• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa RAM memorijom ili Grafickom karticom ?

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Pozdrav AXE drugari problem je sledeci, pre 3 dana igrao sam jednu igru na racunaru igra uopste nije sistemski zahtevna i u toku igre desilo mi se sledece da mi je ekran pocrnio a na ekranu se pojavilo HDMI no display input klasicno kao kada upalite monitor bez da je prikljucen na bilo koji uredjaj. Prvo sto sam uradio restartovao sam svoj racunar i to je upalilo windows se normalno podigao i nastavio sam sa igrom, danas nakon dva sata igranja Fifa 23 u toku igre mi se desilo isto probao sam da resetujem racunar ali nije bilo efekta ekran je i dalje bio crn a racunar je radio nepromenjenim zvukom grafika i kuleri su sijali RGB osvetljenjem kao i uvek sto sijaju. Onda sam problemu pristupio ozbiljnije tacnije prvo sto sam uradio izvadio sam jedan ram stick i pokusao da startujem racunar ali ni nakon toga nije bilo efekta ekran je i dalje bio crn, nakon toga sam izvadio onaj drugi stick ostavio ga po strani a prethodno izvadjen ram stick vratio nazad u racunar a nakon toga i dalje nije bilo rezultata. Raskacio sam i izvadio graficku karticu i nakon toga upalio racunar sa oba ram sticka u slotovima racunar je normalno radio sa 16 gb ram (moram da napomenem da moja maticna ploca ima dva ram slota) ja koristim 2x8 gb , nakon toga sam testirao ram memoriju svaki od ram stickova sam posebno testirao samog u oba slota i svaki radi podize sistem isto kao i kada su oba u svojim slotovima isto i tada rade bez obzira koji je na kojem mestu ubacen menjao sam ih ispitivao i svaki put podignu sistem pokazu u task manager da su svih 16 gb tu.
Nakon toga sam vratio graficku karticu u racunar sve lepo slozio vratio kuciste na mesto upalio racunar i opet me je docekao crni ekran tacnije nije prikazivao sliku na monitoru, prvo sledece sto sam uradio jeste da sam prvi meni blizi ram stick izvadio iz racunara i normalno startovao windows nakon toga sam usao u bios i preventive radi resetovao podesavanja i ako mislim da nisam nista dodatno u biosu podesavao sto se tice ploce rama voltaze i slicno jer moja maticna je siromasna po pitanju tih opcija (tacnije siguran sam da nisam nista nikada dirao u biosu) ali sam ovo uradio jer je znalo da mi pomogne kada menjam pastu na procesoru ili raskacujem SSD prilikom detaljnog ciscenja upgrade racunara ili menjanja kucista tada zna da brljavi i da baca blue screen ali cesto pomogne reset biosa u to sam se licno uverio vise puta. Nakon toga vratio sam ponovo onih drugih 8gb ram i pokrenuo racunar sa 16 gb ram gde se scenario opet ponavlja na ekranu nema slike a zvuk racunara je uobicajen kao i uvek radi normalno nije bucan, sada sam izvadio opet taj prvi 8gb ram stick koji je blizi meni i evo pisem vam sa 8gb ram memorije u svom racunaru :D
Dovoljno je za neki dnevni rad ili neku ne toliko zahtevnu igru ali probao sam fifa 23 i vidim da to nije to nije stabilan rad igre i kao da mi se odrazilo na procesor on sada ide od 90% do 100% zauzetosti u igri a ranije sa 16 gb znam da je maksimalno isao do 70% zauzetosti a grafika maksimalno do 80% sada je nekako fokus da tih 8gb ram sto nedostaju u racunaru u dual channel rezimu rada ne drze igru dovoljno stabilnom a najgore od svega mucenik procesor umire na 100% zuzetosti sto ranije nije bio slucaj dok se igra vrtela na 16 gb ram. Neki moj zakljucak je da graficka kartica i 16 gb ram ne idu zajedno iz kog razloga ne znam ali do skoro su gotovo savrseno radili, evo sada mi je iskocilo obavestenje da je novi drajver za Nvidia grafike izasao bas danas pa cu nakon instalacije pokusati da pokrenem racunar sa 16 gb ram mozda se nesto popravi a do tada nadam se nekom od vasih odgovora unapred zahvalan :)
(napomena temperature racunara su izuzetno dobre kako u mirovanju tako u radu igrama i slicno, kuciste je dovoljno provetreno cisto sa nekoliko kulera koji ubacuju svez vazduh )
 
