• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Split] Motherboard vendors pros & cons

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
A jesi probao F11b BIOS? Sada postoji i rev3.0 koja ima UEFI.... Probaj ručno da podesiš tajminge, napone itd... Većina tih memorija rade na manje-više istim tajminzima. Memorije postavi u slotove 2 i 4.
Nisam stigao da probam razne biose. Na kutiji ploce pise da dolazi vec sa preinstaliranim biosom za nove AMDove FX PD procesore.
Sva cetri memorijska slota su bila popunjena memorijama, i nisam imao vremena za dodatno stelovanje i isprobavanje niti da rucno unosim tajminge. Nakon Mushkina sam ubacio Cors 2x8GB 1600MHz i XPM profil je sve uredno lepo ocitao bez ikakvih problema.

Aj da ti verujem... za razliku od tebe lično sam testirao stress testovima obe ploče i UD5 je bolja po tom pitanju, dakle, nema trotlinga i u rangu je Sabertootha, Formule V i Formule Z.
Sto mi ne bi verovao? Pa vidis kakav je set-ap kod mene i jos uvek nisam imao nikakav problem.
Ja mozda nisam detaljno testirao kao ti sve ploce ali ovu sam dovoljno izdrndao. Reci ti lepo koliki ti je max stabilan OC za 24/7 i koje si temperature imao sa tim i na kojem naponu, pa cemo lako uporediti.

A Sabertooth se isplati za 3000 dinara razlike u odnosu na UD5? Imaš dvostruke aršine. Ako ćemo iskreno, UD5 je mnogo bliža Sabertoothu po kvalitetu izrade nego M5A99X Evo-u. Po ceni je između ove dve.
Inače kod istog dilera M5A99X Evo košta 12900 dinara, a UD5 košta 14150, što nije 2000 dinara razlike, nego 1250. Da te podsetim, Saberotooth košta 16170 dinara, što je punih 2000 i kusur razlike.
Pa radi se o tome sto sam Sajberku oduvek hteo da imam, i jednostavno je tjef u pitanju i za tu plocu bih dao vise samo zbog hira. :)
Trenutno nemam planove da kupujem "core" komponente racunara, jer sam sa time zavrsio za sad.
Btw, ja sam 99X EVO platio 11500 din proslog leta.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Phenom II X3 720




Ne samo UD3, mislim da su sve za GA AM3 imale ACC bez nekih core unlocker precica... Ti me ispravi ako gresim.
Pa sta fali da otkljucavanje procesora (ako je to moguce, naravno) resim za 2s umesto mlacenja sa ACC?
Kakvo mlacenje, udjesh u bios, enable ACC, enable core ulock, F10, Y i gotovo ;)

I ja iz biosa otkljucavam (tacnije pokusavam da otkljucam procesore :D) ali ti kako si krenuo da relativizujes sve kao noobovsko, onda mu i AI SUITE dodje kao SW za noobove koji se plase biosa?
Samo kliknu na dugme i cpu se OC-ije...
I MSI ima slican SW zar ne?
Cak bese i prekidac na ploci koji samo kliknes i cpu lagano ode na 4,2GHz (SB)...
Oh, the Horror... :D



http://www.youtube.com/watch?v=aNUr__-VZeQ
Eto meni je npr. taj software totalno irelevantan, jer ga skoro nikad ne instaliram ;)

A kod GA mora da se zavucu rukavi, cackas muvas, petljas, mesarski malo poduhvat, ali valjda je draze coveku nesto kad se za to muci nego kad samo klikne na dugme?
Sto da bude jednostavno kad moze komplikovano?
Potpuno te razumem. :D
Ja sam ovog mog Semprona otkljucho i klokovao u roku od 5 minuta, nishta komplikovanije nego na ASUS-u. I ja vishe preferiram ASUS-ov layout biosa, al sve potrebne opcije su i kod GB-a dostupne.

