• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebni saveti oko odabira mikrofona

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Eh, evo ovako da opisem situaciju.
Potreban mi je mikrofon (trenutno koristim HAMA CS460) za skype i ostale chat programe, necu se baviti snimanjem niti strimovanjem.
Da napomenem da nemam uopste nikakva iskustva sa mikrofonima i pratecom opremom.
Trenuto gore navedeni mikrofon zvuci ocajno, moram u opcijama da ga pojacam skroz do kraja, 100% i +30db boost sa ukljucenim "noise suppression", i opet se cuje ocajno (puno sustanja i zujanja).
Moram skoro da ga "pojedem" da bi se cuo normalno a ako ga stavim na nekih 30-40cm od sebe, kazu da se cuje "kao da sam u drugoj sobi" (isto i kad ga zakacim za "kragnu")
Sad me zanima da li mi mozda treba jos nesto pored mikrofona da bih ga pojacao?
Sto se budzeta tice, pa kao sto sam naveo, treba mi za skype. Znaci do nekih 30-35e.
Receno mi je da je "Sony ECMCS3" za moje potrebe i vise nego dovoljan, ali pise da mi je potreban neki "phantom power" za njega ili sl.

Ovako izgleda moj gamig postava, pa na osnovu toga da vidimo koji bi mi mic tu najbolje isao.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Eh, evo ovako da opisem situaciju.
Potreban mi je mikrofon (trenutno koristim HAMA CS460) za skype i ostale chat programe, necu se baviti snimanjem niti strimovanjem.
Da napomenem da nemam uopste nikakva iskustva sa mikrofonima i pratecom opremom.
Trenuto gore navedeni mikrofon zvuci ocajno, moram u opcijama da ga pojacam skroz do kraja, 100% i +30db boost sa ukljucenim "noise suppression", i opet se cuje ocajno (puno sustanja i zujanja).
Moram skoro da ga "pojedem" da bi se cuo normalno a ako ga stavim na nekih 30-40cm od sebe, kazu da se cuje "kao da sam u drugoj sobi" (isto i kad ga zakacim za "kragnu")
Sad me zanima da li mi mozda treba jos nesto pored mikrofona da bih ga pojacao?
Sto se budzeta tice, pa kao sto sam naveo, treba mi za skype. Znaci do nekih 30-35e.
Receno mi je da je "Sony ECMCS3" za moje potrebe i vise nego dovoljan, ali pise da mi je potreban neki "phantom power" za njega ili sl.

Ovako izgleda moj gamig postava, pa na osnovu toga da vidimo koji bi mi mic tu najbolje isao.

Hvala unapred.

Prbaj da zamenis drajver za audio. Predpostavljam da je integrisan realtek. Mislim da ti nije to do mikrofona, vec do drajvera ili zvucne.
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Da, koristim integrisanu zvucnu na mojoj MSI Z97-G45 Gaming maticnoj.
Na njoj se nalazi Realtek ALC 1150 sa nekim OPA 1652 amplifier.
Vec sam probao druge drivere i uvek je isto. :(
 
Vrh