• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka / Sluske za komp

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Koliko znam, vecina tih 5.1 - 7.1 slusalica ima virtuelni surround...
 

MilosNg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
381
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 4790K - Phanteks PH-TC14PE
Motherboard:
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
RAM:
Kingston HyperX 4x8 @1866 - CL10 - DDR3
Display:
Asus VX279Q
HDD:
1TB - WD10EZEX ; 120GB Samsung SSD 840 EVO
Case:
Fractal Design Arc Midi R2
PSU:
Seasonic X-660KM
Optical drives:
Asus DRW-24B5ST
Mice & keyboard:
Logitech G602 - MS Industrial Illusion
Internet:
ADSL 20/2
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Other:
Sennheiser HD205, Superlux HD681EVO
Neke stvari mi nisu bas najjasnije. Npr Asus Orion pro ima spitfire koji ide u komp preko usb-a i ima svrhu mini zvucne kartice. Zatim se taj uredjaj bodu sluske+mic i tako se dobija sr. To mi je jasno, tako su ih odradili, ali nije mi jasno ostale 5.1/7.1 sluske kakav uospte prikljucak imaju? Da li je to obican zeleni 3.5 koji ide u headphonesout pa one samo od sebe daju sr efekat ili moraju da ide na zvucnu kartu koja mora da podrzava sr kako bi se isti efekat dobio?
 

Accuphase

Headphones Guru
Učlanjen(a)
04.11.2013.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP 350 G2
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Alpenföhn Ben Nevis Advanced
Motherboard:
ASUS Prime X370-Pro
RAM:
2x8 GB Corsair Vengeance RGB DDR4-3600
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 8GB
Display:
AOC Q3279VWF
HDD:
Crucial M550 256GB (sistem), Toshiba 3TB
Sound:
Zero DAC 24bit/192 kHz & Philips Fidelio X1
Case:
be quiet! Pure Base 600
PSU:
Seasonic Focus Gold 650W
Optical drives:
DVD±RW LiteOn iHAS124
Mice & keyboard:
Logitech G105 & G602
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Drugari, kako stoje stvari sa 5.1 ili 7.1 gaming sluskama?
Kratka verzija: loše :D

Duža verzija: 5.1 i 7.1 je marketing, iz razloga što je pravi surround doživljaj teška misija za slušalice. Prvi i najvažniji razlog je osnova na kojoj se zasniva naš prostorni doživljaj zvuka: kašnjenje u zvuku između levog i desnog uva, na osnovu koga određujemo pravac zvuka. Kako su slušalice direktno na ušima, tj. izvor zvuka je jako blizu, nema kašnjenja zvuka, samim tim, lokalizacija je znatno teža u odnosu na zvučnike, koji su obično udaljeni bar nekoliko metara od nas, ili u odnosu na prirodne izvore zvuka.

Proizvođači pokušavaju da reše taj problem na više načina, nabrojaću neke, od lošijih ka boljim:

1) Slušalice sa više zvučnika (membrana) na svakoj strani, takozvani hardverski headsets (ovo nećete nikada naći kod bilo kojeg ozbiljnijeg proizvođača slušalica). Da bih pojasnio o kakvoj gluposti se radi, navešću primer: svako od nas je imao prilike da čuje surround sistem sa više zvučnika, koji u zavisnosti od kvaliteta izrade, snimka, pozicioniranja, zvuče manje ili više dobro. Da bi zvučali dobro, zvučnici su raspoređeni po prostoriji:

- dva glavna zvučnika napred (nekoliko metara ispred nas), levo i desno, eventualno subwoofer uz njih, kao podrška za duboke tonove (pozicija prilično nebitna, pošto se duboki tonovi teško lokalizuju, zato je dovoljan samo 1 subwoofer, iako bi po nekoj logici trebalo 2)
- centralni zvučnik (ispod/uz TV), da bi se dijalozi bolje fokusirali
- dva zvučnika iza nas, po mogućstvu malo udaljena

Na ovakvom sistemu, pod uslovom da se radi o solidnim/dobrim zvučnicima, i kvalitetnom snimku, doživljaj može biti zaista dobar. Sada zamislite ovu hrpu zvučnika, natrpanih na malom rastojanju jedni preko drugih, recimo od pola metra, i vi između njih - od surround zvuka i prostornog osećaja neće ostati ništa. E, to isto rade proizvođači hardverskih 5.1 i 7.1 slušalica, samo u daleko lošijoj meri - ovako natrpani zvučnici barem zadržavaju svoj kvalitet zvuka, pošto su veliki, a u slušalicama kao što je poznato, nema previše mesta. I ako sada tu natrpate na svakoj strani po nekoliko malih zvučnika, rezultat ne može biti ništa drugo, osim katastrofa.

