• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Scythe Mine 2 vs Noctua NH-D14

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Mislim da je naponska na "super nadrkanoj" 1366 ploči kudikamo hladnija sa 4-core "Nehalemom" od "Sabljine" AM3+ plojke sa Buldožerom ili Piledriverom sa 4 modula. Naravno da su ti rezovi konzistentni i da nema trotlovanja. Inače kada sam svojevremeno testirao Phenom II X6 1090T na Gigabyte MA770T UD3P bez hladnjaka na MOSFET-ima, na kutiji naravno, plojka je potamnela, tj. izgorela je malo farbu sa zadnje strane. :d
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Ja nemam problema na 4.6GHz i 99X EVO. :)
4.7 vec nisam maltretirao prajmovanjem i linxovanjem.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Mislim da je naponska na "super nadrkanoj" 1366 ploči kudikamo hladnija sa 4-core "Nehalemom" od "Sabljine" AM3+ plojke sa Buldožerom ili Piledriverom sa 4 modula. Naravno da su ti rezovi konzistentni i da nema trotlovanja. Inače kada sam svojevremeno testirao Phenom II X6 1090T na Gigabyte MA770T UD3P bez hladnjaka na MOSFET-ima, na kutiji naravno, plojka je potamnela, tj. izgorela je malo farbu sa zadnje strane. :d
Što znači da karton nema veze sa temom... :D
Ja dok sam imao 770T-UD3P, imao sam lep homemade hladnjak za naponsku. :)
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@steam
poredish babe i zabe.
mi prichamo ovde o amd-u.
tvoja plojka ima 16 faza koje opterecuju 4 jezgra, a ovo je amdovih 8 ili 10 faza na 8 jezgara, pa iako su 32nm, znamo svi da su ochajni po pitanju temp i potroshnje.
ima veze karton sa temom. pocheo si da zakerash meni kako sam testirao, a fedji si navodno samo lichno rekao, da je trebalo napolju da se testira,
a poshto ni on ni ja nemamo benchsto, osudjeni samo na kutiju odnosno karton koji ima loshe posledice na temp, trotlovanje i krajnje rezultate, kada testiramo napolju.

@fedja
sad sam pipkao i merio temp poledjine naponske.
kad iskljuchim vent na bekplejtu, najtopliji deo naponske, bekplejt od hitsinka, je vreo, mogu drzati prst mozda 2-3sec, to mu dodje odokativno ~65c, dok je senzor drzeci ga chitavih 15 minuta pritisnutog na bekplejt naponske pokazao samo 49c, u prevodu, ispod je josh barem ~10-15c (ukupno 80-85c) shto je po meni normalno i ok za takvu naponsku pri tim opterecenjima. temp soketa poraste za chitavih ~7c (70c), a hitsink sa gornje strane postaje topliji, ali moze da se drzi prst i dalje bez frke :)

sa ukljuchenim ventom koji cepa po pozadini ploche kako po bekplejtu soketa odnosno kulera, tako i po pozadini naponske, sve postaje mlako :D, na palpaciju vreli bekplejt naponske je potpuno bezbedan, moze da se drzi prst do sutra :D
moj neki zakljuchak je da cpu krece da trotluje preko 65c kako za soket, tako i za jezgra...mozda se varam....
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@steam
poredish babe i zabe.
mi prichamo ovde o amd-u.
tvoja plojka ima 16 faza koje opterecuju 4 jezgra, a ovo je amdovih 8 ili 10 faza na 8 jezgara, pa iako su 32nm, znamo svi da su ochajni po pitanju temp i potroshnje.
Što si onda meni rekao da probam na kartonu? Ko je prvi pomešao babe i žabe? :D

@steam
probaj ti to ponovo josh jednom na kartonchetu ;)
Ko tu kome "zakera"? :)
Eno probano je na kartonu i na benčstolu, identični rezultati. Point made.

Ja sve vreme pričam u testiranju kulera i uslovima istog (što je i blizu naslova teme) i onda ja mašim temu, a ti sad pričaš o AMDu. Prvo sumnjaš u moju ploču, treba da probam na kartonu "jer trotluje"... a sad moja ploča i test uslovi nisu više zanimljivi...

Its time for me to get the hell out of here. :D
 
Poslednja izmena:

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ja mislim da ti mene malo....al dobro neka ti :D vraticu ti.
realno, jesi noob :P do pre godinu dana pojma nisi imao kako temu da otvorish, a sad si odjednom struchnjak i sve znash najbolje.

da li si ti choveche uopshte merio temperature naponske kad je plocha montirana u bench stolu i kad je na nekom izolatoru?
znachi kad to uradish onda se javi. nisam rekao da ce tvoj intel na toj plochi da trotluje, vec samo da kad se tako testira moze uticati na rezultate.
konkretno buldija i visheru ako nachepish na gotovo bilo kojoj plojki, na 4400 i vishe mhz, docice do pregrevanja kako naponske tako i proca, kada je ista na kartonu.
a poshto ni fedja ni ja nemamo bench sto, ako nekada testiramo kuler po neki, to mora ici ili u kucishte ili na karton.
ako je ova druga varijanta, moramo se snalaziti nekako, inache, kad se testira manje vishe bilo koji amd od fenoma x4 pa na ovamo i debelo je ocovan, doci ce najverovatnije do problema manje vishe kakva god da je jaka naponska.
e sad ako ti nije jasno....

svega ovoga ne bi bilo da nisi prokomentarisao zashto sam testirao u poluzatvorenom kucishtu.

poshto si mlad i mislim da imash potenciajala :D, pokushvaam da ti objasnim neshto, ali tvoja tvrdoglavost i sujeta do ne dozvoljavaju bash ;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
da li si ti choveche uopshte merio temperature naponske kad je plocha montirana u bench stolu i kad je na nekom izolatoru?
Verovatno ti HW monitor nije dovoljno precizan alat, i nije dovoljno "pro".

