• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

socket 1156

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Maticna mi je u kvaru a majstori nece da rade oko nje a drugu jednostavno u CG nema(ako ima ko iz SRB da dolazi bio bih mu zahvalan).
Pc sam ugasio, ocistio i sredio, upalio i nece da se upali, sredio pinove opet nece, bili kod dva majstora,oba kazu da je maticna ali da nemogu popravljat jer nemaju taj soket. Dali imabjos nesto sto mogu da ucinim da je popravim? Cuo sam za ono da je ispecem u rerni?
 

AMD Gamer

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.07.2013.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 2400
Motherboard:
Gigabyte Z68AP-D3
RAM:
2x2 gb Kingston 1333 mhz
VGA & cooler:
Msi 7790
Display:
Benq GW 2255
HDD:
Patriot Blaze 120GB + Samsung F3 500GB
Case:
LC POWER PRO-LINE 920R VERITAS 3000
PSU:
Raidmax RX-600-AF 600W
Optical drives:
Optiart...Nesto tako
Mice & keyboard:
Hama uRage & AneeX "Gaming"
OS & Browser:
Windows 7 Pro. 64 & Google Chrome
A sta je tacan problem sa maticnom? Po tvojoj prici sam skontao da je nesto u vezi sa socket-om posto kazem da si "sredio pinove".. Ako su ti majstori rekli da mora da se radi zamena socket-a tj. celog tog slota za cpu onda se to ni malo ne isplati (cena u srb. je oko 50-70e).
Koji cpu imas? Od njega zavisi da li da trazis drugu 1156 plocu ili da menjas celu platformu.
 

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne, nego majstori kazu da nece da je popravljaju zato sto je bolje da kupim polovnu, a polovna nema nigde u CG, o tome se radi. Procesor je i3 530, znaci pc nece da upali tj pali ali nema slike na monitor a komp upaljen. Nzm sta bi to molo biti?
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Sta god da je,crklo je. Prodaj procesor i kupi nov cpu+mb kombo.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Može biti, da su pinovi iskrivljeni. To mi se desilo, sa prokletom, novom ASUS pločom. Ispravljanje pinova, može da uspe, samo mora da se ima ona velika lupa i majstor, koji vlada sobom i to ispravi uz malo strpljenja


Ali, moguće je da je druga vrsta kvara, onda treba aparat za "rebajling", ne znam da li se tako zove pravilno. To se koristi, kad dođe do kvara soketa, tj tih vodova na ploči, Im not so sure ...
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
1. Kako bi se pinovi pokrivili sami od sebe, ako nisi vadio procesor??? Uostalom, golim okom se vidi jesu li krivi ili ne.

2. Reballing uglavnom vise kosta nego sto je vrednost te ploce, ili tu negde. A i kad se uspesno odradi, uglavnom resi problem samo privremeno. Sto me vraca na moj prvi post.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Možda čovek, jednostavno trenutno nema para za novo. Treba da odnese kod nekog normalnog majstora, da otpiše te pinove, jer u prvom postu stoji "sredio pinove opet neće"

Pa, da vidi, ako nije to da se pokuša, sa tim aparatom, ako može da nađe nekog sa tim. Ili da uzme, neku AMD kombinaciju ploča + procesor, ako ne može da se popravi po razumnoj ceni. Jer, ionako je to mrtva platforma , nažalost


Ploča je stigla sa krivim pinovima, ali nažalost nismo ni pogledali pre instalacije komponenti
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Ako se ne pali ploca, verovatno nisu pinovi. Taman da vas upozorim na nove fore/trendove uvaljivaca, nadju neispravnu plocu,izvade bateriju i pokrive malo pinove, napisu - netestirana, pa je tako prodaju. To je sve neispravno.