Ti sad ode u off s tim APU-ima, necu da sporim tvoje iskustvo (koje je u svakom slucaju vece od mog) ali ko ce majke ti da kupi 5800k (isto vazi i za 5600k) za 100 evra i jos da da 100+ evra za plocu i jos 50-60 evra za ram da bi dobio bolje rezultate u grafici?
Od toga nema nista, taj ko zna ce uzeti fx x4/i3, jeftinu plocu i 1333 MHz ram i neku grafiku iz nizeg ranga koje ce da izuje integrusu i gotovo...
Po meni kupovina neke jeftine FM2 ploce i 5700 je jedino sto ima smisla
Si citao ti testove za APU, 5700 je najloshija opcija od ta tri navedena, a IGP u 5800K shije vecinu low-mid diskretnih grafika ;)

Ja to za MSI skartove cujem samo od servisera koji su radili u Pakomu, a valjda svi znamo kakva je to firma, i sta su sve uvozili...
Ali ne kazem da ih nema, cisto da se razumemo ;)
A zashto na WinWin sajtu malo malo kad su reparirane ploche u opticaju bude samo MSI? Shta repariraju ako se ne kvare :troll:

:wave:
 
Poslednja izmena:

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Molio bih vas da napisete koje ste jos nekompatibilnosti imali na relaciji MoBo>RAM, i koje su tacno komponente u pitanju.
Koliko sam ja do sad video, Mushkin predvodi brojem memorija kada je u pitanju nekompatibilnost sa plocama. Sa druge strane imam utisak da Crucial apsolutno radi na svakoj mogucoj ploci. :D

Sto se BIOSa tice, kada sam video BIOS na MSI 890FXA ploci, smorio sam se kolko skrnavo izgleda. Sve opcije su tu, naravno, ali... nije UEFI :)
 

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja sam ovog mog Semprona otkljucho i klokovao u roku od 5 minuta, nishta komplikovanije nego na ASUS-u. I ja vishe preferiram ASUS-ov layout biosa, al sve potrebne opcije su i kod GB-a dostupne.
Nisi testirao da li je drugo jezgro ispravno? Odma si ga nasvirao? :D


Si citao ti testove za APU, 5700 je najloshija opcija od ta tri navedena, a IGP u 5800K shije vecinu low-mid diskretnih grafika
Sam citao sam, :D jesi to citao sta sam ja napisao gore ko ce da bra tolike pare zarad OC (gde ne mora da znaci da svud moze da se dostigne kao na PCaxe testu)
Drugo, jedina razlika izmedju 5800k i 5700 jeste (i to mizerna) u kloku gpu-a i cpu-a, i sto 5700 ne moze da se klokuje
Nista vise od toga a trosi bednih 65W :D


A zashto na WinWin sajtu malo malo kad su reparirane ploche u opticaju bude samo MSI? Shta repariraju ako se ne kvare
A sto nema nigde Gigabyte-ovih repariranih ploca? Sto ne crkavaju? :troll:
Ne, nego zato sto su nepopravljive :rotf:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Nisam stigao da probam razne biose. Na kutiji ploce pise da dolazi vec sa preinstaliranim biosom za nove AMDove FX PD procesore.
Sva cetri memorijska slota su bila popunjena memorijama, i nisam imao vremena za dodatno stelovanje i isprobavanje niti da rucno unosim tajminge. Nakon Mushkina sam ubacio Cors 2x8GB 1600MHz i XPM profil je sve uredno lepo ocitao bez ikakvih problema.
Jel bilo 2x8GB ili 4x4GB? Trebalo bi da znaš da memorijski kontroler ne trpi više od 1600 MHz za 4 popunjena slota.

Sto mi ne bi verovao? Pa vidis kakav je set-ap kod mene i jos uvek nisam imao nikakav problem.
Da se razumemo, M5A99X Evo je veoma solidna ploča, a Vishera manje troši od Buldija kad se klokne, kao što znaš testirao sam tu ploču sa FX 8120 i naponska je trotlovala, što se nije dešavalo npr. na Crosshair Formuli.