2) Drugi način je nešto bolji, softverska (hardverska) emulacija surround zvuka na stereo slušalicama. Ovako radi većina 5.1 i 7.1 headsetova na tržištu, problem je što tu (relativno lošu) implementaciju debelo naplaćuju (igrači imaju para, zvizni ih po džepu). Zašto su relativno loše: većina njih nije optimizovana za dobar zvuk, tj. zvuče kao kante, zvučne karte koje rade simulaciju su obično male USB karte prilično lošeg kvaliteta, svaka zvučna karta je znatno kvalitetnije urađena, hardverski i softverski.

3) Dolazimo do trećeg, najboljeg rešenja: nabaviti neke slušalice koje imaju kvalitetnu reprodukciju i dobru širinu zvučne kulise, uz njih neku solidniju/dobru zvučnu kartu sa dolby headphone (Asus Xonar serija) ili CMSS 3D (Creative Soundblaster serija) simulacijom. Oba sistema su slična po kvalitetu, s tim da igrači pretežno daju prednost Creative rešenju, po njima zvuči nešto bolje. Ima i igrača sa kvalitetnijim slušalicama koji uopšte ne koriste ove funkcije, tj. koriste čist stereo zvuk, jer im on daje najbolji osećaj prostornosti/lokalizacije u igrama. Sa ovime bih se složio, ja sam takođe testirao CMSS 3D i Dolby Headphone, ali nisam bio oduševljen, pošto na momente deluje bolje od stereo, ali većinom vremena mi kvari utisak lokalizacije/prostornosti, tj. stvara mi nekako neprecizan/difuzni zvuk (primer: stereo - čujem svoje korake onako kako treba, sa CMSS 3D mi postaju difuzni, i zvuk mi pomalo dolazi iz neodređenog pravca).
 

MilosNg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
381
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 4790K - Phanteks PH-TC14PE
Motherboard:
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
RAM:
Kingston HyperX 4x8 @1866 - CL10 - DDR3
Display:
Asus VX279Q
HDD:
1TB - WD10EZEX ; 120GB Samsung SSD 840 EVO
Case:
Fractal Design Arc Midi R2
PSU:
Seasonic X-660KM
Optical drives:
Asus DRW-24B5ST
Mice & keyboard:
Logitech G602 - MS Industrial Illusion
Internet:
ADSL 20/2
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Other:
Sennheiser HD205, Superlux HD681EVO
Hvala druze! Sad mi je jasno. Onda kad budem imao visak para koje cu potrasii naravno na hw ili periferije :D uzecu neke kvalitetne stereo sluske i zavrsiti posao. Senn HD205 su mi jako neudobne, ali sa kvalitetom zvuka sam zadovoljan. Po nekad mi i zasmetaju prenabudzeni efekti iz nekih naslova. Za CS su precizne u korak.
Uz kvalitetnije stereo sluske, kupivona zvucne karte, koja nije studijiska, kvari mi planove. Uzeo sam skoro MB Asus Maximus V Gene, koja ima nesto bolju integ. zvucnu kartu. Ja sam iskreno osetio, ali nijanse su u pitanju, razliku u kvalitetu zvuka na istim kutijama ili slusalicama u odnosu na predhodne ploce sa integ. zvukom.
Malo teze da uglavim i jare i pare, ali hocu da napravim gejmersku masinu sa kojom cu moci da radim i muziku. Ne planiram da napravim profi studio od sobe, ali hocu da imam adekvatnu opremu za snimanje i aranziranje zvuka. Na ploci imam slobodan samo jedan pci e 16x slot. FW ext. zvucnu kartu ne znam kako da uglavim, mozda nikako. PCI zvucni takodje nikako. Ostaje mi samo USB zvucnu koja je u poredjivanju sa prethodna dva resenja dosta sporjija. Jedino USB 3.0
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.672
Rezultat reagovanja
2.086
Moja konfiguracija
U kom smislu je sporija, postoji neko kašnjenje? Za stereo zvuk bi ti možda najbolji bio neki asinhroni USB DAC. Ah, treba ti i snimanje, onda otpada.

