• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Prevare u SMS nagradnij igri

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pitam se, da li je osumnjičeni, za koga se kaže da je napisao softver, isti čovek koji je još od doba Spectruma poznat kao programer kompjuterskih igara a, u novije vreme, kao autor TV interaktivne igrice "Tajni agent Izi"?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=09&nav_category=120&nav_id=416599

Inače, koliko god čitao gornju vest, ja ne vidim gde je krivično delo koje se optuženima stavlja na teret. Ako neko zna kako i pošalje milion SMS poruka za minut, šta je tu nezakonito?
 
Poslednja izmena:

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odgovor se krije u clanu 5 pravila igre SMS licitacija.

Nije dozvoljeno koriscenje racunara, bilo kakvog software-a, GSM Gateway-a, modifikovanje sw-a na mob telefonu kao i koriscenje nizova koje je moguce matematicki predstaviti???
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To nisam znao. Eto kako se pišu vesti, tolika vest a ključna stvar nije rečena. :(
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
U lutriji su pratili da li sa istog broja stizu poruke u nizu. Zbog toga je bilo potrebno na stotine SMS kartica, pa da se to rasporedi.

Sumnjam da je prosecni ucesnik znao da nije dozvoljeno koriscenje racunara i softvera u svrhu slanja SMS, ali ipak pise u pravilima. Sumnjam da ce moci da se izvuku sa "nismo znali" :D
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim d aje tu trebalo da važi jednostavno pravilo da sa svakog broja može da se pošalje samo 1 SMS. Mada, to bi organizatorima umanjilo zaradu ;)

Inače, mene interesuje da li Javna kuća RTS, koja se finansira novcem građana Srbije, ima pravo (pravno i moralno) da organizuje ovakve "iznude" od lakovernih građana?
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
RTS nema, za takve iznude ekskluzivno pravo ima Drzavna Lutrija Srbije...
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sumnjam da je prosecni ucesnik znao da nije dozvoljeno koriscenje racunara i softvera u svrhu slanja SMS
Ovaj ne prosečni nego "presrećni učesnik" o kome je reč dobio je 3 stana i 20-tak automobila, a slao je fiktivne "srećne dobitnike" da podižu nagrade. Ne deluje baš kao rabota nekog naivca koji nije znao šta radi.

Postavlja se pitanje šta je sa novcem običnih učesnika? U ovoj situaciji oni su davali novac a nisu imali skoro nikakve šanse da dobiju nagradu. Ko će njih sad da obešteti?
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Mislim da su u pitanju 4 stana i znatno vise automobila.

Razradjen sistem, pohlepa lutrije, manjkavost sistema...

Koliko sam ja razumeo, logika za Punta je sledeca - ponude su skoro uvek bile ispod 4000, a vrlo cesto i ispod 3000. Krenes od 3000 na dole i brojis koliko puta imas "vasa ponuda je jedinstvena, ali ne i najniza". Kad stignes do "vasa ponuda je najniza jedinstvena", prekines i prebrojis koliko jos "jedinstvenih" imas u rezervi i da li zelis da pokrivas jos sume preko 3000. Naravno, pozeljno je krenuti sto kasnije, a jos uz razradjeniju taktiku, izbegavanje "rodjendan" kombinacija, moze to sve i efikasnije. I sa brut force metodom ako pokrijes svih 4000 brojeva, na kraju ces opet biti u plusu ako dobijes.

Koliko sam procitao, izjava optuzenog je da samo dva puta nije uspeo da uzme automobil.

Ako je ovo neki scenario po kome se izdesavalo, steta sto je postojala samo jedna grupa, da je bilo dve grupe ugusile bi jedna drugu, a pobednik bi bio neki random lik koji je slucajno dopisao neku cifru vise i ponudio 23233 dinara :D
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I neka ga apse kad je alav, ja bih se zadovoljio jednim stanom i jednim automobilom. :P
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I neka ga apse kad je alav, ja bih se zadovoljio jednim stanom i jednim automobilom. :P
I on je tako razmišljao - bio bi mu dovoljan jedan duplex stan od 300kvm i neki jači Lexus... Zato je morao da prikupi malo više ove "siće" koja se delila, pa da se muči i prodaje ;)
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Uzeti 100 automobila na nagradnoj igri? E to je "prava miZija za Izija" :D:D
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Par puta sam naleteo na SMS takmicenje za Punta i svaki put auto dobije neki momak od 20-tak godina.