Ali evo ti temperature ploče na kartonu:
http://www.pcaxe.com/slike/hardver/hladjenja/ThermalTake/Frio_Extreme/Rezultati/Tt_Linx_720_Sf.jpg
46°C
76°C
67°C

Evo temperature na plexi stolu:
http://www.pcaxe.com/slike/hardver/hladjenja/Scythe/GlideStream_120mm_fan/Rezultati/Pp_Load_P12_700.jpg
47°C
82°C
63°C

Nekoliko stepeni više na bench stolu mogu prepisati tome da 120mm vent na megashadow-u ne duva toliko u VRM kao na primer 14cm vent od Fria. Al barem je broj obrtaja isti.

I još uvek ne kapiram što si toliko opčinjen temperaturom naponske kada uopšte ne utiče na rezultate i ne trotluje mi procesor.

Istina, bio sam nubara, i sad pišem receznije, šta bi to moglo da znači? Hmmm...

A sad odo da radim nešto pametnije..... tipa da kokam kokice.
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Jbt, smorili ste vas dvojca :D
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@shang
jesmo smorili :D ali ne morash da chitash.

@steam
nisam nigde rekao da ce bash tvoj intel setap trotlovati, vec si i sam rekao da cesh zabosti sondu na naponsku.
ovo u HW monitoru me totale ne zanima, iako mi je veoma impresivno da ti ne trotluje cpu ni na 100c (shot oda ranije) :D
nego uzmi pa izmeri temperaturu naponske sa donje strane SONDOM ili prstom :D kad je plocha na kartonu i kad je na bench stolu.
rezovi nece biti tako dramatichni kao u sluchaju AMD-a, ali vidim da si se uhvatio svog intela pa kako tebi pak ne trotluje.
temp ploche su ti slichne jer shmekeru, hladish gornji deo hitsinka sa dodatnim ventom.
kod mene toga nema u kucishtu. dok za karton varijantu u vecini sluchajeva (chitaj debelo nasviran amd) to moram da radim inache trotl :D.
znachi, iskljuchi te ventove, turi na kutijetinu od neke ploche, senzor zalepi sa donje strane i rokni po linxu. pa isto to uradi i na bench stolu.
ako ti je to toliko teshko....onda jbg...ne znam shta da ti radim.

Ili ako opet sumnjash uzmi lepo neka ti neko da, fedja ili neko drugi, neki amd setap sa barem fenomom x4, pa cesh videti o chemu fedja i ja prichamo.
a ima ovo itekako veze sa temom po ko zna koji put kazem, jer si mi zamerio na nachin testiranja, a nemam benchsto,
kao ni fedja koji je prvi spomenuo probleme testiranja AMD-a na kartonu.

A za ovo shto sada pishesh testove, reci cu ti shta bi to moglo da znachi.
Nije imao ko drugi :D
Nubara si i dalje ;)

Rekoh vec, mlad si i odlichno si krenuo, ali ti taj stav, znam ja sve najbolje, po meni, ne valja.
I tek kad budesh uzimao (ne samo moje savete i kritike), makar u razmatranje (videlo se na benchu kako si reagovao na to)
napredovacesh. do tada, u buduce, u tvojim recenzijama cu videti samo kako nonijusom merish debljinu pajpova na kulerima, lima na kucishtu
i dobre fotografske mogucnosti, rezltate cu uzimati s velikom dozom rezerve.

over and out ;)

laku noc svima :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Izvini, koje su tačno tvoje kritike na moj testove?
Šta ja to mogu naučiti od tebe ili od CAR-a sa benča?
Imam ja još puno toga da naučim, ali savete od nekoga ko me tera da ponavljam testove na kartonu ću zaobilaziti....
Ili od nekog ko kaže "izmeri sondom ili prstom" jer su te dve stvari veoma slične....

Imam debeo osećaj da ćeš iskusno zaobići i ovo pitanje. :)

Pretpostavljam da se sunđer ne računa, jer nije karton.



Da to je 770T-UD3P, A-Em-De.

Možda ćeš ti moje rezultate uzimati sa rezervom, al ja barem imam dokumentovane rezultate.
Ovo je tvoj rezultat: "vodite rachuna da sam ja svoj mine lapovao i poredio sa lapovanim friom extreme i sa lapovanim cm612s i da su rezovi totalno drugachiji, ni blizu sjajni kao ovde."
Ili to, ili tri screenshota sa tri različita stress-testa.

@Shang Tsung
Naravno da smo smorili kada pričamo o kartonu! Karton! Čoveče!

