• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sta umesto ADSL-a?

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo ovako, imam sledeci problem pa bih zamolio za pomoc...

korisnik sam adsl-a i imam problem da u ugovoru imam brzinu do 10mb, nedavno sam produzio ugovor (mtstv+fiksni+net+mobilni) i uzeo box 4, ali nije se resio problem koji me muci vec dosta vremena. Naime brzina nije iznad 1,5mb nikad, onemogucen sam da gledam bilo kakav film, neku igricu na netu, bilo sta zahtevnije, sem yt-a, a i ostale stranice poput facebook-a otvara sporije nego ranije...

Zvao sam ih i zalio se i nakon nekog vremena natezanja su mi predlozili da odem na manji paket, odnosno odreknem se neta ili iptv-a. Problem koji postoji vezan je za fiksnu liniju, u mom slucaju s obzirom da sam na periferiji BG-a tj u prigradskom naselju nije moguce koristiti obe usluge jer maksimalno mogu isporuciti 6mb a to onda vecinom ode na iptv kako kazu i net ostaje ovako spor. Kazu da je problem i 10000 metara udaljena centrala... dakle opcija je da se odreknem tv-a jer kazu ako bi fiksna linija ostala slobodna onda bih imao stabilan i dobar adsl.

Medjutim s obzirom da ja bas i nisam za opciju da menjam iptv jer je generalno po broju i rasporedu kanala, plus ceni zaista najbolja, moracu da se pozabavim netom, pa bih ovde voleo neki savet. Naime mozete me posavetovati sta raditi u ovoj situaciji, mozda predloziti ipak promenu kablovske ali pojma nemam sta bih uzeo kao zamenu? Mozda Total TV ali ja bih voleo jos neki predlog. Mozda kupovina neke satelitske antene, sta bi mi preporucili?

Sto se tice neta, tu sam blizi odluci da promenim ali naravno to moze biti samo nesto sto nije adsl, dakle wireless, odnosno bezicni ili kablovski internet, prezadovoljan bih bio nekom brzinom od 6-7mb pa navise. Voleo bih ako bi mi dali neki savet ili predlog, a odmah da napomenem trazio sam SBB trio paket medjutim nazalost ni on nema mogucnost u mom mestu za instalaciju zbog udaljenosti... kao sto vidite u poprilicnom sam rebusu pa bi mi svako resenje ili predlog nekog provajdera dobrodosao :D Naravno cena takodje diktira konacnu odluku jer bi se voleo odluciti za sto povoljniji net ukoliko se okanem od adsl-a... unapred hvala.
 
Poslednja izmena:

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
Oprostite mozda nije ovo misto za moje piitanje al sta cu.... Al vi jos u Srbij tj. u BG nemate opticke kablove za internet??? Ja san inace iz Hr i uvik san mislia da ste vi srbi (nije nacionalisticko) naprednij od Hr po pitanju toga... u Hr je skoro svugdi provedena opticka linija za internet koja u najgorin slucajevima moze max dat 30mbps a ide preko 120mbps naravno uz vece placanje...
 

Shonnex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.04.2015.
Poruka
567
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3-4130 + Intel box
Motherboard:
Gigabyte H81M-S2PV
RAM:
Kingston DDR3 2X2GB 1333MHz
VGA & cooler:
MSI GTX 750Ti
Display:
LG 21"
HDD:
WD 500GB
Sound:
Asus Xonar DGX + Microlab M100u 2.1
Case:
FD Arc Mini
PSU:
Chieftec GPS-600A8
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win7 Ultimate 64bit
Evo ovako, imam sledeci problem pa bih zamolio za pomoc...

korisnik sam adsl-a i imam problem da u ugovoru imam brzinu do 10mb, nedavno sam produzio ugovor (mtstv+fiksni+net+mobilni) i uzeo box 4, ali nije se resio problem koji me muci vec dosta vremena. Naime brzina nije iznad 1,5mb nikad, onemogucen sam da gledam bilo kakav film, neku igricu na netu, bilo sta zahtevnije, sem yt-a, a i ostale stranice poput facebook-a otvara sporije nego ranije...

Zvao sam ih i zalio se i nakon nekog vremena natezanja su mi predlozili da odem na manji paket, odnosno odreknem se neta ili iptv-a. Problem koji postoji vezan je za fiksnu liniju, u mom slucaju s obzirom da sam na periferiji BG-a tj u prigradskom naselju nije moguce koristiti obe usluge jer maksimalno mogu isporuciti 6mb a to onda vecinom ode na iptv kako kazu i net ostaje ovako spor. Kazu da je problem i 10000 metara udaljena centrala... dakle opcija je da se odreknem tv-a jer kazu ako bi fiksna linija ostala slobodna onda bih imao stabilan i dobar adsl.