Poslednja izmena:

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Odradio sam instalaciju novog grafickog drajvera koji je izasao danas, nakon toga uradio neki mini update racunara koji mi je takodje iskocio, posle restartovanja racunara nakon odradjene instalacije update-a ugasio sam racunar ubacio onaj 8gb ram stick u svoj slot pokrenuo racunar i za sada radi sve kako treba ali tek sad ide test kada udjem u igru i odigram neko vreme da vidim da li ce se isti ovaj problem ponovo javljati ja se iskreno nadam da nece :D
 

Prilozi

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Evo mene opet , nadam se da ce neko videti ove poruke i odgovoriti konstruktivno jer ocigledno trebam pomoc.
Pisao sam vam kako sam sredio stvar i kako sve radi super ali evo nakon sat vremena igranja fifa 23 bez problema , izasao sam iz igre usao na Youtube pustio neki video i desilo se isto crn ekran u pozadini cujem zvuk videa koji sam prethodno pustio i na space dugme na tastaturi uspesno zaustavljam i pustam video znaci da racunar nije zargonski receno zabo, nakon toga ostavljam ga da radi neko vreme ne gasim ga nasilno nakon 30 sekundi graficka kartica ludi i ukljucuje kulere na max verovatno, to je tako trajalo prilicno i ja sam onda morao nasilno da ugasim racunar iskljucivanjem kabla iz glavnog napajanja tacnije uticnice u zidu. Nisam bio lenj izvadio sam GTX 1080 i vratio moju staru GTX 970 koja mi stoji po strani u kutiji i sa tom GTX 970 4gb sam isprobao igre gledanje videa i slicno ona nije pokazivala simptome iste kao prethodna kartica koja je nekoliko meseci u nazad u mom racunaru. Znaci na kraju nije do maticne ploce nije do ram nije do procesora ili napajanja nego je do GTX 1080 ?
Pisite mi ovde ako naletite na ovu temu da li mislite da je definitivno crkla GTX 1080 ili je mozda napajanje od 750w u pitanju mada u to cisto sumnjam jednostavno mesecima u nazad koristim graficku na tom napajanju koje je novo kupljeno i nije bilo problema jer je GTX 1080 maksimalno trosila i to u retkim trenucima do 180w , bojim se najgoreg moguceg scenarija a to je da je crkla jer trenutno ova GTX 970 u racunaru koja radi dobro ne moze da se bori sa 2k rezolucijom ni na najnizim podesavanjima u fifa 23 to sam probao veceras.
 

Cutura

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.04.2020.
Poruka
262
Rezultat reagovanja
475
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CuturaPC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3300x
Motherboard:
Rog Strix B450-F GAMING
RAM:
Patriot Viper Steel 16GB 3200mhz ddr4
VGA & cooler:
AMD Sapphire Nitro+ RX 6600 XT
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
Patriot Burst 240gb/Toshiba 1gb/Samsung 1tb/Seagate 1tb
Sound:
Logitech Z313 / G333 / Steelseries Arctis 9x
Case:
MS Cyclops V / 5x Arctic P12 PWM PST
PSU:
BITFENIX Whisper M 650W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech G203 / HP TPC-P001K
Internet:
SBB EON
OS & Browser:
W10/Chrome
Cime si obrisao drajvere od graficke, rucno ili DDU? Meni to nesto smrducka na konflikt drajvera, mislim to bi bilo najbolje da je do toga.


