• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoć oko kupovine!!!

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.820
Rezultat reagovanja
9.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Teško je tu razlučiti šta je kome bolje. Da li je to kada je isto, a jeftinije ili kada je bolje, a nema veze što je skuplje... Moglo bi se o tome raspravljati.

Ključna je bila tvoja poslednja rečenica iz prvog posta, ali izgleda da je niko nije ozbiljno shvatio. :)

Nekad tebe lepo služi tvoja makina! :ziveli:
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Teško je tu razlučiti šta je kome bolje. Da li je to kada je isto, a jeftinije ili kada je bolje, a nema veze što je skuplje... Moglo bi se o tome raspravljati.

Ključna je bila tvoja poslednja rečenica iz prvog posta, ali izgleda da je niko nije ozbiljno shvatio. :)

Nekad tebe lepo služi tvoja makina! :ziveli:
Nisam se dobro izrazio u toj poslednjoj rečenici.
Tek sad pogledah kad si pomenuo.
Moja greška.
Trebao sam da budem precizniji po pitanju "predloga, sugestija"...
Ljudi se upljuvaše da izbunare informacije....jbg.
MY BAD! :D

Nije za mene mašina buraz, za sestru je.
Treba i za fax i za igranje kad ima vremena itd....
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.994
Rezultat reagovanja
7.693
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Probaj Metro Exodus pa javi tepmerature. Ako si kupio RX580 da bi se igralo Cities Skylines, sims 4 i mass efect iz 2010 god onda nisi trebao uzeti tu kartu nego rx 560, cak bi i gtx 1050 zavrsila posao.
U svakom slucaju masina koju si kupio nije ni priblizno ono sto je kolega miki predlozio.
Zato je pejin komentar
Nisi morao da otvaraš temu pošto si ignorisao predloge.
skroz na mestu.
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Sestra planira CP2077.:troll:
Pa stoji na Wishlist u Steamu.
Na kraju krajeva, u igri se pojavljuje Keanu Reeves, a ona je žensko.
Ja samo kažem šta ona otprilike igra....šta će igrati, ne znam.
Sa grafičkom koju je imala, ne može da istera Fallen Order...

Vidim da su nam razmišljanja veoma različita.
Vidim takođe da su današnjoj omladini isprani mozgovi overclock-om...
Ne vidim samo razlog zašto.

Možete slobodno zaključati temu što se mene tiče.
Svako tera vodu na svoju vodenicu.

Mišljenja nisu objektivna.
Iščitavate recenzije umesto da primenjujete lična iskustva pri biranju komponenti.

Neverovatno ali istinito.


Metro Exodus baš i nema neki system requirements.
Pogotovo što niko od nas (mene i švece) neki nadrndani monitor (full hd na 60hz).

S obzirom da kao "GAYmeri" nemamo ista razmišljanja...
Meni i dotičnoj sestri je bitna čista i oštra slika na nekoj pristojnoj rezoluciji.
Detalji ne igraju neku ulogu, već sama priča u igri.
Zato su mi igre pre 10 i više godina zanimljivije nego današlji "multiplayer" otpad koji se plasira okolo.

99% igara u narednih 10 godina će moći da istera na minimumu bez ikakvog problema, kao i ja sa svojom RX 470.

Očekivanja su veoma različita kao i navike.
Da budem iskren, zanimljiviji mi je "Return to Castle Wolfenstein" iz 2003. po stoti put nego današnja izdanja Wolfenstein-a.
Svelo se sve na nekakve skill-ove, budženja i karabudženja karaktera i kojekakve pi*darije.
Ne samo u Wolfenstein-u, već u svakoj igri.

Gluposti dragi moji!
E to je današnji gejming!
Detalji, frejmovi, rezolucije, frekvencije i qrtzi-palci!