Ja mozda nisam detaljno testirao kao ti sve ploce ali ovu sam dovoljno izdrndao. Reci ti lepo koliki ti je max stabilan OC za 24/7 i koje si temperature imao sa tim i na kojem naponu, pa cemo lako uporediti.
Temperature ne možemo da poredimo zato što su različita očitavanja na različitim pločama i različita su nam hlađenja, primerci procesora itd... ali evo meni FX8350 prolazi Linpack AVX i naravno P95 na 4.7 GHz, sa ventilatorima na full obrtajima. To je moglo da se izvede još sa ovim istim primerkom na Formuli Z, a na Formuli nisam imao adekvatno hlađenje za tako nešto. Evo primera radi 8350 je na formuli Z prošao sat vremena P95 blend testa, na stolu sa Megashadow kulerom sa dva ventilatora na 1800 rpm i sa dva box ventilatora koja su hladila VRM na matičnoj. Na Gigabyte-u to isto prolazi sa Scythe Mine 2 sa 3 ventilatora na 1650 rpm i jednim na kućištu, u otvorenom Chieftec Mash midi tower kućištu, bez dodatnoh hlađenja VRM modula, jer nema gde da se ubaci ventilator u kućište. Dakle setup za 24/7 je 4.6-4.7 GHz, sa northbridgeom na 2.4 i memorijom na 2400. Da dodam, na Formuli Z je nb bio na 2200 kada je testiran na stress testu 4.7 GHz. Napon koji očitava na GA je oko 50mV veći za istu stabilnost u odnosu na ASUS, uključujući i Formulu. Diaboliq kaže da Crosshair daje oko 70mV veći napon nego što ga očitava BIOS.
Što se tiče "Sablje", verujem da je za OC. tu negde, kao i ove tri ploče.

Pa radi se o tome sto sam Sajberku oduvek hteo da imam, i jednostavno je tjef u pitanju i za tu plocu bih dao vise samo zbog hira. :)
Isplati se najviše zbog 8+2 naponske koja se realno manje greje, tj. mosfeti se manje zagrevaju nego na 6+2 setupu koji imaš na M5A.

Trenutno nemam planove da kupujem "core" komponente racunara, jer sam sa time zavrsio za sad.
Btw, ja sam 99X EVO platio 11500 din proslog leta.
BTW i kurs je tada bio niži. :)

Sam citao sam, :D jesi to citao sta sam ja napisao gore ko ce da bra tolike pare zarad OC (gde ne mora da znaci da svud moze da se dostigne kao na PCaxe testu)
Drugo, jedina razlika izmedju 5800k i 5700 jeste (i to mizerna) u kloku gpu-a i cpu-a, i sto 5700 ne moze da se klokuje
Nista vise od toga a trosi bednih 65W :D
Evo na 5600K primerak koji sam kupio, GPU je išao bez frke na 1200 MHz, a na 1160 je išao na nižem naponu nego na test primerku, tako da cenim da u većini slučajeva može da se izvuče 1.2 GHz iz GPU-a, možda negde nekih 50MHz manje, ali to je to.

Što se tiče razlike između 5700 i 5800K, mizerna je razlika i u ceni, tako da se više isplati 5800K. Najveća prednost 5700 je ukoliko to treba da se upakuje u neki SFF case, pa da se ne zagreva preterano, tu nema overkloka.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ti sad ode u off s tim APU-ima, necu da sporim tvoje iskustvo (koje je u svakom slucaju vece od mog) ali ko ce majke ti da kupi 5800k (isto vazi i za 5600k) za 100 evra i jos da da 100+ evra za plocu i jos 50-60 evra za ram da bi dobio bolje rezultate u grafici?
Od toga nema nista, taj ko zna ce uzeti fx x4/i3, jeftinu plocu i 1333 MHz ram i neku grafiku iz nizeg ranga koje ce da izuje integrusu i gotovo...
Po meni kupovina neke jeftine FM2 ploce i 5700 je jedino sto ima smisla
Zašto off, ovde je tema o matičnim pločama, vendorima i prednostima i manama....
Evo, skoro sam nabavio rođacima Gigabyte A85X ploču za 7200 dinara i 5600K. Ploča je daleko od UP4, ali radi isto. Naponska je gola, ali dovoljna za APU. Sa BOX kulerom je to sve radilo na 4.1 GHz i GPU na 1180. Rad sa memorijom je moguć bez problema na 2133, čak i na 2400. Dakle, to je ploča od 7000 dinara, a ne od 14000. Nađi mi ASUS FM2 ploču koja ekvivalentno radi, koja ima A85 čipset i koja košta 7000. Nema, kao ni od jednog drugog proizvođača.



