• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Obecao sam slike, al igru nemam vise instaliranu tako da mozete da batalite pitanja :)
 

Prilozi

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
evo i ja uzeo malo da igram, svidjaju mi se poboljsanja tj noviteti. Para nema, nema prodaje polovnih oruzja, moraju se overavati stashevi, grafika je crap ko i do sada, ako ne i gora (barem ova mocvaretina), AA ne radi kako bi trebalo, negde ga ima negde ne, a zahtevnosti...SSAO i ta zezanja na medium onaj djavo HD je na pretposlednjem podesavanju jer onaj poslednji daje 25fps u bazi, pretposlednji 40, uglavnom, kad si negde gde ima necega i kad je jutro - ~30fps na mojoj konfi (sa 2xAA, dx11 mod).

blagi uzas...
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^^ nesto ti tu ne valja, ili ja nisam popalio sve bio, a na gornjim slikama nema samo AA, posle sam upalio x2 i oborilo mi je fps sa 70 na 50, malo sam se setkao na pocetku, vrtelo se tu oko 50fps.
Plus ti igras verovatno u 1680, ove gore slike su 1920, al sam ih resizeovao jer je upload na adsl, krsina...
Mozda mi nije bio dx11 mod...bem ga.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni je ovaj Stalker odlican po pitanju atmosfere i odigrao sam je sa uzivanjem. Sto se tice grafike, ne mogu da kazem da je ruzna, efekti sa suncevim zracima su odlicni, ali je i dalje po kvalitetu iza Cryengine-a. Ja sam gurao 1920x1200 DX11 4xAA i high preset ali nije bas igrivo jer u nekim situacijama (kada udjes u brod ili kada je zalazak sunca) framerate bas padne. Na kraju sam malo zrtvovao kvalitet (upravo gore pomenuto sunce i zraci) ali sam ostao na DX11 cisto da vidim oko cega se dize halabuka. Ono sto mi je najvise smetalo je sto framerate tako osciluje, nekada je super a nekada nesto stuca zastajkuje sto generalno kvari utisak (znam da non stop ucitva delove mape). Crysis Warhed mi deluje mnogo glatkije iako na papiru ima manje FPS (isto 1920x1200 4xAA, Gamer). Hteo bih da pohvalim i to sto je dosta stabilniji od prethodnih verzija i da nisam iskusio neke gadne bug-ove.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
^^ nesto ti tu ne valja, ili ja nisam popalio sve bio, a na gornjim slikama nema samo AA, posle sam upalio x2 i oborilo mi je fps sa 70 na 50, malo sam se setkao na pocetku, vrtelo se tu oko 50fps.
Plus ti igras verovatno u 1680, ove gore slike su 1920, al sam ih resizeovao jer je upload na adsl, krsina...
Mozda mi nije bio dx11 mod...bem ga.
Znaci sve je na max bilo osim navedenog. Teselacija na dx11 modu radi bez obzira jer ukljucena ili iskljucena u opcijama. Napolju ima 50 i vise fps u mocvari, kad krene sun shafts i to ujutro kad je svitanje onda padne na 30-35, pa i ispod 30, zavisi gde se nalazis, "napolju" je sirok pojam.
Medjutim, kad udjes u safehouse fps je ~35, kao i po podrumima gde ima zivuljki. Pretpostavljam da je u pitanju teselacija.
Nema sta da ne valja, ostale igre rade odlicno, ako samo stalkeru nesto ne valja onda je kriv on, ne ja. :)

edit: sad igram sa spustenim kvalitetom SUN-a na medium, to je pomoglo malo za period jutra, ima 45fps umesto 35 (mereno na istom mestu), a za podrume bazu i to pomaze jedino da se onaj djavo BDAO prebaci na HDAO ili sta vec i da se prebaci na dx10.1 mod kako bi se teselacija iskljucila. Naravno tu maltene nestaje ambient occlusion i outdoors izgleda ko quake2 ako nemas u blizini nesto sto ima teksturu na sebi isl.

evo jedan primer:

sve na max, dx11, 2xAA... Divno izgleda zar ne? i 50fps :D Moze moze, al sa 7600gt...