Pretpostavljam da te HD205 stežu, da li si pokušao da ih držiš raširene na naslonu za ruke kauča ili fotelje preko noći recimo, kažu da to može da pomogne.
 

MilosNg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
381
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 4790K - Phanteks PH-TC14PE
Motherboard:
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
RAM:
Kingston HyperX 4x8 @1866 - CL10 - DDR3
Display:
Asus VX279Q
HDD:
1TB - WD10EZEX ; 120GB Samsung SSD 840 EVO
Case:
Fractal Design Arc Midi R2
PSU:
Seasonic X-660KM
Optical drives:
Asus DRW-24B5ST
Mice & keyboard:
Logitech G602 - MS Industrial Illusion
Internet:
ADSL 20/2
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Other:
Sennheiser HD205, Superlux HD681EVO
Pa da, zbog snimanja. Kad sviram na klavijaturi koja je povezana na zvucnu preko midi kabla, u Cubase-u imam kasnjenja koja zavise od zvucne karte. PCI za sada ima najbolji prenos i skoro da nema kasnjenja, a takve karte uopste nisu jeftine. Dok u poredjenju sa nekim usb igrackicama dok sviram imam kasnjenja koja umeju da te uspore u poslu. Kao i da sam klavijaturu povezao samo reko usb-a na ploci koristeci integrisanu. FW je dosta brza konekcija od usb 2.0 i takodje skoro da nema kasnjenja na nekim pro karticama.

A sto se tice HD205 i ja sam cuo za cake rastezanja, ali nisam probao. Sad kada bih kupovao slusalice znao bih sta mi treba. One su klasicne DJ sluske :)
 

Accuphase

Headphones Guru
Učlanjen(a)
04.11.2013.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP 350 G2
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Alpenföhn Ben Nevis Advanced
Motherboard:
ASUS Prime X370-Pro
RAM:
2x8 GB Corsair Vengeance RGB DDR4-3600
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 8GB
Display:
AOC Q3279VWF
HDD:
Crucial M550 256GB (sistem), Toshiba 3TB
Sound:
Zero DAC 24bit/192 kHz & Philips Fidelio X1
Case:
be quiet! Pure Base 600
PSU:
Seasonic Focus Gold 650W
Optical drives:
DVD±RW LiteOn iHAS124
Mice & keyboard:
Logitech G105 & G602
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
PCIe zvučna karta može ići u PCIe x16 (x8, x4, nebitno) slot, nije obavezno da ide u PCIe x1.

Ja sam moju DGX ubacio u x16 slot, iako je x1 trenutno prazan, ali mi je on previše blizu grafičke karte, pa sam je udaljio zbog bolje cirkulacije vazduha, i da se ne bi zagrevala bez potrebe (kada bi bila direktno iz grafičku).
 

MilosNg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
381
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 4790K - Phanteks PH-TC14PE
Motherboard:
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
RAM:
Kingston HyperX 4x8 @1866 - CL10 - DDR3
Display:
Asus VX279Q
HDD:
1TB - WD10EZEX ; 120GB Samsung SSD 840 EVO
Case:
Fractal Design Arc Midi R2
PSU:
Seasonic X-660KM
Optical drives:
Asus DRW-24B5ST
Mice & keyboard:
Logitech G602 - MS Industrial Illusion
Internet:
ADSL 20/2
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Other:
Sennheiser HD205, Superlux HD681EVO
Kad smo vec kod toga. Bio sam jako zagrejan za M-Audio ProFire 610 koji ide preko FW. Mislim da sam sa ovom plocom izgubio opciju povezivanje bilo kog uredjaja preko FireWire...
 

Accuphase

Headphones Guru
Učlanjen(a)
04.11.2013.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP 350 G2
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Alpenföhn Ben Nevis Advanced
Motherboard:
ASUS Prime X370-Pro
RAM:
2x8 GB Corsair Vengeance RGB DDR4-3600
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 8GB
Display:
AOC Q3279VWF
HDD:
Crucial M550 256GB (sistem), Toshiba 3TB
Sound:
Zero DAC 24bit/192 kHz & Philips Fidelio X1
Case:
be quiet! Pure Base 600
PSU:
Seasonic Focus Gold 650W
Optical drives:
DVD±RW LiteOn iHAS124
Mice & keyboard:
Logitech G105 & G602
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Pa ne baš, imaš PCIe Firewire karte (prilično su jeftine), preko kojih bi dobio priključak.