Tada rekoh ja mojoj zeni, garant je sve ovo namesteno, vidis da sve nagrade dobijaju tipski likovi, nikako da se pojavi neki stariji covek, zena i sl.

Na kraju se ispostavilo kao tacno :D

I mene interesuje da li ce nagrade biti dodeljene ljudima koji su fer igrali, a nisu zbog ovoga osvojili iste.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ma kakvi..ovo ima da bude josh jedan dan, maksimalno dva dana [ svako cudo tri dana ] i to je to.. malo zamazu oci svi ce dobiti par godina i uz par meseci eto ih napolju..A raja ? Pa ko te terao da igras ?

Jedino pravedno bi bilo da zaista uz tv program na neku foru ubace sve te brojeve telefona i pukim biranjem slucajno da podele sve te automobile. A da tek treba da gledam Alisu u zemlji cuda..

Izvinjavam se...
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Ovo i nije toliko nova vest... Prvog dobitnika "punta" znam... Dobio je 200evra i cao zdravo...
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Meni i dalje nije jasno.
Kako neko može da zaglavi zatvor, ako je prekršio pravilo lutrije. Kapiram da nagrade mogu biti oduzete, ali da se ovo smatra za krivično delo...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Meni i dalje nije jasno.
Kako neko može da zaglavi zatvor, ako je prekršio pravilo lutrije. Kapiram da nagrade mogu biti oduzete, ali da se ovo smatra za krivično delo...
Pa naravno,prekrseno je pravilo igra na srecu,jer ovo vise nije bilo na srecu nego na kradju,a kradja=zatvor...I treba,kad je alav treba da robija i to maximalnu kaznu..Ko sto Wiz rece,kad mu je vec proso jedan stan i dobar auto,umesto da stane i iskulira on bi jos...Ja bih ga sad osudio max kaznu koja je predvidjena
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
DELL Latitude 7480
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Inače, mene interesuje da li Javna kuća RTS, koja se finansira novcem građana Srbije, ima pravo (pravno i moralno) da organizuje ovakve "iznude" od lakovernih građana?
Javni servis u ovom slucaju RTS nema prava da pusta ni reklame,pa oni opet pustaju i zgrcu uzasne pare na to.U ovo zemlji nemojte da se cudite nicemu.

Inace koliko sam cuo,ovog lika je navatala poreska,jer je primetila da se za "kratko" vreme u njegovom vlasnistvu naslo cak 8 automobila,sto je prostim bacanjem pogleda na njegova primanja uoceno veliko O RLY? pa su poceli da ga prate i tako je pao.
Sto bi rekao panonski goMnar "ako su lagali mene,lazem i ja vas"
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Što je pravo čudo ako je ovde neko uočio nesrazmeru između prihoda i imovine. Svojevremeno je američki stručnjak za borbu protiv pranja novca izneo podatak da je u Italiji uhvaćen ruski mafijaš tako što je neko primetio da je platio ogroman račun za mobilni. Zapitali su se kako neko ko nema nikakav prihod može da iskešira par hiljada evra za telefon. Ovde ljudi sa dva dana radnog staža kupe preduzeće za 200 miliona evra i nikom ništa, izgleda, nije sumnjivo. Evo onaj Šarić, pokupovao čovek pola Srbije, niko da kaže "čekaj, bre, otkud ovom liku milijardu evra". Tu lud zbunjenog.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Meni i dalje nije jasno.
Kako neko može da zaglavi zatvor, ako je prekršio pravilo lutrije. Kapiram da nagrade mogu biti oduzete, ali da se ovo smatra za krivično delo...
Da li ti je poznat pojam shibicarenje? Da li si nekada video shibicare na delu?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li ti je poznat pojam shibicarenje? Da li si nekada video shibicare na delu?
To je drugo. Ako ne grešim, šibicarenje se tretira kao krivično delo prevare, a ne kao lutrija. Inače, čak i kad bi se tretiralo kao lutrija (a ne bi bilo osnova, jer kod šibicara ne možete da dobijete) to bi opet bilo krivično delo, jer samo Državna lutrija Srbije ima pravo da organizuje igre na sreću. E sad, kakav je status npr. onih Coca-Cola nagradnih igara, pa popunite kupon za deterdžent i dobićete mašinu za veš, to ne znam tačno. Pretpostavljam da to nije lutrija, jer ne prodaje vama Coca-Cola srećke, nego boce pića po uobičajenoj ceni.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
To je drugo. Ako ne grešim, šibicarenje se tretira kao krivično delo prevare, a ne kao lutrija. Inače, čak i kad bi se tretiralo kao lutrija (a ne bi bilo osnova, jer kod šibicara ne možete da dobijete) to bi opet bilo krivično delo, jer samo Državna lutrija Srbije ima pravo da organizuje igre na sreću. E sad, kakav je status npr. onih Coca-Cola nagradnih igara, pa popunite kupon za deterdžent i dobićete mašinu za veš, to ne znam tačno. Pretpostavljam da to nije lutrija, jer ne prodaje vama Coca-Cola srećke, nego boce pića po uobičajenoj ceni.
Shibicarenje je totalno demistifikovano, i to je po meni jedina razlika... Shibcarenje se u pochetku vodilo kao igra na srecu, "pogodi gde je loptica". Karakiram, naravno, ali je meni je meni osecaj gorchine u prevari istovetan sa ovim fijaskom...
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Postoji izvesna razlika, jer šibicar celu stvar organizuje s namerom da prevari. Ovde organizator nije imao nameru da prevari učesnike, ali je ispalo da su oni bili prevareni kao u slučaju šibicara. Neko bi morao ljudima nadoknaditi štetu, vratiti novac ili tako nešto.