Medjutim s obzirom da ja bas i nisam za opciju da menjam iptv jer je generalno po broju i rasporedu kanala, plus ceni zaista najbolja, moracu da se pozabavim netom, pa bih ovde voleo neki savet. Naime mozete me posavetovati sta raditi u ovoj situaciji, mozda predloziti ipak promenu kablovske ali pojma nemam sta bih uzeo kao zamenu? Mozda Total TV ali ja bih voleo jos neki predlog. Mozda kupovina neke satelitske antene, sta bi mi preporucili?

Sto se tice neta, tu sam blizi odluci da promenim ali naravno to moze biti samo nesto sto nije adsl, dakle wireless, odnosno bezicni ili kablovski internet, prezadovoljan bih bio nekom brzinom od 6-7mb pa navise. Voleo bih ako bi mi dali neki savet ili predlog, a odmah da napomenem trazio sam SBB trio paket medjutim nazalost ni on nema mogucnost u mom mestu za instalaciju zbog udaljenosti... kao sto vidite u poprilicnom sam rebusu pa bi mi svako resenje ili predlog nekog provajdera dobrodosao :D Naravno cena takodje diktira konacnu odluku jer bi se voleo odluciti za sto povoljniji net ukoliko se okanem od adsl-a... unapred hvala.
Pogledaj ponudu Orion Telekom, imaju ogromnu ponudu a nude cak i internet (sumanute) brzine 1GBps . Meni kad istekne SBB ugovor prelazim na Orion, zbog ocajnog izbora paketa a cene su katastrofa kad pogledas druge provajdere.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Orion bolji od sbb-a lol
Dal si ti realan?
Ljudi bi sve dali da imaju mogućnosti da uvedu sbb,kakav crni adsl naspram kablovskog,ne mogu da se porede,svašta čovek može cuti
Čak i njihova optika nije ništa specijalno(drugar mi radi kod njih)
U svakom parametru je sbb bolji od oriona pa i u paketima;)


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Како је то орион јефтинији? ТВ+нет пакет 50/3 цена 3199 + 5000 за сетап :d, код сбб-а такав пакет 3100 и не плаћаш ништа додатно...
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Oprostite mozda nije ovo misto za moje piitanje al sta cu.... Al vi jos u Srbij tj. u BG nemate opticke kablove za internet??? Ja san inace iz Hr i uvik san mislia da ste vi srbi (nije nacionalisticko) naprednij od Hr po pitanju toga... u Hr je skoro svugdi provedena opticka linija za internet koja u najgorin slucajevima moze max dat 30mbps a ide preko 120mbps naravno uz vece placanje...
narravno da imamo optiku, ne znam odakle ti to da nema -.-
NBGD je vecim delom optika, i par novih naselja imaju FTTB, a negde cak i FTTH :)

ali dzaba kad je posle toga neka rdjava zica :d

:wave:
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
i ja mogu da pohvalim orion,za one koji nemaju sansu za sbb,ko ja seljak :D

podrska vrhunska,racun malo veci ,ali sta ces..bolji od telekom adsla iako su skuplji.

ja placam 1800 12mb,upload ne znam ni sam koliki je. samo internet cist.
 

aleksandar00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2016.
Poruka
85
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 1200
Motherboard:
GIGABYTE B450M S2H
RAM:
Geil 2x4 GB 2666 MHz
Imam i ja nekad problem sa netom, isto imam adsl, imam 10mb ali jednom u mesec dana, se desi da mi ne predaje 7mb/s. Mislim da to nije strasno.

Sent from my Tesla Smartphone 6 using Tapatalk
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
sad je ponuda 20mb u orionu za 1500 din,toiko ja placam sad 12,ali mora da mi istekne ugovor da bi menjao paket...tako da eto,i cene su koliko toliko ok.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.567
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ostaje ti onda samo wi-fi varijanta pošto tu udaljenost (u nekoj razumnoj meri) relativno ne igra preveliku ulogu.
Proveri orion.

Napomena:
Što dalje od wi-fi ako si neki online gamer.