Nisam ja rekao da kupi novu, vec drugu plocu i procesor. Moze on da odnese kod normalnog majstora, ali normalni majstori popravke naplacuju normalno, nece da mu uzmu 5-10e za popravku sigurno vec vise. Sto me OPET vraca na moj prvi post. Ako nema para za drugu plocu i procesor, jbg, onda nek neko vreme bude bez kompa dok ne skupi. Nece mu pomoci lamentiranje nad mrtvom plocom da od niceg stvori nesto za 10 evra.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ploča, pali, ali nema slike i butovanja. Tako je bilo i kod nas, sa krivim pinovima na novoj ploči

Pod novim mislim, na drugu ploču i procesor, bilo da je nova iz prodavnice ili od nekog ko hoće da promeni na bolje pa prodaje ovu što ima. Najbolje da uzme neku AM3 + kombinaciju. Ionako je zen iza ćoška figurativno govoreći
 

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nzm u cemu je problem, ali znam da sam izvadio, ocistio, vratio i nece. Sta sam ja tu uradio nzm. Ploca pali i cuje se pin i sve ali slike na monitoru nema, a u CG nezna niko pravilno fa to popravlja i zato pitam vas..
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ako si pokrivio pinove na socket-u i ne mogu da se isprave onda se tu popravka ne isplati. Em su retki oni koji mogu da zamene socket, em nije uopste jeftino.

Druga moguca varijanta je da si statickim elektricitetom ubio plocu, takve stvari se retko desavaju ali nisu nemoguce. Ne znam da li to moze da se sredi, ali u svakom slucaju ako je ozbiljniji kvar ne isplati se popravka.

Najbolje je da prodas taj procesor i pazaris neki noviji komplet, tipa H81 plocu i odgovarajuci procesor. Ako je novac problem uzmi jeftiniji procesor pa kasnije kupi neki bolji.
 

D Agostino

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.05.2015.
Poruka
530
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 750 1156+LC-POWER COSMO COOL LC-CC95
Motherboard:
Gigabyte GA-P55-UD3
RAM:
Patriot ddr3 1333 4X2GB
VGA & cooler:
GTX1050Ti Compact X1 Inno3D 4GB DDR5
Display:
LG 23MP48HQ-P IPS Full HD
HDD:
Samsung 850evo 250gb,MAXTOR STM3250820AS
Sound:
Realtek High Definition Audio+Philips FA 650+Sony
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC 6560GP3 V2.. 560W
Optical drives:
PIONEER DVD-RW DVR-216D
Mice & keyboard:
HP KEYBOARD+Gigabyte mice
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win 10 64bit Chrome
Other:
Canon CanoScan 4400F,HP 2100TN

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ali aja sam iz CG i ti oglasi mi ne znace zato nemogu da se posalju u CG oa sam ovako pitao jel kako ja mogu da popravim maticnu..
 

D Agostino

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.05.2015.
Poruka
530
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 750 1156+LC-POWER COSMO COOL LC-CC95
Motherboard:
Gigabyte GA-P55-UD3
RAM:
Patriot ddr3 1333 4X2GB
VGA & cooler:
GTX1050Ti Compact X1 Inno3D 4GB DDR5
Display:
LG 23MP48HQ-P IPS Full HD
HDD:
Samsung 850evo 250gb,MAXTOR STM3250820AS
Sound:
Realtek High Definition Audio+Philips FA 650+Sony
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC 6560GP3 V2.. 560W
Optical drives:
PIONEER DVD-RW DVR-216D
Mice & keyboard:
HP KEYBOARD+Gigabyte mice
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win 10 64bit Chrome
Other:
Canon CanoScan 4400F,HP 2100TN
Ne znam kako da posaljemo majstora odavde.Valjda imas nekog u Srbiju,Beograd.E sad vrlo je skatljivo kupovati polovno za drugog ali ako neko zna nekog proverenog prodavca ili tako nesto.Masa ljudi ide svakoga dana za Crnu Goru neko bi doneo.

Kakav si ti to Crnogorac a da nemas nikoga u Beogradu,salim se.:)
 

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Haha,
A vidite sad, sad kad hocu da ga upalim ne pokazuje nista ne daje kontakt uopste, pa ga mrdnem pa ono po starom bez slike pa kad se mrdne ugasi se i sve tako, sta bi to moglo biti?
 

