• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Scythe Mine 2 vs Noctua NH-D14

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@steam, animan, drfedja
shto se tiche lapovanja, i testiranja generalno ajde da stavimo tachku na to.
ne lapujete, necete ni lapovati. ok, poshtujem, to sam rekao josh odaaavno, ali mi onda bode ochi ta pricha o nemenjanju proizvoda dok se pride koristi druga pasta i menjaju drugi ventovi (shto je po vama ok)...to mi je malo licemerno, zar ne?
no, to je moje mishljenje samo i testove kulera cu vrvatno zaobilaziti u buduce ili cu ih uzimati za rezervom.

specijalno shto vidim da steam po ko zna koji put spominje hrapavu bazu noktue, a ochigledno i dalje ne konta da je mnogo bitnija ravnoca cele povrshine od hrapavosti.
Shto se tiche pljuvanja noktue i generalno Steamovog stava, nije me mrzelo da pronadjem to, jesam mator (relativno) ali nisam senilan...josh uvek :D
http://forum.*************/showthread.php?283728-Noctua-NH-U12-shit-performanse
mogao sam samo isechke da okachim, ali neka se sve vidi u kompletu.

@steam
u ove datume oko CARa neshto sumnjam, jer se ova rasprava gore vodila pre oko pola godine samo. kada si ti uveliko bio mod i kad si radio, ako sam dobro skontao, svoju prvu recenziju kulera, a to je bio Frio Extreme,
za koju si mislio da je naravno jedina objektivna i najbolja na svetu.

slika temperature nishta ne znachi, jer si hvatajuci SS-ove mogao da npr otvorish prozor.
tako da o dokumentovanjima nemoj dalje pliz, ako cesh ti meni traziti dlaku u jajetu, ja cu kod tebe naci chitav busen (ahaha...ovo zvuchi malo ***...no dobro, da se uozbiljom ponovo :D)

drfedja je postavio ovu temu, probao dva kulera na AMD-u, ja sam ubacio steamov omiljeni frio extreme u prichu,
potom ti si, Steam obojici (njemu mimo foruma) zamerio na nachin testiranja (otvoreno zatvoreno kucishte) prichajuci o kovitlanju vazduha u kucishtu i kako je najbolje ono shto ti imash/koristish, iako moje upadanje u temu nije bio niakakav test niti prikaz vec samo neko grubo poredjenje.
potom je fedja rekao i pre mene, (jer ja nisam hteo doliko duboko da idem bash, ali sad je gotovo) da je problem testirati AMD vurune na kutiji, drvetu, u prevodu izolatoru,
shto je apsolutno tachno, a onda se ti Steam nadovezujesh sa temperaturama tvog intel setapa i kako tebi ne trotluje ni na 100c za procesor?
i tu lavina krece :D
i naravno nije mi i dalje jasno da ne kontash zashto sam kachio tri razlichita torture testa.
i tu bih se ubacio da kazem fedji neshto :D, izvini, a kako ti to znash precizno dok ti prajmuje na onim 70-90c temp za soket da ti cpu ne trotluje i da ne daje svoj maximum na tom kloku? da ne merish mozda vreme koje prodje izmedju dva kruga? :D cepni lepo obichan linx ako ti avx previshe varira i reshi misteriju, trotluje, ne trotluje.
fedja, mozesh da kazesh da nisam u pravu, ja cu samo reci da se ne slazem sa tobom niti sa primerom "jedan cpu klokovan drugi def." kakve to analogije ima ako ja predlazem da se svaki kuler lapuje? pogotovo ako koristite setape sa istim ventovima i istom pastom?

obrazlozenje
http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=243862&postcount=57
dodao bih da je u momentu pisanja dotichni bio 95e, i da boze moj, ne biste komentarisali cenu, ali eto ima preporuke od vas? ja lichno se ne slazem sa time, ne bih ga preporuchio nikome ni za 50-60e.
ja lichno da sam tada kupio u radnji njega, rekao bih da sam se zahebao, a od vas ima preporuku.
znachi to je moje mishljenje, vi imate svoje. ako vam se ne dopada, preskochite.

