljate ili sam ja nešto propustio. :)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Niko nije spominjao omron i avago samo ti/vi(pcaxe), tako da ti je bilo teško pročitati 2 posta.
I omron i avago imaju klase kvaliteta, a za 19$ se ne može dobiti super kvalitet tako da je u ovim skoro sigurno najniža klasa. I može imati super senzore i prekidače kada je plastika kriva, loše uklopljena i izlivena pa neće dobro nalegati. A kvalitet se može videti na slici kod dugmića 4 i 5 koji nisu u liniji(gornji je niži) pa nek je najbolji omron, kad je krivo krivo je. Možda je optička varka, a sumnjam pošto je samo 19$
Što se tiče A4tech npr TL8 Terminator, ZL5 Sniper, TL9 + još neki sigurno, imaju taj tvoj avago a neki imaju i omron prekidače iako se to ne navede u specifikacijama.

Ono je spomuto je da svaki A4tech gejming miš, ima odličan sw bez kojeg nema dobrog gejminga, a ne verujem da ovaj ima tako nešto.

Mnogi čuveni i skupi miševi(npr od Logitech-a) imaju te omron prekidače, koji masovno crkavaju posle par meseci gejminga, tako ime nije ništa.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja stvarno ne znam šta ti vidiš sa tih fotki ali ja sam jedan od onih koji dobijaju ospice kada neko "kvalitet proizvoda" procenjuje sa fotografija.
Ali ako ti je taj A4tech neka svetinja onda se izvinjavam na "prozivanju". :)
Ali stoji i dalje ono što sam rekao u prethodnom postu... ili znaš nešto što ja ne znam, ili nagađaš.
Ja sam na foru da sačekam proizvod da stigne i kod nas...
Xornet je za svoju cenu ispao vrhunskih miš, ne vidim razloga zašto Talon ne može biti dobar.

TL8 Terminator košta 30e
ZL5 Sniper košta 30e
TL9 + izgleda da ni ne postoji... nisam našao miš sa tom oznakom...

A Talon košta oko 15e. Tako da ti je upoređivanje loše.

Što se tiče softvera.. ti ne veruješ da Talon ima prateći softver? I to si zaključio jer nisi našao DL link na sajtu. To je možda zato što je proizvod još samo u pre-order-u.

Mislim da sam sve pokrio. :)

:wave:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
TL9 postoji http://www.bloody.tw/en/products.php?pid=10&id=23
Nije TL9+, već TL9 + još neki,

I nisam poredio već odgovorio na tvoje pitanje jer nisi znao da A4tech koristi omrone i avago. I nemora se navesti da neko ima omron i avago u specifikacijama. I ne može se porediti jer svaki A4tech bloody je pet klasa iznad tog tt(30€ za 9 dugmića, 8200CPI, SW, memorija, + mnogo šta) čak i onaj najjeftiji od 15€

Ovaj se može porediti samo sa Jetionom, MS insdustrialom, Hamom, Gigabajtom-crkobajtom, a taj tvoj minimikro Hornet je za decu do 12 god pa se ne može porediti sa ničim ili možda onim Hamama sa Miki Mausom.
 
Poslednja izmena:
Vrh