• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PROBLEM! Dual monitor setup HDMI i VGA računar se gasi, ne baca sliku, otišao i zvuk

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
561
Rezultat reagovanja
487
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Ispucali smo skoro sve ideje, ostaje da je harverski kvar ili unutar same ploce (neki kondezator) ili neki kablic sta vec pravi problem,jer zvuk proradi na momente, sad da li u tom trenutku pomeris racunar zadrmas?

Za cirka 1000 kinti mozes da uzmes neku usb karticu i da imas zvuk.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.813
Rezultat reagovanja
9.173
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@Markob15 : pre nego što te @Dakula74 otera u trošak :box:probaj da podigneš neki live linux ili, ne znam, sergei strelec, ne znam da li zvuk radi preko njega.

Da se uveriš da nije softverski problem.

Da, sad vidim da je @Dakula74 već isto predložio. :D
 

Markob15

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
sad da li u tom trenutku pomeris racunar zadrmas?
Ne, iz čista mira dođe i ode.
Ali se dešavalo ranije da npr zakačim sto kolenom ili tako nešto i da komp pošandrca. U smislu da poludi zvuk i ubrzo potom se sam restartuje.

ostaje da je harverski kvar ili unutar same ploce (neki kondezator)
U slučaju da je problem do ploče, moram li celu menjati ili takve stvari mogu da se poprave ili zaobiđu kupovinom dedicated grafike i zvuka?
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
561
Rezultat reagovanja
487
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
popravka bi bila skupa gledajuci celu stvar , pitanje ko bi to mogao kod nas da uradi.
ja je ne bih menjao sve dok radi, kao sto napisah za 1000 dinara mozes da resis zvuk.
Moje licno misljenje je da neki kontakt pravi problem, kad budes cistio racunar od prasine proveri sve kablove i prednjeg panela pogotovo.
Mi ovako online ne mozemo sigurno da utvrdimo sta je uzrok, malo proguglaj postoje Linuksi koje mozes da spakujes na neki flesh drajv, pa da podignes umesto windowsa Linux.
Cisto radi probe, da iskljucis mogucnost greski u sistemu samog operativnog sistema.
 

Markob15

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
popravka bi bila skupa gledajuci celu stvar , pitanje ko bi to mogao kod nas da uradi.
ja je ne bih menjao sve dok radi, kao sto napisah za 1000 dinara mozes da resis zvuk.
Moje licno misljenje je da neki kontakt pravi problem, kad budes cistio racunar od prasine proveri sve kablove i prednjeg panela pogotovo.
Mi ovako online ne mozemo sigurno da utvrdimo sta je uzrok, malo proguglaj postoje Linuksi koje mozes da spakujes na neki flesh drajv, pa da podignes umesto windowsa Linux.
Cisto radi probe, da iskljucis mogucnost greski u sistemu samog operativnog sistema.
Jasno, jasno. Hvala puno svima, svakako ću probati da dižem sa Linuxom da vidim kakva je situacija. I meni se čini da je kontakt, baš zbog tih povremenih pojavljivalja zvuka.
 

Markob15

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
probaj da podigneš neki live linux ili, ne znam, sergei strelec, ne znam da li zvuk radi preko njega.
@Dakula74, @vladarko poterao sam sad Ubuntu live, takođe nema zvuka. Dakle, ne gine mi dedicated zvučna karta. Takođe, oba monitora rade bez problema još od prvog update-a danas, preko MSI centra.
 

Markob15

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Poslednji izveštaj :)
Kupio sam neku basic usb zvučnu kartu, konačno sve radi kako treba.
Mogu samo primetiti da je u Beogradu opšta oskudica sa zvučnim kartama. Za većinu je period čekanja min 7 dana.
Jedva sam izbunario neku u Tehnomaniji.
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
561
Rezultat reagovanja
487
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Bitno da si resio.
 
Vrh