A nešto ovako, da li bi ti vršilo posao, ili ti je potrebno više ulaza?

Steinberg UR 22
 

MilosNg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.10.2012.
Poruka
381
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 4790K - Phanteks PH-TC14PE
Motherboard:
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
RAM:
Kingston HyperX 4x8 @1866 - CL10 - DDR3
Display:
Asus VX279Q
HDD:
1TB - WD10EZEX ; 120GB Samsung SSD 840 EVO
Case:
Fractal Design Arc Midi R2
PSU:
Seasonic X-660KM
Optical drives:
Asus DRW-24B5ST
Mice & keyboard:
Logitech G602 - MS Industrial Illusion
Internet:
ADSL 20/2
OS & Browser:
Win 10 / Chrome
Other:
Sennheiser HD205, Superlux HD681EVO
Dvoumio sam se cak izmedju Focusrite SCARLETT 2i4 i ProFire 610. Nista vise sto se tice IO.
Da li moze biti slabiji signal ako se veze preko PCIe fw karte u poredjenju sa originalni fw-om integrisanom na ploci?

Izvinjavam se za off
:wave:
 

Accuphase

Headphones Guru
Učlanjen(a)
04.11.2013.
Poruka
26
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP 350 G2
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Alpenföhn Ben Nevis Advanced
Motherboard:
ASUS Prime X370-Pro
RAM:
2x8 GB Corsair Vengeance RGB DDR4-3600
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 8GB
Display:
AOC Q3279VWF
HDD:
Crucial M550 256GB (sistem), Toshiba 3TB
Sound:
Zero DAC 24bit/192 kHz & Philips Fidelio X1
Case:
be quiet! Pure Base 600
PSU:
Seasonic Focus Gold 650W
Optical drives:
DVD±RW LiteOn iHAS124
Mice & keyboard:
Logitech G105 & G602
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Dvoumio sam se cak izmedju Focusrite SCARLETT 2i4 i ProFire 610. Nista vise sto se tice IO.
Kada već spominješ Focusrite SCARLETT 2i4, na stranici Thomann korisnici više hvale Steinberg UR22, neki su naručili oba modela, pošto su iz slične klase, u direktnom poređenju UR22 se pokazao bolje: niže latencije, stabilniji rad, i bolji zvuk (u odnosu na 2i4).

Da li moze biti slabiji signal ako se veze preko PCIe fw karte u poredjenju sa originalni fw-om integrisanom na ploci?
Ne verujem da dodatna Firewire karta ima nekih nedostataka u odnosu na onboard rešenje, pošto mi nije poznat neki moderni chipset koji ima nativnu Firewire podršku, retke ploče koje imaju taj priključak, rešavaju ga dodatnim čipom na matičnoj, što je skoro isto kao i dodatna karta.
 

X_GameR

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2011.
Poruka
31
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6600k& Hyper 212+ Evo
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Ranger
RAM:
G.Skill Ripjaws V 2x4 GB 2400MHz
VGA & cooler:
EVGA GTX 750 SC
Display:
trenutno neki philips 22"
HDD:
WD Blue 1TB & Samsung SSD Evo 850 250GB
Sound:
Supreme Fx
Case:
Phanteks Enthoo Pro M
PSU:
Corsair RM650x
Mice & keyboard:
Logitech G402 & Corsair k70 LUX
Internet:
DSL 30/7
OS & Browser:
Win 10 x64
Pozdrav forumasi!

Ne bih da otvaram novu temu, pa cu da pisem ovde. :D

Konkretno, sta mislite o Pioneer SE-M390? kakav je zvuk, kvalitet izrade..itd :rolleyes: I da li je neko odavde imao iskustva sa istim? Pozz :wave::wave:
 

thewitchermr

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.11.2013.
Poruka
454
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
hp acer
CPU & cooler:
fx8350 noctua nhd14
Motherboard:
sabertooth 990fx
RAM:
2x 4gb kingston hx
VGA & cooler:
asus r9 270x
Display:
asus mx279h asus 24-22
HDD:
ssd 120 k.hx wd2tb
Sound:
asus xonar dx
Case:
cm cosmos
PSU:
cm v700
Mice & keyboard:
cm sent.adv.2 mx 518 g105
Internet:
kabl kop.
OS & Browser:
win7
Other:
cm sirus
uzmi od cm storm sirus, extra su dok rade:)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.672
Rezultat reagovanja
2.086
Moja konfiguracija
Pozdrav forumasi!

