• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa slikom

fleškaa.

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.05.2019.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav sekiraši, imam problem sa slikom na kompjuteru. Ovako, koristio sam kompjuter normalno juče i danas hoću da pokrenem računar ne baca sliku. Ventilatori vrte ali slike nema. Otvorim kompjuter, reko grafička je vrisnula stavio sam je ono u rernu 200stepni 9minuta.Kad sam vratio bacila mi je sliku. Naravno zamenio sam pastu bio, i izduvao kompjuter. Posle nekog vremena isti problem sa slikom sve crno stoji. Nije problem do monitora i kabla, povezivao sam na ispravne monitore isto sve. Posle dok sam isprobavao, palio i gasio računar naglo iz struje vrisne mi napajanje, a palio sam računar na šrafciger jer mi je vrisnulo dugme za paljenje tj. f panel. Sad sam zamenio napajanje 100% ispravno ali idalje slike nema. Matična izgleda na oko okej, nema naduvanih konderzatora. Kada sam ubacio novu grafičku bacilo mi je sliku i ušlo u windows, išao sam windows update i našao je nove drajvere za grafičku, ali u tome mi je bacio blue screen pmf corrupt file tako nešto. Čitao sam da je zbog drajvera kao nisam obrisao od stare grafičke. I od tad opet crna slika.. Vadio sam pločice za ram stavljao jednu po jedni ali ništa. Takodje sam vadio i bateriju na matičnoj.. Šta može biti problem ovom čudu, izvinjavam se na dužem tekstu.. Pozz
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.188
Rezultat reagovanja
3.564
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
U svom tom čudu mene čudi da i ti nisi vrisnuo zajedno sa tim komponentama. Kako si ti ustanovio odma da je grafika i da je metš u rernu? Te grafike inače ne mogu da se pokvare kao i te ostale komponente. Pošto imaš garanciju reklamirar. Šrafciger ne pominji sem ako je Unior ili Knipex.
 

fleškaa.

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.05.2019.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U svom tom čudu mene čudi da i ti nisi vrisnuo zajedno sa tim komponentama. Kako si ti ustanovio odma da je grafika i da je metš u rernu? Te grafike inače ne mogu da se pokvare kao i te ostale komponente. Pošto imaš garanciju reklamirar. Šrafciger ne pominji sem ako je Unior ili Knipex.
Hahahaha, jesam vala druže veruj mi. Pojavljivale mi se razne linije na trenutke po monitoru, nekad zakuca, davao je simptome. Konfiguracija nije skupa uopšte. I igrao sam samo Csgo u 130fps.
Konfiguracija:
Cpu: amd phantom x3 2.8ghz
Gpu: amd radeon hd 6700series
Ram: 8gb 1x4 2x2

I da napomenem nije mi pokazivao uopšte u task manageru gpu korišćenje ono, dok za cpu je imalo. A kada sam ubacio novu dok je tražio drajvere proverio sam i bilo je gpu, ne znam kako ali ova moja konfiguravcija uopšte nije u vinklu kao i ja.. Inače koristio sam običan šrafciger
 
Vrh