• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Cao ljudi, zaista mi je zao sto nisam apdejtovao post vec neko vreme, ali frka na poslu, guzva u kuci.. hmmm ili obrnuto.. sve jedno, Kako bi sutra trebalo da mod bude, grubo zavrsen, tj da zavrsim sve sem sitnih detalja za koje skupljam kesh, mislim da je vreme da posvetim malo vremena i napisem neki post na tu temu :) . Usput, VELIKO Hvala Steamrolleru i celoj redakciji PCAxe-a ( "PREMNOGOSJAJNILJUDI" :D ) na pomoci da mi nadje maticnu plocu i isto tako VELIKO hvala AsRock-u sto su mi uleteli u pomoc sa istom :)

Dakle, evo moda :)



Brm brm brrrrrrmmm
 

Space

ASUS
Učlanjen(a)
06.10.2011.
Poruka
185
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
Daj jos koju sliku.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ne znam dal je do mene, al ja u ovom threadu ne vidim slike uopste
 

vamilos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
2500K@4500mhz CM 212 EVO
Motherboard:
MSI Z77-G43
RAM:
2x4GB 1866MHz Exceleram Black Sark
VGA & cooler:
PowerColor HD 6850
Display:
LG L225WS
HDD:
WD 640gb aaks, WD 250gb
Sound:
on board
Case:
Midgard II
PSU:
PC POWER & COOLING 500w Silencer
Optical drives:
Lg
Mice & keyboard:
TRUST DS-3700R+HP XA965AA
Internet:
SBB kablovska
OS & Browser:
Win 7 64bit
Kod mene na Operi 12.11 se ne vide slike, dok na operi 35 se regularno vide.
 

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovako, par stvari koje su odradjene na modu, a nadam se da ce vam se svideti... :D

16mm bakarne cevi (cevi su radjene pre polaganja maticne, ali ce ovako izgledati ) :



Druga rotacija maticne ploce:



Profesionalni SuperMicro backplane ;)*



i naravno, fioke:



pre farbanja gusenica, iz drugog ugla:



480 EKWB radijator i 8x Jetflo hihi



Ide jos sutra, ( malo slika pre/posle izmena koje su radjene - neobjavljivane slike i jedne i druge ) Uzivajte
 
Poslednja izmena:

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
E, ovako, najveci problem posle gusenica mi je bio kako da napravim krov, pokusavao sam sto nacina i uvek deluje kao da je previse masivan za celu skalameriju, imao sam par put misao da odustanem od korva i da ga ostavim kako jeste, doduse, mislim da sam uspeo da napravim da izgleda bas kako treba. Daska, mali ugao, da ne izgleda bas kao cista kocka, U profili po ivica u koje cu uvuci stranice, i izmedju stranica i daske ( ostatak slobodnog prostora u U profilu ) su led trake, i dalje razmisljam da li da menjam zuto za crveno, al polako, kako bude izgledalo. Usput, ide pravo staklo a ne pleksiglas... previse mi je mekan i podlozan grebanju, a i ovo se lakse cisti...





Drugi problem mi je bilo to sto blok nema backplate, tako da sam iskoristio originalni od maticne ploce, s tim sto sam morao da prosirim rupe, tacnije da sastruzem navoj koji je bio na njima, kako bi srafovi prosli. Mnogo je kruce i nekako se osecam sigurnije sto sam ovo uradio....



Pa, ljudi, do sledeceg posta, pisite, kritikujte, pljujte ili dajte neki savet! :sekira:
 

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Testiranje cevi na suvo, da vidim kako ce da ispadne pre nego sto krenem da lepim. Bice jos jedna cev sa druge strane 24 pin-a koja ce ici od graficke do rezervoara ali ispod ploce, pa ce izlaziti u rezervoar... :)