Ja to za MSI skartove cujem samo od servisera koji su radili u Pakomu, a valjda svi znamo kakva je to firma, i sta su sve uvozili...
Ali ne kazem da ih nema, cisto da se razumemo ;)
Zato je Pakom propao.... :troll:
Šalu na stranu, ali MSI je druga liga, definitivno. Ne kažem da ne naprave ponekad neku solidnu ploču, ali to je sve nedovršeno i kilavo.
Što se tiče kvaliteta komponenata, ni GA nije do pre neku godinu bio baš sjajan. U vreme kada sam ih zvao Gigashit, masovno su im crkavale nForce ploče, raznorazne VIA, Intel itd... dakle, razni problemi, a najviše naudvanih elektrolita itd...
Međutim, od AM2+ socketa pa do danas barem za AMD imaju veoma solidne ploče, preporučene od strane AMD-a.

A sto nema nigde Gigabyte-ovih repariranih ploca? Sto ne crkavaju? :troll:
Ne, nego zato sto su nepopravljive :rotf:
Ne, to isključivo na ASUS-ima od 200+ € crkavaju čipsetovi.... :troll:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Nisi testirao da li je drugo jezgro ispravno? Odma si ga nasvirao? :D
Da znao sam od pre da se otkljuchava, tako da sam ushao u bios podesio sve kako mislim da treba, F10 i puf butovao se Windows ;)


Sam citao sam, :D jesi to citao sta sam ja napisao gore ko ce da bra tolike pare zarad OC (gde ne mora da znaci da svud moze da se dostigne kao na PCaxe testu)
Drugo, jedina razlika izmedju 5800k i 5700 jeste (i to mizerna) u kloku gpu-a i cpu-a, i sto 5700 ne moze da se klokuje
Nista vise od toga a trosi bednih 65W :D
Eto vidish ja da uzimam APU verovatno bi ishao na neku kombinaciju kao sa testa :)


A sto nema nigde Gigabyte-ovih repariranih ploca? Sto ne crkavaju? :troll:
Ne, nego zato sto su nepopravljive :rotf:

Kad se podvuche crta ja mislim da je ipak ECS najbolji proizvodjach :troll:
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Jel bilo 2x8GB ili 4x4GB? Trebalo bi da znaš da memorijski kontroler ne trpi više od 1600 MHz za 4 popunjena slota.
Bila je 4x4 kombinacija. Ok, ako tvrdis da u toj kombinaciji ne moze preko 1600, kako onda objasnjavas da meni radi 4x4@2133MHz?
Ako te ne mrzi probaj na tvom primerku ploce neku 4x4 varijantu.

Da se razumemo, M5A99X Evo je veoma solidna ploča, a Vishera manje troši od Buldija kad se klokne, kao što znaš testirao sam tu ploču sa FX 8120 i naponska je trotlovala, što se nije dešavalo npr. na Crosshair Formuli.
Zato i nisam hteo da kupujem Buldozera.