Kad smo kod šibicara, meni je uvek bilo zabavno da ih gledam jer imaju saradnika koji stalno dobija i tako navlači žrtve (pričalo se po čaršiji da je jedan poznati srpski političar to radio dok je bio student). Sličnu stvar sam video davno i u jednoj sali sa automatima za kockanje. Išao sam sa drugarom da igramo video igre na automatima, a neki matori je igrao na nekoj mašini za kockanje, stalno dobijao i govorio "lud je ko ovo ne igra, pa ovo je igra u kojoj ne možeš da izgubiš samo ako malo misliš, ja sam hiljade maraka zaradio na ovom automatu, svaki dan igram, ne razumem ljude koji ovo ne igraju..." Pretpostavljam da postoji neko dugmence pomoću koga je lik stalno dobijao i tako navlačio naivce.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Wiz je napisao(la):
Postoji izvesna razlika, jer šibicar celu stvar organizuje s namerom da prevari. Ovde organizator nije imao nameru da prevari učesnike, ali je ispalo da su oni bili prevareni kao u slučaju šibicara. Neko bi morao ljudima nadoknaditi štetu, vratiti novac ili tako nešto.
Kazem, karikiram, osecajh mi je totalno isti. Ljudi su na kraju preverani ;)


Wiz je napisao(la):
Kad smo kod šibicara, meni je uvek bilo zabavno da ih gledam jer imaju saradnika koji stalno dobija i tako navlači žrtve (pričalo se po čaršiji da je jedan poznati srpski političar to radio dok je bio student). Sličnu stvar sam video davno i u jednoj sali sa automatima za kockanje. Išao sam sa drugarom da igramo video igre na automatima, a neki matori je igrao na nekoj mašini za kockanje, stalno dobijao i govorio "lud je ko ovo ne igra, pa ovo je igra u kojoj ne možeš da izgubiš samo ako malo misliš, ja sam hiljade maraka zaradio na ovom automatu, svaki dan igram, ne razumem ljude koji ovo ne igraju..." Pretpostavljam da postoji neko dugmence pomoću koga je lik stalno dobijao i tako navlačio naivce.
Igrom sluchaja radim u kazinu, i znam dosta o aparatima. Da li mozesh da mi opishesh kako je taj aprat izgledao?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Igrom sluchaja radim u kazinu, i znam dosta o aparatima. Da li mozesh da mi opishesh kako je taj aprat izgledao?
Uuuu, ne sećam se, pa to je bilo pre četvrt veka. :d U svakom slučaju, neka neobična igra, nije to ono poker i tako neke sad uobičajene igre.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Joly Poker?
 
Vrh