Ne bih da otvaram novu temu, pa cu da pisem ovde. :D

Konkretno, sta mislite o Pioneer SE-M390? kakav je zvuk, kvalitet izrade..itd :rolleyes: I da li je neko odavde imao iskustva sa istim? Pozz :wave::wave:
Član hsv.stoned ih ima i zadovoljan je njima. Malo ih je polupao, ali reče da je zvuk dobar.
Da sačekaš Superlux HD681-EVO ako ti nije hitno? Ako ne možeš da čekaš razmisli o HD668B, Samson SR850, Presonus HD7 ili Superlux HD681.
 
Poslednja izmena:

X_GameR

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2011.
Poruka
31
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6600k& Hyper 212+ Evo
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Ranger
RAM:
G.Skill Ripjaws V 2x4 GB 2400MHz
VGA & cooler:
EVGA GTX 750 SC
Display:
trenutno neki philips 22"
HDD:
WD Blue 1TB & Samsung SSD Evo 850 250GB
Sound:
Supreme Fx
Case:
Phanteks Enthoo Pro M
PSU:
Corsair RM650x
Mice & keyboard:
Logitech G402 & Corsair k70 LUX
Internet:
DSL 30/7
OS & Browser:
Win 10 x64
Meni je vazno da imaju dobar zvuk, ali proguglacu i ove sluske sto si mi preporucio :wave:

tenk ju:d
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.672
Rezultat reagovanja
2.086
Moja konfiguracija
HD681 EVO bi trebalo da budu dostupne u jednoj niškoj firmi posle NG po ceni od 4600 dinara, Accuphase u svojoj recenziji kaže da zvuče fenomenalno kada se uklone sunđeri.
Samson SR850 koje kažu zvuče isto kao HD668B se mogu naći po približnoj ceni, HD668B su malo skuplje.
Bilo bi poželjno da kasnije kupiš i neku dobru zvučnu kao npr. Asus Xonar D1 ili DX.

Za slušanje muzike možeš koristiti bilo koji aktuelni plejer, Winamp, Foobar ili AIMP. Winamp je nekada davao lošiji zvuk, to je navodno rešeno, ne koristim ga odavno pa ne mogu da tvrdim ništa. Ono što je važno je da podesiš output u plejeru koji koristiš na WASAPI ili ASIO. Trebalo bi da zvuče isto, ali su moguće i određene razlike. Stvar je u tome što se time zaobilazi interni Windowsow Audio Mixer koji može negativno uticati na kvalitet zvuka. EQ normalno na flat. Ne znam koji kvalitet fajlova koristiš, ali bi bilo dobro da pređeš na lossless ako možeš.
Tako bi izvukao maksimalan kvalitet iz integrisane zvučne.
 
Poslednja izmena:

X_GameR

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2011.
Poruka
31
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6600k& Hyper 212+ Evo
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Ranger
RAM:
G.Skill Ripjaws V 2x4 GB 2400MHz
VGA & cooler:
EVGA GTX 750 SC
Display:
trenutno neki philips 22"
HDD:
WD Blue 1TB & Samsung SSD Evo 850 250GB
Sound:
Supreme Fx
Case:
Phanteks Enthoo Pro M
PSU:
Corsair RM650x
Mice & keyboard:
Logitech G402 & Corsair k70 LUX
Internet:
DSL 30/7
OS & Browser:
Win 10 x64
e onda mislim da cu sacekati jos malo, pa cu uzeti ovu HD681 EVO kad bude dostupno da se kupi kod nas. Hvala na pomoci. :D :sekira:
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Konacno.

Na osnovu tone testova i komentara po netu, hifi/audio(filskim) forumima resih bas da proverim da li je hajp oko SL i slicnih slusalica opravdan. Zakljucio sam da je hd7 model idealan za mene, da bi ''pokrio'' najveci broj zanrova koje slusam (a ima ih mnogo) i da bi ove slusalice bile univerzalne za slusanje flac muzike, amatersku audio/video obradu, ponekad za igre. Na osnovu svega procitanog zakljucio sam da je ovaj presonus model malo kvalitetnije izradjen od slicnih SL jer su iz USA, da je zvuk izmedju 681b i 668b, navodno ''miks'' najboljih zvucnih karakteristika oba modela.