a evo kako to izgleda u bazi...
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Znaci sve je na max bilo osim navedenog. Teselacija na dx11 modu radi bez obzira jer ukljucena ili iskljucena u opcijama. Napolju ima 50 i vise fps u mocvari, kad krene sun shafts i to ujutro kad je svitanje onda padne na 30-35, pa i ispod 30, zavisi gde se nalazis, "napolju" je sirok pojam.
Medjutim, kad udjes u safehouse fps je ~35, kao i po podrumima gde ima zivuljki. Pretpostavljam da je u pitanju teselacija.
Nema sta da ne valja, ostale igre rade odlicno, ako samo stalkeru nesto ne valja onda je kriv on, ne ja. :)

edit: sad igram sa spustenim kvalitetom SUN-a na medium, to je pomoglo malo za period jutra, ima 45fps umesto 35 (mereno na istom mestu), a za podrume bazu i to pomaze jedino da se onaj djavo BDAO prebaci na HDAO ili sta vec i da se prebaci na dx10.1 mod kako bi se teselacija iskljucila. Naravno tu maltene nestaje ambient occlusion i outdoors izgleda ko quake2 ako nemas u blizini nesto sto ima teksturu na sebi isl.

evo jedan primer:

sve na max, dx11, 2xAA... Divno izgleda zar ne? i 50fps :D Moze moze, al sa 7600gt...

a evo kako to izgleda u bazi...
Prebaci se u DX10 mod i koristi SSAO default. DX11 je u CoP-u samo reda radi.

HDAO koliko sam ja primjetio ne radi kako treba. Na Nvidiji znam da ne radi, ali izgleda da je ista stvar i na Ati-u. A ne bi trebalo tako biti jer HDAO je Ati feature. HBAO je Nvidia feature, i to ti takodjer ne pase.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
prebacio sam se u dx 10.1 i znatno bolje radi (i nema teselacije, mada uopste ni ne fali), koristim HBAO, HDAO mi losije izgleda (ili mi se cini?!) SSAO je po default na high i ono vezano za njega u podopcijama na veryhigh... :/ MA...radi sad ovako kako sam namestio oko 40-45fps je kad je bitno, samo da ne ide ispod toga i ja sam zadovoljan. Vsync nece uopste da radi osim ako ne forsiram iz drajvera. Igra sama pos ebi je atmosfericna kao i svaki do sada stalker, jedino sto smo sada vec malo priviknuti na sve trzalice pa nije bas tolko "jeza" kad igras.

Malo me nerviraju popravke, sve se jako brzo kvari i jezivo mnogo kosta. :/ Sam sistem svega je inace ok, mnogo je napredovalo od prvog stalkera koji je po meni bio alfa verzija igre, a nakon ovoga i svima verovatno tako deluje.

Jos jedna zamerka je sto su 95% artefakta koje sam nasao beskorisni i sluze samo za prodaju. Zasto bi zbog +3 chem protection nabijao sebi +2 radijacije? ...i kad je sve izrazeno u procentima - sta znaci +3 uopste? Koliko nabija high field radijacije +5? +10 +20? kad to ne znas, +2 ili 5 ti nista ne znaci...ali ok, bice jos stalkera...kako vrte price ovome nema kraja...Sledeci nastavak je - ti si preziveli pilot iz helihoptera....
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
prebacio sam se u dx 10.1 i znatno bolje radi (i nema teselacije, mada uopste ni ne fali), koristim HBAO, HDAO mi losije izgleda (ili mi se cini?!) SSAO je po default na high i ono vezano za njega u podopcijama na veryhigh... :/ MA...radi sad ovako kako sam namestio oko 40-45fps je kad je bitno, samo da ne ide ispod toga i ja sam zadovoljan. Vsync nece uopste da radi osim ako ne forsiram iz drajvera. Igra sama pos ebi je atmosfericna kao i svaki do sada stalker, jedino sto smo sada vec malo priviknuti na sve trzalice pa nije bas tolko "jeza" kad igras.

Malo me nerviraju popravke, sve se jako brzo kvari i jezivo mnogo kosta. :/ Sam sistem svega je inace ok, mnogo je napredovalo od prvog stalkera koji je po meni bio alfa verzija igre, a nakon ovoga i svima verovatno tako deluje.

Jos jedna zamerka je sto su 95% artefakta koje sam nasao beskorisni i sluze samo za prodaju. Zasto bi zbog +3 chem protection nabijao sebi +2 radijacije? ...i kad je sve izrazeno u procentima - sta znaci +3 uopste? Koliko nabija high field radijacije +5? +10 +20? kad to ne znas, +2 ili 5 ti nista ne znaci...ali ok, bice jos stalkera...kako vrte price ovome nema kraja...Sledeci nastavak je - ti si preziveli pilot iz helihoptera....
DX10.1 ili DX10, isti k.... :)

HBAO izgleda bolje nego HDAO, ali kod mene izgleda jos bolje. To je optimizirano za Nvidiu.
Mislio sam da HDAO izgleda dobro bar na Ati kartama, no i to je jos jedan reda radi feature. Nista cudno kada igra nosi Ati logo :)

Najbolje ti izgleda default SSAO mod opcija. Vec sam ranije govorio o tome. I probaj se malo setati Zonom kada padne mrak :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Kad dx11 nije ukljucen, HD/HB, isti frejmrate, stim sto na HD maltene nema ambient occlusion, bar na foilage ga nema. Ne znam koji je default, probacu.
Sto se mraka tice, setao sam malo, uglavnom kad zaglavim negde predugo, ali tada sam imao night vision. Sad imam SEVA suit i mogu reci da su ga upropastili u odnosu na ranije.