Ako jesi, onda si zaista u velikom rebusu. :ludnica:
 

Shonnex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.04.2015.
Poruka
567
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3-4130 + Intel box
Motherboard:
Gigabyte H81M-S2PV
RAM:
Kingston DDR3 2X2GB 1333MHz
VGA & cooler:
MSI GTX 750Ti
Display:
LG 21"
HDD:
WD 500GB
Sound:
Asus Xonar DGX + Microlab M100u 2.1
Case:
FD Arc Mini
PSU:
Chieftec GPS-600A8
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win7 Ultimate 64bit
Orion bolji od sbb-a lol
Dal si ti realan?
Ljudi bi sve dali da imaju mogućnosti da uvedu sbb,kakav crni adsl naspram kablovskog,ne mogu da se porede,svašta čovek može cuti
Čak i njihova optika nije ništa specijalno(drugar mi radi kod njih)
U svakom parametru je sbb bolji od oriona pa i u paketima;)
Bolji provajder i bolja ponuda nije isto.
Da li si ti procitao i razumeo sta sam ja napisao?
Mozes ti da branis SBB koliko god hoces posto su vam jedni od sponzora ali je pogresno to sto radis, nije u redu da ih ti velicas a stvarno su im paketi ocajni, jer imaju samo nekoliko opcija i to je to, nemaju uopste siru ponudu.
Najjeftiniji trio paket u SBB je 3189din 30/2 net a kod Orion 2499 din 10/2 (1).


Како је то орион јефтинији? ТВ+нет пакет 50/3 цена 3199 + 5000 за сетап :d, код сбб-а такав пакет 3100 и не плаћаш ништа додатно...
Nije 3100 nego je 3500. Jeste tacno da se placa 50mbps uvodjenje kod Orion ali meni to ne treba .. cisto bacanje novca, ne treba svakome bas brz net, meni je dosta 5 mbps. filmove gledam online (nekad odem u bioskop), ne pravim privatnu kolekciju, skype radi i na 2 mbps ako bas hoces tako da ne vidim poentu za 50mbps net sem ako stvarno nemas potrebu za tim npr skidanje velikih datoteka sa neta.
 

makitzar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2016.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110 Pro-D
RAM:
2 x 8 Gb Gskill 2400Mhz
VGA & cooler:
Asus GTX 650 Ti Boost
Display:
Philips LED 196V
HDD:
Crucial 240Gb SSD + 1TB Seagate
Sound:
Integrated + Genius GX Speakers
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Thermaltake Smart 530W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder + Genius Slim
Internet:
6Mb's Wifi 5Ghz
OS & Browser:
Chrome
Ostaje ti onda samo wi-fi varijanta pošto tu udaljenost (u nekoj razumnoj meri) relativno ne igra preveliku ulogu.
Proveri orion.

Napomena:
Što dalje od wi-fi ako si neki online gamer.


Ako jesi, onda si zaista u velikom rebusu. :ludnica:
Ovo je bas jedna velika neistina. Ovo mozes reci u kontekstu odredjenih provajdera ali ne i generalno. Ja godinama koristim BeotelNet Wifi (Ali naravno sa opremom na 5ghz - 6Mb/s) , i do sada sam igrao online sta god sam pozeleo bez ikakvog stucanja,a da ne komentarisem da mi se u pozadini pritom uvek vrti i po neki download/upload. Ali bukvalno. :cool:
Doduse ovde racunamo i faktor da mi je baza prilicno blizu i opticka vidljivost izvandredna , sto je prilicno bitno i udaljenost i te kako igra ulogu.

@GordonJames
Zasto si uopste i mislio da ces uzimanjem veceg Boxa imati bolji Net ?
Da li si sam to uradio ili ti je neko to predlozio? Po meni si ga time samo jos vise zaklao.
Elem , sto se wireless-a tice , dobar provajder i dobra oprema na 5 Ghz resava problem i te kako , kao drugo sto se tice Box paketa i eleminisanje ostalih usluga iz ugovora ce verovatno olaksati Net , nazalost u ugovoru stoji do 10 Mb/s ali je to realno mnogo drugacije kao sto si i sam iskusio(e sad dal zbog nedostatka optike ili prevelike udaljenosti , kontam da je to diskutabilno , mozda ni jedno ni drugo vec prezauzetost portova u tvom kraju,sto sam takodje cesto imao prilike da cujem),svakako IPTV ti krade konstantnih 4/6 Mb/s i to je slucaj za vecinu streaming televizija.
Sto se satelitske opreme i TV-a tice , moj glas definitivno ide za TotalTv , osim ako si naravno spreman da se odreknes kojekakvih custom kanala kao sto su pojedini kanali iskljucivo za (western/comedy/action itd itd i koji generalno vrte te jedno isto uglavnom) , u kontekstu IPTV.
 