Temperature ne možemo da poredimo zato što su različita očitavanja na različitim pločama i različita su nam hlađenja, primerci procesora itd... ali evo meni FX8350 prolazi Linpack AVX i naravno P95 na 4.7 GHz, sa ventilatorima na full obrtajima. To je moglo da se izvede još sa ovim istim primerkom na Formuli Z, a na Formuli nisam imao adekvatno hlađenje za tako nešto. Evo primera radi 8350 je na formuli Z prošao sat vremena P95 blend testa, na stolu sa Megashadow kulerom sa dva ventilatora na 1800 rpm i sa dva box ventilatora koja su hladila VRM na matičnoj. Na Gigabyte-u to isto prolazi sa Scythe Mine 2 sa 3 ventilatora na 1650 rpm i jednim na kućištu, u otvorenom Chieftec Mash midi tower kućištu, bez dodatnoh hlađenja VRM modula, jer nema gde da se ubaci ventilator u kućište. Dakle setup za 24/7 je 4.6-4.7 GHz, sa northbridgeom na 2.4 i memorijom na 2400. Da dodam, na Formuli Z je nb bio na 2200 kada je testiran na stress testu 4.7 GHz. Napon koji očitava na GA je oko 50mV veći za istu stabilnost u odnosu na ASUS, uključujući i Formulu. Diaboliq kaže da Crosshair daje oko 70mV veći napon nego što ga očitava BIOS.
Što se tiče "Sablje", verujem da je za OC. tu negde, kao i ove tri ploče.

Kod mene trenutno 20x229MHz @ 1.52V (ako dobro ocitava "V" CPUz). Mislim da moze da se nasteluje i na 4.7 (24/7) ali nikako da nadjem volje da procackam i testiram. Ostalo je na defaultu mislim. Nisam hteo da diram NB.
Kao sto rekoh ranije za ram, kod mene radi lepo ocitani XMP profil na 2133MHz.



@Fedja, takodje ako mozes da pojasnis sta je tacno UD5 na toj GA ploci, kada je skoro pa ista kao UD3 (izuzimajuci layout, hladnjake i farbu)? Marketing? Mislim na pricu o core tehnologiji za koju oni trtljaju o kvalitetu i sl. Cak stavise na sajtu za 990FXA UD5 stoji da je ud3, dok za model 990XA-UD3 stoji da je ud4.
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3891#ov
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4434#ov
 
Poslednja izmena:

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zašto off, ovde je tema o matičnim pločama, vendorima i prednostima i manama....
Evo, skoro sam nabavio rođacima Gigabyte A85X ploču za 7200 dinara i 5600K. Ploča je daleko od UP4, ali radi isto. Naponska je gola, ali dovoljna za APU. Sa BOX kulerom je to sve radilo na 4.1 GHz i GPU na 1180. Rad sa memorijom je moguć bez problema na 2133, čak i na 2400. Dakle, to je ploča od 7000 dinara, a ne od 14000. Nađi mi ASUS FM2 ploču koja ekvivalentno radi, koja ima A85 čipset i koja košta 7000. Nema, kao ni od jednog drugog proizvođača.
Moja poenta je bila zasto uzimati 5600k i ram koji se klokuje na 2133-2400, recimo, pre 5700 i obicnog rama da bi dobio gotovo iste performanse kao 5700?



Ne, to isključivo na ASUS-ima od 200+ € crkavaju čipsetovi.... :troll:
Zasto mi se odnekud javlja da nisi iskesirao tih 200
+ evra za tvoju bivsu? :troll:
 

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da znao sam od pre da se otkljuchava, tako da sam ushao u bios podesio sve kako mislim da treba, F10 i puf butovao se Windows ;)
Ja reko' GA uveo neki feature koji odma' isprobava dal je novootkljucano jezgro ispravno, bez da se izlazi iz biosa ili resetovanja. :D




Eto vidish ja da uzimam APU verovatno bi ishao na neku kombinaciju kao sa testa :)
Pozdravljam. :D




Kad se podvuche crta ja mislim da je ipak ECS najbolji proizvodjach :troll:
Stvarno, majku mu, kako se niko nije setio njih? :troll:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Moja poenta je bila zasto uzimati 5600k i ram koji se klokuje na 2133-2400, recimo, pre 5700 i obicnog rama da bi dobio gotovo iste performanse kao 5700?
Zbog performansi IGP-a, koje ce onda biti bolje ;)

Zasto mi se odnekud javlja da nisi iskesirao tih 200
+ evra za tvoju bivsu? :troll:

A ovo je relevantno, kako? Znachi neko mi pokloni auto ja ga smontam o banderu i kontam: "Ko ga j*be i onako ga nisam platio"?

