• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko sklapanja konfiguracije

G-Man

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.03.2011.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Napajanje u starom kompu je resilo da mi rikne i za sobom je povuklo i maticnu, te stoga moram da napravim novu konfiguraciju, u principu treba mi maticna, procesor, ram memorija i napajanje. Nakon sto sam popio jednu za njegovu dusu, uzeo sam da slopim nesto, rezultat je od prilike ovakav:

AMD Athlon II x3 445
Gigabyte MB AM3 GA-m68mt-52
Kingston 4gb ddr3 hyperblu 1600 mhz
Lc power 600w LC600H-12

Graficka koju imam je geforce 460 nesto nesto. Najradije bih zeleo quad core, ali sa mojim budzetom od 160 eura, to ne izgleda izvodljivo a da ne zrtvujem nekih 600ak mhz. Komp bih inace koristio najvise za multimediju, HD filmove, muziku internet sa akcentom na multitasking, dakle sve sto rade mladi, sa eventualnim igranjem recimo Starcrafta 2 i jos par strategija eventualno BF3 ako uspem da ga pokrenem.

Da li bi mi ova konfiguracija zavrsila posao za ono sto mi treba, i da li postoji nesto bolje za budzet kojim raspolazem?
 
Poslednja izmena:

Predator

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.08.2011.
Poruka
594
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja bih radije uzeo Intel SB platformu, zbog mogucnosti upgrade-a na i5/i7.
Ovako nesto
Pentium g620/g840
H61 ploca do 50e
4GB ddr3

A za gtx460 trebace bolje napajanje od tog lcp-a, npr Chieftec ctg500, Seasonic 400et ili CM GX 450w acaad3.

Sent from my Telenor Touch Plus using Tapatalk 2
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ako budes ipak hteo da idesh na AMD varijantu, nikako ploce sa sad vec prematorim nForce 630 chipsetom. Bolje idi na MSI 760GM-P23 (FX), sasvim solidna ploca za ulozeni novac. Prednost AMD varijante je 1 jezgro vise od Intela, a u teoriji mogu da budu i 2 jezgra poshto ova MSI ploca podrzava otkljucavanje jezgara, pa u slucaju da ti zapadne X3 procesor sa ispravnim cetvrtim jezgrom dobio bi X4 ;)

A shto se napajanja tiche, da budesh siguran mozes uzeti ThermalTake Lite 600W ili Chiefa shto je Predator pomenuo i miran si.

:wave:
 

G-Man

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.03.2011.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Malo sam kopao oko ovih procesora, kako sam uspeo da zakljucim, intel je veci kvalitet od amd i to je konstanta koja se ne menja, jos od doba kada sam pravio ubitacne konfiguracije (jedino ja mogao da pokrenem crysis u kraju), dakle, nesto revizirana, lista sada izgleda ovako:

G850
H61m-p22
TT 600w
4bg Ram

Sta mislite o ovome u poredjenju sa prethodnom listom?
 

Predator

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.08.2011.
Poruka
594
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^Moze, ako ti odgovara ploca, tj to sto nema nijedan pci slot. A napajanje bih zamenio, ona gore pomenuta su bolji izbor za slican novac, plus taj TT nema 600W(to je peak snaga), vec je deklarisan na 500W.
 
Poslednja izmena:

G-Man

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.03.2011.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Au, ne videh da nema pci slot! Dobro je da si mi skrenuo paznju, hvala! Nije mi preko potreban, ali bolje da ga imam i da mi ne treba.

Izvinjavam se ako davim, ali jos jedno pitanje - koliko je i3 bolji od g850, to jest, koliku cu razliku u performansi osetiti ako ga uzmem sad?
 

Predator

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.08.2011.
Poruka
594
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^Zavisi od igre do igre, negde je razlika mala, a negde veca. Evo ti jedan test.
 

G-Man

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.03.2011.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Aha, vidim da je u SC2 tek marginalno bolji! A razlika u ceni nije mala, nista, bice za sad g850.
Puno ti hvala na pomoci i sorry za udav, malo sam izasao iz stosa sto se tice komponenti, pa nisam informisan o novijim stvarima.;)
 
Vrh