• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Treba mi pomoc oko Mikrofona!

ease1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Danas mi je stigao BM-800 mikrofon.

Namestio ja sve, ukljucim mikrofon komp ga prepozna i sve namestim ja u kontrol panelu input, output sve sve, i sad upalim Audacity da proverim kako radi mikrofon, kad ono nista se ne cuje...

Probao sam i na Skype-u isto nista se ne cuje...

Sad se pitam, da li su mi poslali mikrofon koji ne radi ili mi treba Phantom Power.

Ne znam sta da radim, da li da kupujem Phantom Power ili da vracam mikrofon...

Narucio sam Mikrofon preko GearBest-a, stigao mi je danas, gledao sam na youtube-u svi ga hvale a ja ne znam kako njima radi bez Phantom Power-a, a meni nece...

Da li je do kompa nesto, neki driver ili nesto? Ili jednostavno moram da kupim taj Phantom Power :/

Ne znam sta da radim, hteo bih da cujem vasa misljenja o ovome ako imate misljenje o ovome uopste :p

Hvala unapred! Pozdrav!
 

C0a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2015.
Poruka
138
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600; ARCTIC Freezer 34 eSports Duo
Motherboard:
MSI B450-A PRO MAX
RAM:
32GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200Mhz
VGA & cooler:
Inno3D GTX1060 6GB
Display:
Asus
HDD:
SSD Samsung 250GB; WD Green 1TB; Toshiba 2TB; Toshiba 3TB
Sound:
Microlab TMN-1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
Thermaltake SmartSE 630W
Internet:
SBB 150/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Mozda mu kompjuter daje nedovoljno napajanja? Malo glupo pitanje, ali gde si ga prikljucio, na front panel ili na back? I mozda da probas da ga ukljucis u zvucnu karticu (ne na back panelu, na zasebnu zvucnu), ako nemas da nadjes nekog drugara koji ima.
EDIT: Ili ako bi naso miksetu neku, pa da ga prikljucis na nju i tad bi sigurno saznao da li je do mikrofona ili do kompa, jer ce iz miksete dobiti potrebno napajanje ako je to problem.
 
Poslednja izmena:

ease1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mozda mu kompjuter daje nedovoljno napajanja? Malo glupo pitanje, ali gde si ga prikljucio, na front panel ili na back? I mozda da probas da ga ukljucis u zvucnu karticu (ne na back panelu, na zasebnu zvucnu), ako nemas da nadjes nekog drugara koji ima.
EDIT: Ili ako bi naso miksetu neku, pa da ga prikljucis na nju i tad bi sigurno saznao da li je do mikrofona ili do kompa, jer ce iz miksete dobiti potrebno napajanje ako je to problem.
Uspeo sam da namestim mikrofon da radi, sve je u redu (bio je problem sa dzekom na mom kompu ;P) ali da jedini problem koji mi je ostao je napajanje, radi ali jako mala frekvencija moram da se priblizim mikrofonu da bih mogao da se cujem 5-15 cm razdaljine najvise... sad ako imate neko napajanje ili neku ideju kako da to popravim bilo bi super, video sam Phantom Power Supply ali ne znam gde to ima da se kupi... ako znate gde to ima da se uzme kod nas ili preko neta a da nije PayPal bilo bi super ako ne, da li znate neku alternativu koja bi mogla da da mikrofonu dovoljno napajanje, a da nije previse skupa alternativa :D

Hvala unapred, pozdrav!
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Poznato je da intrgrisane zvucke imaju problema sa napajanjem mikrofona i otud zujanja, pucketanja i mala osetljivost mikrofona (moras da ga "progutas" da bi te ljudi culi).
Tako da su ti opcije sledece....ahem.