P.S. Preko mojih tekstova recenzija prolazi više ljudi iz Sekire, često se konsultujem sa animanom kako i šta da radim.... pa ne znam... ako misliš da nas nekoliko zajedno nismo dovoljno
stručni da uradimo neki test, onda se izvinjavamo.
 
Poslednja izmena:

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
rekoh ti vec nekoliko puta, al ti si uporan da ponavljam.
konkretno sam ti spomenuo za testiranje kulera josh odavno, da mi se ne dopada shto ni jedan kuler ne lapujete/sh,
shto ne uzimash delta T, vec mislish da mozesh odrzavati konstantnu temp tokom celog testa,
shto se mane sve ne prikazu u fulu, vec delimichno i upakovane malo u lep ukrasni papir.
ja to mogu da razumem jer tebe/vas placaju za to, ne keshom, ali koliko vidim, koji god proizvod testirate, ostane vam.
pa verovatno nije u interesu ni tebi ni njima da bash u fulu iskreno sve kazesh.
mene niko apsolutno ne placa, i nemam razloga da fejkujem rezultate, te stoga, gledaj na to shto kazem kako zelish,
kao shto cu ja gledati, rekoh vec, na tvoje testove. nije frka, mogu da kazem, svaka chast za trud, test je odlichan,
ako ti je to samo potrebno, da te neko pohvali....ako mislish da cesh tako biti bolji

shta pa to ti imash dokumentovano? da nisi mozda overavao sve u sudu ili opshtini? :D
ako ti meni ne verujesh na rech, ni na shotove (a imam ih bogami na hiljade), onda ne znam zashto bih ja tebi, pogotovo posle ovoga sada.

opet i dalje ne kontash foru sa naponskom i kartonom. samo debelo overklokovan X4 fenom pa navishe, kad je plocha na izolatoru, usijava bilo koju naponsku i cpu trotluje
.....nabavi neke cvikere, ili smanji ego pa chitaj pazljivije kako ti se napishe.

za mine sam jednostavno upozaravao ljude, jer mi je bilo extra sumnjivo u startu, da neshto tako glomazno koshta samo 20 i kusur evra, a do pre nekog vremena je bio chak ~60.
e sad, ja iznesem moje utiske, fedja svoje, i ja kazem da je po sredi verovatno losh kvalitet i sharanje sa performansama, jer verujem choveku, a ti (mozda i on) smatrate da je pricham nebuloze i da moji rezovi nemaju veze sa zivotom. zbog ovog poslednjeg sam se u sushtini u uhvatio u koshtac i u prepirku.
ne ochekujem ja ne znam ti ja kakvo poshtovanje ili klanjanje na bilo kom forumu, pa ni ovde, ali nemoj me samo praviti budalom.
ne znam ni ja sve, daleko od toga, ne znaju ni dule nitii fedja, ali ti se ponashash kao da si najjachi tester vec decenijama.

CAR i josh mnogi (lichno su mi rekli) su prestali da posecuju sekiru bash zbog tebe, verovatno cu i ja. a da li je problem u svima nama ili u tebi, proceni sam?

tri shota sa razlichitim torture testovima imaju svoju poentu, ali poshto si nubara naravno nisi skontao, iako je prosto.
fedja je testirao samo prime95. zashto nije probao linx obichan i avx linx pa da vidimo shta se da gigaflopsima pri onim suludim temperaturama?
zato shto bi cpu trotlovao, ali sve jedno, pohvalio sam chovekov trud, kao i shto sam hvalio tvoj. neke stvari zadrzim za sebe, neke uzmem malo sa rezervom, predlozim neshto, prokonetarishem i to je to.
a ti meni nashao da prichash kako mesh, jelte, pa blokira protok vazduha, i kako sam jedan od onih koji smatra da ako se vent na kucishtu vrti na 1300, da i na cpu mora isto toliko. shta je tebi choveche? ta spika mozda prolazi kod njukamera, mene lichno to malo vredja, stoga sam i ovako oshtro nastupio.
 
Poslednja izmena:

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Opet prica o placenim testovima, divno. Drugo, bas me zanima koliko ljudi lapuje cooler? Ja ne, a ipak sam napredniji korisnik, I think.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
rekoh ti vec nekoliko puta, al ti si uporan da ponavljam.
konkretno sam ti spomenuo za testiranje kulera josh odavno, da mi se ne dopada shto ni jedan kuler ne lapujete/sh,
shto ne uzimash delta T, vec mislish da mozesh odrzavati konstantnu temp tokom celog testa,
shto se mane sve ne prikazu u fulu, vec delimichno i upakovane malo u lep ukrasni papir.
ja to mogu da razumem jer tebe/vas placaju za to, ne keshom, ali koliko vidim, koji god proizvod testirare, ostane vam.
pa verovatno nije u interesu ni tebi ni njima da bash u fulu iskreno sve kazesh.
mene niko apsolutno ne placa, i nemam razloga da fejkujem rezultate, te stoga, gledaj na to shto kazem kako zelish,
kao shto cu ja gledati, rekoh vec, na tvoje testove. nije frka, mogu da kazem, svaka chast za trud, test je odlichan,
ako ti je to samo potrebno, da te neko pohvali....ako mislish da cesh tako biti bolji
Ne mogu lapovati kuler jer ne mogu menjati početni proizvod i staviti na testiranje. Primer. Noctua NH-D14 ima rapavu bazu, i to dosta. Dakle niklovanu rapavu bazu. Ja to izlapujem i to više nije taj kuler. Na proizvođaču je da napravi dobar kuler, ne na meni.