Probaj ovako da odradis kompletan proces zamene grafike i brisanja drajvera. Sledeci korak instalacija novog OS ili prvo da istestiras tu grafiku na drugom racunaru mada i to ne mora da znaci, meni se desavalo kad sam prodavao staru grafiku na 2 pc nije htela raditi a kod mene i treceg kupca na rajzenu kao singerica (mada su ova prva dva kupca imala prastare racunare ddr3 itd).
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Nema to veze sa driver-om niti bilo kakvim glupostima. On upali racunar i nema slike, ljudi, naucite, da kada upalis racunar i NEMA slike, NEMA veze ni sa driver-ima ni sa Windows, Linux-om sta god imate. Ovo zapamtite za vek vekova kao pravilo da ne gubite vreme! Tebe ***e ploca, pocela da brljavi ili graficka prosto pocela da odlazi u vecna lovista. 20% ploca 80% graficka. Cim je do skoro radilo, idem na ovih 80%
 

Cutura

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.04.2020.
Poruka
262
Rezultat reagovanja
475
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CuturaPC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3300x
Motherboard:
Rog Strix B450-F GAMING
RAM:
Patriot Viper Steel 16GB 3200mhz ddr4
VGA & cooler:
AMD Sapphire Nitro+ RX 6600 XT
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
Patriot Burst 240gb/Toshiba 1gb/Samsung 1tb/Seagate 1tb
Sound:
Logitech Z313 / G333 / Steelseries Arctis 9x
Case:
MS Cyclops V / 5x Arctic P12 PWM PST
PSU:
BITFENIX Whisper M 650W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech G203 / HP TPC-P001K
Internet:
SBB EON
OS & Browser:
W10/Chrome
Ajde opet procitaj post koji je malo podugacak, al skraticu ti da se ne cimas. Igra covek fifu i posle 2-3h ekran pocrni a ventovi vrte i dalje.
Ne kazem da nije gpu pred krajem al nije napisano kad je stavljena ta 1080ka, pa sam ciljao na drajvere kao najblazu varijantu al je najbolje odma da zaobidje sve to i sibne je u kantu.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.813
Rezultat reagovanja
3.248
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
moze da pogleda u event vieweru da li ima neki event error ili critical kada nestane slike, najverovatnije pukne driver, a ako odjednom krene da puca driver (koji god se instalira) nesto nije ok sa gpu
odneses gpu kod nekoga drugog ko je 100% siguran da nema ove probleme, pa ako se i na tom kompu bude desavalo, problem je sa gpu.
software uvek mozes clean install svega pa lagano, ali najsigurnije je da se odnese u neki servis da pogledaju ljudi koji mogu da svaku komponentu da testiraju jer imaju test masine i softvere

ali batalio sam ovde da pisem ljudima, jer najcesce nema koristi, tako da i ovo ne treba uzeti za ozbiljnu pomoc (kako hoces)
 