Ja reko' GA uveo neki feature koji odma' isprobava dal je novootkljucano jezgro ispravno, bez da se izlazi iz biosa ili resetovanja. :D
Ima biosa sa mem testom u sebi, moglo bi vrlo verovatno i neki CPU test da se nabudzi u bios ;)


Realno ja sam die hard asus fan i ja tek imam zashto da budem nadrndan za GB jer nece da mi otkljucha moj Phenom 555, ali da GA pravi vishe nego dobre ploche ne mogu da osporim. Svaki proizvodjach ima neshto shto bi moglo biti bolje i kod ASUS-a me je neshto nerviralo samo ne mogu da se setim shta je to tachno bilo, al preziveo sam (a ocigledno i posle nekog vremena zaboravio), ako uskoro pazarim neki PD procesor chinjenica da se ne otkljuchava moj stari CPU mi nece biti neshto bitna, a shto se otalog tiche zadovoljan sam sa novom plochom ;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Zasto mi se odnekud javlja da nisi iskesirao tih 200
+ evra za tvoju bivsu? :troll:
Možda je nekim putem "zaradio" tu ploču? ;)
Zamisli ti da se cimaš, radiš, dobiješ ploču i onda ti rikne i nema garanciju. Izađe te kao da si džabe radio.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Bila je 4x4 kombinacija. Ok, ako tvrdis da u toj kombinaciji ne moze preko 1600, kako onda objasnjavas da meni radi 4x4@2133MHz?
Ako te ne mrzi probaj na tvom primerku ploce neku 4x4 varijantu.
Ne kažem da ne može, ali u principu nije podržano, kao što ni 2400 nije podržan.

Zato i nisam hteo da kupujem Buldozera.
Sasvim razumljivo.

@Fedja, takodje ako mozes da pojasnis sta je tacno UD5 na toj GA ploci, kada je skoro pa ista kao UD3 (izuzimajuci layout, hladnjake i farbu)? Marketing? Mislim na pricu o core tehnologiji za koju oni trtljaju o kvalitetu i sl. Cak stavise na sajtu za 990FXA UD5 stoji da je ud3, dok za model 990XA-UD3 stoji da je ud4.
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3891#ov
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4434#ov
UD5 i UD7 imaju drugačije tranzistore za napajanje. UD3 koristi klasične high i low mosfete kao tvoj ASUS npr, dok UD5 i UD7 koriste MOSFET drajvere, iliti DrMOS, gde ti je u jednom pakovanju integrisan high i low mosfet, kao i kontrolno kolo. Razlika je u efikasnosti naponske.

Moja poenta je bila zasto uzimati 5600k i ram koji se klokuje na 2133-2400, recimo, pre 5700 i obicnog rama da bi dobio gotovo iste performanse kao 5700?
Zato što je CPU brži, a i kad se klokuje, još je brži. GPU nije toliko slabiji, a 5600K GPU kad se klokuje jači je od default 5700. Presudan faktor je razlika u ceni.