Poslednja izmena:

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Nije 3100 nego je 3500. Jeste tacno da se placa 50mbps uvodjenje kod Orion ali meni to ne treba .. cisto bacanje novca, ne treba svakome bas brz net, meni je dosta 5 mbps. filmove gledam online (nekad odem u bioskop), ne pravim privatnu kolekciju, skype radi i na 2 mbps ako bas hoces tako da ne vidim poentu za 50mbps net sem ako stvarno nemas potrebu za tim npr skidanje velikih datoteka sa neta.
Као што видиш у прилогу, цена је 3100, ваљда знам шта плаћам.

Какви су то аргументи?
Шта сад неко треба да понуди 1/0.1 за 300 рсд и то ће бити најбоља понуда? :rolleyes:
 

Prilozi

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ostaje ti onda samo wi-fi varijanta pošto tu udaljenost (u nekoj razumnoj meri) relativno ne igra preveliku ulogu.
Proveri orion.

Napomena:
Što dalje od wi-fi ako si neki online gamer.

Ako jesi, onda si zaista u velikom rebusu. :ludnica:



Nisam nikakav online gamer, a mislis verovatno na prekide neta?

Naravno net bih koristio (i zato mi sad najvise i fali veca brzina) za gledanje i skidanje filmova kao i skidanje igara, a sto se online gaminga tice nisam pasionirani ljubitelj, ponekad nesto odigram i to je to...

sad je ponuda 20mb u orionu za 1500 din,toiko ja placam sad 12,ali mora da mi istekne ugovor da bi menjao paket...tako da eto,i cene su koliko toliko ok.
Cekaj, jel to u pitanju adsl net?

Pozvacu Orion, oni su mi mozda i najrealnija opcija sad, mozda cak i danas pozovem... generalno opcije su iskljucivo kablovski ili wi fi net s obzirom da verovatno necu menjati IPTV... a ako uzmem total tv, da li mi preporucujete mozda total mix paket?


Inace najvise bi mi odgovarao opticki net... ali znate i sami situaciju i kako se na periferiji BG-a (iza Sremcice, Cukarica je u pitanju) to tesko moze uvesti...

I da, sto se tice preuzazetosti portova, jednom su mi rekli takodje i da je problem sto neko takodje u blizini ima njihov adsl pa mi to slabi net...
 
Poslednja izmena:

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
da adsl je,danas sam bas bio,pitao za cene. placao racun.

nemoj totalov,krsina,barem ovde ko je imao.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.567
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Nisam nikakav online gamer, a mislis verovatno na prekide neta?
NE. Nisam mislio na prekide interneta vec na to da vremenski uslovi poprilicno uticu na ping.

U idealnim uslovima imaces recimo ping 10 dok ces kada je napolju oluja i pljusak imati ping 300.

@makitzar

Preko 5 godina igram online i sreo sam se sa mnogo ljudi koji imaju wifi net i nisam sreo coveka da se nije zalio na ping kada je lose vreme napolju.

Kod mene u gradu provajder kog sam koristio za wifi internet je jedan od najjacih a oprema je bila mikrotik na 5GHz.

Wi-Fi internet i online gaming ne idu zajedno i to je prosto tako.Bar ne za neki ozbiljniji gaming.Ali to i nije bitno posto otvaraoc teme ne igra online slobodno neka pici na wifi :wave:
 
Poslednja izmena:

Shonnex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.04.2015.
Poruka
567
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3-4130 + Intel box
Motherboard:
Gigabyte H81M-S2PV
RAM:
Kingston DDR3 2X2GB 1333MHz
VGA & cooler:
MSI GTX 750Ti
Display:
LG 21"
HDD:
WD 500GB
Sound:
Asus Xonar DGX + Microlab M100u 2.1
Case:
FD Arc Mini
PSU:
Chieftec GPS-600A8
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win7 Ultimate 64bit
Као што видиш у прилогу, цена је 3100, ваљда знам шта плаћам.