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
531
Rezultat reagovanja
651
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
GIGABYTE G27F 2
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
Evo još ću jednom pokušati da pomognem: Očisit kontakt cleanerom i četkicom (može i stara četkica za zube) pci-e slot, a kontakte na gpu očisti školskom gumicom! uradi update bios-a ploče, onda furmark i prime 95 ali oba testa u isto vrijeme pusti, prati obavezno temp!!!, i neka vrti 15-30min. ako puca drajver ne mora odmah da znači da je sam gpu loš, može da bude zbog lošeg napajanja kao i zbog ram memorije. Takodje možeš pokušati oboriti malo gpu core clock, pa vidi kao će se ponašati.
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Hej ljudi evo sad sam usao u kucu posle radnog dana, dobro ne bas sad ali pre jedno dva sata i ono sto me je docekalo bilo je da racunar nije hteo da podigne sistem crn ekran i pise ono bot device manager ili kako god vec ono fazon da mi ne prepoznaje uopste SSD nakon mucenja raskacivanja pokusaja da pronadjem SSD u biosu resio sam da rasksacim HDD i ostavim u racunaru samo SSD a nakon toga sam usao u bios i video je samo SSD na kraju evo podigao sam novi sistem preventive radi i sada radim update istog a nakon toga cu da nakacim ponovo GTX 1080 , video sam sve vase komentare i zelim svima vama da se zahvalim zaista svaki od komentara nosi po neki savet kako da sve detaljno testiram i dodjem do zakljucka da li maticna brljavi ili je GPU na izdisaju. Moram da napomenem neke stvari a to je da mi racunar kada je unutar njega prikacena GTX 1080 baci sliku i nekada zna da radi 2 sata u igrama perfektno sa odlicnim temperaturama bez nekih poteskoca kao i obicno sto je radila ovih 8 meseci u nazad koliko je kod mene, ali se desava da i nekoliko puta moram da restartujem racunar kako bi bacila sliku a nakon toga podigne windows i dok krenem nesto da radim ekran pocrni racunar je ziv radi ali nakon nekoliko sekundi kuleri idu u full RPM !
Onda moram da vam napomenem da mi racunar radi dobro sa mojom starom GTX 970 i nikada ne baca crn ekran sinoc sam se na njoj igrao satima i gledao videe na Youtube nije uopste imala problema ali se naravno mucila u fifa 23 na low postavkama na 2k rezoluciji na kojoj je moj monitor.
Neko je pitao kako brisem drajvere iskreno kada nakon GTX 1080 koja je bila u racunaru ubacim GTX 970 i kada udjem u Geforce Expirience on mi trazi da skinem drajver ocigledno drajver koji je namenjen ovoj GTX 970 to uradim instaliram preko tog programa i igre pokrecem bez problema, nikada nisam iz racunara manuelno brisao drajvere a isto ih tako nikada nisam manuelno skidao sa interneta i ako znam kako to ide uvek sam prepustao geforce expirience da to uradi jer ga smatram za sjajan program.
Moje neko razmisljanje da je GTX 1080 pocela da crkava i ako su joj temperature gotovo idealne u mirovanju i u igrama nije prelazila 75 stepeni na 2k rezoluciji ni u jednoj jedinoj igri a mnoge sam igrao koj zaista znaju da zauzmu prilicno karticu i da joj clock dignu na max.
Jos jedna napomena ja mislim da je na mojoj maticnoj bios update onaj fabricki valjda, nikada to nisam radio a nisam se ni usudjivao jer sam znao sta su posledice ako se omane prilikom tog procesa ili za baksuz nestane struje :D
Jos nesto neko je spomenuo napajanje ja mislim da ovo novo koje sam kupio pre 8 meseci kada sam kupio i polovnu GTX 1080 je dovoljno jako i dobro da je napaja jer je 8 meseci radilo sjajan posao sve do pre dva tri dana kada se javio ovaj problem sa crnim ekranom prilikom igre ili rada na racunaru, jednostavno je u pocetku restart dugme davalo rezultate ali od juce u toku dana to nema efekta.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
odneses gpu kod nekoga drugog ko je 100% siguran da nema ove probleme, pa ako se i na tom kompu bude desavalo, problem je sa gpu
P.S. vodi računa da taj kome odneseš grafičku kartu na probu ima dobro napajanje.
 