Evo ovo je samo jedan post koji govori o kvalitetu ovih slusalica, zanimljivo je to sto ih hvale cak i matorci audiofili po raznim forumima.

Nisam previse upucen u testiranje zvuka i nisam probao veliki broj slusalica preko 50e ali evo sta mislim za sada. Detaljnije cu testirati za vikend.

Pakovanje ok, vuce malo na socijalu. Kvalitet slusalica.. kabl malo tanji od Pioneer m390 ali je gumiran i deluje dosta kvalitetno, pise da je 2,5m ali meni deluje kao da je 2,3, verovatno sam se istripovao posle 3,5m na m390, provericu. Traka koja ide preko glave je ok kvaliteta, ostali delovi takodje ali je plastika na skoljkama malo ''suvlja'' u odnosu na pioneer, sve u skladu sa cenom. Jastuci su dovoljno udobni ali vec vidim da greju usi i da ce leti biti problem. Ali generalno slusalice deluju kao da su bolje sklopljene od m390 (koje imaj 2 slabe tacke, spoj rama i skoljki) ali u isto vreme i malo jeftinije (materijali), mislim da su i malo lakse. M390 kostaju od 40-50e sada, a ja ih platio 3k pre 3 god :d HD7 41e u trosmi music.

Udobnost. M390 su bas udobne slusalice, ne osecaju se na glavi, jastuci od velura.. cak i na najvecim vrucinama ne prave vece probleme.
Presonus su u pocetku neudobne ali to traje 2 min najvise dok ne legnu lepo na vuglu. Evo sada skoro da ih ne osecam na glavi (imam usku glavu a ne globus) ali moze to jos bolje jer ona traka malo steze. Sto se ovoga tice ok je presonus mada bas greju usi. Sta ce biti leti ne smem ni da zamislim. M390 su zatvorene ali su zbog velura i dizajna ipak ''sirile'' zvuk po sobi vise od ostalih zatvorenih. Presonus su poluotvorene, nemaju velurske jastucice ali se slicno cuju u praznoj sobi. Zvucna izolacija je slicna.

Dizajn.. deluju bolje uzivo nego na slikama (kopija AKG slusalica), definitivno nisu toliko gadne kao sto sam mislio.

E sad zvuk.. silni hvalospevi po netu u SL slusalicama i slicnim.. ocekivao sam neverovatno mnogo a kako i ne bi' kada sam citao da ih porede sa modelima od 200, 300 pa i 800$ :d :d

Slusao sam flac raznih zanrova oko 45 min. U Aimpu sve flat, u asus xonar dg programu upaljen flex bass (probao i sa off), ostalo sve flat. I odmah da kazem - zvuce bolje od m390, verovatno za 2 klase bolje. Bas je kvalitetniji i dovoljno jak, manje muti zvuk (pioneer je model kome vise odgovara elektronska muzika mada zvuci dobro i u ostalim zanrovima), visoke jos ne mogu da procenim, to cu posle burn in-a. Generalno zvuk je kvalitetniji, puniji na presonus slusalicama, separacija instrumenata je bolja, srednji tonovi izrazeniji-kvalitetniji, visoki izrazeni, priblizno onako kako je opisao lik iz innerfidelity u testu 2 SL modela ali ne toliko strasno i ne smeta toliko, bice to bolje posle par dana. Znaci zvuk je neutralniji, cistiji, kvalitetniji ali nikako dosadan. To sam i hteo.

Probao sam razne zanrove, od klasicne preko jazz/downtempo/trip hop/hh.. rock/metal raznih podzanrova pa do dubstep/dnb. Generalno zvuce bolje od m390, u svim zanrovima je primetna razlika, cujem detalje koje pre nisam cuo (da kazem da za dve klase bolje zvuce, po mom misljenju) i sto se toga tice naravno da sam veoma zadovoljan jer m390 kostaju isto ili vise u ovom trenutku. Udobnost da kazem egal po svemu ali ne vredi, ovo ce leti da znoji usi samo tako, razmislicu o nekom modu ili zameni za velur. Mozda kupim i neki produzni kabl (zbog gledanja filmova). Probacu i neke igre, filmove za vikend.

Na kraju zadovoljan sam, za ove pare i veoma zadovoljan (41e, da kazem da je smesna cena).