ako nema mogucnosti da odrzava temp, pa zashto poobogu ne onda delta T

ja nisam rekao nishta protiv da zaradjujete, i treba, naravno, i mnogo vishe, samo u mojim ochima ako ti neko posle testa ostavi to parche hw-a, necete reci bash sve 100% iskreno, vec onako kako sam ja rekao. i opet kazem, to je moje mishljenje.
shto se tiche toga kakav je to posao, pa ne znam shta da ti kazem, nije lako, naravno, ali ima i mnogo tezih poslova za koje se moze ipak nazvati pre da su krvavi ;)

shto se tiche majna da li je dobra kupovina....ako uzmesh samo osnovnu cenu, deluje, dobro, pa chak i da je loshiji primerak kao ex moj, ali morash jednostavno u prichu ubaciti i dostavu i cimanje oko donoshenja i budzenje dodatnih ventova, nedostatak svih kachenja, vec sam to prichao, mrzi me da ponavljam. ne mozesh ga kupiti i doneti u srbiju kad god pozelish.

ne mora fedja da proba linx, probacu ja, mene ne mrzi ;)

sa sejbertutom nemam nikakvih problema, ali poshto ni ti ne chitash pazljivo shta pishem, + vec vidim da ste se okomili na mene, nema frke. neka vam bude.
za formulu....ne znam shta da ti kazem...ja sa asusom u poslednje vreme, generalno govoreci, nemam problema, a podosta sam ih cherechio. tako da, ili ti se zalomilo sa njom, ili neshto ne radish kako treba. problemi kod mene su se javili na kartonu :D pre 2-3 godine sa plochom od 80-90e

sad samo @dule :D
majstore, ti i ja smo imali slichnu prichu kad je tek odradjen frio test.
ti si rekao, ne lapujemo, radimo tako i tako, i ja sam rekao kao i sada DOBRO, poshtujem. Da li je tako bilo ili ne?
Nisam ni rekao da lazirate rezultate, pu pu pu, daleko bilo, niti da je steam neposhten ili shta vec, samo me je izazvala chinjenica da mi pamet soli neko ko do pre godinu dana nije znao gotovo nishta shto se tiche hw-a, a specijalno shto se tiche kulera. a sve to pretpostavljam, shto sam originalno poreklom sa bencha (mada je i vecina), odnosno shto sam tamo aktivniji. Shto ne znachi da manje gotivim ovaj forum i ove ljude. I dalje smatram da imate najbolje testove na nashim podruchjima, ali to ne znachi da su po meni savrsheni i da nema mesta poboljshanju. Zato sam na fin i kulturan nachin pokushao da ukazem na moooozda neke propuste ili nove ideje, a na vama je da to prihvatite ili ne, to sve ochekujem na jedan fin i normalan nachin.
Ali posle ovoga....razmislicu dobro o svemu.

@steam josh malo :D
ne menja se fizichki nishta kuler, ali opet nije fabrichki, ako na tome insistirate. kao shto nece svako lapovati, nece ni svako kupovati pastu, niti menjati pastu, kraj priche. ili modujte do kraja sve ili nishta.
taj merach je dobra ideja, to moze biti super, da se vidi kakav je prenos toplote i da li su ispravni pajpovi, i merach vlaznosti isto nije losha ideja.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ne znam šta ste toliko zapeli sa lapovanjem, je lično preferiram testove out-of-the-box proizvoda. Lapovanje je subjektivan izbor, i više od 90% kupaca neće odraditi isto.

Lapovanje nije uobičajeni postupak, čak i za većinu naprednijih korisnika. Lapovan kuler NIJE isti kao originalni, a većina žele da vide review originalnog proizvoda. Ako se nakon standardnog testa stock verzije kulera odradi i test lapovanog kulera, to je samo dodatni plus za one koji rade test, ne i za proizvođača.

Ja lično imam NH-D14 otprilike 2 godine i zadovoljan sam performansama. Svestan sam da mogu dobiti bolje rezultate lapovanjem istog, ali nemam ni volje ni potrebe za lapovanjem. Čak ne koristim ni pastu koja se dobija uz njega, već neku jeftiniju jer se daleko lakše skida i čisti. Razlika u performansama je 1~2C manje sa Noctua pastom u odnosu na ovu od 160 dinara koju trenutno koristim.

