• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

T862 rework station

zeko-peko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci bilo sta vezano za ovu masinu? Neko iskustvo? Uputstvo? Savjet?
 

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Znaci bilo sta vezano za ovu masinu? Neko iskustvo? Uputstvo? Savjet?
Ako naručuješ iz inostranstva mogu da te oderu na carini, jer tako nešto ne znaju čemu služi ni koja je cena, pa mogu da lupe ko ludi. Moj kolega je uzeo sličnu za oko 600 eur ja mislim, a carinili su je kao da košta 2000eur.
Inače mislim da je imao u početku neki problem jer nije znao kako da lepo kalibriše senzor za temperaturu, ali to je do njega i uputstva na kineskom :)
Inače šljaka ko luda već 5-6 godina.
 

zeko-peko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E to meni treba, ja sam ju vec narucio i stigla je i za sve si u pravu - odrali su me. Ali to nije sad ni bitno, probao sam 5-6 reflow-a i samo jednom sam uspio. Ajde me nauci nekim trikovima:D
 

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
E to meni treba, ja sam ju vec narucio i stigla je i za sve si u pravu - odrali su me. Ali to nije sad ni bitno, probao sam 5-6 reflow-a i samo jednom sam uspio. Ajde me nauci nekim trikovima:D
Kao što sam reko, kolega je expert za kuglanje, i ja mu se u to nisam mešao. I njemu je trebalo neko vreme dok je provalio sve, a sad ih peče ko kiflce :) bez greške. Tako da neznam da ti dam savet.
Kad se naučiš na mašinu i kada budeš kupovao rešetke pazi šta uzimaš. Pročitaj po forumima koje su najzastupljenije a koje su neupotrebljive. Većinom svi koji prodaju, prodaju za neke čipove koje nikad nećeš da vidiš u životu + nekoliko korisnih. Tako da to mogu da te posavetujem.
Vremenom ćeš znati čim pogledaš model laptopa da kažeš šta mu fali :)

Koliko radno iskustvo imaš sa popravkama?
 

zeko-peko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Radio sam dugo u srvisu ali nisam do sada radio reflow i reballing. Hvala svakako na savjetima, i reci mi jos samo gdje mogu da kupim ostatak 'alata', resetke, flux, itd... A da to nije preko neta, znaci ili Srbija ili Cg?
 

Alvin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.10.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zovem ga zvijer
Radio sam dugo u srvisu ali nisam do sada radio reflow i reballing. Hvala svakako na savjetima, i reci mi jos samo gdje mogu da kupim ostatak 'alata', resetke, flux, itd... A da to nije preko neta, znaci ili Srbija ili Cg?
Ostatak uzmi preko ebaya, uglavnom je riječ o malim ciframa pa ti to nebi trebali cariniti. Flux je poprilično skup ako je kvalitetan.
Što se samo stoja tiče, možda ok za ploče od mobitela ili tableta. Dalje od toga s tim nećeš imati pouzdanost niti ćeš to moći odraditi kvalitetno.
Pisao sam dosta o tome ne pcekspert.hr forumu pa si pogledaj.
Trenutno na svojim stranicama pripremam neke trekstove ali sam i snimio videa u kojima je detaljno objašnjeno sve metode ovakvih popravaka. Dakle reball, reflow i zamjena čipa, prednosti i nedostatke. Očekujem da bi to moglo biti gotovo unutar 10-ak.

Što se strojeva tiče, kratko ću. pedgrijavanje stroja mora biti površinom veće od same matične ploče. Također stroj mora imati mogućnost izrade profila a preporučljivo je da ima tri ili više temperaturnih zona.

Na kojim si pločama radio reflow i kojih čipova?
 

zeko-peko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam prije 15 dana otvorio svoj servis, samim tim radio sam na mozda 5-6 ploca od laptopova. Nisu sve uspjele... Mozes li da mi das linkove tih videa koje si okacio na yt, ako ti nije problem? Postoji li neko ko bi mogao da me nauci procesu reball-a (naravno uz odredjenu cijenu) i da mi proda potrebni materijal/alat, jer to mi je mnogo brzi proces od kupovine po netu i pregledanja raznoraznih tutorijala na yt??
 

Alvin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.10.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zovem ga zvijer
Ma mogu, al od tri videa samo je jedan gore, ostali bi kako sam rekao trebali biti do kraja idućeg tjedna gore.
Tutorijal o reball-u će biti poprilično detaljan, a u video o zamjeni čipa novm ću posvetiti malo vremena i na opremu.
http://www.itelektronika.com/popravak-maticne-ploce tu sam otvorio kategoriju pa ću pisati o tome. Za sada samo pod reflow imaš detaljan tekst i video.
YT kanal
Pisao sam ti o materijalu i alatu na ;http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=250385
Tamo imaš link za flux, obično dođe unutar par dana, barem u HR.
Predloške kupiš komplet
Ako ti nešto nije jasno, samo pitaj. Reball ti je s adekvatnim alatom i malo prakse najlakši dio posla oko popravka matičnih ploča.
 

zeko-peko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Super, vec sam se udubio u citanje teme. Ti i 'kolege' ste bili vrlo detaljni - svaka cast. Gdje da nadjem 'sita' tj resetke za reball posto sam ostalo manje-vise sve nasao... I koja velicina kuglica je najcesca da porucim? Da li je bitno. Koliko % je propanol? Kad smo vec na ovu temu ovdje sta je tacno lotwaser (slucajno naletio na nekom sajtu) tj, je li to tecni flux? Mislis li da je moguce odraditi uredan reflow ili reball sa t862?
 

Alvin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.10.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zovem ga zvijer
Može al ne matične ploče od laptopa. Svi ti strojevi su namjenjeni za nešto.
Za popravak laptop ploče ti treba stroj s nekih 3-4kw. Površina predgirjavanja mora biti veća od matične ploče i to u pravilu minimalno 2cm. Problem s tim strojem je što ne možeš radit po profilu a i poprilično je neprecizan. Tako da nećeš moć dva puta ponoviti isti temp. profil a samim time će ti biti poprilično teško ispravljati pogreške.
Nije da se ne može, ali ne očekuj kvalitetu odrađenog posla.
Moj savjet kao i svakom tko se upusti u tu avanturu, da se prvo posveti dijagnostici. Što podrazumijeva i druge kvarove, ne samo reball. Taj trend zakazivanja čipova na taj način se neće u budućnosti vidjeti u toj mjeri koliko se do sada imalo prilike vidjeti kroz masivna zakazivanja platformi RS880 ili poznate Nvidije serije 7 i 8.
O profilima i lemljenju bga čipova možeš vidjeti u mom poprilično starom tekstu.
Tekući flux je ok ako misliš raditi samo reflow, što ti ja ne mogu preporučiti kao što si mogao vidjeti iz teksta koji sam priložio.
Najčešće ti idu 0.5mm, pa 0.6, 0.35......
Zahvaljujem na lajku videa.....:)
 
Vrh