Jel postoji mogucnost da se ukljuci nekakva indetifikacija nakon sto ubijes mutanta? Pre je pisalo sta to mrtvo lezi ispred tebe, a sada ne. Ima novih mutanta (bar za mene) i nemam pojma koji je koji :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@Starac:

jesi probao mozda neke modove za CoP? Jel rade modovi ili skinovi za oruzja? Jel znas neke koje vredi probati? (gledam sad na filefront ali mi nista ne deluje ubedljivo, nasao sam neki mod za vintorez i jos jednu pusku (onu sa crvenim "light" kundakom, jedna od najjacih u igri, ne razumem se u oruzja pa ne znam naziv) al za CS, valjda ce raditi :O :D Moram da probam, mnogo su ruzne default teksture (meni)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
@Starac:

jesi probao mozda neke modove za CoP? Jel rade modovi ili skinovi za oruzja? Jel znas neke koje vredi probati? (gledam sad na filefront ali mi nista ne deluje ubedljivo, nasao sam neki mod za vintorez i jos jednu pusku (onu sa crvenim "light" kundakom, jedna od najjacih u igri, ne razumem se u oruzja pa ne znam naziv) al za CS, valjda ce raditi :O :D Moram da probam, mnogo su ruzne default teksture (meni)
HDAO izgleda odvratno. On je tu tek da se zna kako igra ima taj feature.
HBAO nije los, ali je takodjer tesko occlusion uocljiv.

I kako ne znas koji je default? Ispod opcije OFF imas SSAO Default. Taj mod ti najbolje izgleda.

Nisam probavao modove jer bas radim jedan :) Cini mi se da "COP Variation Mod" mijenja skinove i sl? Odi na GSC forum i vidi sta tamo ima.

Evo sta ja radim:

http://www.benchmark.co.rs/forum/showpost.php?p=2107623&postcount=896

http://www.benchmark.co.rs/forum/showpost.php?p=2110137&postcount=899

http://www.benchmark.co.rs/forum/showpost.php?p=2110139&postcount=900
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
sto se moda tice - ne kapiram, boja izmaglice?!

Sto se HB/HD bao ao tice, menjao sam ih i mogo bih povo to uraditi, osim izrazenijih SSAO senki na HB/HD ostalo je maltene isto, tj ja ne vidim razliku :/
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Ovo mi se svidja :)
Iskreno, meni plavo nebo i pogled koji puca u nedogled nekako ne idu uz ovu igru.
To mu dodje kao da smo u igri posli brati tratincice, a ne da smo na mjestu nuklearne katastrofe...
Apsolutno. Mracniji, maglovitiji Stalker je to sto daje jedinstvenu atmosferu. Ovo je doduse jos uvijek nekakva beta verzija moda. Moram se rijesiti ove crvenkaste boje.

sto se moda tice - ne kapiram, boja izmaglice?!

Sto se HB/HD bao ao tice, menjao sam ih i mogo bih povo to uraditi, osim izrazenijih SSAO senki na HB/HD ostalo je maltene isto, tj ja ne vidim razliku :/
Nista cudno sto ti ne razumijes :)
Nego nije samo boja izmaglice. Neke teksture sam zamijenio, a neke sam morao retusirati. Hocu da postignem nekakav jesenji filing, nesto slicno kao Pripyat u SoC-u.

I default SSAO ti daje najizrazeniji occlusion, o tome ti govorim. To je jako bitno u ovoj igri.
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
uzeo sam da igram CS pre neki dan, reko mozda predjem ovoga puta bez bagova, to na stranu, htedoh reci da je CoP dosta bolji, i zvuci i nivoi i napucavanje, pogotovo AI i balans. Mnogo pomaze kad te banditi ne smaraju na svakom cosku i ne respawnuju se svakih 2 minuta. Takodje pomaze i to sto u CoP idu oko anomalija ili kroz njih pazljivo, dok u CS-u uskacu u njih ko blesavi. Sve u svemu, CS mi je bljutav kao i prvi put kad sam ga igrao. Naspram CoP-a bukvalno nemas sta da radis, side missions su dosadne do zla boga, main kvest je takodje smorcina, a najveci su smor kerovi koji imaju dmg ko da su nosorozi i kozu ko da su dinosaurusi :P