Prošlog vikenda sam imao slobodan dan pa sam kompletno odigrao Crysis 2 kao pripremu za nadolazeći Crysis 3. Sa mojoj trenutnom konfiguracijom, rezolucijom 1680x1050 (maksimalna podržana od strane monitora), i "Extreme System Specs", kompletna igra je odigrana bez ijednog isključivanja igre ili računara, bez overklokovanja ičega, i sa svim kulerima na 50%. Maksimalna temperatura je išla samo do 60C, dok i5-3570K radi stabilno sve do 95C. Sve u svemu NH-D14 je odličan kuler čak i kao stock verzija.
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
@steam
u ove datume oko CARa neshto sumnjam, jer se ova rasprava gore vodila pre oko pola godine samo.
Verovatno su vodili raspravu na drugom forumu, jer ako pogledas CAR-ev profil videces stvarno da dugo nije bio ovde ulogovan.Ne secam se kada sam poslednji put video CAR-a na forumu, a do pre 2-3 godine je bio redovan.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Hebali vas pajpovi i kuhleri :troll:

Moj kuler ladi i ne cujem ga, nem' nista ni da kaze koliko mu je toplo :d
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
@steam, animan, drfedja
shto se tiche lapovanja, i testiranja generalno ajde da stavimo tachku na to.
ne lapujete, necete ni lapovati. ok, poshtujem, to sam rekao josh odaaavno, ali mi onda bode ochi ta pricha o nemenjanju proizvoda dok se pride koristi druga pasta i menjaju drugi ventovi (shto je po vama ok)...to mi je malo licemerno, zar ne?
no, to je moje mishljenje samo i testove kulera cu vrvatno zaobilaziti u buduce ili cu ih uzimati za rezervom.
Jel mi veruješ da do sada nisam koristio out of box pastu za kulere, već "tamo neki" Artic Silver Cerramic itd...a što se lapovanja baze tiče, retko koji hladnjak sam lapovao, Cooler Masterove da, jer je loše odrađena out of box, a to je već mod, dok promena paste ipak nije mod. ;)

specijalno shto vidim da steam po ko zna koji put spominje hrapavu bazu noktue, a ochigledno i dalje ne konta da je mnogo bitnija ravnoca cele povrshine od hrapavosti.
A zašto onda lapuješ bazu koja je skoro pa idealno ravna? Da bi se ogledao u njoj?

@steam
u ove datume oko CARa neshto sumnjam, jer se ova rasprava gore vodila pre oko pola godine samo. kada si ti uveliko bio mod i kad si radio, ako sam dobro skontao, svoju prvu recenziju kulera, a to je bio Frio Extreme,
za koju si mislio da je naravno jedina objektivna i najbolja na svetu.
Baza podataka ne laže. :)

slika temperature nishta ne znachi, jer si hvatajuci SS-ove mogao da npr otvorish prozor.
Ako otvoriš prozor, a testiraš u zatvorenom kućištu, šta misliš posle kojeg vremena će pasti temperatura i koliko? Ajde da vidim tvoje stručno mišljenje.... :cool:

Da se razumemo, svako ima svoj metod testiranja i svako od nas smatra da je određeni metod dobar, ali temperaturu koju drži kuler ćeš teško izmeriti u stepen. Ja lično smatram da bi trebalo linxovati u tri različita doba dana, pa izvući neki prosek, naravno uz merenje temperature ambijenta. Takvi rezultati trebaju da imaju toleranciju od +/- 2 stepena C.

Za Steam-a mogu da ti tvrdim da svaki put pre testiranja meri temperaturu u sobi, tako da su ove oscilacije svedene na minimum i to merenje temperature nije "prst metodom", već digitalnim termometrom. Da si pročitao neki od Steam-ovih testova video bi kako je testirano.

drfedja je postavio ovu temu, probao dva kulera na AMD-u, ja sam ubacio steamov omiljeni frio extreme u prichu,
potom ti si, Steam obojici (njemu mimo foruma) zamerio na nachin testiranja (otvoreno zatvoreno kucishte) prichajuci o kovitlanju vazduha u kucishtu i kako je najbolje ono shto ti imash/koristish, iako moje upadanje u temu nije bio niakakav test niti prikaz vec samo neko grubo poredjenje.
potom je fedja rekao i pre mene, (jer ja nisam hteo doliko duboko da idem bash, ali sad je gotovo) da je problem testirati AMD vurune na kutiji, drvetu, u prevodu izolatoru,
shto je apsolutno tachno, a onda se ti Steam nadovezujesh sa temperaturama tvog intel setapa i kako tebi ne trotluje ni na 100c za procesor?
i tu lavina krece :D
Ja stvarno ne znam zašto si se ti našao toliko povređenim, ko da ti je neko opsovao familiju ako je rekao nešto protiv tvog metoda testiranja. Evo, ja sam testirao sa zatvorenim i otvorenim kućištem, jer sam želeo da proverim hipotezu da pojedini kuleri sa manjom količinom svežeg vazduha i "promaje" bolje hlade, međutim razlika u rezultatu je bila identična, tako da je testiranje kulera na otvorenom sasvim ok metod.
Ako ti uspeš da me rezultatima i dokazima ubediš u to da testiranje kulera u zatvorenom ima više smisla, onda ću to svakako da prihvatim, a verujem i svi ostali na forumu, uključujući i našeg testera "rashladnih sistema". :)

i naravno nije mi i dalje jasno da ne kontash zashto sam kachio tri razlichita torture testa.

