• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sugestije za konfiguraciju

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, trazim sugestije koje komponente bi mogao da uzmem.Pogledao sam vec predloge za slicne sume, dosta je bilo pitanja za konfiguracije od oko 1000e.

Odma da napomenem, kupovina preko KP mi se nimalo ne svidja, jesu stvari 10-20% jeftinije ali ne zelim posle da jurim negde za garanciju zbog tako male razlike po meni, ajde da je duplo jeftinije.
Isto postoji dobar broj prodavaca tamo i sa dobrim ratingom, 1k+, cak par njih nekim slucajem iz Subotice, koji prodaju vec vama poznatu pricu da se garancija ostvara preko serijskog broja :D
Ne kazem verovatno postoji i vi znate ko prodaje legalno sa racunom i odakle je kupljeno, ali opet ako je uzimao iz neke Madjarske ili odakle vec pa otici tamo zbog garancije je katastrofa zbog 20% razlike u ceni, ili ako je on to svercovao a posle oni provale da nije platio carinu, ne znam odakle ti ljudi nabavljaju-Verovatno kad im neko poruci odu pa tamo kupe i preprodaju na KP, posto na veliko da kupuju od pravih proizvodjaca verovatno ne mogu.
Da ne duzim oko toga, kod nas najvise se uzima iz Gigatrona i Emmija koji je opet 10-20% jeftiniji, ali koliko znam gazda je isti kao WinWinu tako da opet izbor pada na Gigatron, koji jeste bezobrazno skup za neke stvari, pogotovo one najbolje graficke, ali mislim da su i oni sad iskulirali sa cenama malo. A i sigurnost kupovine kosta, nece oni praviti problem verovatno-

Pri pregledu sugestija video sam da se od prosecora i graficke za konfiguracije od oko 1k e najvise sugerisu:
Ryzen 5 3600:

Sto se tice ovog prosecora, video sam da vecina kaze da je najbolji za tu cenu od oko 200e, ali video sam komentare da mu je jedina mana losiji kuler, i neko je napisao na utiscima na Gigatronu da mu se grejao nesto-
Koliko je bolji neki iz serije R7, npr 2700x koji je skuplji oko 50e u Gigatronu ( ne mislim na one skuplje od 30k )

2070 RTX / 2060 Super- verovatno proizvodjac od Nvidie- znam da je prosle godine bila najpopularnija cuvena 1080 od 8 ili 11gb, i da je prakticno proizvodnja te zavrsena da probiju ove RTX modele koji su beskorisni za vecinu igara-
Koliko su uopste ove dve, ustv verovatno ni nisu bolje od 1080.

Cena 2070 RTX u gigatronu je oko 600e, ako je od ovog proizvodjaca najbolja.

Za ostale komponente sam video razlicite sugestije, najvise u zavisnosti od budzeta i odakle se uzima, ali eto da kazemo oko 1.2k- po cenama Gigatrona, eventualno Emmi-

Kompjuter za gejming, i po malo za sve ostalo, bitno mi je da bude tih, da nema buke-
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.012
Rezultat reagovanja
7.712
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Pola topika si pisao lose kritike za prodavce sa KP ali zato volis da kupis u gigatron i to izgleda da bas preferiras tu prodvnicu. Pa eto i odgovora zasto ti niko nije pisao u topiku. Ti vec znas najbolje sta je dobro vec si sve rekao i odlucio, pravac gigatron i kupuj.

Po meni ova recenica u topiku je pobedila :first:

tako da opet izbor pada na Gigatron, koji jeste bezobrazno skup za neke stvari, pogotovo one najbolje graficke, ali mislim da su i oni sad iskulirali sa cenama malo. A i sigurnost kupovine kosta, nece oni praviti problem verovatno-
sigurnost :japonosan:
Moja iskustva sa Gigasmorom su skroz suprotna, od 3 kupljena proizvoda imao sam dve reklamacije, obe problematicne bez valjanog razloga. Ovaj treci proizvod je bio obican kabal pa i nije imalo sta da se pokvari.

