• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Помоћ при одабиру таблета :)

Marta

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2019.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Здраво свима! Пре неколико дана сам се распитивала за рачунар који би задовољио моје потребе и наравно имам у плану да га купим. Међутим, у слободно време волим да погледам нешто на Јутјубу, прочитам на интернету, попуним неки образац итд, за шта уобичајено не користим рачунар. Мислила сам да би ми за ово помогао неки таблет, који бих наравно купила овде у Букурешту или близини, мада улази у обзир и куповина из Кине или у Србији када дођем за неких месечак дана. Буџет ми је неких 200-250€ пошто знам да су они баш најјефтинији ипак Кортекс А53 процесори, 1 гигабајт рам меморије и слично, што ми делује јако лоше. Хвала! <3
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Xiaomi Mi Pad 4, mislim da ulazi u taj cenovni rang.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Exodusbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.05.2015.
Poruka
431
Rezultat reagovanja
220
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus ROG Scar III & Lenovo Yoga C940
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700k & Kraken X62
Motherboard:
Asus ROG Maximus XI Hero
RAM:
4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
VGA & cooler:
ZOTAC RTX 2080 SUPER Twin Fan
Display:
ASUS ROG Swift PG348Q
HDD:
SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
Sound:
Senn HD600, Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
Case:
CM Cosmos C700P
PSU:
CM V850
Mice & keyboard:
Logitech G903, HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
Cable & Telenor Home
OS & Browser:
Win 10
Huawei MediaPad M5 Lite 10 za 300€ na KP, ako se traži 10" ekran.

U stvari, po mom mišljenju, sa telefonima koji imaju ekrane od 6" i naviše, tableti od 8" su apsolutno izgubili svaki smisao.

Pošto se tablet jako retko menja, red je da se uzme iole pristojan model, a to je u ovom trenutku sa minimum 3gb RAM-a. Kupio sam ćaletu pre nekoliko godina Acer Iconiu sa 2gb - evo već dosta problematično radi, u smislu seckanja i lagovanja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Za tako nesto ti je dovoljno mozda i Samsung tablet A6 T-280, uzeo sam skoro jedan na KP za 60 evra nema potrebe za skupljim jer i ovaj sve zavrsava, velicina je odlicna, nemas utisak da drzis lokvanj, prvo sam mislio da uzmem Samsung E 9.6 oni su oko 100 evra na KP ali mi se ucinio glomazan, ovaj A6 je tamanica za citanje i neke obicne radnje. Malo mu je manja memorija ali moze SD kartica.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Здраво свима! Пре неколико дана сам се распитивала за рачунар који би задовољио моје потребе и наравно имам у плану да га купим. Међутим, у слободно време волим да погледам нешто на Јутјубу, прочитам на интернету, попуним неки образац итд, за шта уобичајено не користим рачунар. Мислила сам да би ми за ово помогао неки таблет, који бих наравно купила овде у Букурешту или близини, мада улази у обзир и куповина из Кине или у Србији када дођем за неких месечак дана. Буџет ми је неких 200-250€ пошто знам да су они баш најјефтинији ипак Кортекс А53 процесори, 1 гигабајт рам меморије и слично, што ми делује јако лоше. Хвала! <3
meni je jedan clan sa foruma preporucio chuwi hi 8,koji sam i uzeo.posle par meseci koriscenja,definitivno bih ga svakome preporucio.posto je tebi budzet veci,ja bih ti preporucio chuwi hi10.inace,butuje i windows 10 i android.imas cak i u jednoj temi test hi8 koji je taj clan jako lepo odradio.u koliko te zanima chuwi i njegove prednosti i mane,slobodno se javi u pp a mogu i da te uputim na clana koji je odradio taj test...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Marta

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2019.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Ми Пед 4 ми делује занимљиво и далеко боље него предложени Хуавеи. О оном Самсунгу нећу ни да размишљам пошто знам да без модификација меморија може постатит помала за људе са великим бројем апликација, а и корисила бих га за офис радње, па тих гигабајт и по рам меморије делује сувише мало.

@Zivko Први пут чујем за ову компанију, али таблет ми делује сасвим пристојно. Свиђа ми се што има оба оперативна система, а и видела сам да је могуће коришћење Линукс оперативног система на њему. Највише ми личи на онај нови слаби Мајкрософтов таблет, али са доста нижом ценом. Видела сам да има и УСБ портове, читач картица, квалитетан екран, оловку осетљиву на притиска и много других ствари. Конкретно бацила сам око на Про варијанту, пошто има Интел Чери Трејл Х5 процесор.

Хвала свима за предлоге, највероватније ћу гледати "Чуви" таблет, али наравно ако има неке мане, ви дајте сугестије <3
 
Vrh