Какви су то аргументи?
Шта сад неко треба да понуди 1/0.1 за 300 рсд и то ће бити најбоља понуда? :rolleyes:
Pa vidi ja nemam samo internet da platim kao ti, vec i ostale dazbine a mozda ti vise zaradjujes od mene mesecno pa mozes da se razbacujes, ja barem ne mogu.
Inace opet izlazis iz konteksta kao kobac, evo bicu uljudan pa cu ti ponoviti. Napisao sam da imaju bolju ponudu sto znaci da je veca ponuda paketa.
 

aleksandar00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2016.
Poruka
85
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 1200
Motherboard:
GIGABYTE B450M S2H
RAM:
Geil 2x4 GB 2666 MHz
Ako uzimaš Orion, samo dobro onu aluminijumsku šipku im reći da dobro nameste, pošto kada duva malo jači vetar ode šipka, imao sam sa tim problema :D

Sent from my Tesla Smartphone 6 using Tapatalk
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Pa vidi ja nemam samo internet da platim kao ti, vec i ostale dazbine a mozda ti vise zaradjujes od mene mesecno pa mozes da se razbacujes, ja barem ne mogu.
Inace opet izlazis iz konteksta kao kobac, evo bicu uljudan pa cu ti ponoviti. Napisao sam da imaju bolju ponudu sto znaci da je veca ponuda paketa.
Oк, то је нешто друго.
Мада за мене боља понуда не мора да значи и већи избор пакета, али то нема везе сад.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Bolji provajder i bolja ponuda nije isto.
Da li si ti procitao i razumeo sta sam ja napisao?
Mozes ti da branis SBB koliko god hoces posto su vam jedni od sponzora ali je pogresno to sto radis, nije u redu da ih ti velicas a stvarno su im paketi ocajni, jer imaju samo nekoliko opcija i to je to, nemaju uopste siru ponudu.
Najjeftiniji trio paket u SBB je 3189din 30/2 net a kod Orion 2499 din 10/2 (1).



Nije 3100 nego je 3500. Jeste tacno da se placa 50mbps uvodjenje kod Orion ali meni to ne treba .. cisto bacanje novca, ne treba svakome bas brz net, meni je dosta 5 mbps. filmove gledam online (nekad odem u bioskop), ne pravim privatnu kolekciju, skype radi i na 2 mbps ako bas hoces tako da ne vidim poentu za 50mbps net sem ako stvarno nemas potrebu za tim npr skidanje velikih datoteka sa neta.
Matorac,nemam ja veze nikakve sa sbb-om,niti je ovaj forum u mom vlasnistvu ;)
Ja ti pricam iz ogromnog iskustva koje imam i odgovorno tvdim da je i dalje najbolji provajder u Srbiji za net sbb kad se sve celokupno sagleda a ti imas svoje misljenje i to je ok :wave:
Ja sam sbb korisnik na vise lokacija pa bar jedno 7 godina sada i nikad ni na jednoj lokaciji nisam imao ozbiljne probleme a cene su najbolje na nasem jadnem trzistu sem Targa koji je u stecaju :wave:
Kazi lepo imaju vece-brze pakete,bolja ponuda znaci da je bolji provajder(tehnicka podrska,brzine,cena,uptime,oprema etc) sto ti vise ljudi ovde moze reci da ...nije ;)
 
Poslednja izmena:

GordonJames

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.11.2015.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da adsl je,danas sam bas bio,pitao za cene. placao racun.

nemoj totalov,krsina,barem ovde ko je imao.
Ja cu morati da trazim neku drugu vrstu neta, s obzirom da je problem sto iptv i adsl ne mogu zajedno a da kvalitetno rade...

Mislis na kablovsku i net u paketu da je krs?


NE. Nisam mislio na prekide interneta vec na to da vremenski uslovi poprilicno uticu na ping.

U idealnim uslovima imaces recimo ping 10 dok ces kada je napolju oluja i pljusak imati ping 300.

@makitzar

Preko 5 godina igram online i sreo sam se sa mnogo ljudi koji imaju wifi net i nisam sreo coveka da se nije zalio na ping kada je lose vreme napolju.

Kod mene u gradu provajder kog sam koristio za wifi internet je jedan od najjacih a oprema je bila mikrotik na 5GHz.

Wi-Fi internet i online gaming ne idu zajedno i to je prosto tako.Bar ne za neki ozbiljniji gaming.Ali to i nije bitno posto otvaraoc teme ne igra online slobodno neka pici na wifi :wave:

Pa pazi ja imam ping sad 13-14 u bilo kom slucaju, a s obzirom da mi brzi net najvise fali zbog skidanja s neta i gledanja online, valjda nece biti problema. A inace, voleo bih da mi pojasnite, s obzirom da nisam preterano upoznat s wi fi netom, sto vise GHz to je bolji net?

