• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problemi sa drajverima

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi,pisao sam bio vec u vezi drajvera za graficku evo opet pisem posto opet imam problem,cim instaliram drajvere za graficku meni skype ne radi tj kada nekog pozovem ili nekome pozove meni se monitor ugasi i moram da restartujem komp,a kad nema drajvere lepo radi,obrisao sam stare drajvere sa Display Driver Uninstaller i instalirao nove i opet ista stvar,inace koristim R7 260x graficku karticu,i gledao sam po netu i nisam mogao da nadjem odgovor,poludeo sam :(
I da,kada me neko pozove izadje mi dole kod sata driver stopped tako nesto i ugasi se monitor
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.248
Rezultat reagovanja
266
Moja konfiguracija
Poslednja izmena:

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Idi u Windows Event Viewer i proveri da li u momentu kada se to desi javi neku grešku i za koji fajl, drajver.

Probaj najnoviju ili stariju verziju Skype-a, isto i za video drajver.
Apdejt svih drajvera(audio, kamera....) i windowsa, directx-a, . NET framework-a....

Vidi i ovo možda pomogne:
http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Skype-Crashes-Video-Driver/td-p/3240988/page/2
Imam sve novije,od skype pa do directx-a i net frameworfk-a,nzm sta vise da uradim,poludeo sam totalno :(
Evo ovo mi se pojavi i skype mi promeni boju http://www.dodaj.rs/?g/oT/14SLv21y/capture.png
 
Poslednja izmena:

paun11

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.04.2015.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Problem je najverovatnije u skype-u. Probaj neku stariju verziju skype-a.
Ili preimenuj AMDh264Enc32 i 64 fajlove u dlx. Ovo sam nasao na netu i kazu da im je resilo problem.
 
Poslednja izmena:

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Problem je najverovatnije u skype-u. Probaj neku stariju verziju skype-a.
Ili preimenuj AMDh264Enc32 i 64 fajlove u dlx. Ovo sam nasao na netu i kazu da im je resilo problem.
Sta trebam tacno da preimenujem i gde se to nalazi,posto stvarno ne znam,hvala unapred :)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.248
Rezultat reagovanja
266
Moja konfiguracija
Imaš u postu #2 link i u tom linku još jedan link i kako ja vidim nekoliko mogućih rešenja(uklučujući i to preimenovanje, raniju verziju amd drajver, raniju verziju skype-a....). Samo treba da pročitaš,i da pogledaš event viewer, uradiš DirectX Diagonstic test i vidiš da li javi koji fajl/drajver pravi problem i da li je baš taj AMDh264Enc32/64
 

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imaš u postu #2 link i u tom linku još jedan link i kako ja vidim nekoliko mogućih rešenja(uklučujući i to preimenovanje, raniju verziju amd drajver, raniju verziju skype-a....). Samo treba da pročitaš,i da pogledaš event viewer, uradiš DirectX Diagonstic test i vidiš da li javi koji fajl/drajver pravi problem i da li je baš taj AMDh264Enc32/64
Aha,videcu veceras posto radim pa javljam da li sam resio problem :)
Koliko sam ja skontao treba da uradim directx diagnostic i tu ce da mi ispise koji problem je?
I ako treba tako jel da uradim to pre pokretanja skype ili posle?
 
Poslednja izmena:

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pre posle svejedno je za directx diagnostic.

A event viewer-u uđi posle problema i pogledaj da li javi neku grešku ili upozorenje u vreme te greške, i dali je vezana grafički drajver, neki drugi drajver ili neki sistemski proces.
http://www.sevenforums.com/tutorials/226084-event-viewer-open-use-windows-7-a.html
Evo ovo mi se pojavilo kada me neko pozvao na skype http://www.dodaj.rs/?R/Gx/3vx9bdnM/untitled.png
evo jos jedne slike http://www.dodaj.rs/?14/JK/COOjez6/aaas.png
 
Poslednja izmena:

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

paun11

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.04.2015.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A je l' ti je cimanje da probas sa reinstalacijom Windowsa? :D
Bar meni nista drugo i bolje ne pada na pamet za sad.
 
Poslednja izmena:

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A je l' ti je cimanje da probas sa reinstalacijom Windowsa? :D
Bar meni nista drugo i bolje ne pada na pamet za sad.
Radio sam i to i ne pomaze,graficka mi stara tipa 3 meseca,hteo sam da odnesem komp u winwin ali na kraju nisam,a sada mogu da odnesem ali mi garancija ne vazi posto sam otvorio kuciste, tj skinuo sam onu nalepnicu,ali sta znam,mozda odnesem pa neka mi naplate samo neka mi poprave to
 

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jel zna jos neko kako da resim problem?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Pisao sam u drugoj temi,ja sam 3 260x vratio u 2 meseca zbog cudnog ponasanja,mozda je i tvoja iz te lose serije:(
 

prashinar

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.03.2011.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Celeron G1820 2.7GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
2x4gb Crucial Balistic 1600MHz
VGA & cooler:
MSI 5850TFII 1gb ddr5
Display:
Phillips 230 OC + Samsung 940N
HDD:
Hitachi 500gb
Sound:
Logitech X230 2.1 & Oticon Sumo Xp
Case:
Chieftec
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Logitech Internet Keyboard + Logitech MX518
Internet:
SBB Fiber duo 30/6mbs
A što si skidao nalepnicu? Da li je bilo potrebe za otvaranjem kućišta? Bolje da si odneo odmah kućište kod njih.

Pametujem, ali smatram da treba pametovati zbog nepotrebnog skidanja nalepnice, jer si bacio 2 godine garancije. Mada, postoji šansa da ti priznaju garanciju. Bivšem komšiji je neki njegov drugar, šta li već, "popravljao" komp ionako pošto je imao nalepnicu i garanciju. Imao je više štete nego koristi i više sreće nego pameti, jer su mu u win win-u priznali garanciju i pored čeprkanja.

Čim ti izlazi ta poruka o zaustavljanju drjavera sumnja pada na ispravnost grafičke.

Nosi u win win pa vidi...
 

inSanee

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A što si skidao nalepnicu? Da li je bilo potrebe za otvaranjem kućišta? Bolje da si odneo odmah kućište kod njih.

Pametujem, ali smatram da treba pametovati zbog nepotrebnog skidanja nalepnice, jer si bacio 2 godine garancije. Mada, postoji šansa da ti priznaju garanciju. Bivšem komšiji je neki njegov drugar, šta li već, "popravljao" komp ionako pošto je imao nalepnicu i garanciju. Imao je više štete nego koristi i više sreće nego pameti, jer su mu u win win-u priznali garanciju i pored čeprkanja.

Čim ti izlazi ta poruka o zaustavljanju drjavera sumnja pada na ispravnost grafičke.

Nosi u win win pa vidi...
Skinuo sam da bi ocistio kuciste od prasine,posto sam njih zvao i rekao im oni su mi rekli da ne znaju koliko ce komp ostati kod njih i nisam hteo da odnesem,posto je moj drug cekao na ciscenje kompa mesec dana,to je stvarno zalosno
 
Vrh