Ako te toliko zanima delta T, imaš fotku svakog testa, svakog kulera sa termometrom pored koji fluktuira max 1°C, pa eto ti računaj sam delta T.
Imaš sve potrebne informacije u testovima. Prosto ne vidim poentu uvođenja deltaT-a kada svaki test uradim za jedan dan (i insistiram da uradim za jedan dan) i promene u temperaturi budu max 1°C što uzmem u obzir pri konačnom rezultatu.

Upravu si, nisam plaćen. U februaru će biti godinu dana od moje prve recenzije i sve ovo manje više radim "honorarno", zbog društva i zbog zajednice.

Ne znam od kojeg proizvoda smo sakrili mane, voleo bih da navedeš neke primere. Ova optuživanja bez dokaza ne volim.

shta pa to ti imash dokumentovano? da nisi mozda overavao sve u sudu ili opshtini? :D
ako ti meni ne verujesh na rech, ni na shotove (a imam ih bogami na hiljade), onda ne znam zashto bih ja tebi, pogotovo posle ovoga sada.
Ako "lični konfligt" može uticati na to da li ćeš verovati razultatima ili ne, onda mislim da smo našli onog u kome je problem. Feđa radi brutalne testove i jednog dana se ja i on posvađamo i odjednom ja više ne verujem njegovim testovima? Thats just f. childish.

opet i dalje ne kontash foru sa naponskom i kartonom. samo debelo overklokovan X4 fenom pa navishe na izolatoru usijavaju bilo koju naponsku i cpu trotluje
.....nabavi neke cvikere, ili smanji ego pa chitaj pazljivije kako ti se napishe.
Kontam ja to savršeno. To se dešava. Neke ploče to rade. Ali brale, kako se iz ovoga izvlačiš?

@steam
probaj ti to ponovo josh jednom na kartonchetu ;)
Ja mislim da sam ovo savršeno dobro pročitao. Dakle ti si meni napisao to. Ja nemam AMD i vidiš na svim recenzijama koji je test sistem.

za mine sam jednostavno upozaravao ljude, jer mi je bilo extra sumnjivo u startu, da neshto tako glomazno koshta samo 20 i kusur evra, a do pre nekog vremena je bio chak ~60.
e sad, ja iznesem moje utiske, fedja svoje, i ja kazem da je po sredi verovatno losh kvalitet i sharanje sa performansama, jer verujem choveku, a ti (mozda i on) smatrate da je pricham nebuloze i da moji rezovi nemaju veze sa zivotom. zbog ovog poslednjeg sam se u sushtini u uhvatio u koshtac i u prepirku.
ne ochekujem ja ne znam ti ja kakvo poshtovanje ili klanjanje na bilo kom forumu, pa ni ovde, ali nemoj me samo praviti budalom.
ne znam ni ja sve, daleko od toga, ne znaju ni dule nitii fedja, ali ti se ponashash kao da si najjachi tester vec decenijama.
Ja samo branim svoj "rad" i javljam se kad neko piše neistine.
Primer: http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=247351&postcount=12

Oblatio si NH-D14?!?!
Ajde da citiram kako sam ja to oblatio Noctu-u.

"Postoji jedna reč koja savršeno opisuje šta je Thermaltake Frio Extreme, a to je „divljak“ :-). Dok je Noctua NH-D14 sofisticiran i tih hladnjak, Frio Extreme kao da je imao samo jedan zadatak, da ohladi. Ipak, taj svoj posao je radio savršeno!

NH-D14 po performansama nije dorastao Frio Extreme-u, ali Thermaltake-ov hladnjak pati od nekih tzv. dečijih bolesti. Sitni detalji čine Noctua-in hladnjak više primenljivijim, dok je Frio sa svojom sirovom snagom stvoren samo za ekstremno hlađenje."

Ti, kao i neki drugi jednostavno se ne mogu pomirit sa činjenicom da je Frio Extreme bio bolji po performansama i onda počinješ da bombarduješ sa nekim kritikama. I svaki put kad ti dam neki argument, ti se uvrediš ili vređaš da sam nubara.

CAR i josh mnogi (lichno su mi rekli) su prestali da posecuju sekiru bash zbog tebe, verovatno cu i ja. a da li je problem u svima nama ili u tebi, proceni sam?
Ja ne poznajem CAR-a, ali znam ljude koji ga poznaju. On je napustio Sekiru pre mene... pa ako ti je to tako rekao, ozbiljno lupa gluposti... što dovodi u pitanje i tvoje izjave.