Nikolay

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2016.
Poruka
388
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen R5 3600
Motherboard:
Asus TUF B450
RAM:
32 GB Gskill 3200hz DDR4
VGA & cooler:
GTX 1050
Display:
Philips 1080p 75hz
HDD:
SP 240gb SSD + Kingston A2000 500gb
Sound:
2.1 Microlab
Case:
MS Winston
PSU:
CoolerMaster 600W White 80+
Optical drives:
LG SuperMulti
Mice & keyboard:
A4Tech bloody T70,
Internet:
Kako stignem :D
OS & Browser:
Windows 10 64-bit, Google Chrome
Other:
Xiaomi Mi a2 Lite
Znaci da sumiramo:
1. Pregledaj pinove na ploci i vidis da li svi uspravno stoje, ako samo 1 ne stvara kontakt procesor na ploci nece raditi i sistem se nece podici.
2. Probaj (iako nema veze sa ovim) clear Cmos, vidi da li baterija stoji na svom mestu i da nisi neki jumper slucajno iscupao dok si cistio.
3. Da li si mozda usisavao plocu dok je CPU Cooler bio na njoj jer ako se ventilator okretao stvarao je struju pa je spali plocu.
4. Gorepomenuti staticki elektricitet moze spali ti plocu. Dovoljno je da protrljas rukom kosu ili nesto vuneno i dodirnes plocu i spalis je, neki ljudi mogu vise da nakupe staticki elektricitet neki manje.

Ako nije nista od ovoga batali, ploca je crkla i tu ne mozes nista. Sacekaj malo pa kupi neki CPU+Ploca komplet.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Trebalo bi, da može, proveri koja je revizija procesora, jer se na listi spominju dve revizije :

i3-530(K0)

i3-530(C2)

Vidi, da li možeš, da saznaš verziju biosa, možda da pošalješ mejl asroku. Ali ako je c2 revizija, nema potrebe, jer piše da je podržan sa svim biosima
 

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kupio sam ovu novu maticnu, ali mi pise :bootmgr is missing, znate li kako to da sredim?
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To ti ima veze, sa hard diskom. Sećam se da sam čitao o tome

Postoje neki programi, koji mogu da oporave i vrate to što nedostaje. Ne znam da li je disk part jedan od njih, Proguglaj malo o tome

Da li uopšte možeš, da uđeš u bios ? U svakom slučaju preinstaliraj sistem, ako možeš da dođeš do te faze
 

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sta gof da uradim izbaca mi ovo, stavio i drugi hard i sve.
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni je instalacija, pravila problem, samo ne sećam se da li u tom interfejsu nije htela da resajzuje particiju ili se instalacija nije završila

Ima, jedan program koji se nareže na disk da bude butabilan. Onda s njim izdeli particije i valjda snjim može i da se prođe proces instalacije, ali nisam siguran

Kao da se zvao disk part, ali kada ukucam u gugl, dobija se interfejs, kao na starim kompjuterima gde je sve samo tekst i tekstualne komande. Ovaj je imao grafički interfejs

SETIH se, zove se GParted : http://gparted.org/

pogledaj malo njegove mogućnosti, mislim da ti može pomoći


Evo, šta je gugl izbacio , o kodu koji izbacuje, da je mediji, sa kojeg se vrši instalacija, možda problem :

From my experience with multiple ISOs of Windows 7, 8 and 8.1 and even 10, I can tell you that error 0x8007025d means that the installation media is corrupted.
This kind of error appears on official Media Creation Tool from Microsoft too.
The issue appears most likely when choosing Windows 8.1 (Not N or PRO).
The issue could be fixed only by downloading the same or another ISO image again. Also, flashing it again on the USB or burning it on another DVD by using a SLOWER speed may increase the success rate.
Also: Don't forget to check the SUM of the ISO downloaded to see if it matches the sum on the Microsoft Download Page.
This ensures you that the file was downloaded with no issue and is not corrupted or altered somehow
 
Poslednja izmena:

stefs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ram je pravio problem..
Hvala puno dobri ljudi zaista od srca <3..
 

3pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
161
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ipak, ram, ko bi rekao. No dobro, da se razrešilo i da si našao jeftinije rešenje


Stres se zaboravi s vremenom. Sledeći put, kad čistiš kompjuter, najbolje nemoj da vadiš procesor iz soketa, nego, ako menaš pastu, ukloni je i stavi je dok je zaključan na ploči
 
Vrh