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
531
Rezultat reagovanja
651
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
GIGABYTE G27F 2
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
Ja ću ti reći samo još jedno, ne uzdaj se ti mnogo u to napajnje što imaš...
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Na kraju da vam napisem jos po koju rec :D
Posle novog windowsa odradio sam svaki update istog instalirao sve propratne programe one koje ja generalno koristim naravno i Geforce Expirience , ponovo u racunar ubacio GTX 1080 i opet crn ekran a grafika vrti kulere na nekom minimalno RPM . Vidim da nema nekih promena i resim da grafiku otvorim pregledam ocistim i zamenim termalnu pastu, kada sam grafiku u potpunosti rastavio i kada mi je u rukama bila samo graficka ploca (ako se to tako kaze) video sam na par mesta kod tih sitnih tranzistora ili kako god da se zovu da u uglu grafike postoji kao neka vrsta rdje ili neke mase kao da se desila neka hemisjka reakcija kao da je na tim lemljenim sitnim jedva vidljivim delovima na povrsini neka prljavstina ili slicno (ne znam bas kako da vam objasnim) uzeo sam 70% alkohol vatu i sa obe strane graficke ploce detaljno obrisao svaku necistocu talog prasine pa i tu necistocu koja je bila na jednom delu i koja je nastala najverovatnije kada je neka tecnost mojom greskom ili vec kako dosla u dodir sa plocom od same graficke kartice.
Sastavio sam graficku karticu vratio je nazad u racunar a na kucistu pritisnuo power dugme i nista se nije desavalo tako sam oko 4 puta pritisnuo a na kraju se racunar startovao tek nakon 5 uzastopnog pokusaja windows se pokrenuo i radilo je sve normalno kuleri na grafici su se kao sto je i obicno ranije bilo vrteli samo dok se ne podigne windows onda se nakon toga zaustave i ne pale se logicno dok grafika ne dodje na 60 stepeni to mi je ulivalo neku sigurnost da ce mozda da proradi jer bi ovih dana ranije dok sam pokusavao pri startovanju racunara kuleri isli na max RPM , ja sam brze bolje usao u Geforce Expirience i skinuo drajver za grafiku toliko sam stigao da uradim i na kraju je opet crn ekran restartujem racunar upali se iz prve nastavim gde sam stao pocnem instalaciju drajvera i tu se kroz neko vreme pojavi greska ne znam tacno kako je pisalo ali je neki error vezano za nastavak instalacije itd u tom nekom haosu nisam zapamtio sta je pisalo zapravo pokusao sam ponovo kao da je krenulo sa isntalacijom ali su se na ekranu povremeno pocele pojavljivati roze crtice linije koje bi nakon nekoliko sekundi nestale ali bi se opet pojavile onda je ceo ekran postao roz i ja sam tu restartovao racunar ali dalje nije bilo efekta opet samo crn ekran a grafika vrti na minimalnom RPM kulere bez LED osvetljenja na grafici sto je neko naravoucenije grafika je na izdisaju ili je zrela za kantu kako je neko od vas napisao, za sada sam je vratio u njeno fabricko pakovanje i onu elektrostaticku foliju mozda je ususka i izvuce sve te anomalije iz nje :D i kroz neko vreme proradi ako je uopste vise budem ubacivao u racunar.
Sada trenutno u racunaru radi GTX 970 i racunar radi sasvim normalno posle svih odradjenih update windowsa i naravno drajvera, napisao sam ovo kao neko iskustvo mozda nekome nekada ovo pomogne a i zelim da se svima vama zahvalim za pomoc jer su komentari zaista bili na mestu i iz svakog od njih moze po nesto korisno da se izvuce ;)
 