Inace zvao sam orion danas, receno mi je da im je bazna stanica u Sremcici, da je maksimum dometa 3km a ja sam na nekih 2,77 tako da bi moglo, ponudili su mi i neku probu od 15 dana pa ako budem zadovoljan potpisacu ugovor...

Pre odluke jos sutra cu se ganjati s telekomom oko neta...

Downstream max rate (kbit/s) 14128
Downstream line rate (kbit/s) 5999

Evo sta sam dobio, merio parametre... dakle po ovome ruter moze pustiti do 14 mb a meni je port konfigurisan na 6, tako da s obzirom da 4-5 ode na iptv, nije ni cudo sto mi je net ocajan... jedino da trazim da pojacaju port, ako ne, da se rastajemo...
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.567
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
GHz oko wifi ne trebaju da te opterecuju niti da zamars mozak time..

Nisam siguran da sam te razumeo ali po tvojim recima ispada da imas 6mbs internet a od toga vuce 4-5mbs iptv? Ili ja nisam bas najjasnije shvatio tvoje reci.

Ne znam sta da ti kazem, strasno!!!!
Gledaj da uzmes wifi ako nisi hardcore online gamer (kao ja :P)

Budi srecan ako nesto napravis sa operaterom oko adsl-a.Ako si skoro potpisao ugovor trazice ti da placas sve do kraja i kad raskines ugovor iako ne koristis njihove usluge. To sto ti nisi zadovoljan njih uglavnom ne zanima. Ogradili su se zakonski :(

Kod mene u Nisu sreca pa je od skora ceo grad pokriven optikom preko jednog operatera koji radi FTTB i FTTH. Zalosno je sto to nije svuda tako, kao da smo u '90-im godinama.

Uzmi wifi i teraj :)
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Ja cu morati da trazim neku drugu vrstu neta, s obzirom da je problem sto iptv i adsl ne mogu zajedno a da kvalitetno rade...

Mislis na kablovsku i net u paketu da je krs?

da imalo par drugara,kao uz kablovsku aj da probaju...brzine ocajne,itd...bilo problema,mozda sad nije tako ovo je bilo pre par godina.

Sto se tic same kablovkse,ja je imam i radi ok.
 

makitzar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2016.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110 Pro-D
RAM:
2 x 8 Gb Gskill 2400Mhz
VGA & cooler:
Asus GTX 650 Ti Boost
Display:
Philips LED 196V
HDD:
Crucial 240Gb SSD + 1TB Seagate
Sound:
Integrated + Genius GX Speakers
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Thermaltake Smart 530W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder + Genius Slim
Internet:
6Mb's Wifi 5Ghz
OS & Browser:
Chrome
Ghz u kontekstu wireless opreme predstavlja brzinu radio signala , sto bi svakako znacilo da je uzimanje opreme na 2.4 apsurd(Kartica ili Access Point i feed),jer taj signal generalno svi uredjaji koriste i ima dosta smetnji i radi na 3 kanala i u prenaseljenom mestu je to problem,a opet sa druge strane je bolja oprema kada su daljine u pitanju ali je manji protok,zato je 5Ghz oprema i izmisljena,da bi se to resilo jer recimo naspram 2.4 ova oprema koristi vise kanala,cak 20-tak,a na kracim relacijama isporucuje mnogo ozbiljnije brzine,mada ce svakako ISP odluciti koja oprema ce se koristiti,a to je generalno bas oprema na 5Ghz. Doduse ja sam ove uredjaje postavljao i na mnogo ozbiljnije distance,naravno uz uslove maksimalne opticke vidljivosti.

@piiirrr
Pa ne,njemu je po ugovoru deklarisano do 10Mb/s, "do" 10Mb's. Ali posto su ga vec ogranicili na 6Mb/s jer stanica ne moze da isporuci vise,njemu je bas IPTV ukrao fakticki sve. Jer kao sto sam i prethodno rekao , vecina streaming televizija toliko i uzme 4-6Mb/s.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.567
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
@piiirrr
Pa ne,njemu je po ugovoru deklarisano do 10Mb/s, "do" 10Mb's. Ali posto su ga vec ogranicili na 6Mb/s jer stanica ne moze da isporuci vise,njemu je bas IPTV ukrao fakticki sve. Jer kao sto sam i prethodno rekao , vecina streaming televizija toliko i uzme 4-6Mb/s.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Vrh