Sve u svemu, bilo bi jako dobro kad bi uradili sad remake SoC i CS po uzoru na CoP

PS. Starac, radnja u CoP je leti, avgust ako se ne varam, tvoje prepravke nemaju smisla :) (iako dobro izgledaju, pogotovo ground textures, jel imas to mozda odvojeno negde da stavim u CS, makar malo bolje da izgleda :/ )
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
uzeo sam da igram CS pre neki dan, reko mozda predjem ovoga puta bez bagova, to na stranu, htedoh reci da je CoP dosta bolji, i zvuci i nivoi i napucavanje, pogotovo AI i balans. Mnogo pomaze kad te banditi ne smaraju na svakom cosku i ne respawnuju se svakih 2 minuta. Takodje pomaze i to sto u CoP idu oko anomalija ili kroz njih pazljivo, dok u CS-u uskacu u njih ko blesavi. Sve u svemu, CS mi je bljutav kao i prvi put kad sam ga igrao. Naspram CoP-a bukvalno nemas sta da radis, side missions su dosadne do zla boga, main kvest je takodje smorcina, a najveci su smor kerovi koji imaju dmg ko da su nosorozi i kozu ko da su dinosaurusi :P

Sve u svemu, bilo bi jako dobro kad bi uradili sad remake SoC i CS po uzoru na CoP

PS. Starac, radnja u CoP je leti, avgust ako se ne varam, tvoje prepravke nemaju smisla :) (iako dobro izgledaju, pogotovo ground textures, jel imas to mozda odvojeno negde da stavim u CS, makar malo bolje da izgleda :/ )
Jesi siguran da je ljeto?

I sta bi ti stavljao u CS? On ti je graficki najbolje odradjen Stalker.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
siguran sam jer sam to negde procitao da je radnja leti i da je i zemlja zato svetlo zuta namerno, ne znam tacno gde sam procitao, ako se setim okacicu. (ali nisam siguran da je to TACNO! Ovo je nastavak na SoC, ne znam koje je vreme u SoC-u...)

U CS bi stavljao svasta i daleko da je bolje graficki odradjen od CoP-a, pocevsi od senki koje se renderuju jako blizu u odnosu na CoP gde se renderuju i u daljini samo nizeg kvaliteta i ne na svemu, ali recimo kad prilazis zgradi neces odjednom poceti da vidis senku po krovu kao u CS i SoC vec ce samo biti detaljnija, dakle nema naglih prelaza, ovo sam primetio cim sam upalio CS nakon CoP.
Dalje, modeli su bolji kao i animacija, teksture asfalta, betona itd, sve je bolje, cak je i odvratni rap-head-bob iz CS izmenjen u blazi i prirodniji.

Uopsteno se osecas kao u svakoj AAA igri za razliku od CS-a i SoC-a gde imas osecaj kao da upravljas telefonskom banderom koja ima nakaceno oruzje na sebe :D
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Zemlja je svjetlo-zuta jer su je tako odradili. U Zaton mapi, dno presusene rijeke bi trebalo imati bas takvu slicnu boju. U ostalim mapama ne.

I sjetio sam se da sam za CS koristio samo jedan mod koji bas mijenja bump i kolorit ground textura.

Neilmc_terrain_pack_cs:

http://stalker.filefront.com/file/Terrain_Pack;94510
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Hvala, imam taj mod vec. Ucinilo mi se da si ti cackao teksture u svom modu posto mi zaton deluje mnogo manje "ispran".
 

purke62

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2009.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
АМК ЗП 0.4
downlod http://amk-team.ru/builds/amk_cop_dev.7z
AMK mod za CoP.Uradili ljudi već.Doduše, nije završeno, praktično su na početku, ai su uradili naj bitnju stvar.Ubacili su dve nove mape.Jedna je , ustvari stara, Swamps iClear Sky, a druga je....nešto na slovo p, nisam zapamtio.Ta je potpuno nova, jo neviđena i ogromna je poput Swamps mape.
Kao što rekoh, nedovršen mod, randna verzija, ali je interesatno prošetati se novom mapom.Nadam se da neće AMK-ovski upropastiti ovako diivan resurs.Na Swams je nešto odrađeno, ima nekoliko NPC-ova, verovatno i kvsestova, ali na ovoj mapi nema baš nikoga.Vreme je non-stop oblačno i neki suton, vidljivost je očajna i u podne.
Ovaj mi mod miriše na dobro.nadam se da ga radi deo AMK Tima koji ne deli ukus sa starom ekipom, kojoj je osnovni cilj da zagorča igraču igru i da load screen bude naj češće u šta gledaš dok igraš.
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N

Prilozi

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Vrh