i tu bih se ubacio da kazem fedji neshto :D, izvini, a kako ti to znash precizno dok ti prajmuje na onim 70-90c temp za soket da ti cpu ne trotluje i da ne daje svoj maximum na tom kloku? da ne merish mozda vreme koje prodje izmedju dva kruga? :D cepni lepo obichan linx ako ti avx previshe varira i reshi misteriju, trotluje, ne trotluje.
Ne trotluje. Provereno. :) Pusti šta hoćeš od stres testova i pokreni program AMD PScheck, pa ćeš videti koje P-state koristi CPU. Kada je uključen APM - application power managemant koji limitira TDP procesora, tada naravno da trotluje, ali ne zbog naponske nego zbog power managemanta. Na ASUS-u postoje opcije u BIOS-u kao što su HPC mode (high performance computing) koji treba da bude ENABLED i APM master na DISABLED. Na Sablji sa 8+2 naponskom NE SME da trotluje. Da ne pričam o tome da ti test kulera ona uopšte nije realan, ako ti je procesor bio TDP limitiran pločom.

Dakle, kad testiraš, APM disabled, HPC enabled. Kod UD5 ploče postoji opcija koja se zove Hardware Thermal Control, koja takođe treba da bude disabled.

fedja, mozesh da kazesh da nisam u pravu, ja cu samo reci da se ne slazem sa tobom niti sa primerom "jedan cpu klokovan drugi def." kakve to analogije ima ako ja predlazem da se svaki kuler lapuje? pogotovo ako koristite setape sa istim ventovima i istom pastom?
Analogija je tačna, jer je u pitanju podizanje peroformansi fabričkog proizvoda.

ja nisam rekao nishta protiv da zaradjujete, i treba, naravno, i mnogo vishe, samo u mojim ochima ako ti neko posle testa ostavi to parche hw-a, necete reci bash sve 100% iskreno, vec onako kako sam ja rekao. i opet kazem, to je moje mishljenje.
Ja bih te zamolio da pokušaš malo da se oslobodiš predrasuda i da otvoriš um, nije uvek sve kao što piše Kurir. :troll:

shto se tiche toga kakav je to posao, pa ne znam shta da ti kazem, nije lako, naravno, ali ima i mnogo tezih poslova za koje se moze ipak nazvati pre da su krvavi ;)
Slažem se, ali to nije tema ovog posta i molio bih te da više ne djubriš forum sa ovakvim stvarima.

shto se tiche majna da li je dobra kupovina....ako uzmesh samo osnovnu cenu, deluje, dobro, pa chak i da je loshiji primerak kao ex moj, ali morash jednostavno u prichu ubaciti i dostavu i cimanje oko donoshenja i budzenje dodatnih ventova, nedostatak svih kachenja, vec sam to prichao, mrzi me da ponavljam. ne mozesh ga kupiti i doneti u srbiju kad god pozelish.
Istina, ne možeš, ali će se uskoro pojaviti i na Srpskom tržištu, a neću imenovati firmu u kojoj će biti.

sa sejbertutom nemam nikakvih problema, ali poshto ni ti ne chitash pazljivo shta pishem, + vec vidim da ste se okomili na mene, nema frke. neka vam bude.
Nisam rekao da imaš problema sa Sabljom, čak sam ti rekao da nema šanse da ti trotluje ploča sa 10 faza, ako je to tako, onda ili nisi podesio BIOS kako treba ili ti procesor probija sve limite koje ploča može da isporuči.
Nadam se da si shvatio šalu za to da FX trotluje isključivo na ASUS-u.

za formulu....ne znam shta da ti kazem...ja sa asusom u poslednje vreme, generalno govoreci, nemam problema, a podosta sam ih cherechio. tako da, ili ti se zalomilo sa njom, ili neshto ne radish kako treba. problemi kod mene su se javili na kartonu :D pre 2-3 godine sa plochom od 80-90e
Ja lično smatram da je Sablja jedna od boljih, ako ne i najbolja 990FX ploča (posle UD5 naravno :troll: ), šalu na stranu, odlična je to ploča, naravno ukoliko nije veliki RMA, a nadam se da nije, pošto se radi o vrhunskim komponentama.
 