CAR
Last Activity: 20th May 2011 10:40

Ja sam u Decemberu 2011 postao moderator... ne vidim da je iko pre toga imao razloga da zbog mene ne dolazi više na Sekiru.

tri shota sa razlichitim torture testovima imaju svoju poentu, ali poshto si nubara naravno nisi skontao, iako je prosto.
fedja je testirao samo prime95. zashto nije probao linx obichan i avx linx pa da vidimo shta se da gigaflopsima pri onim suludim temperaturama?
zato shto bi cpu trotlovao, ali sve jedno, pohvalio sam chovekov trud, kao i shto sam hvalio tvoj. neke stvari zadrzim za sebe, neke uzmem malo sa rezervom, predlozim neshto, prokonetarishem i to je to.
a ti meni nashao da prichash kako mesh, jelte, pa blokira protok vazduha, i kako sam jedan od onih koji smatra da ako se vent na kucishtu vrti na 1300, da i na cpu mora isto toliko. shta je tebi choveche? ta spika mozda prolazi kod njukamera, mene lichno to malo vredja, stoga sam i ovako oshtro nastupio.
Samo uzmi malo i provrti film nazad i vidi ko je kome prvi počeo da "pljuje" po testovima. Ja sam samo u istom maniru postavio tebi neka pitanja... na koje dobijem nebulozne odgovore "probaj na kartonu" i onda ti napuštaš sekiru zbog mene. Gde je tu logika? Jesam ja tebe vređao? Provocirao? Možda bi ja trebao da se uvredim i da ne radim više testove?
Ako hoćeš da ideš idi.... jer etoga još jedan koji veruje u podmićene testove.

P.S. ove kritike koje si naveo su izgleda samo tvoje kritike. Niko se drugi nije bunio ni iz redakcije ni iz publike.
 
Poslednja izmena:

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Opet prica o placenim testovima, divno. Drugo, bas me zanima koliko ljudi lapuje cooler? Ja ne, a ipak sam napredniji korisnik, I think.
to druze, jeste chinjenica, ali sam rekao da nemam nishta protiv toga, i da razumem to, ali da uzimam malo rezultate sa rezervom.

isto tako, propustio si sitnicu da ne kupuje svako pored kulera dodatno josh i pastu, a ako se testiranje vrshi sa jednom istom pastom, zashto je to onda ok, ali ne i lapovanje?
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Moze da bude bangavo napravljen kao npr. Cooler Master konfekcija, sa konkavnom ili konveksnom osnovom.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
^^
e pa mal nesto ne rekoh....
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
isto tako, propustio si sitnicu da ne kupuje svako pored kulera dodatno josh i pastu, a ako se testiranje vrshi sa jednom istom pastom, zashto je to onda ok, ali ne i lapovanje?
Meni ovo deluje i logicno, jer svaki korisnik moze lako da kupi pastu i da namaze drugu, ali lapovanje je vec ono u sta se korisnici mnogo redje upustaju.

Ko zna mozda Atila kada bude imao vise vremena za test moze da testira kuler sa originalnom pastom i kuler sa pastom kojom testira sve druge kulere.Naravno moze cak i da lapuje, ali to bi vec zahtevalo mnogo vremena za test.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Meni ovo deluje i logicno, jer svaki korisnik moze lako da kupi pastu i da namaze drugu, ali lapovanje je vec ono u sta se korisnici mnogo redje upustaju.

Ko zna mozda Atila kada bude imao vise vremena za test moze da testira kuler sa originalnom pastom i kuler sa pastom kojom testira sve druge kulere.Naravno moze cak i da lapuje, ali to bi vec zahtevalo mnogo vremena za test.
Misliš kada budem bio debelo plaćen? :D

Pazi ovo što si rekao zvuči veoma dobro. Što da ne, na kraju svakog testa može i da se izlapuje kuler.
Ja sam čak i imao ideju da se svaki kuler testira tri puta i da se računa prosek. Stavim kuler br. 1, 2, 3 i onda ih obrnem još dva puta.
Ali kao što je Početnik rekao, za sve to treba i vremena.

Malo ljudi zna na primer... da sam za testiranje Scythe GlideStream ventilatora potrošio dva cela dana, gde je tu još pisanje teksta... Evo sad sam testirao jedan kuler (neću reći koji :D), u jednom danu sam puko 8 sati samo na LinXovanje. Pritom nemam drugi komp da blejim na netu ili nešto slično.
12 minuta linxa, 5 minuta idle svaki kuler na 4 brzine. Tri kulera svaki u Single Fan i PushPull-u to je u startu iznad 6 sati... i onda još menjanje kulera i ventova.

I onda se neko čudi "zašto ja branim svoje testove", i usput me neko cima što ne lapujem kulere. :rolleyes:

@demios i svi ostali

Što se faličnih primeraka kulera tiče.... to ćemo znati kad budemo imali termalnu kameru na raspolaganju.
Do tada ćemo "pretpostaviti" da su svi kuler ispravni, sem onih koji baš očigledno fail-uju.
Ne mogu ja da gađam Noctu-u da imaju faličan NH-D14 bez ikakvog dokaza.

to druze, jeste chinjenica, ali sam rekao da nemam nishta protiv toga, i da razumem to, ali da uzimam malo rezultate sa rezervom.

isto tako, propustio si sitnicu da ne kupuje svako pored kulera dodatno josh i pastu, a ako se testiranje vrshi sa jednom istom pastom, zashto je to onda ok, ali ne i lapovanje?
Menjanje paste ne menja fizičke karakteristike kulera. Lapovanje menja. Da bi pokazali šta kuler zna da radi treba da koristimo dobru pastu, jel se slažeš?
Pastu možeš da kupiš u bilo kojoj prodavnici, ne košta te vremena. Lapovanje ne možeš kupiti u prodavnici i treba ti sat vremena da uradiš zajedno sa pripremama, a može potrajati i dosta duže.


