• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[split] Razlike u ceni i brendu napajanja (započeto u Fermi temi)

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"Primer nasem HX1000, pogledano na garanciju, na tools sto dobijas uz PSU, Support koji imas za HX1000 i druge sitnice su 200€ absolutni standard na trzistu i Corsair se sa time krece u normalnom meru na odnosu konkurencije."

ma da, naplatis mi auto 100% vise jer si mi dao rezervne sijalice, hotline da mogu da pozovem ako ne umem da okrenem volan i isporucio si mi ga u najlon kesi... :) please, to sto si naveo, osim garancije je useless i nonsense teski. Izvadis napajanje, stavis ga u kuciste i ukljucis kablove gde ti trebaju. Tools, support i sve ostalo ostaje u kutiji i skuplja prasinu. Slobodno izbacite to sve i dajte taj psu za 100e kolko i vredi. :)
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
@graphXtreme

Preteruješ, to je možda tebi nebitno. Ali možda je nekome bitno i rad je da plati to.
Ako ljudima ide po predviđenoj ceni zašto bi menjali bilo šta?
Za one koji misle da bonuse ne vredi plaćati postoji alternativa ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pazi, preterujem, naravno, ne poricem to. Poenta je da hi end graficka uvek kosta isto para ili manje nego prethodna, isto tako i cpu. Jel se tu slazemo? E sad, kod PSU-a nije tako. Za hi end graficku pre 10 godina ti je trebao psu od 40-50 DM, graficka je tada kostala ~500dm (recimo GeForce 1 DDR), napajanje je bilo 300W.
Danas te hi end graficka kosta 350e, treba ti napajanje od 650W koje kosta 80-100e. Jel vidis sta pokusavam da kazem? A isto kao sto je proizvodnja i proces grafickih jeftiniji danas, pa otud i vece performanse za manje pare, tako su i delovi za PSU jeftiniji ali je PSU sve skuplji i skuplji. E vidish, ja imam problem sa time, ne svidja mi se to. I kao sto rekoh, proizvodjaci PSU to znaju i trljaju ruke i kupe kajmak.

Njihova napajanja su sve skuplja i skuplja jer su sve jaca i jaca. tom logikom danas bi 5870 trebao kostati 2000 evra. Na svu srecu pa nije...Ali ovim tempom za 5 godina ce najjeftinije napajanje (hi-end) kostati 150e i biti 850W i imace alate, hot line, 4 debele knjizice i svirace lambadu kad upalis racunars...Ja to zovem muda za bubrege, da sad ne idem u detalje i ne vredjam :P

Ako ljudima ide po predviđenoj ceni zašto bi menjali bilo šta?
pa ide im jer im se moze, ukartelisali su se i nikom ne odgovara da mnogo obara cenu. Medjutim, imam osecaj da ce kinezi poceti da prave 1000W napajanja koja ce biti 600-700W realne snage i kostace 20-30e pa cemo onda videti oce li moci corsair 1000W da se prodaje po 200e...
 
Poslednja izmena:

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
Neznam da li je ovo pravo mesto za to, ali sam hteo da vam kazem, da pocinjem da radim uvoz Corsair-a iz Hrvatske u Crnu Goru i cene ce biti osetno manje od beogradskih, a marza maloprodaje je ovde OSETNO veca!
Lager dobavljaca je fantastican! Imaju apsolutno sve, od Obsidiana, napajanja, pa do gomilu varijanti Dominatora..
Poenta je da SVE zavisi od izvora.. Ocigledno u Beogradu treba menjati dobavljaca..