Zasto mi se odnekud javlja da nisi iskesirao tih 200
+ evra za tvoju bivsu? :troll:
Mislim da ti je Steamroller lepo objasnio. Tu ploču svakako nisam dobio na lepe oči već je zarađena žestokim cimanjem. A za UD5 sam iskeširao 14K.
Smatram da poruke ovakvog tipa prevazilaze granice pristojnosti i govore mnogo o tebi i o tvojoj nekulturi. :wave:
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Aj malu digresiju da napravim, Fedja ima li kakve razlike izmedju moje 970A-UD3 i 990XA-UD3, sem ochite razlike po pitanju chipseta? :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
U dizajnu naponske i samoj elektronici nema nikakve razlike. Te dve ploče su praktično identične izuzev onog jednog PCI slota i čipseta koji ima više linija. Jedino D3 ima 4+1 naponsku, hlađenu, a DS3 ima istu naponsku, ali golu.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Planiram u skorije vreme neki PD da tutnem na nju pa zato pitam ;)
thanks :sekira:
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
^Iskreno nista preko FX6300 ne bih turao na 4+1.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
8+2 je kod mene ;)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Aha, oprosti. Nisam video da je upitanju UD3.
Przi sta god zelis ;)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
It's all forgiven my child :d
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
8+2 je kod mene ;)
Nije problem, radiće to ok, UD3 je dobra ploča za oc i prilično jeftina. Pored ovoga treba da znaš da sve UD ploče imaju OCP, Over Current Protection. Npr. D3 i DS3 nemaju. Asusove sve ploče imaju OCP, pa sa te strane ne možeš da im skenjaš naponsku.

Ovde imaš detaljnu tabelu sa karakteristikama VRM-ova na pločama različitih proizvođača. Najnapredniju VRM po pitanju zaštite ima UD5 i UD7 od Gigabyte-ovih ploča. Zaštita je hardverska, dok je kod UD3 implementirana kroz BIOS i kad dođe do 90 stepeni počinje da trotluje.

Spisak spaljenih naponskih uglavnom na MSI modelima, ponekom jeftinijem GA, ASRocku itd....
 
Poslednja izmena:

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mislim da ti je Steamroller lepo objasnio. Tu ploču svakako nisam dobio na lepe oči već je zarađena žestokim cimanjem. A za UD5 sam iskeširao 14K.
Smatram da poruke ovakvog tipa prevazilaze granice pristojnosti i govore mnogo o tebi i o tvojoj nekulturi. :wave:
Ja ti se izvinjavam, ali rasprava je delovala neformalno (pomalo :) ) a i sam si je otvorio u tom smeru. Dobio si plocu koja je test primerak i cenim akana kod ko zna kakvih (i koliko) testera i nekako me ne cudi sto je vrisnula. Mene se licno ne tice kako si je dobio (mada je ocigledno) ali nije isto kad se poredi test primerak (za koji nema ni garancije btw, pa ne moze ni da kosta 200+ evra) i nov proizvod iz prodavnice.
Ja znam za jedan test primerak Phenoma 965 koji su prodavan kao 955 jer od divljackog OC nije mogao vise da radi ni na referetnom taktu...
Valjda je jasno da generalizacija ni ovde ne ide...

Ja ti se jos jednom izvinjavam


PS

Da ponovim da ne buse zbune sta sam ja hteo da kazem/aludiro u prethodinom postu, ti nisi dao 200+ evra za plocu koja je test primerak (da jesi ne bih imao visoko misljenje o tebi kao sto ga imam) i drugo to ne vredi 200+ evra..
Hocu da budem jasan po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Nije problem, radiće to ok, UD3 je dobra ploča za oc i prilično jeftina. Pored ovoga treba da znaš da sve UD ploče imaju OCP, Over Current Protection. Npr. D3 i DS3 nemaju. Asusove sve ploče imaju OCP, pa sa te strane ne možeš da im skenjaš naponsku.

Ovde imaš detaljnu tabelu sa karakteristikama VRM-ova na pločama različitih proizvođača. Najnapredniju VRM po pitanju zaštite ima UD5 i UD7 od Gigabyte-ovih ploča. Zaštita je hardverska, dok je kod UD3 implementirana kroz BIOS i kad dođe do 90 stepeni počinje da trotluje.

Spisak spaljenih naponskih uglavnom na MSI modelima, ponekom jeftinijem GA, ASRocku itd....
Thanks za linkove. Pogledao sam i onu uopshtenu temu o VRM-ovima korisno shtivo :wave:

:sekira:
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Kakve su sanse da ova moja MSI 990fxa-gd65 istrpi neku visheru klokovanu? E sad koliko klokovanu zavisi od TRUE kulera..
 
Vrh