• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sta mi treba za wireless kod kuce?

Nevena

Newcomer
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da da, snasla sam se :) Hvala puno!
 

dancom

Newcomer
Učlanjen(a)
05.09.2019.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako se ne varam na AP moze istovremeno da bude povezan samo jedan uredjaj jer AP moze da dodeli samo jednu IP adresu. Bolje ti je da uzmes neki wifi ruter, nisu preterano skupi.

Ja kuci imam TP-Link TL-WR841ND i prezadovoljan sam, nikad nikakvih problema nije bilo sa njim. Koristim ga ja (racunar + mobilni), i jos dva cimera. Vezan je na SBB kablovski net.

Jeftinija varijanta ti je TP-Link TL-WR740N (oko 2300 rsd), imamo ga u kancelariji i takodje radi bez problema.

Jaci model ima bolji signal, vise opcija, i bolji protok, tako da vidi sta ti odgovara. Takodje svi TP-Link ruteri dolazi u dve verzije - N i ND. Kod N verzije antena je fiksirana za ruter i ne mozes da je zamenis, dok kod ND je nasrafljena na standardni RP-SMA konektor pa mozes kasnije da je zamenis jacom. Razlika u ceni izmedju N i ND modela je mala.
Pozdrav "axe" members. Kratko, na AP simultano se mogu povezati i koristiti wifi devices do 60 korisnika, na "exstended" opseg uredjaj do 20 korisnika "Boost wifi" uredjaji su isto ok za kucne uslove, pa i outdoor..inace jeftin AP ili wifi modem sa boljim protokom 40,50...Mb/s isto rade posao(ako ne serujete signal sa komsijom kroz beton) ima tu jos uredjaja pored neprikoslovenog LAN kabla(ne boji se 2.4 Mhz visine talasa, mikrotalasna, bezicni tel..kao wifi) buzir odbija od bakrenih LAN zica sve inteferencije, 1001,0101..idu usmereno ka uredjaju, dok svaki wifi odasiljac talasa pruza se kruzno, u sudaru sa dr. poslatim wifi paketom, ponavlja slanje(to je ono striming seckanje) itd, da uredjaj od korisnika do korisnika moze se bez LAN kablova slati navedenim, kroz el. vodove po prostorijama gde god je u "stekeru" ista takva "kutijica". Za kraj wifi ruteri sa robusnim antenama i vrse posao a i ne moraju. pozzz
 
Vrh