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
ma to je grafika najverovatnije. ako iste kablove (adaptere ako ih imas), koristis za povezivanje i te gtx 970 i sve je ok, najverovatnije je grafika. eventualno da probas drugi izlaz na toj 1080 uz neki adapter ili kako vec bi mogao. kad je los kontakt bar je za dvi i vga, bilo moze kompletna slika da dobija tako zelenkastu, roze ili neku drugu boju.. ali crtice linije ukazuju na grafiku... ako neces da prodajes tu kartu kad je vec sklapas i rasklapas, zapeci je 10tak min na 200c u rerni bez kulera plastika, ostavi da se ohladi, spakuj, ako radi eto ti gratis jos malo vremena sa tom grafikom.
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
ma to je grafika najverovatnije. ako iste kablove (adaptere ako ih imas), koristis za povezivanje i te gtx 970 i sve je ok, najverovatnije je grafika. eventualno da probas drugi izlaz na toj 1080 uz neki adapter ili kako vec bi mogao. kad je los kontakt bar je za dvi i vga, bilo moze kompletna slika da dobija tako zelenkastu, roze ili neku drugu boju.. ali crtice linije ukazuju na grafiku... ako neces da prodajes tu kartu kad je vec sklapas i rasklapas, zapeci je 10tak min na 200c u rerni bez kulera plastika, ostavi da se ohladi, spakuj, ako radi eto ti gratis jos malo vremena sa tom grafikom.
Jasno kao dan, da iste kablove tacnije HDMI koristim i za GTX 1080 i za ovu GTX 970 sto ukazuje da nije do kabla a imam i DVI kabal koji sam probao na GTX 1080 isto crna slika nije davala zivota, necu je prodavati a ta fora da se malo zapece mi je poznata video sam ranije par klipova vezano za to na yt ali nisam nikada praktikovao za sebe :D
Ostavicu je jos neko vreme onako upakovanu pa cu je jednog dana vratiti nazad u racunar ako proradi ok ako ne mozda isprobam foru sa pecnicom i 200c :D
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Jasno kao dan, da iste kablove tacnije HDMI koristim i za GTX 1080 i za ovu GTX 970 sto ukazuje da nije do kabla a imam i DVI kabal koji sam probao na GTX 1080 isto crna slika nije davala zivota, necu je prodavati a ta fora da se malo zapece mi je poznata video sam ranije par klipova vezano za to na yt ali nisam nikada praktikovao za sebe :D
Ostavicu je jos neko vreme onako upakovanu pa cu je jednog dana vratiti nazad u racunar ako proradi ok ako ne mozda isprobam foru sa pecnicom i 200c :D
Pobedilo mojih 80%, a zao mi sto si se toliko cimao reinstallaciojom i sto cuda bespotrebno.
 

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
531
Rezultat reagovanja
651
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
GIGABYTE G27F 2
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
U jednoj temi sam baš pisao o tome, Problem: "crna slika, ne pali se komp, gpu fan na 100% ili zaledi na logu ploče, itd.." a mnogi odgovaraju: reinstaliraj dravjere, ili os što je apsurdno...Treba valjda naučiti šta ide prvo: bios, kernel, drajveri, os...
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Pobedilo mojih 80%, a zao mi sto si se toliko cimao reinstallaciojom i sto cuda bespotrebno.
Kad covek nema mogucnosti da priusti odmah nov racunar ili novu komponentu mora da se cima malo, a nekako mi i ova gtx 1080 prirasla za srce :D
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Prodacu ti ja moju Asus Strix kad kupim 7900XT :D
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
U jednoj temi sam baš pisao o tome, Problem: "crna slika, ne pali se komp, gpu fan na 100% ili zaledi na logu ploče, itd.." a mnogi odgovaraju: reinstaliraj dravjere, ili os što je apsurdno...Treba valjda naučiti šta ide prvo: bios, kernel, drajveri, os...
Upravo to, ne znaju redosled i osnove po meni sta i kako ali odmah ulecu sa savetima, reinstaliraj drivere itd, a covek nema sliku kada upali racunar. Al dobro, reseno je, nazalost na umire grafika ali naucilo se taman nesto novo :)
 