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ma nase lopuze su druga prica, kad se samo setim ili pogledam cene za recimo monitor ko moj, nabavljaju sa sve porezima i taksama po ~200e a prodaju po 300, strasno...Uz sve to radnicima su plate mizerne, mogle bi i 1000e da budu i da vlasnici i dalje dobro zaradjuju...
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
ma nase lopuze su druga prica, kad se samo setim ili pogledam cene za recimo monitor ko moj, nabavljaju sa sve porezima i taksama po ~200e a prodaju po 300, strasno...Uz sve to radnicima su plate mizerne, mogle bi i 1000e da budu i da vlasnici i dalje dobro zaradjuju...
Ja bih ovo da preciziram i da naglasim da su marze beogradskih maloprodaja IZRAZITO male.. Konkurencija ih je smanjila.. Kao sto znate vise ne radim u BG-u pa mogu malo otvorenije o tome da pricam..
Problem je u dobavljacima!!
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
pa ako se secate - sugerisao sam ELPRINCIPALU da otvore regionalno predstavnistvo u Hrvatskoj. Nema tu potrebe za dokazivanjem patriotizma izguravanjem price u Srbiji. Ovde NISTA nije normalno ! Neki ljudi na forumu znaju sta mi se desilo u utorak sa racunom Rajfajzen banci... katastrofa, sta da ocekujem od nekog drugog... Znaci najbolje po nas bi bilo da regionalna predstavnistva NE BUDU u Srbiji, a da NI JEDNA firma u Srbiji ne dobije licencu za bilo kakav uvoz.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Dado to su odlichne vesti ! Zhelim puno uspeha !
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
pa ako se secate - sugerisao sam ELPRINCIPALU da otvore regionalno predstavnistvo u Hrvatskoj. Nema tu potrebe za dokazivanjem patriotizma izguravanjem price u Srbiji. Ovde NISTA nije normalno ! Neki ljudi na forumu znaju sta mi se desilo u utorak sa racunom Rajfajzen banci... katastrofa, sta da ocekujem od nekog drugog... Znaci najbolje po nas bi bilo da regionalna predstavnistva NE BUDU u Srbiji, a da NI JEDNA firma u Srbiji ne dobije licencu za bilo kakav uvoz.
Dobro sada vec malo preterujes, znam da volis hrvatsko pivo, i sve to...

Naravno da nije ovde nista normalno, ali ljudi glasaju kako glasaju, pa im posle nije nista normalno.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Znaci najbolje po nas bi bilo da regionalna predstavnistva NE BUDU u Srbiji, a da NI JEDNA firma u Srbiji ne dobije licencu za bilo kakav uvoz.
Ne razumem.
Ako ni jedna firma ne bude imala licencu za bilo kakav uvoz, svu uvoznu robu, pa i računare će imati samo oni koji prošvercuju preko grane.

Nešto ovde nije uredu.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Šta ti tu nije u redu?
Na Doćolu, par malih firmica je lepo godinama radilo "uvozom" robe iz HU, malo je bilo problematičnije za garanciju ali se i to rešavalo (više im je bilo isplativije da rade servis nego da vraćaju robu u HU)...
Ja sam vodio ljude tamo, niske cene, usluga korektna... Danas ja ne znam kako preživljavaju, skuplji su od velikih MP, lagere gotovo da ne poseduju, "uvoznici" im isplaćuju na račun garancije 20% cene (kao pregazlo vreme to sad toliko vredi) ima i na bench-u piča o tome a čini mi se da je i Flight-ova MP imala tako lepo iskustvo sa "uvoznikom"... Može im se, inspekcije postoje samo na papiru i da kažnjavaju sirotinju, svako ko ima malo "masti" da podmaže problem (prijavu) ostaje netaknut...

Drugim rečima, gde ti živiš? :D
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Šta ti tu nije u redu?
Na Doćolu, par malih firmica je lepo godinama radilo "uvozom" robe iz HU, malo je bilo problematičnije za garanciju ali se i to rešavalo (više im je bilo isplativije da rade servis nego da vraćaju robu u HU)...
Ja sam vodio ljude tamo, niske cene, usluga korektna... Danas ja ne znam kako preživljavaju, skuplji su od velikih MP, lagere gotovo da ne poseduju, "uvoznici" im isplaćuju na račun garancije 20% cene (kao pregazlo vreme to sad toliko vredi) ima i na bench-u piča o tome a čini mi se da je i Flight-ova MP imala tako lepo iskustvo sa "uvoznikom"... Može im se, inspekcije postoje samo na papiru i da kažnjavaju sirotinju, svako ko ima malo "masti" da podmaže problem (prijavu) ostaje netaknut...

Drugim rečima, gde ti živiš? :D
Jeste imali smo vrlo "lepa iskustva" sa nekim uvoznicima tipa Alti i slicno, gde odjednom OCZ Reaper koji je kostao 100+ evra, vredi 3000 dinara posle reklamacije.

Doduse Mipko preteruje, jeste da je opsta moda da mi Srbi stvaramo Hrvatimo prostor za jacanje njihove ekonomije, ali odgovarati predstavnika Corsaira da zaobidje Srbiju i ode u Hrvtasku, mogu da razumem samo ako Mipko radi za ministarstvo trgovine ili tako necega u Hrvatskoj ili ako mu je ono ozujsko pivo udarilo u glavu.

Mogu da pohvalim EWE kao izuzetno korektnog uvoznika, i mislim da je Asbis takodje ozbiljna i korektna firma samo sa njima manje iskustva imam nego sa EWE, znaci ja sam samo radnik u radnji, nisam vlasnik niti bilo sta slicno.

I ima jos nekih manjih uvoznika koji furaju sitniju robu proizvode firme Gembird i slicno, i oni su sasvim ok.