Nekad je bilo: instaliraš igru, ako radi, RADI.....ako ne radi, jbg...
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
683
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
Konfiguracija uopste nije losa, izuzev te xfx koja je jedna losija izvedba, ali zavrsavace i ona posao za ono sto je covek trazio. Ja sam na primer zeleo i dobio preporuku za tomahawk max koja je tada bila 130e, a kupio sam a pro max za 85, pa normalno da covek gleda da prodje jeftinije, a da opet ne izgubi previse na performansama.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.994
Rezultat reagovanja
7.693
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Pa nemas uopste razloga da meni objasnjavas sta je old scool gaming obzirom da mi je prvi gaming bio na commodore 64 pa atari 2600, kasnije Nintendo, pa SEGA Mega Drive, ps1 i prvi pc gejming u igraonicama 2001 godine cs 1.3 i cs 1.5 na CRT LG FLATRON monitorima. Ja sam sve samo ne klinac koji ne zna sta je old scool gaming. Za Return to Castle Wolfenstein se potpuno slazem.
Prica jeste bitna u igri ali dzabe ako nije ispraceno kako treba. Dzabe odlicna prica i odlican scenario u filmu kao i efekti ako to gledas na CRT televizoru u 640p. Dobru pricu mora da isprati i ostalo.
Ja bih zaista voleo da pojasnis kako zamisljas da ta konfiguracija istera gaming za narednih 10 godina jer ja sam moj PC iz potpisa kupio pre 4 godine i moze se reci da je od hi-end dosao na medium level.
RX580 je kartica koja ce jos jako kratko vremena da tera 1080p a onda ce morati da se obara i rezolucija. RTX3090 nije kartica koja ce moci da tera bilo sta za 10 godina a ne RX580. Uopste ne vidim kojom se logikom vodis. Jedino ako imas nameru da ceo zivot igras igre koje su izasle u periodu 2003 - 2007.

Detalji, frejmovi, rezolucije, frekvencije i qrtzi-palci!
Da li si ikad iskusio gaming u 144Hz 144 fps na QHD monitoru? Da jesi znao bi da je ova recenica teska nebuloza.

Naravno svako ima svoje razmisljanje ali kad neko kaze da mu nisu bitni frejmovi ni grafika ni rezolucija onda se brate vrati na Nintendo 64. Sto si onda uzimao RX580 ako te ne zanimaju ni frejmovi ni detalji.
Trebao si uzeti neki APU procesor i jos vise ustedeti.

Sto se tice komentara o OC to tek necu da komentarisem.

99% igara u narednih 10 godina će moći da istera na minimumu bez ikakvog problema, kao i ja sa svojom RX 470.
Mozda da skines jednu devetku. A ona devetka sto ostane bice za naslove u 2D poput trine, i tako tih platformskih igara.

Evo potpisujem da ta konfa nece moci da tera CP2077 u visokim detaljima na 1080p a da fps bude iole normalan za nesmetanu igru. Po mojoj proceni medium detalji/1080p i da budes srecan ako bude oko 45 fps.

Metro Exodus je jedna od zahtevnijih igara danasnjice. To sto gledas system requirements je samo dovodjenje u zabludu.

Ali sve ovo nije ni bitno sto sam pisao. Moj prvi komentar se odnosio na pogresno odabrene komponente. Jer po svemu sudeci ako uporedimo mikijev predlog i ono sto si ti kupio svakak komponenta pocevsi od maticne pa do napajanja sve je za klasu losije u tvojoj konfi. Moj komentar se uopste nije odnosio na jacinu konfiguracije vec na njen kvalitet.
U zdravlje da sluzi komp u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
683
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
Ja bih rekao da je gaming plus max bolja od a pro max, bar po recenzijama...msm nije bas da je uzeo lose...
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Pa nemas uopste razloga da meni objasnjavas sta je old scool gaming obzirom da mi je prvi gaming bio na commodore 64 pa atari 2600, kasnije Nintendo, pa SEGA Mega Drive, ps1 i prvi pc gejming u igraonicama 2001 godine cs 1.3 i cs 1.5 na CRT LG FLATRON monitorima. Ja sam sve samo ne klinac koji ne zna sta je old scool gaming. Za Return to Castle Wolfenstein se potpuno slazem.
Prica jeste bitna u igri ali dzabe ako nije ispraceno kako treba. Dzabe odlicna prica i odlican scenario u filmu kao i efekti ako to gledas na CRT televizoru u 640p. Dobru pricu mora da isprati i ostalo.
Zaista se slažem da je lepše kad je tu čudo grafika, ali nijednom od nas dvoje to ne igra ulogu.