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
Hej drugari evo mene opet treba mi vasa pomoc jer je ovo ocito postala agonija :D
Znate da sam vam pisao da mi nakon GTX 1080 koja ne radi , moja stara GTX 970 radi sasvim normalno na maticnoj ploci da pokrece igre i da ne gubi sliku ne crni ekran niti pada sistem e vise nije ni tako.
Desilo se sledece pre neko vece igrao sam se na toj GTX 970 sve je radilo dobro sistem super gledao youtube ugasio racunar sutra dan kada sam uvece dosao sa posla da startujem windows on mi samo baca direktno bios nema ni onog pocetnog ekrana biosa tacnije one slike nego je odmah u samom biosu gde vidim podatke o ram cpu brzini temp procesora pokusavao sam sve zivo palio gasio vracao bios na osnovna podesavanja i nista onda sam se setio da proverim da li mi prepoznaje SSD i tu je bio problem ne vidi mi u biosu SSD nego samo vidi HDD nema sta nisam uradio sa sata kablovima i ulazima kako bi uspeo da ponovo vidi SSD i da ne moram da ispocetka podizem sistem ali bezuspesno nikako ne vidi SSD. Nakon toga sam otpisao SSD kao da je neispravan pa sam resio da sistem podignem na HDD kome sam dao prioritet u biosu na primarni i uspesno podigao novi win 10 naravno sve je mnogo sporije pa i sam proces podizanja sistema. Instalirao sam svaki update koji je bio potreban nakon toga instaliram Geforce Expirience i on mi zatrazi da skinem drajver za grafiku uspesno je skinuo i krenuo sa instalacijom ali je na pola instalacije iskocila neka greska ja sam je odbacio i pokusao ponovo instalaciju drajver a nakon toga je sistem pao tacnije racunar se restartovao i bacio pocetni ekran biosa a dole je pocelo da vrti i pise starting sistem recovery tako je vrtelo pola sata i nista nakon toga sam restartovao i uvek je bilo isto. Uradio sam ponowo windows na HDD sve potrebne update ali sam ovaj put skidao drajver manuelno i pristao da instaliram samo drajver bez Geforce Expirience programa ali je rezultat bio isti kao prethodni put. Nakon toga sam ponovo po treci put uradio windows 10 ali bez grafike u racunaru odradio update drajver za integrisanu je sam pronasao i monitor je u punoj rezoluciji sto mi je i bilo bitno radi Youtube i samog rada na racunaru, od sinoc sve do danas racunar radi normalno sporiji jeste jer je na HDD ali nema restartovanja nema bagova nema gresaka da iskacu zaista radi dobro. Znam da je ovo sve prestaro i odavno za kantu ali ja trenutno nisam u mogucnosti da sve to menjam, hteo sam samo da vas pitam za savet i misljenje najpre da li sumnjate da je maticna gotova i da li mi se isplati da za nekih 40 do 50 evra kupim plocu sa socket 1151 6 i 7 genracija procesora koja je meni potrebna jer je moj 6 generacije gledao sam ima ih na KP prilican broj pa ako neko ima neki savet ili neki dobar oglas bio bih zahvalan . Oprostite na dosadi i dodatnim pitanjima za sada ste mi uvek odgovarali i imali smo sjajnu komunikaciju sto je preko potrebno za jednu ovakvu zajednicu :D

(mala dopuna i napomena, danas cu u toku dana testirati SSD kod brata u racunaru a pokusacu i onu GTX 1080 da testiram ako uspemo da je ubacimo u kuciste jer je staro i ima nekih limova i prepreka pa ako se izborimo sa tim testiracu i grafiku)
 

filipos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
60
Moja konfiguracija
Mogao bi da stavis negde tacku, zarez ili novi red
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Jel neko zaista cita ove romane?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2

Prolece93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2022.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K- Deepcool AK400 DIGITAL
Motherboard:
Gigabyte Z270P-D3
RAM:
Kingston Fury Beast RGB 2X8gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 1080ti 11GB
Display:
AOC 32 ich 75hz 2k
HDD:
Kingston A400 480gb, Samsung 980 M.2 250gb
Sound:
Lorgar Kaya 360 7.1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
NJOY Woden 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
RampageE SMX-R9, White Shark Gladius
Internet:
Yettel Home 4G 120/40
OS & Browser:
Win10 pro 64bit, Google Chrome
A i ja svasta ocekujem od ljudi u 21 veku , da budu ljubazni strpljivi pristojni zao mi je sto sam dosao u situacijiu da budem dosadan ali ako je tako niko od vas nije morao naknadno da mi odgovara ispravlja moje pravopisne greske a ponajmanje da me indirektno unizava .
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Niko te ne ponizava nemas razloga da se tako osecas ali moras malo da korigujes neke stvari. Ovoliki ogromni postovi mogu vecinu forumasa da odalje od teme. Ja licno kad vidim ovoliki post uopste i ne citam. Jos je veci problem sto je svaki tvoj post ogroman pa je to uzasno naporno.
 
Vrh