Interesting fact.
Ako mi nameštamo testove... kako to da je samo kod nas TPC 800 prikazan kao ne tako savršen kuler? Koliko sam video na nekim stranim sajtovima, TPC 800 je skoro rame uz rame sa NH-D14.
 
Poslednja izmena:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
I kad ga budes lapovao onda ce da bude nisi dobro lapovao ili nisi ga ispolirao..



Mislim da @Steam radi "posao" dosta korektno i posteno i naravno kad neko ko se trudi da odradi nesto na sto bolji nacin nece dozvoliti da kazu da si nob.

Postujem i @Demios-ov rad i covek se bas cima oko svega..

Ali zasto razgovor mora da ide ovim putem?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
demios je napisao(la):
konkretno sam ti spomenuo za testiranje kulera josh odavno, da mi se ne dopada shto ni jedan kuler ne lapujete/sh,
Mi testiramo kakav je kuler fabrichki, lapovanje=modovanje. Ako Zalman utroshi pare na lapovanje baze, a neki drugi proizvodjach to ne uradi, da li mi trebamo kao sajt da pomazemo tom nekom drugom? Meni se chini da je to laziranje testa. Ok je da to posle na forumu uradimo kao entuzijasti, i podelimo info za dobrobit komune, ali da lapujemo svaki kuler? Sta je sledece, da ispravljamo kod u BIOS-u maticne ploce kod nekih proizvodjacha, posto i to mozemo isto da radimo... Ili da ugradimo MOV u neko napajanje kada ga nema?! Sto, da ne, u MikroPrincu to kosta 100 din, a test ce izgledati bolje za tog proizvodjacha.
Ono sto hocu da kazem, da apsolutno nisi u pravu sto se tiche lapovanja.

shto ne uzimash delta T, vec mislish da mozesh odrzavati konstantnu temp tokom celog testa, shto se mane sve ne prikazu u fulu, vec delimichno i upakovane malo u lep ukrasni papir
A koje to mane nisu prikazane, konkretno napisi ;) Postoji ozbiljna razlika u tome sto mi nikada ne pisemo "*****e vam je proizvod" i toga "moglo je i bolje". Necemo nikoga da blatimo, to je neko napravio, kada svi mi budemo napravili bolje, onda cemo i drvlje i kamenje, o tome se radi. Inache, mane smo uvek isticali. Ako je nelko isticao mane to je Steam, da polemisemo o tome da li je to tako ili nije je toliko neumesno, da ja to recima ne mogu da opisem. Sto se tice Delta T, evo ja da ti odgovorm kao neko kome je mnogo kulera proslo kroz ruke. Ako kuler moze da zadrzi neki TDP, zanima nas koliki je peak, jer peak ne moze da probije. Zasto? Recimo AMD procesori, npr jedan X6, jednostavno puca u test kada probije u 1C temperaturu. I sta nam onda znaci delta T? Nista... Test pukao, a ako pitas Delta T grafikon sve je ok? Nespravan RAM, ne bih rekao ;)
Elem, mozemo da uvedemo Detla T, najlakse je da to izvedemo za grafikon ako nekog zanima, ali to se onda trazi lepo i obrazlozi zasto, a ne da se prica kako nam ne valja metadologija...
Ono sto hocu da kazem je, da mozemo da se slozimo da se Delta T uvede u test, mi na to gledamo kao na unapredjenje testa.

demios je napisao(la):
ja to mogu da razumem jer tebe/vas placaju za to, ne keshom, ali koliko vidim, koji god proizvod testirate, ostane vam. pa verovatno nije u interesu ni tebi ni njima da bash u fulu iskreno sve kazesh. mene niko apsolutno ne placa, i nemam razloga da fejkujem rezultate, te stoga, gledaj na to shto kazem kako zelish, kao shto cu ja gledati, rekoh vec, na tvoje testove. nije frka, mogu da kazem, svaka chast za trud, test je odlichan, ako ti je to samo potrebno, da te neko pohvali....ako mislish da cesh tako biti bolji
demios je napisao(la):
to druze, jeste chinjenica, ali sam rekao da nemam nishta protiv toga, i da razumem to, ali da uzimam malo rezultate sa rezervom.

isto tako, propustio si sitnicu da ne kupuje svako pored kulera dodatno josh i pastu, a ako se testiranje vrshi sa jednom istom pastom, zashto je to onda ok, ali ne i lapovanje?
Gle, na pogresnom sajtu i forumu optuzijesh.To treba da radis na sajtovima na kojima ljudi prepisuju specifikacije i samo nakache kuler na matichnu plochu a prepishu sa nekog drugog sajta rezultate (najcheshce nasheg, kako znam, pa amateri svugde dodaju po tachno 2C vishe, i misle da to niko nece da primeti :D). Nemamo mi razloga da fejkujemo rezultate iz jednostavnog razloga jer nemamo. Previshe proizvoda testiramo, a sve vishe vendora unosi novac u PCAXE da bi smo mi nekoga favorizovali. Pa dovoljno je pogledati CM koji je od pocetka tu, a njihov top tower kuler je prosao kao bos po trnju kod nas na testu, dok smo CM-u pomogli i skrenuli paznju na to gde su sve napravili greshku.
Proizviodjach placanjem dobija vishe testova na PCAXE i to je to, tu svaka prica staje. Ne dobija namestene testove i ofrlje uradjen posao. Sa druge strane, uvek, ali uvek, smo svakog ko optuzi zvali da dodje i da testira sa nama, pa tu ponudi dobijash i ti. Ako je problem gorivo i cimanje, nije problem, ja dodjem kod tebe i dovezem te, posle toga te vratim, nebitno da li si u BG ili si u Subotici, ili pak Nisu :) Ako je problem vreme, placamo dvnevnicu da ti to nadomestimo. Ako je sujeta problem?
Ono sto hocu da kazem, ako je sujeta problem, mi apsolutno nista ne mozemo da uradimo da te ubedimo u to da su nam testovi cisti kao suza,a kada neko kaze da fejkujemo i sl, samo mogu da se nasmejem tome i da smorim sto se na PCAXE ne gleda kao na sajt koji non stop podize standard, jer samo to je istina, sve ostali su lazi...