Ajde pa da se nadam da se nekome ovo svidja :D
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.034
Rezultat reagovanja
2.490
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Interesantno oko cevi, aj kad napunis sistem okaci neke rezove da vidimo kako radi ta voda :wave:
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Meni je iskreno ruzno,nemoj se ljutiti.
Prasnjavo,nije pedantno,dugoooo traje itd.Nije ni prakticno,ali tebi se svidelo,tako da eto kul je.Jedva cekam kraj i da ga pokrenes konacno :D Ofarbaj ga u crno belo,da bude parni valjak :P hah
 

mzx1976

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.11.2012.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Hp Gaming Pavilion 15
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X, CM MasterLiquid 240
Motherboard:
MSI MPG X570 Gaming Plus
RAM:
HyperX Fury 3200 4x16Gb DDR4
VGA & cooler:
AsRock RX6800 Phantom Gaming 16 GB
Display:
Iiyama Red Eagle G Master GB3461WQSU
HDD:
Adata XPG 8100 500 GB; Adata XPG 8200 1 TB
Case:
BeQuiet Silent Base 801
PSU:
EVGA SuperNOVA G2 850W
Mice & keyboard:
Anne Pro; A4Tech X7
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10; Firefox
E ja i dalje tvrdim da je ovo najpotentniji mod na ovom portalu. Pa pre finala moraće neko da usisa prašinu:)
 

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Verujem da ovako nesto niste ocekivali, stavio sam da zadnji kraj ide na kip, tako da mogu da sredim kablove, creva, i stale zavrzlame kada ga otvorim, da bih ovo postigao, presao sam na creva za sve ispod (sto generalno nije vidljivo), trenutno je pod vodom, da vidim da li negde curi, znaci samo pumpa radi.

Evo par slika, nadam se da ce vam se svideti :)











 

BaxterTheFly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.04.2015.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
E ja i dalje tvrdim da je ovo najpotentniji mod na ovom portalu. Pa pre finala moraće neko da usisa prašinu:)
Hvala drug :)

Meni je iskreno ruzno,nemoj se ljutiti.
Prasnjavo,nije pedantno,dugoooo traje itd.Nije ni prakticno,ali tebi se svidelo,tako da eto kul je.Jedva cekam kraj i da ga pokrenes konacno :D Ofarbaj ga u crno belo,da bude parni valjak :P hah
Nemam zbog cega da se ljutim :) svako ima svoje neko misljenje, ali samo par stvari da ti dopunim i da kazem, odgovorim. :)

Prasnjavo - Radim ga u garazi, ima jako puno prasine dole jer radim sa glodalicom, testerisem i tako to... Ceo mod ide pod kompresor i alkoholnu kupku za sluucaj da imam bakarnu prasinu preko, pa se posle toga cisti da lepo dobije sjaj :) za sada, radna verzija - prasnjava :D

Traje dugo jer mi je ovo prvi ozbiljniji projekat koji radim i radio sam ko ***** bez plana, bez nacrta, i stalno sam nesto menjao, toga posle ovog moda nece biti, a mod je gotov za dan dva komplet.... tu pada i ono da nije pedantno, jer cenim da ce ti se svideti pedantnost kada se zavrsi :D

Nije prakticno - Sto jes' jes' doduse, ovo bi trebalo da bude izlozeno kada ga zavrsim lepo i upicanim, u gigatronu u nekoj od njihovih radnji, tako da ovde prakticnost spada na privlacenje paznje, sto je, sto se mene tice totalni uspeh! tako da je prakticno za svrhu za koju je :) a i meni se svidja i jako sam zadovoljan i glomaznoscu i svime :D

Hvala na lepim zeljama takodje :D

Interesantno oko cevi, aj kad napunis sistem okaci neke rezove da vidimo kako radi ta voda :wave:
Hvala, kad napunim, hocu, pusticu slike i par snimaka i sve :D vec sam ga vukao pod vodom, radio je ceo sistem prilicno stabilno kad sam uspeo da overclockujem sve kako treba.

FX 8150 OC na 5.2 stabilan na 53*C u loadu (ne pitaj me kako, nije maticna citala, stavio sam termalnu sondu )
Grafa Asus referentna 290 - otkljucana u 290x OC core 1280MHz, ram 1540MHz ( sve preko ovoga na ramu blokira komplet i pada driver flash )



Evo i slicica sa Heavena kada je proc bio na 4.0

I slicica prvog stabilnog OC-a grafe :)

 
Vrh