• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

R7 5800X vs I7 11700K

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Uglavnom se kod nas spomije predator.Dok to na zapadu i nije baš slučaj..
Preporučuju ga bez problema.
Ali da,videli smo ovde solidan broj problema sa 1 gen. ryzena. što se tiče oc rama i te kombinacije.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Kako život prolazi mjenjaju se i navike. Već sam rekao da sam neke stvari ostavio iza sebe pa tako i redovno praćenje IT scene i onda o Ryzen-ima ne znam skoro ništa. Zato sam i postavio pitanje. Da sam znao sam, ne bih pitao...
Nove AMD ploce (B550/Z570) i Zen 3 (5xxx) imaju MNOGO manje problema nego prethodne AMD platforme unazad do Athlon 939. Intel nema nikakvih problema, vise se greje (sto je nebitno kad imas dobar hladnjak, a ne LC CC 120 ili esports duo ili tako neki <100W cooler) memorije sad rade sve (vodi racuna o bios update) i to je to. Ovo pre toga od AMD-a ja se licno ne bih igrao sa time, iako je i Zen 2 ok, mada to svakako neces uzimati u okviru budzeta sa kojim raspolazes.
No, sto Peja rece, 10900KF je odlican izbor ako je moguce da izvedes to. PCIe gen4 ne donosi sada nista sto gen 3.x ne radi. Razlike su mizerne (imas testova po netu kolko oces, jedina prepreka moze da ti bude ako ne znas engleski). Izasao je JEDAN nvme SSD koji ima kontroler koji ume da koristi gen4 bolje, bice ih jos naravno. I pricamo o tome kad je nvme i dalje stvar prestiza bez ikakvih benefita krajnjem korisniku u odnosu na dobar SATA SSD, osim ukoliko ne kopiras svaki dan barem par puta fajlove od 50+ GB (sa nvme na nvme) ili renderujes videe i ograniva te, ne cpu i ram, vec bas upis na storage (sto je meni neverovatno).
Kako god da okrenes, ploce su skupe za obe platforme (ploce koje valjaju za setup koji zelis).
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
@Grodos
Nećeš ovde dobiti nikakav savet, forum pun kompleksaša i tipova sa zakrčenim krvnim sudovima. Ako znaš koliko toliko engleski idi na tom's hardware ili ltt forum i dobićeš vrhunske savete od vrhunskih stručnjaka u svojim profesijama. Mene su ovakve stvari pretvorile u duha na ovom forumu
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
@blackmore1911 Nisam ni shvatio kao prozivku :) već ono, konstatujem.
@gx-x Pokušaću da vidim da li se može izvesti potpuna zamjena platforme a što se kulera tiče po specifikaciji ide dual tower sa 250W TDP (ciljao sam na BQ Dark Rock PRO 4, pošto već imam jedan na kućnom kompu u kombinaciji sa 9700K i dobar mi je - što bi rekli "provjereno"). Što se fajlova tiče, procjenjen prosječni dnevni promet bi bio oko 2,5TB kada se ukaže poslovna potreba, naravno, ne svaki dan ali dosadašnja praksa je bar 2x sedmično. Što se ploče tiče, rekao sam da ciljam na X570 a specifikacija je prepisana u opsegu Strix/Aorus ploča pa kontam da bi to trebalo da bude ok.
@VirusX Ni sam nisam bolji. Na ovom forumu sam skoro od samog početka ali sam "vrhunac" doživio prije ~6 godina. Ovde uglavnom dolazim iz navike a informacije inače i dobijam sa stranih foruma dok engleski poznajem koliko i srpski (imam utisak da više razmišljam na enlgeskom nego na srpskom). Bio je ovo nekada jak forum koji su posjećivali zaista veliki poznavaoci materije. Loš menadžment je doveo da čak ni moderatora nema više a kamoli znalaca. Od "moje generacije" su koliko vidim i ostali samo gx-x i peja... Elem, da ne idemo u off :)
 
Vrh