Ali ako je istina da zvuce slicno kao modeli zvucnijih proizvodjaca od 300 i vise evra.. samo mogu da kazem da onda nikada za takve slusalice ne bih dao preko 100e :) Jer ovo sto cujem na HD7 nikako ne vredi vise od 100e, po mom misljenju. Ali da se ogradim ipak jer imam Xonar DG a zna se da je to najjeftinija zvucna sa pojacalom za slusalice ali isto tako i hvaljena sto se zvuka za te pare tice.

Zadrzacu ipak ove slusalice, verovatno bar godinu dana a onda cu lepo da skupim pare (do 200e) za neke kvalitetnije, sa premium izradom i jos boljim zvukom.

 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Bitno je da si ti zadovoljan. Baci jos neku fotku slusalica.
 

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
Bas lep, detaljan i ne tako subjektivan zakljucak ;)

A videh pre neki dan audio technika ht200 model za 30eur...drugar koji se bavi muzikom, tj repuje, ih merka, pa cim ih on merka rekao bih da vrede, posebno jer u tom cenovnom rangu nije neka ponuda...
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ove slusalice ne zvuce losije od
izgleda prehajpovanih
superlux, bas suprotno, prema brojnim testovima korisnika zvuce isto ili cak malo bolje od hd681/b 668b. Ali ajde da kazem da su egal.

Ako je tako, ja stvarno ne vidim cemu toliki hajp po netu, da zvuce odlicno za samo 41e - zvuce. Kao sto rekoh izrada i materijali mogu da prodju, nisu suve i jadne kao jeftinije slusalice tipa hama, a4 i sl.

Ali ja prosto ne mogu da verujem da neko ovaj zvuk poredi sa slusalicama od 300 do cak 1500$ (i takvih poredjenja ima po audiofilskim forumima). Ako je tako to je onda sramota poznatih proizvodjaca da za tolike pare prodaju slusalice koje zvuce ovako. Ja za ovaj zvuk ne bih dao vise od 100e, ma ni evro vise. Ne mislim da je los, daleko od toga, pravo je uzivanje slusati flac sa ovim slusalicama ali ne mogu da verujem da ovaj kvalitet zvuka vredi tolike pare (vise od 200 evra/300 dolara). Mada mozda primetno bolje zvuce sa boljom zvucnom kartom, sta ja imam socijala xonar DG.. ili sam ocekivao ko zna kakav, savrsen zvuk zbog hajpa.

Al' ipak vidim glavnu prednost ovog modela u tome sto za 41 moze da se dobije zvuk koji neki naplacuju 100e (ali uz to da presonus ima losije materijale).

@ bora

AT T400 bi trebale da su dobre mada taj tvoj ortak moze da razmisli i o m390 za 45e koje su vise za elektronsku muziku od hd7 i slicnih te cene. Te pioneer je neki lik uporedio sa nekim beats i kaze da zvuce bolje a 4x su jeftinije (mada je izrada bolja kod beats). Probacu da nadjem link. Mada moze da uzme i presonus za 41e, imaju dovoljno basa i dobro reaguju na promenu ekvilajzera i bass boost ali nekima to nece biti dovoljno, ovo nije klasican basshead model.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.672
Rezultat reagovanja
2.086
Moja konfiguracija
Biće interesantno videti da li ima nekih promena nakon usviravanja.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Onaj lik sto je uporedio sa SL modelima (postavio sam link) kaze da ima promena na bolje posle nekog vremena ali da se ne lazemo, ne moze to mnogo da promeni utisak. E da mi je sad par AT/Senn/AKG/Sony.. modela da uporedim.. Ali ja potpisujem da ovaj zvuk prosto ne sme da ''vredi'' vise od 100e, hajp je cudo.

Ali opet da ponovim, veoma sam zadovoljan za 41e, presonus lepo zvuci u svim zanrovima koje slusam a evo i sve su udobnije slusalice (uz besplatno grejanje usiju :d).

I da dodam jos, rock/metal/jazz/klasicna muzika dosta bolje zvuce nego na m390. Najmanja razlika je u dnb/dubstep i slicnim basshead/elektro tripovima.

I da, na kutiji pise da je garancija 1 god. a trosmi music shop daje 2 god.
 
Poslednja izmena:

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Jel zabranjeno na forumu napisati Mitros Music ili pises trosmi iz fazona? :d Na kraju jedva provalih gde si ih kupio. Hmm ovo sto cujem od tebe je bas impresivno, moguce da cu sebi uskoro uzeti HD7.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Poslednja izmena:
Vrh