1. Kupi usb zvucnu karticu, jer one isporucuju vise struje od integrisane i samim tim ces (mozda) moci da pricas sa malo vece udaljenosti. (ova opcija je malo kao kockanje)

2.Imas kod nasih "Behringer" fantomsko napajanje http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18966-Behringer-UM2/

3. Kupi fantomsko napajanje preko Aliexpress-a koje kosta oko 25e.

4. Kupi Samson Meteor mic (USB mikrofon) koji je odlican (ja ga imam). Preporucujem ga zato sto je super izrade, plug&play, cist zvuk i niski tonovi u glasu se super cuju. Imas sada i na KP.

https://www.kupujemprodajem.com/SAMSON-Meteor-USB-Condenser-Microphone-34040509-oglas.htm?filter_id=57226969

Ako budes hteo vise da istrazujes, evo link do super YT kanala: https://www.youtube.com/channel/UCvOU-zTlankT-JjN3ZzvuKA

Nadam se da ti je ovo pomoglo... Pozz o/
 

ease1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poznato je da intrgrisane zvucke imaju problema sa napajanjem mikrofona i otud zujanja, pucketanja i mala osetljivost mikrofona (moras da ga "progutas" da bi te ljudi culi).
Tako da su ti opcije sledece....ahem.

1. Kupi usb zvucnu karticu, jer one isporucuju vise struje od integrisane i samim tim ces (mozda) moci da pricas sa malo vece udaljenosti. (ova opcija je malo kao kockanje)

2.Imas kod nasih "Behringer" fantomsko napajanje http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18966-Behringer-UM2/

3. Kupi fantomsko napajanje preko Aliexpress-a koje kosta oko 25e.

4. Kupi Samson Meteor mic (USB mikrofon) koji je odlican (ja ga imam). Preporucujem ga zato sto je super izrade, plug&play, cist zvuk i niski tonovi u glasu se super cuju. Imas sada i na KP.

https://www.kupujemprodajem.com/SAMSON-Meteor-USB-Condenser-Microphone-34040509-oglas.htm?filter_id=57226969

Ako budes hteo vise da istrazujes, evo link do super YT kanala: https://www.youtube.com/channel/UCvOU-zTlankT-JjN3ZzvuKA

Nadam se da ti je ovo pomoglo... Pozz o/
Jeste pomoglo mi je puno! Izabrao sam resenje, hvala puno! Poz :D
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Ok, ako ti bude trebala pomoc ili ti ne bude nesto bilo jasno, pisi ovde.
BTW- sub na YT od mene :D
 

ease1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ok, ako ti bude trebala pomoc ili ti ne bude nesto bilo jasno, pisi ovde.
BTW- sub na YT od mene :D
O hvala puno <3 :D

Odlucio sam da narucim Behringer UM2, sad ako sve bude u redu docice za nekih nedelju dana. I onda jos samo da nabavim kabal i sve je spremno :D
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
na onom YT kanalu imas BM-800 i Behringer UM2 recenziju.
 

ease1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
na onom YT kanalu imas BM-800 i Behringer UM2 recenziju.
Da li mozda znas gde ima da se uzme Behringer UM2 kod nas u Srbiji a da nije u Mitros Music jer oni to nemaju trenutno...i verovatno nece ni imati...i kad sam isao da kupim od njih preko neta nisu imali xD

Uzeo bih Phantom Power Supply preko Amazona jer je tu najjeftiniji ali nisam siguran koliko je Amazon proveren :s tako da sad ne znam sta da radim xD

Da li da narucim Phantom Power Supply preko Amazona ili da trazim Behringer negde kod nas...

Ebay je PayPal to nemam, GearBest nema Phantom Power, Aliexperess ima ali je previse skup za mene... Necu da uzmem Behringer UM2 preko neta (tipa Amazon, Ebay) jer ce mi na carini naplatiti vise nego sam proizvod...

Sad sam video isto na Kupujem Prodajem Behringer UM2 prodaje neki lik iz BG-a ali nikada nisam uzimao preko ovog sajta ne znam koliko je provereno...

Nekako mi se trenutno najvise isplati da uzmem Phantom preko Amazona ali opet ne znam nisam siguran, sta ti mislis da bih bila najbolja solucija?

Izvini ako te smaram sa ovim pitanjima ali treba mi necije misljenje a nemam bas puno ljudi da pitam xD

Hvala unapred, poz!
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Evo ovako.
Preko Aliexpress-a sam uzeo i mic (Samson meteor) i pojacalo za slusalice (SMSL M3).
Bitno je da gledas "seller rating" i koliko "positive feedback" ima.
Ako hoces mozemo da se cujemo preko skype, pa cu da ti sve objasnim.
Trazi- Slobodan Djuric , ista slika kao i ovde.
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Vrh