Ja bih zaista voleo da pojasnis kako zamisljas da ta konfiguracija istera gaming za narednih 10 godina jer ja sam moj PC iz potpisa kupio pre 4 godine i moze se reci da je od hi-end dosao na medium level.
RX580 je kartica koja ce jos jako kratko vremena da tera 1080p a onda ce morati da se obara i rezolucija. RTX3090 nije kartica koja ce moci da tera bilo sta za 10 godina a ne RX580. Uopste ne vidim kojom se logikom vodis. Jedino ako imas nameru da ceo zivot igras igre koje su izasle u periodu 2003 - 2007.
Pa nismo svi "high-end" gejmeri.
Ja na 90% igara želim samo solidnu rezoluciju i AntiAliasing.
Tako isto i onaj moj ludak od sestre.


Da li si ikad iskusio gaming u 144Hz 144 fps na QHD monitoru? Da jesi znao bi da je ova recenica teska nebuloza.
Nisam imao prilike, iskreno.
Buraz ne znam da je kakva igra u pitanju.....ZNAM i verujem da izgleda bolesno...
Ali to je činjenica i stavka koje se jednom zasitiš.
Biće mi "WOW" jedno 15 puta, a 16. puta će biti....."meh"....

Naravno svako ima svoje razmisljanje ali kad neko kaze da mu nisu bitni frejmovi ni grafika ni rezolucija onda se brate vrati na Nintendo 64. Sto si onda uzimao RX580 ako te ne zanimaju ni frejmovi ni detalji.
Trebao si uzeti neki APU procesor i jos vise ustedeti.
Znaš koliko su bitni frejmovi i rezolucija?
Tek toliko da grafa istera nativnu rezoluciju monitora, kod mene je npr. FullHD. Više od toga mi ne treba.
Frejmovi? Tek toliko da šljaka, znači minimum od 30fps, jer sve ispod toga secka, koči itd....

Zašto APU brate?

Sto se tice komentara o OC to tek necu da komentarisem.
Šta tačno postižeš OC-om???
Fali ti 200-300mhz za performansu???
Kupi jači/brži CPU.
Koliko slupan treba da budeš da dodaješ ekstra lovu za matičnu, ekstra lovu za napajanje, dodatnu lovu za "aftermarket" kuler/hladnjak....da bi postigao egzaktno ŠTA?

Veći skor na 3DMark-u???
Šta to tačno svi postižete u OC-u???
Niko nigde ne kaže ŠTA, već mi svi govore kako sam RETARDIRAN što ne klokujem procesor.
ČEMU???

Evo potpisujem da ta konfa nece moci da tera CP2077 u visokim detaljima na 1080p a da fps bude iole normalan za nesmetanu igru. Po mojoj proceni medium detalji/1080p i da budes srecan ako bude oko 45 fps.
CP2077 još nije ni izašao tako da niko od nas ni ne zna šta igra krije.
Ja ga 100% neću igrati jer je RPG a mene to užasno smara.
Jedini RPG koji volim je SKYRIM.
Sve ostalo je "sviranje qrtzu".
Pokušao sam Assassin's Creed da igram....Bože ti sačuvaj.

Metro Exodus je jedna od zahtevnijih igara danasnjice. To sto gledas system requirements je samo dovodjenje u zabludu.
SysReq je uvek odokativan.
Ja sam "X" igara odigrao sa daleko slabijim kartama od onog što su igre "zahtevale".
Tako da.....pogled na SysReq je odokativan.
A obećavam ti, sad ću da nađem Metro Exodus i da skinem pa baš da vidim na kojim frejmovima će da radi.
Ja igram na 1080p rezi sa 60hz monitorom jer bolji nemam.
P.S. Upravo skidam neki sa RAR-a, radio ga CODEX, Gold Edition.