CAR i josh mnogi (lichno su mi rekli) su prestali da posecuju sekiru bash zbog tebe, verovatno cu i ja. a da li je problem u svima nama ili u tebi, proceni sam?
Lichno ce mnogi reci i da ja nameshtam nagradne igre, i da je PCAXE lazira posetu, i da ja ne placam pića kada sastanchim sa nekim.... I ja cujem price da je demios preprodavac, da je demios nekorektan, da mu samplovi koje prodaje po oglasima ne idu na klok koji reklamira, da je demios ovakav ili onakav, ali... Ja ne verujem tim pricama, jer demios tachno naznachi sa kojim hw i u kojim uslovima je testirano sve. Demios prepodavac? Molim lepo, jer vas tera da kupite i sl, jer Vas laze prilikom prodaje? Meni se chini da su ljudi ljumoborni samo... Demios nekorektan? Ne bih rekao, stavise, mislim da je najkorektniji lik sto se tice kupovine/prodaje, kako se dogovorite tako ce da bude ;)
Poenta, svashta ljudi prichaju, mahom zbog suejte, zbog svog lichnog nezadovoljstva i neuspeha, a ponajvise zbog toga sto gledaju kroz dupe, a kada tako gledas, ceo svet ti ****av.

@demios

Chisto da ne mislish da sam se i ja nesto urotio protiv tebe, za mnoge stvari koje si napisao ovde si u pravu (ako zelim mogu i to da nabrojim). Steam je tezak kao osoba ponekad, ali je neverovatno posten, konkretan i korektan.

:wave:
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Meni ovo deluje i logicno, jer svaki korisnik moze lako da kupi pastu i da namaze drugu, ali lapovanje je vec ono u sta se korisnici mnogo redje upustaju.

Ko zna mozda Atila kada bude imao vise vremena za test moze da testira kuler sa originalnom pastom i kuler sa pastom kojom testira sve druge kulere.Naravno moze cak i da lapuje, ali to bi vec zahtevalo mnogo vremena za test.
Zašto smatraš da je neophodno testiranje paste uz kuler? To bi moglo da oduzme prednost npr. dobrom kuleru, u odnosu na lošiji kuler, ukoliko sa lošijim ide bolja pasta, mada mu pasta ne bi previše pomogla, možda dva do tri stepena, max.

Što se tiče lapovanja, možda bi korektno bilo lapovati kuler kome je izrazito konkavna baza, jer prosto ne mora da znači da je svaki produkcijski primerak takav, jednostavno nekada se zalomi, naročito kod cooler mastera. :d

Opet, konkavnost baze se da videti, to je nešto na šta Steam itekako obraća pažnju u svojim testovima, za koje lično smatram da su izuzetno profi odrađeni, najbolje na našim prostorima, svakako.

Poenta ovih testova je da se vidi na šta liče kuleri koji dolaze "out of box". Što se tiče lapovanja, to ni ja čak ne radim izuzev ukoliko je baza loša.
Apsolutno podržavam testiranje hladnjaka kulera sa fabričkim i custom ventilatorima u "push - pull" konfiguraciji, kao i buku kulera.

Na kraju krajeva, profesionalnost se ogleda i u tome da se temperature ne mere "prst" metodom, nego precizno, mernim instrumentima, što uključuje i ambientalnu temperaturu, vlažnost vazduha u prostoriji itd... To su sve faktori koje je retko gde moguće videti na review-ima cooler-a.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Zašto smatraš da je neophodno testiranje paste uz kuler? To bi moglo da oduzme prednost npr. dobrom kuleru, u odnosu na lošiji kuler, ukoliko sa lošijim ide bolja pasta, mada mu pasta ne bi previše pomogla, možda dva do tri stepena, max.

Što se tiče lapovanja, možda bi korektno bilo lapovati kuler kome je izrazito konkavna baza, jer prosto ne mora da znači da je svaki produkcijski primerak takav, jednostavno nekada se zalomi, naročito kod cooler mastera. :d

Opet, konkavnost baze se da videti, to je nešto na šta Steam itekako obraća pažnju u svojim testovima, za koje lično smatram da su izuzetno profi odrađeni, najbolje na našim prostorima, svakako.

Poenta ovih testova je da se vidi na šta liče kuleri koji dolaze "out of box". Što se tiče lapovanja, to ni ja čak ne radim izuzev ukoliko je baza loša.
Apsolutno podržavam testiranje hladnjaka kulera sa fabričkim i custom ventilatorima u "push - pull" konfiguraciji, kao i buku kulera.