Kao sto rekoh ranije, reklamacija za Seasonic X-660 se zavrsila sudskim sporom, koji sam na kraju i dobio. Proces je trajao tri i po godine, razne mutljavine su pokusavali tokom tog perioda sto je samo zacementiralo moju sliku o njima da su ljigavci. Nijednom se nisu izvinili niti ponudili da se nagodimo i resimo problem kao ljudi, iako je sve bila njihova krivica.

Sta reci o prodavnici gde ti menadzer na komentar da je reklamacija odavno probila zakonski rok kaze "Sta si zapeo, ako ti se ne svidja zali se!" i spusti slusalicu. Od njih vise ne bih kupovao pa makar bili poslednja prodavnica u Srbiji.
Iskustva sa prodavnicama komp. opreme
 

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pola topika si pisao lose kritike za prodavce sa KP ali zato volis da kupis u gigatron i to izgleda da bas preferiras tu prodvnicu. Pa eto i odgovora zasto ti niko nije pisao u topiku. Ti vec znas najbolje sta je dobro vec si sve rekao i odlucio, pravac gigatron i kupuj.

Po meni ova recenica u topiku je pobedila :first:



sigurnost :japonosan:


Iskustva sa prodavnicama komp. opreme
Iskreno citajuci slicne teme od tebe nisam ni ocekivao odgovor van ovakvog. Svaka tema koja ti se ne svidja ti izmisljas toplu vodu i pljujes ljude, nigde ja kralju nisam potencirao da se kupuje u Gigatronu, vec sam napisao sve sta sam saznao iz prethodnih postova gde uvek onaj ko zeli da pomogne pri sklapanju konfiguracije pita da li moze KP ili ne, i ti isto zar ne? Sada se pravis lud ovde, a pljujes ljude koji otvore ovakvu temu a nista ne napisu gde im govoris da idu i pogledaju slicne, e pa vidis ja sam pogledao i video za procesor i graficku koju je vecina predlagala poslednjih meseci.
To sto mozda ti se ne svidja pljuvanje po KP prodavcima jer imas procenat od nekih ako ih preporucis je druga stvar kralju:)
Kako nije sigurnost care? Mislio sam na sigurnost reklamacije, ako mislis da ce firma koja trosi najvise novca za reklame, reklamiraju se na Pinku itd da ti ne obezbede popravku ili nov uredjaj ako se utvrdi da ne radi?
A ti odi kupuj za 10-20% jeftinije, juri madjarski KP i nase lopove i svercere, cast izuzecima, pa kad ti se pokvari nesto trci u Madjarsku da ti servisiraju:) To sto ti svima predlazes KP ima razloga sigurno, nije to samo 20% jeftinije.
 

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ne preferiram Gigatron samo sam unapred naveo koje su nase prodavnice, zar nisi napljuvao Emmi na jednom od postova najstrasnije i rekao da cak gotivis Gigatron jer si nabavljao jeftinije, skoro sam citao pa se secam, znaci odluci se legendo :)
 

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
To sto nije niko odgovorio, nema problema mozda dugacak post ih je smorio, a svakako sam nasao odgovore na dalekom profesionalnijem forumu sa ne ovako nadmenim i iskompleksiranim ljudima.Naravno da si ti odgovorio, jer ti je smisao zivota ovde da ismevas ljude i odgovaras na svaki post, mislim da drhtis i jedva cekas da neko nesto objavi, posto ti je to smisao zivota.
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Sta onda i dalje trazis u ovoj temi ?


Sto bi jurio bilo koga kad znam tacno ko su ti izuzeci koje spominjes ?