Ali sve ovo nije ni bitno sto sam pisao. Moj prvi komentar se odnosio na pogresno odabrene komponente. Jer po svemu sudeci ako uporedimo mikijev predlog i ono sto si ti kupio svakak komponenta pocevsi od maticne pa do napajanja sve je za klasu losije u tvojoj konfi. Moj komentar se uopste nije odnosio na jacinu konfiguracije vec na njen kvalitet.
U zdravlje da sluzi komp u svakom slucaju.
Naravno da je bitno sve što si napisao, to je tvoje mišljenje i više cenim to nego išta drugo.
Koja je tu komponenta kvalitetna a koja je nekvalitetna?
Ok, to me malo buni.


Ja bih rekao da je gaming plus max bolja od a pro max, bar po recenzijama...msm nije bas da je uzeo lose...
Ma čitao sam i o toj ploči.
Razlikuju se u 2-3 USB porta....i tako nekih gluposti.....ništa specijalno.
Ista ploča maltene.
Čim je čipset isti, sve ostalo je manje bitno.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.236
Rezultat reagovanja
2.796
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
@Killjoy_NS Džaba si se dao u objašnjavanje. Upao sam i ja jednom ovde u takvu raspravu i video da ne vredi objašnjavati svoje poglede na stvari.
S tim što ja imam malo iskustva sa gamingom i na 4K TV-u i na FHD i 2K na 144Hz monitorima. Sve je to super i ekstra izgleda, ali meni lično nije vredno tih para.
Od OC jedino sam iz za*ebancije podigao monitor sa 60Hz na 74Hz. Čisto jer me je zanimalo šta će se desiti i ostavio tako jer sam video da radi.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
683
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
@Killjoy_NS Džaba si se dao u objašnjavanje. Upao sam i ja jednom ovde u takvu raspravu i video da ne vredi objašnjavati svoje poglede na stvari.
S tim što ja imam malo iskustva sa gamingom i na 4K TV-u i na FHD i 2K na 144Hz monitorima. Sve je to super i ekstra izgleda, ali meni lično nije vredno tih para.
Od OC jedino sam iz za*ebancije podigao monitor sa 60Hz na 74Hz. Čisto jer me je zanimalo šta će se desiti i ostavio tako jer sam video da radi.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Ljudi sve je to stvar ukusa, ja kad sam dao 700e da sklopim komp, zena mi rekla da nemam mozak, kao a sta fali ovom za 30000, sve je to isto. E kad ona kupila kaput od 30000 ja sam kao u fazonu jel imas pamet jbt, kaputi 7-8 hiljada da biras... Vidite, ona nikad ne bi dala te pare za komp, a ja za kaput. Stvar je totalno individualna. Kad joj sad kazem da sutra pazarim monitor i fotelju za 50ak hiljade posto je crni petak, jelte ima da padne u nesvest :D
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Ljudi sve je to stvar ukusa, ja kad sam dao 700e da sklopim komp, zena mi rekla da nemam mozak, kao a sta fali ovom za 30000, sve je to isto. E kad ona kupila kaput od 30000 ja sam kao u fazonu jel imas pamet jbt, kaputi 7-8 hiljada da biras... Vidite, ona nikad ne bi dala te pare za komp, a ja za kaput. Stvar je totalno individualna. Kad joj sad kazem da sutra pazarim monitor i fotelju za 50ak hiljade posto je crni petak, jelte ima da padne u nesvest :D
Ja svojoj tako nešto ni ne smem da kažem. Neću se probuditi sutra... :D
Pa mene je moj pre skoro 2 godine košta oko 55000 s tim što imam napajanje, hardove i SSD sa starog kompa.
To ti na to dođe....70000.


@Killjoy_NS Džaba si se dao u objašnjavanje. Upao sam i ja jednom ovde u takvu raspravu i video da ne vredi objašnjavati svoje poglede na stvari.
S tim što ja imam malo iskustva sa gamingom i na 4K TV-u i na FHD i 2K na 144Hz monitorima. Sve je to super i ekstra izgleda, ali meni lično nije vredno tih para.
Od OC jedino sam iz za*ebancije podigao monitor sa 60Hz na 74Hz. Čisto jer me je zanimalo šta će se desiti i ostavio tako jer sam video da radi.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Monitor, a? :rotf:
Respekt!!!