Pin je ranije bio vrlo korektan sada su korektni iz 2-3 puta, ako nesto zeznu ili te zavrnu, posle 2, 3 pokusaja to se regulise, naravno trenutno ne mogu da se svrstaju u potpuno korektne bas zbog toga. :)

PS/ Ne znam na koje firme mislis sa Dorcola da nije jedna od njih S & S (pocetna slova) behu imali smesno male cene pogotovu ako si poznavao nekog ko je imao dilerske cene kod njih ili ako si i sam bio diler.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ne razumem.
Ako ni jedna firma ne bude imala licencu za bilo kakav uvoz, svu uvoznu robu, pa i računare će imati samo oni koji prošvercuju preko grane.

Nešto ovde nije uredu.
o kakvom svercu ti pricas ?
Moja opaska se odnosi da u Srbiji ne treba otvarati REGIONALNO predstavnistvo i REGIONALNU distribuciju ! Mi smo banana zemlja ! Tacka !
Ako budu cekali da se donesu zakoni, da se stvari sloze kako treba, onda mozemo da pocrkamo dok se to doceka. Iskreno mislim da ljudi iz Corsaira nemaju blagu predstavu koji je ovde svinjac, pocevsi od najbanalnije infrastrukture pa do zakonodavstva.
Tako da za dobrobit potrosaca, mnogo bi bolje bilo da se otvori regionalni distributivni centar u epsilon okolini od 200km nego da cekam 5 godina da se u Srbiji otvori predstavnistvo. A tih 5 god da cekamo i navlacimo se ko majmuni da dodjemo do opreme.

A svaka firma u Srbiji bi imala pravo da uveze sta god hoce od Corsaira iz recimo Hrvatske.

Zaista nisam vise u godinama da me raduje cinjenica da ce se cekati jos 3-4 godine da se otvori neko predstavnistvo. Pobogu ne gradi se svemirski lansirni centar ! Pricamo o predstavnistvu na regionu jedne zemlje koju ako se zainatis za 2 dana bajsem predjes uzduz i popreko.

@flight: ne radim za hrvatsko ministarstvo trgovine. Veliki sam patriota i jos veci nacionalista i upravo od tuda moje ogromno razocarenje u nase poslovne mogucnosti. A ako si ikada prosao hrvatskim putevima jasno bi ti bilo gde su oni a gde mi. Samo na osnovu kvaliteta puteva, nista vise... mi smo bre jedna rupcaga ! Da li znate koja je prosecna brzina srpskih zeleznica danas a koja je bila pre II sv rata ?
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"Da li znate koja je prosecna brzina srpskih zeleznica danas a koja je bila pre II sv rata ? "

U ovo ti je bas reper...Zeleznica nigde u svetu nije profitabilna, svuda je subvencionisani nacin prevoza i kosta drzavu, ali je neophodna. Sobzirom kolko para nasa drzava ima - dobro je da uopste i postoji neka brzina na toj zeleznici! :d
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
a da li je normalno da brzina bude manja nego pre 50 god :) Ajde ti meni reci sad to.
Poenta je da za 10 godina ova drzava nije bila u stanju da napravi 100km Autoputa, ni jedan most, ni jedno veliko zeleznicko cvoriste, i dalje u 21 veku imamo dvojnike na telefonima, ogroman broj ljudi ne moze da ima brzi internet... O cemu mi pricamo ovde - ljudi decenija je prosla a mi se nismo previse mrdnuli. Mislite o tome.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Doduse Mipko preteruje, jeste da je opsta moda da mi Srbi stvaramo Hrvatimo prostor za jacanje njihove ekonomije, ali odgovarati predstavnika Corsaira da zaobidje Srbiju i ode u Hrvtasku, mogu da razumem samo ako Mipko radi za ministarstvo trgovine ili tako necega u Hrvatskoj ili ako mu je ono ozujsko pivo udarilo u glavu.
Ma treba suhoj da otvori predstavnistvo u srbiji :d
Pa da ti i tebi slicni sednu u njih i izrokaju 99% ostatka sveta koji vam se ne svidja :rolleyes:
To bi izgleda bilo najbolje :P

ljudi decenija je prosla a mi se nismo previse mrdnuli. Mislite o tome.
A kako da se mrdnes pored "flighta & co" :D
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa da ne zalazim sad u offtopik totalni, BG-BAR danas ides 11-12 sati, pre 50 godina si isao oko 25. Dosta?