Na kraju krajeva, profesionalnost se ogleda i u tome da se temperature ne mere "prst" metodom, nego precizno, mernim instrumentima, što uključuje i ambientalnu temperaturu, vlažnost vazduha u prostoriji itd... To su sve faktori koje je retko gde moguće videti na review-ima cooler-a.
Nije neophodno, ali je dobra infromacija. Da krajnji korisnik zna da li treba da uzme bolju pastu ili je fabrička pasta dovoljno dobra. Ali kao što je rekao, to zahteva još dodatnog rada, još sat-dva linxovanja.

Btw, nemaračio sam se da kupim i merač vlage. :D Mada ako se u sobi temperatura menja samo za 1°C i vlažnost se minimalno menja. Trudim se da izbegavam testiranje po danima kada mi žena suši veš na radijatoru. :troll:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
rekoh ti vec nekoliko puta, al ti si uporan da ponavljam.
konkretno sam ti spomenuo za testiranje kulera josh odavno, da mi se ne dopada shto ni jedan kuler ne lapujete/sh,
Jednostavno, nisi u pravu, a i sam si uporan. Animan ti je lepo odgovorio, a i ja sam napisao već nešto na tu temu. Uostalom, to bi bilo isto kao da ja testiram AMD FX 8350 overklokovan protiv Intela i7 3570K stock.

shto ne uzimash delta T, vec mislish da mozesh odrzavati konstantnu temp tokom celog testa,
Steam je jedan od retkih koji može da održava temp. manje-više konstantnom tokom celog testa. Zbog toga se i ne testira kuler duže od 12 minuta. Delta T je jednako nepouzdana metoda, jer ne možeš održavati jednaku vlažnost vazduha sve vreme.

shto se mane sve ne prikazu u fulu, vec delimichno i upakovane malo u lep ukrasni papir.
Obrazloži? Dokumentuj primerom iz teksta gde se to ulepšavalo?

ja to mogu da razumem jer tebe/vas placaju za to, ne keshom, ali koliko vidim, koji god proizvod testirate, ostane vam.
Ne, radimo za banane.... :rotf: :appl:
Ne bi verovao koliko nam malo ostane, a koliko krvavog posla bude oko svake iole ozbiljnije recenzije. Ubuduće bih te molio da se maneš ovakvih tupavih procena koliko mi "zarađujemo" od testiranja hardware-a, neukusno je.

za mine sam jednostavno upozaravao ljude, jer mi je bilo extra sumnjivo u startu, da neshto tako glomazno koshta samo 20 i kusur evra, a do pre nekog vremena je bio chak ~60.
I na kraju nisi bio u pravu. Mine 2 rula za 20 i kusur eura. :cool:
Moguće da tvoj Mine 2 nije bio dobar, ovaj radi posao jako dobro, što nećemo skoro saznati, bar dok ne stigne još neki Mine 2 u Srbiju. Na osnovu dva primerka, suviše je mali uzorak da bi pravili preciznu statistiku. Evo sad ja treba da kažem da je ASUS Crosshair V smeće koje ima 50% failova, jer su meni u ruke stigle dve neispravne ploče i još jedna koja je bila problematična. Od toga su sve bili test primerci.

tri shota sa razlichitim torture testovima imaju svoju poentu, ali poshto si nubara naravno nisi skontao, iako je prosto.
fedja je testirao samo prime95. zashto nije probao linx obichan i avx linx pa da vidimo shta se da gigaflopsima pri onim suludim temperaturama?
Fedja nije probao Linx i AVX linx jer je bez poente. P95 ubedljivo najviše greje Bulldožer familiju, a i ne smanjuje intenzitet posle svakog loop-a kao Linx.

zato shto bi cpu trotlovao, ali sve jedno, pohvalio sam chovekov trud, kao i shto sam hvalio tvoj. neke stvari zadrzim za sebe, neke uzmem malo sa rezervom, predlozim neshto, prokonetarishem i to je to.
Ponoviću još jednom, možda kod tebe na ASUS-u trotluje pod P95, na GA ne trotluje. :troll:

Poenta priče nije vrsta stress testa, već hlađenje pod istim stress testom. Stoga ne vidim nikakav valjan razlog da koristim tri različita stress testa. Ako testiram sa Linpackom, onda ću samo sa Linpackom.

Nije neophodno, ali je dobra infromacija. Da krajnji korisnik zna da li treba da uzme bolju pastu ili je fabrička pasta dovoljno dobra. Ali kao što je rekao, to zahteva još dodatnog rada, još sat-dva linxovanja.
Slažem se, nije loša informacija, ali to bi uvrstilo u bateriju testova i testiranje sa fabričkom u sa "aftermarket" pastom.

Btw, nemaračio sam se da kupim i merač vlage. :D Mada ako se u sobi temperatura menja samo za 1°C i vlažnost se minimalno menja. Trudim se da izbegavam testiranje po danima kada mi žena suši veš na radijatoru. :troll:
Nezgodno je samo kad te pritisne "deadline" za završavanje testa. :d
U principu, vlaga se smanjuje sa povećanjem temperature, ali ako je izuzetno sparan dan, ne mora.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
 
Vrh