Poslednja izmena:

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ova rasprava je u potpunosti potvrdila moj stav da testove u domaćim it medijima ne treba čitati i to iz razloga što našim ljudima fale dve stvari. Prva je znanje, a druga je integritet. Žao mi je što je tako, ali definitivno ko želi da se ozbiljno informiše o hardveru treba da se okrene stranim izvorima.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@steam
u ove datume oko CARa neshto sumnjam, jer se ova rasprava gore vodila pre oko pola godine samo. kada si ti uveliko bio mod i kad si radio, ako sam dobro skontao, svoju prvu recenziju kulera, a to je bio Frio Extreme,
za koju si mislio da je naravno jedina objektivna i najbolja na svetu.
Ja sam ti izložio kako bi rekli "cold hard fact" da CAR nije bio na Sekiri već jako dugo (video si datum) i to odbijaš da prihvatiš tu informaciju. Prosto sumnjaš u informaciju koja postoji na serveru, možeš potražiti i sam nick CAR i da vidiš kad se poslednji put logovao. Pritom kažeš da je on otišao zbog mene i da je rekao tebi da je otišao zbog mene. Izgleda da nekome neki neuroni ne opaljuju kako treba. Opet, možda sam ja namestio datum u bazi servera....

I Frio Extreme nija bila moja prva recenzija kulera....


slika temperature nishta ne znachi, jer si hvatajuci SS-ove mogao da npr otvorish prozor.
Ovakve stvari izgleda samo tebi padaju na pamet.....


Ova rasprava je u potpunosti potvrdila moj stav da testove u domaćim it medijima ne treba čitati i to iz razloga što našim ljudima fale dve stvari. Prva je znanje, a druga je integritet. Žao mi je što je tako, ali definitivno ko želi da se ozbiljno informiše o hardveru treba da se okrene stranim izvorima.
Znanje?
Navedi mi primer nekog sajta koji zna da izmeri buku ventilatora kako treba. Ne kažem da nema, al me čisto zanima koliko ih ima.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Whoooooooo. :D Ovi su baš izvan moje lige. xD

Ovo je veoma dobro štivo za čitanje, ima puno nauke, jako mi se sviđa. :) E odavde već mogu što-šta naučiti. Mada moram reći da su im stranice
malo konfuzne, moraću čitati sve redom, nema preskakanja. Al opet, moraš priznati da ovi momci nemaju samo znanja, nego imaju i opremu. Opremu kakvu mi
još nemamo. Vidim da su štiva iz 2006te, al svakako vredi pročitati. :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Koliko vidim ovde se radi o vrhunskoj opremi za testiranje akustike. Baš je to lepo i da smo u jednoj Americi možda bi imali takvu opremu za testiranje, a što se tiče znanja, to je uvek proširivo. A što se tiče dijagrama i formula, možemo i Steam i ja da ti pišemo i izvodimo do sutra, sumnjam da postoji i adekvatan auditorijum koji bi to ovde čitao.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Demios koristi prozor i ladan vazduh za SS i prodaju komponenti neukim konzjumerima :d


 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
sad samo @dule
majstore, ti i ja smo imali slichnu prichu kad je tek odradjen frio test.
ti si rekao, ne lapujemo, radimo tako i tako, i ja sam rekao kao i sada DOBRO, poshtujem. Da li je tako bilo ili ne?
Nisam ni rekao da lazirate rezultate, pu pu pu, daleko bilo, niti da je steam neposhten ili shta vec, samo me je izazvala chinjenica da mi pamet soli neko ko do pre godinu dana nije znao gotovo nishta shto se tiche hw-a, a specijalno shto se tiche kulera. a sve to pretpostavljam, shto sam originalno poreklom sa bencha (mada je i vecina), odnosno shto sam tamo aktivniji. Shto ne znachi da manje gotivim ovaj forum i ove ljude. I dalje smatram da imate najbolje testove na nashim podruchjima, ali to ne znachi da su po meni savrsheni i da nema mesta poboljshanju. Zato sam na fin i kulturan nachin pokushao da ukazem na moooozda neke propuste ili nove ideje, a na vama je da to prihvatite ili ne, to sve ochekujem na jedan fin i normalan nachin.
Ali posle ovoga....razmislicu dobro o svemu.
Bilo je tako, detaljno sam i tada objasnio zashto to nije profesionalno za jedan sajt. Ja ne sporim tvoj stav oko lapovanja, na kraju krajeva i mene kao power usera zanima koliko je kada se lapuje, ali to je pricha za forum, na sajtu mi prokometarisehmo kvalitet baze, jer se tu na testu pravi razlika. Steam-u je savrsheno jasno da je bitno da je baza ravna, ali kod Noctua-e je problem sto baza ima izrazene brazde koje prave vazdushne dzepove. Ne zelim da stvaramo laznu sliku proizvoda jer se ljudi ovde hvataju za cifru odmah. Ako koristimo neki drugi ventilator, to je zato sto drugi dolazi u paketu. Kada smo poredili Frio i NH-14 korishcene su sve moguce varijante, tj shetani su ventilatori na kulerima.
Ljudi tako kupuju proizvod i koriste ventilatore koji dolaze u paketu, a ako vas zanima samo kakav je koji ventilator chitajte test ventilatora, potpisujem da na prste jedne ruke na celom svetu jedva mogu tako detaljni opisi da se izbroje. Evo primera:

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/scythe-glidestream-120mm

Igrom sluchaja sam chitao prepisku kada su mnogi napali Steam-a da je Frio Extreme loshiji kuler od Noctua-e, jer ne citaju sta pise u tekstu, vec samo gledaju grafikon, a sve u testu je izmereno toliko pazljivo da se ja najezim kada citam isti. A on je testirao oba kulera, dok ulgavnom imali kontakt sa jednim, odnosno ni sa jednim.
To shto su ljudi povrshi prilikom analize je nesto drugo. Iz tog teksta je covek koji tachno zna shta zeli mogao da zakljuchi da je Frio bolji za OC (100MHz-100Mhz, ali bolji) dok je Noctua i dalje vladar kompletnog paketa. I performanse,i tishina, i propratni paket,i nachin kachenja i sl... Povrshnost je ovde problem, ali mi cemo raditi detaljno sve dok ne ispravimo sve krive drine ;) Jer ovde se pricha o brojkama, matematici, fizici, hemiji i sl, nema ovde mesta za emocije.

To sto je Steam pre godinu dana poceo da pise samo govori koliko je on posvecen poslu, jer je njemu trebalo godinu dana da postavi standard koji konkurencija ne moze da prati, odnosno ni blizu nije, a svaki dan unapredjuje metodologiju testiranja. Inache, ako niste znali Steam studira fiziku - smer astronomija sa astrofizikom. Ostao mu je samo diplomski. Kome nije jasno shta to znachi u praksi kada se prenese na testiranje, mislim da je totalno glupo da mu ja sada objashnjavam :)

P.S. Ja sam isto originalno sa bencha ;) Najveci deo svog entuzijazma sam potroshio na tom forumu, ali to nema nikakve veze, niti je ovde rech o zvezda-partizan tripu koji su ljudi sami stvorili oko ta dva sajta. U toku testiranja nema dushe prema proizvodu, niti nas pucaju emocije, samo se trudimo da sve izmerimo najbolje sto moze, pa otud je i u planu nabavka termalne kamere. Podizemo lestvicu, edukujemo, trudimo se da budemo bolji, a onda kada neko kaze da smo placeni i da favorizujemo, mozemo samo da se nasmejemo, da ne upotrebim neki grublji izraz :D Vendor i distributer sa novcem mogu da dobiju vishe testova, a ne zashticen prozvod. Ponovio sam i ponovicu josh jednom: Svako ko sumnja, je pozvan u goste da bude tu prilikom testiranja i sl, pa neka posle svedochi,a ne da trabunja i razvodnjava prichu.


@quryak

Ima istine u tome sto kazes kada se generalno pricha, ali pre ce biti da su potencijalni kupci nedovoljno edukovani. Da nas neko pita mi bi smo testirali kulere bez procesora, ima daleko efikasnijioh metoda, ali znamo da 99% ljudi nece imati pojma da protumaci taj test jer ima fali elementarnog znanja iz fizike i hemije. Mi se trudimo da uradimo dovoljno pitku pricu za sve, tj da svima bude jasno sta da kupe kada se odluce sta zele. Evo ti primer najpitkije moguce priche:

http://www.pcaxe.com/hardver/graficke-karte/apu-gaming-true-or-false

Ljudi uglavnom nemaju predstavu koliko je jak grafichki deo APU-a, za njih je to malo jacha ingerisana grafika. I shto je najgore, puknu vishe para na kraju, a kupe loshije :D I josh su i srecni!

@All

Mislim da je red da se stavi tachka na sve ovo, pa da se vratimo na temu.
 
Vrh