Iskreno, ne vidim kako bi meni kao individualcu i "kežual" gejmingu pomogao procesor sa par stotina Mhz više.....ili da ubrzavam nešto grafičku.....pa čak i ram da guraš XMP profilima......sve te razlike vide sintetički testovi, niko od nas to ne vidi golim okom.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.236
Rezultat reagovanja
2.796
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
@Darko Jankovic Apsolutno se slažem.

@Killjoy_NS Yep. Čitao neke gluposti po netu i stoji neki link u fazonu "Kako overklokovati monitor". U prevodu kako naterati monitor da koristi nepodržanu, odnosno custom rezoluciju i osveženje. Pokušao sam i sa 75Hz alibtu je već odbio saradnju. 74Hz je bio limit.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Ja sam jednom nekog lika pitao koliki ekran ima, monitor jelte....
Lik mi odgovara tipa 55cm sa 35cm.....tako nešto.
Ja se zbunio...:confused:
Uhvatio me "nespremnog".
 
Poslednja izmena:

outlaw

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
380
Rezultat reagovanja
372
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Markova kanta
CPU & cooler:
AMD® Ryzen™ 5 3600 / AMD® Wraith Prism RGB
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM:
2x8GB 3200MHz HyperX® FURY Black RGB
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX580 4GB GDDR5
Display:
24" Samsung SyncMaster BW2443 1920x1200 5ms 60Hz
HDD:
[SSD] ADATA XPG SX8200 Pro 512GB NVMe M.2 / [HDD] WD Blue 3TB
Sound:
Realtek® ALC892 Codec 7.1-Channel High Definition Audio
Case:
MS Industrial Titan 2 Pro RGB circus
PSU:
Cooler Master MWE White 500W
Optical drives:
¯\_(ツ)_/¯
Mice & keyboard:
Logitech® K740 Illuminated Keyboard / Logitech® G502 Hero
Internet:
Nemam internet
OS & Browser:
Windows® 10 20H2 Ultimate Buvljak Edition 64bit / Google Chrome 88.0.4324.182 (Official Build)
Other:
Samsung Galaxy S20+ / Samsung Galaxy Watch 42mm / GoPro HERO5 Black
d^2=a^2+b^2 :d
 

Killjoy_NS

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth
Motherboard:
Gigabyte AB350M DS3H V2
RAM:
2* 8GB (16GB) Kingston HyperX Fury Black DDR4 CL17 2933MHz
VGA & cooler:
XFX RX 470 RS TripleX 4GB/GDDR5/256 bit
Display:
LG Full HD 22"
HDD:
2* 1TB WD Blue EZEX, Kingston A400 SSD 120GB
Case:
MS Industrial Cyclops V + MS Fusion RGB Kit (6 x 120mm FAN)
PSU:
ThermalTake Smart 630W
Internet:
700Mbps/100Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Mozilla Firefox
Metro Exodus je jedna od zahtevnijih igara danasnjice. To sto gledas system requirements je samo dovodjenje u zabludu.

Šta reče ono za METRO???
Na HIGH detaljima, 1080p igra piči na 60fps.
Na ULTRA detaljima, FPS je išao između 45 i 60fps.
Isključen MOTION BLUR jer ne da mrzim tu glupost, nego nmg da ti opišem.

I da, volim da igram igre sa od 2003 pa nadalje.
Evo baš sam juče završio F.E.A.R 2 i odmah zatim šibnuo F.E.A.R. 1.
Igre su boli glava izuzev F.3.A.R.

Koga zabole za grafiku?
Gde možeš da isfuraš super detalje, EXTRA.
Gde ne možeš.....jbg.



P.S. Toliko i o toj "furuni" zvanoj XFX koji se greje ne znam koliko....celih 60c...
Kulere mu ni ne čujem iako prže na skoro 2000 rpm.
A grafa je opterećena......bar video memorijom oko 75%....
Tako da kontam.....može još da istera....

DA, na većem ekranu idu i veće rezolucije, veće teksture, stoga ide i veća potrošnja VRAM-a.
Ali opet.....ne znam ŠTA tačno može da pojede 8GB video memorije.
Verovatno 4k ili tako nešto.

IMG_20201124_212745.jpgIMG_20201124_213733.jpgIMG_20201124_213145.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh