• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa ramom ili sa matičnom pločom!

djekic2

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2015.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-4590
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 570 Sapphire+
Poštovanje svima,
Prvo da naglasim svoju konfiguraciju:
Matična ploča: Asrock H61M-S
Ram: Kingston kvr1333d3n9/8g DDR3 ( Kompatibilna je sa matičnom pločom )
Procesor: Intel i5-3470 3.2 Ghz
Nadam se da ostalo nije bitno. Moj problem počinje danas, kupio sam polovnu matičnu ploču na kojoj je sve ispravno osim usb portova pozadi. Kupio sam polovni ram (ne od istog prodavca) koji je NAVODNO bio ispravan do decembra 2018. godine. Kada sam ubacio ram u slot i upalio kompjuter, čulo se 4 kratka bipa i ne prikazuje se slika na monitoru. Nemam drugi ram da isprobam. Negde sam pročitao da je problem do rama, isto tako sam pročitao da je problem do "Real Time Clock malfunction". Pokušao sam da restartujem bios tako što sam izvadio bateriju na 10 min, preko jumpera, ali ništa nije pomoglo. Očistio sam slot...ništa. Pokušao na oba slota...ništa. Kada pogledam bolje ram vidim "mrlje" oko ćelija. Pa da vas pitam, koje bi bilo vaše mišljenje o svemu tome. Ako je potrebna slika postaviću je.
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Nadjes drugi ram i probas tako, ne mozes da znas drugacije.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T

djekic2

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2015.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-4590
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 570 Sapphire+
Ne znam šta je hteo reći sa tim. U oglasu je pisalo "do decembra je radio u mom kompjuteru, posle sam zamenio sa drugim delovima" nije bas tačno tako napisao, al' je bilo u tom smislu.
Čovek od koga sam kupio ram, prihvatio je reklamaciju, odnosno vratiće mi taj novac. Izgleda neki pošten. Kada budem zamenio sa drugim ramom, javlja vam da li je isto ili se nešto promenilo.
 

Strahinja_22

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2019.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poštovanje svima,
Prvo da naglasim svoju konfiguraciju:
Matična ploča: Asrock H61M-S
Ram: Kingston kvr1333d3n9/8g DDR3 ( Kompatibilna je sa matičnom pločom )
Procesor: Intel i5-3470 3.2 Ghz
Nadam se da ostalo nije bitno. Moj problem počinje danas, kupio sam polovnu matičnu ploču na kojoj je sve ispravno osim usb portova pozadi. Kupio sam polovni ram (ne od istog prodavca) koji je NAVODNO bio ispravan do decembra 2018. godine. Kada sam ubacio ram u slot i upalio kompjuter, čulo se 4 kratka bipa i ne prikazuje se slika na monitoru. Nemam drugi ram da isprobam. Negde sam pročitao da je problem do rama, isto tako sam pročitao da je problem do "Real Time Clock malfunction". Pokušao sam da restartujem bios tako što sam izvadio bateriju na 10 min, preko jumpera, ali ništa nije pomoglo. Očistio sam slot...ništa. Pokušao na oba slota...ništa. Kada pogledam bolje ram vidim "mrlje" oko ćelija. Pa da vas pitam, koje bi bilo vaše mišljenje o svemu tome. Ako je potrebna slika postaviću je.
Imao sam davno slican problem... Pogledaj pinove kod socket-a, mozda su iskrivljeni ili osteceni...
 

djekic2

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2015.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-4590
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 570 Sapphire+
Proverio sam, nisu oštećeni niti iskrivljeni. Koliko znam da je u pitanju do socket-a od procesora, trebalo bi da se čuje više od 4 bipa?
 

djekic2

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2015.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-4590
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 570 Sapphire+
Sad sam upravo isprobao da kada uključim kompjuter, da li će se upaliti osvetljenje u tastaturi i ne pale se. Pomislio sam da zbog rama ne pale se. Onda sam isprobao na drugoj matičnoj ploči (ona je ddr2) da bez rama uključim kompjuter i osvetljenja u tastaturi rade. Sad da li je do matične ploče ne znam.
 

Strahinja_22

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2019.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad sam upravo isprobao da kada uključim kompjuter, da li će se upaliti osvetljenje u tastaturi i ne pale se. Pomislio sam da zbog rama ne pale se. Onda sam isprobao na drugoj matičnoj ploči (ona je ddr2) da bez rama uključim kompjuter i osvetljenja u tastaturi rade. Sad da li je do matične ploče ne znam.
Nijesam siguran, ali mislim da je naponska sekcija "prsla" i da to sprijecava dotok struje do ostalih komponenti...
 

Strahinja_22

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.01.2019.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I zaboravio sam da kazem, pogledaj kondezatore na maticnoj ploci, mozda se jedan od njih "naduvao"...
 

djekic2

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2015.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-4590
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 570 Sapphire+
Reseno je, samo sam trebao da fleshujem bios. Posto na njemu bio procesor i3-2100, a ja imam i5-3470.
 
Vrh