PS. napravljena su 3 mosta u Novom Sadu, ali kapiram sta hoces da kazes i donekle delim tvoje misljenje.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Bravo gx-x, tvoja logika zapanjuje i ja nisam dostojan da se suprotstavljam istoj. Tako da necu vise da se raspravljam sa tobom na ovu temu.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
tvoja logika je isto super, da otvorimo radna mesta u komsiluku umesto u Srbiji, da kajmak kupi druga drzava, a ne nasa i sve to zato sto smo mi zemlja cija zeleznica stagnira 50 godina?!

Kome smetaju marze i sporost ovde, slobodno moze da ode u HR, HU ili CG i da naruci robu ili donese. U cemu je problem? Mozes i iz USA da narucis robu, samo si ti sad nekako "suvise mator da bi se cimao sa time" ili sta? :) Moja baba od 80 godina moze da porucuje lek iz Nemacke, al ti ne mozes komponente i za to je kriva drzava?!

uopste nije tacno da je prosecna brzina zeleznice manja nego pre 50 godina, zato sam ti odmah i rekao da necu u taj off-topik i dao samo kratko objasnjenje, cak i primer. I sad ti nekim cinizmom prikazujes mene kao nekog *****a. Pa nemoj tako, nije u redu. Ja ti dam primere i "dokaze" a ti meni "Bravo gx-x, tvoja logika zapanjuje i ja nisam dostojan da se suprotstavljam istoj.".
pljuni kad nemas argumente jel? Pa hvala ti druze.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
mnogo sam napisao i brisao, necu vise rec reci na ovu temu.

Izvini ako sam te uvredio, nije mi namera bila.
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Just 4 Info:

Corsair neradi to iz patriotizma što si u početku rekao, mi gledamo srbiju kao ključno tržište na balkanu. Mi nismo mali investor, 2008/2009 smo ulagali u kinesko tržište nekoliko stotinu milliona dollara, i izvukli smo 0,00000 ;) zato imamo ove Godine Release za oko 50 novi proizvoda. Mi imamo plan, i dosada smo valjda pokazali da nismo loši u planiranju tržišti taktika.

@graphXtreme: da malo skratim priču, imaš sigurno pravo da dobro zarađujemo na našim proizvodu, ali i dajemo dosta "Quality & Service" i ulazimo u diskusiju sa mušterijama o boljim idejama. To i Branding su po običaju dovoljno za cenu ;) ko misli da mu je previše, taj ima kao što je već BigJoe rekao alternativu. HX1000 je bolje prodat na tržištu nego bilo koja konkurenzija, to dovoljno pokazuje da mušterije dosta vrednost navode na te što si rekao "nonsins" - Quality & Service i dodatke. ;)

Što se tiče CWT, nije izpravno tako o našim delovima pričati. Mi dajemo 70% vise za delove (bolje delove) nego drugi koji prave kod CWTa. Sama izjava CWT glavni: "Corsair forcing us to buy from suppliers of Enermax" pokazuje da se nemože Corsair PSU od CWT nikad sa drugim CWT proizvodima uporediti. ;)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Just 4 Info:

Corsair neradi to iz patriotizma što si u početku rekao, mi gledamo srbiju kao ključno tržište na balkanu. Mi nismo mali investor, 2008/2009 smo ulagali u kinesko tržište nekoliko stotinu milliona dollara, i izvukli smo 0,00000 ;) zato imamo ove Godine Release za oko 50 novi proizvoda. Mi imamo plan, i dosada smo valjda pokazali da nismo loši u planiranju tržišti taktika.

@graphXtreme: da malo skratim priču, imaš sigurno pravo da dobro zarađujemo na našim proizvodu, ali i dajemo dosta "Quality & Service" i ulazimo u diskusiju sa mušterijama o boljim idejama. To i Branding su po običaju dovoljno za cenu ;) ko misli da mu je previše, taj ima kao što je već BigJoe rekao alternativu. HX1000 je bolje prodat na tržištu nego bilo koja konkurenzija, to dovoljno pokazuje da mušterije dosta vrednost navode na te što si rekao "nonsins" - Quality & Service i dodatke. ;)

Što se tiče CWT, nije izpravno tako o našim delovima pričati. Mi dajemo 70% vise za delove (bolje delove) nego drugi koji prave kod CWTa. Sama izjava CWT glavni: "Corsair forcing us to buy from suppliers of Enermax" pokazuje da se nemože Corsair PSU od CWT nikad sa drugim CWT proizvodima uporediti. ;)
1Kw napajanje kupuju u 99% ljudi kojima je i 750W dovoljno, u ovo sam skoro sasvim siguran. Ovce su za sisanje, oduvek bilo - uvek i bice.

Sto se CWT-a tice, osim primarnog elektrolita, corsair i recimo chieftek CFT serija su identicni. Imas review na par mesta, imas i slike po netu. Ako koza laze, rog ne laze.
 
Vrh