Ovo objasnjava sve.
Dosao sam da mu odgovorim, ko sta trazi?
Sta objasnjava sve, naveo sam primeri kralju, u Srbiji imas Gigatron-Emmi-WinWin-Comtrade-BS Group nema ne znam koji izbor radnji, vecina uzima u Gigatronu ili Emmiju
 

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Posto je on stavio smajlu podsmevanja sto sam rekao sigurnost Gigatrona, pa da vidim na sta misli tacno, posto je napljuvao i Emmi i razne KP prodavce na drugim postovima samo uskace sebi u usta
 

Sarmica

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ja sam kupovao dosta puta u Gigatronu, nikad mi se nista nije pokvarilo sem jedne graficke koja se pregrejavala za 10c vise nego sto treba pa su popravili, i uopste nisam rekao da se tamo kupuje niti sam dosao da ih reklamiram, rekao sam gde planiram da uzmem da ako neko hoce da pomogne u sklapanju konfiguracije zna odakle cene da vidi. A vi sto ste nadrkani ovde kao kerovi svi ko da ste popili svu pamet sveta je vas problem-
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.012
Rezultat reagovanja
7.712
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
U EMMI takodje ne treba kupovati legendo, kralju. A ni u WINWIN a ni u gigatronu a ni u Cometradu. Treba kupovati preko madjara ako imas kesa a ako nemas onda gledas male i jadne prodavnice koje nemaju takve reklame o kojima govoris.
Vidis recimo Monitor System na priemer nema te "premium" reklame na pinku ali su 10x bolja prodavnica od gigatrona. Bolja u smislu da su prema musterijama bolji.
U Gigatronu kupujem samo kad je bas nesto debelo na akciji pa jos iskoristim i bodove.
Ali kad mi dodju dva i.mbec.ila menadzera iz Gigatrona i naprave klip na YT od 45 min i tom klipu kazu sledece

Citiram " Mozda delujemo kao firma gde su cene skuplje nego kod drugih ali to je zato sto prodajemo robu u koju imamo poverenja"
Onda odes na njihov sajt i kucas u pretragu Noctua i nadjes ovakav odgovor

0 rezultata

A onda kucas gigatech i izadje ti kulerce od 80cm po ceni od 550 dinara onda mi je jasno kakva su prodavncija i kakav marketing imaju.

Idemo u offtopic a rekao sam da to vise necu da radim. Kupi sta mislis da treba. Niko te nije pljuvao, nego je smesno da pola topika pises i objasnjavas zasto ti se ne kupuje preko KP i pises sve najgore o prodavcima sa KP a onda kazes kako gledas gigatron da kupis komponente.

Ne znam sta si ti citao po forumu o meni ali sta god da si procitao nisi dobro shvatio. Ja sam ovde s jednim razlogom a to je da pomognem ljudima pri kupovini novih racunara a za sve sto radim na forumu nemam nikakvu korist, samo gubljenje slobodnog vremena.
Tako je hvalim prodavce sa KP jer su mnogo pouzdanija varijanta za kupovinu nego nase radnje. Ne svi vec dokazani prodavci koji imaju deceniju rada iza sebe.

Da rezimiramo. kupi sta mislis da treba. Ali kao sto vidis :) od pon do petka niko ti nije odgovorio osim mene u temi i ti si nasao bas mene da prozivas :) koja tragedija. Da sam cutao ostao bi bez ikakvog odgovora u temi a ti sad razmisljaj zasto.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
U Emmi, Winwin i Gigatronu ni šraf ne bih kupio.
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
@blackmore1911 Isto. Jedina prodavnica koja mi je do jaja jeste Monitor System. Za njih mogu samo da kažem reči hvale.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.012
Rezultat reagovanja
7.712
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ja zaista gotivim Monitor System.
Kod njih sam uzo monitor sa garancijom od 5 god iako je fabricka garancija 3. Svaka cast.
Secam se da je u monitoru kad su se pojavile prve G.Skill memorije kod nas davali 25 god garanciju na njih. Top.
 
Vrh